Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jitulka1970
14. srp 2010

Berušky, strašně moooc vám děkuju za to, že jste tady, a díky za podporu!!!! Nevěřila bych tomu, že někde najdu tak úžasný ženský na pokec ! i když na spoustu z vás těmi příspěvky rozhodně nemám ☹, ale jsem nejmoc ráda, že jsem vás tady poznala a patřím mezi vás 😉 díky za vás.... p.s.. nemyslete si... vnímám pořád všechny: takže- jaruško, ele, zuzi, deni,luci, peti a vy další na které jsem (nedopatřením) zapomněla.....DÍKY ZA VÁS!!!!! MÁM VÁS RÁDA!!!!! 😉

pettrraa
15. srp 2010

Jituško my jsem také rády že k nám PATŘÍŠ.Mě tady holky taky moc pomohli 😉
kali malej je užasný smíšek.tak to máš dobrý že se malá nenudí a má co dělat o prázdninách to kluci byli týden u našich pak týden na dovče a jinak furt tady na dvoře a to je taky neba to je mi asný ale co naděláme.Dnes jsem je odvezla k našima na týden do prahy tak se tam chvíli zabaví s mamkou a pak už jen 14 dní prázdnin a pak hurá do školy a školky 😀

luciemar
16. srp 2010

Zuzi, to je super, že je maličká už v pořádku, to se ti ulevilo, co!!! Určitě to už bude v pořádku... 😉
Kali, no, myslím, že nám do noty kápla...ale jak říkám, ještě uvidíme. Na začáktu září jdu na velký ultrazvkuk, tak pokud bude mimčo dobře otočetné, tak už by nám to snad měli potvrdit...Pak už taky začnu nakupovat trochu ve větším, teď mám zatím jen pár oblečků a objednanou zavinovačku, plínky, ručníčky a tak...vše zatím pro jistotu v neutrálních barvách 😉 Ale fakt to utíká....Cítím se moc fajn, malinké kope, bude to asi nějaký sportovec 😀 Je to moc krásné...Jména máme zatím vybraná velice konzervativně - po rodičích - ale pořád vybíráme a myslím, že víc se tím budeme zabývat, až budeme vědět pohlaví. Jsem ráda, že vám se daří dobře...je hrůza, jak rychle to všechno utíká. No, vždyť za pár dnů to bude rok, co jsem byla na laparce s mimoděložním .... a rok se překulil a už nosím pod srdcem vymodlené a milované miminko 🙂
Deni, moc ti držím palečky a věřím, že to vyjde!
Ele, na tebe taky myslím a myslím, že by sis zasloužila, aby to tentokrát klaplo!!! 😉
Péťo, nojo vidíš, za chvíli začíná škola a školka! Teď máš asi doma klídek, viď 🙂
Mějte se všechny moc krásně!

pettrraa
16. srp 2010

ahojky ty jo Luci to to letí ty už jsi 20tt 😵 tak to jsem moc zvědavá copak to bude jestli holčička nebo chlapeček 😉
no jo zachvíli je po prázdninách a jak já říkám zachvíli budou vánoce 😀
no klídek mám to je fajn. Dnes jsem ani nebyla v práci ale zítra už jdu tak jsem si doma pořádně uklidila 😀
pár foteček z poutě

zuzka.o
16. srp 2010

Ahoj holky, jenom najukávám..... dala jsem nějaké inzeráty, tak kdyby se něco těhulkám hodilo.... fakt jsme to neměli ani jednou na sobě. Hrozně rycle prcci vyrostli!

https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/zuzka.o/

pettrraa
16. srp 2010

Zuzi to jsou krásné věcičky tak at to brzo prodáš 😉

eleanthis
16. srp 2010

tak vsechny zdravim po dovolene 🙂

Trutnov byl krasnej a vubec se mi nechtelo zpet! skoro bych rekla, ze doslova... pristihla jsem se, jak uvazuju, ze takovy maly stehovani by vubec nemuselo byt od veci.. zacit znova?

bylo to uzasny, strasne jsme si to uzili, az na to, ze me cely tyden bolelo bricho jak na mrchu - jak svina, takze jsem to uz ve ctvrtek nevydrzela a mazala prometat mistni lekarny a shanet test... Mrcha se mrchovsky ohlasila uz po 25dnech cyklu.. ach jo holky... ja se na to fakt vykaslu... na stary kolena snad zacinam trpet naprosto premrstenym PMS nebo co... takze jsem si uvarila kontryhel a uklidnuju se... teda obrecela jsem to tam...

Jari, muzes mi poslat na mail nebo IP nejaky povidani o tom profuku? chci na to jit... uz me to fakt nebavi, pul roku a porad nic :(

jinak vsem briskum posilam pozdravy 🙂, vsem snazicim ruku... treba nam to pomuze, kdyz budem mit pocit, ze v tom nejsme sami a miminkum pusu 🙂 A Peti - tebe moc zdravim!!!!!

luciemar
17. srp 2010

@pettrraa Peti, taky teď chodím do práce tak na tři dny v týdnu, tak je super, že když je volno, je čas na to sejít se s kamarádkami a pořádně doma uklidit...ehm, to první je lepší... 😀 Ty fotečky z poutě jsou moc hezké, děti to milují, viď...taky jsem to zbožňovala, když jsem byla malá...Jenže to jsme platili na řetízák 5,-Kč 😀
@zuzka.o Zuzi, ty oblečky jsou prostě nádherné! Fakt z toho ty dětičky tak rychle vyrostou, že jim to ani nestačíš dát? Právě nevím, kolik čeho kupovat, abych to nepřeháněla...Ale doufám, že ti tam něco zbyde, až budeme vědět, jeslti kupovat klučičí nebo holčičí... 😉

@eleanthis Ele, to je mi fakt moc líto, že ti to zkazilo dovolenou. Nevěš hlavu, vím, že je to těžký ☹
Ale vpomínám si, že jsi říkala, že máš endometriózu...ta prý dost snižuje šance! Copak tě na to nějak neléčí???
Ten profuk by ale měl určitě pomoct...podívej na Jarušku!

zuzka.o
17. srp 2010

@pettrraa VŠE NEJ NEJ NEJ k tvému svátečku, hodně zdravíčka a jednou tu holčičku v bříšku 😉 😵

pettrraa
17. srp 2010

ahojky Zuzanko moc děkuji za přáníčko hm tou holčičkou v bříšku si ale nejsem moc jistá 😒 ale stejně moooc díky
Ele holka to mě moc mrzí že to nevyšlo ach jo ☹ asi si fakt dojdi na profuk a třeba se brzo zadaří jako u jarušky moc bych ti to přála
Luci tak to maš taky super že máš občas z práce volno amůžeš jít pokecat s kámoškama 😉
jo ted stojí koupačky 20kč pro jedno dítě a autodrom 50 kč pro dva a kolotoč 30kč fakt hnus drahé ale naši kluci jsou dobrý řeknu jim že každý půjde je na tři atrakce a pak si koupí dobrotu a jdem bez breku v pohodě domů 😵

pettrraa
20. srp 2010

ahojky koukám že je tu mrtvolno 😀
my dnes jedem na víkend na vodu na raft doufám že se neutopíme 😀 jedeme jen s manžou kluky máme u rodičů.
Tak papa

lechovicezan
21. srp 2010

ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla :(. Nic méně snažím se užívat prázdnin, a pomalu se začínám věnovat škole 🙂. V práci to je na pytel a doma ještě horší, posledně jsem měla zpoždění, tak jsem doufala a ono to sviňa zase došlo, asi bude nejlepší se na to vykašlat a nemyslet na to 😢 ale když ono se to líp říká, jak dělá.
No doufám, že se nám to všem nakonec povede 😉 držím vám všem pěsti, ať jste šťastné 🙂

eleanthis
22. srp 2010

luci - endo mam, na tu mi prisli pri mimoni, ale mela jsem ji za delohou v miste, kde paradoxne nedela zadnou neplechu, popalili ji laserem a bylo... pak mi chteli naordinovat zoladex, coz znamena 3 mesicni klimakterium, ktery jsem odmitla, protoze tehotenstvi ma stejne, dokonce i lepsi terapeuticke schopnosti na endo. nicmene je to rok, kdo vi, co se tam za rok udalo, ale bolesti jako driv zadny nemam, takze to resit nechci... kdyz pujdu na profuk, to vis, ze jim reknu, aby mi tu endo tam zkontrolovali 🙂

peti - uzivej dovolenou, zni to dobre 🙂

lechovicezan - chapu... nemyslet na to fakt nejde... ja se snazim, aspon ty mesice, kdy si rikam, ze jde ovu z druhe vybrakovane strany... tak si clovek trochu ulehci, ale stejne...

jarka.09
23. srp 2010

Ahoj holky, teda, vy jste toho nakecaly 🙂 Já měla týden dovolenou - hlavní naší činností bylo stěhování, zvládli jsme to všechno převozit všeho všudy za tři dny, včetně nábytku a těch všech našich krámů, takže už vegetíme v novým domečku. Sice ještě nemáme zkolaudováno, ale snad z toho nebudou žádný problémy.
Doma jsme teď bez netu a bez televize - to je život a klídeček 🙂 ale časem to musíme nějak pořešit

zuzka.o
23. srp 2010

@jarka.09 Gratuluju k přestěhování. Doufám, žes všechnu dřinu nechala na ostatních a sama jen dirigovala.... víš jako z filmu na Samotě u lesa... "ten už tady postavil 3vily" 😀

@pettrraa Tak co, žiješ? Doufám, že ses neutopila 😀

@eleanthis Už máš ty profuky nějak domluvené?

jarka.09
23. srp 2010

Zuzko - díky, to víš, pana Lorence umím na jedničku 🙂 "neste to takhle, vemte ještě tohle, tadyto doneste tam, a pozor, je to křehký!" 🙂 to mi fakt šlo 😀
El: napsala jsem ti na mail 😉

pettrraa
23. srp 2010

ahojky jaru no to je super že jste už v baráčku a budou nějaké fotečky prosím?? a měla jsi to moc dobře zařízené přeci to nebudeš dělat ty že 😀
Zuzi jsem celý a bylo to naprosto božíííí moc se nám na vodě líbilo i počasí bylo super za rok jedem znova i s klukama 😉 Ted budu s nima chvíli doma na brigádě potřebují jen a odpol a to nechodí je od 14 do 22h a co tady s klukama tchýně přes den hlídá ale to jdu ráno na 7h ale na odpol je to fakt na houby manža jezdí domů pozdě kolem 21 h.A také bych měla jít na pohovor na práci do důchodáku tak jsem zvědavá zda mě vemou 😉

lechovicezan
24. srp 2010

Ahoj děvčata, tak jsem teď nemocná, chytla jsem pořádnou rýmu, tak se snažím nějak vyléčit 😒
Jaru: gratuluji ke stěhování, ty jo taky bych se hnedka někam odstěhovala 😀 ještě to dirigování by se mi moc líbilo.
Peťi: doufám, že ti ten pohovor vyjde, budu držet pěsti 🙂

zuzka.o
24. srp 2010

@pettrraa Držím palce, ať ta práce vyjde 🙂
Ještě jste chytli krásné počasí, teď se to má horšit a pršet (zase)

pettrraa
24. srp 2010

ahojky holky moc díky za držení palečků a pěstiček doufám že to pomůže 😉 😉

@lechovicezan moc přeji at jsi brzo zdravá 😉

jarka.09
25. srp 2010

Ahoj holky, tak vám musím vylíčit, jak jsem dopadla po stěhování! V neděli se mě na rukách udělali červený fleky, do pondělka jsem už měla malé puchýřky a včera de mi to teda už rozjelo pořádně. s doktorkou jsme vydumaly,že asi nějaká alergická reakce na nějakou kytku nebo tak něco. Tak mám pacičky ofáčovaný, v práci si ze mě dělají legraci, že vypadám jak Rocky Balboa. 🙂
Jinak Peti, taky držím pěsti, ale jako sociální pracovník ti říkám, že v důchoďáku to nebude asi žádnej med. co bys tam dělala za práci? Já se v DD byla ptát na práci jednou, vzali by mě hned, ale na to, že požadovali min.VOŠ vzdělání, tak plat příšernej! Ale jinde to může být zase lepší, uvidíš. Každopádně si myslím, že soc.služby budou příští rok dost fin.krácený, ale zase lepší než nic 😉
Jinak fotečky baráku budou, ale musím počkat,až nám přijde foťák, manžel ho zapomněl u bráchy, tak čekáme,že nám ho pošle. Pak něco nafotím,ale jen neutral, od tý doby, co nás vykradli, tak jsem taková opatrnější 😒

pettrraa
25. srp 2010

ahojky Jaruško to musíš vypadat srandovně s ofačovanejma ručkama 😀 Jasně to chápu že po vykradení jsi opatrná tak jen něco málo nafot ju?
Jaru dělala bych jen pomocnou sílu roznášela jídlo a uklízela sanytárku já dělat nechci tu dělá teta a ta říkal že je to ok ale já vím že bych na to neměla nervy a žaludek.Je to ale soukromé né státní a plat teda nic moc asi 11000 hrubého ale furt je to více než co jsem tady od ženských slyšela no prostě uvidím. 😉
pár fotek z vody

jarka.09
25. srp 2010

Aha Peťo, tak to je platově naprosto stejný, co nabízeli mě, a to bych dělala hlavně kancelářskou práci 😒

pettrraa
25. srp 2010

no hele co tak fakt slyším tak pomocný prace jsou lépe placené než kancelářské a to chudáci studujou tolik let a pak za to mají tak málo no děs.

absti
27. srp 2010

Ahoj holky,
narazila jsem na Vaše téma a ráda bych se Vás zeptala na otěhotnění po mimodělož. těhotenství. Byla jsem něco kolem 6 tt když jsem zjistila, že jsem těhotná a to mimoděložně. Laparoskopii mi "to" odebrali a i s pravým vejcovodem.
Dnes je to 3 měsíc od operace. Doktorka mi řekla, že se cca. za měsíc můžeme začít snažit. Ráda bych začala, ale mám strach, že se mimoděložní těhot.bude opakovat. Opakovalo se Vám někomu? měli jste pak problém otěhotnět???
Ještě jsem zapomněla že v říjnu 2010 mi v GESTu zkoušeli průchodnost vejcovodů kontrastní látkou a oba vejcovody byly krásně průchodné. to se ale během pár měsíců u toho jednoho změnilo ☹

Děkuji

luciemar
27. srp 2010

@pettrraa No tak skvělé, že jste si tak užili dovolenou....Plní síly a elánu. No, v tom důchoďáku to asi nebude žádná sláva co se týče práce i peněz...tak uvidíš...
@lechovicezan Ať se brzy uzdravíš a neboj, ono to mimi jednou přijde 😉
@jarka.09 Moooooc gratuluju k přestěhování!!! To je super, být v domečku, viď? My jsme teď začali stavět, máme zatím desku...ale to počasí nám to trochu komplikuje. Stěhovat bychom se měli někdy příští rok touhle dobou...tak uvidíme. A jak se jinak cítíš? Co miminečko? Nakupuješ už?

@eleanthis Aha, tak to jo...Tak uvidíš, určitě se na to zeptej...

@absti Ahoj, my jsme tu všechny po mimoděložním a myslím, že všechny jsme se mooooc bály, že se to bude opakovat. Některé z nás otěhotněly dříve, jiné později, jiné se snaží a u někoho se to bohužel opakovalo i po druhé. Takže myslím, že opravdu nejde říct, jak je to s otěhotněním po mimoděložním. Mě vzali taky pravý vejcovod, myslím, že jsem tam měla srůsty po operaci slepého střeva, na které jsem byla někdy ve 14 letech. Po operaci jsme si dali čtyři měsíce pauzu a pak jsme se začali snažit - po čtyřech měsících se povedlo 😉
Taky jsem si prožila své, protože potom, co jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem plašila a šla hned na UTZ, kde samozřejmě ještě nebylo nic vidět....takže jsem si zažila týden strachu, že to bude zase mimo...Naštěstí ale bylo vše v pořádku a po týdnu už byla fazolka vidět v děloze....
Moc držím palečky, aby se brzy zadařilo a pevné nervy... 🙂

pettrraa
27. srp 2010

@absti Ahojky já bohužel jsem ten případ který měl mimoděložní dvakrát zasebou první loni v srpnu a druhé letos v květnu ☹ ale naštěstí já už mám dva synky u prvního mimoděložního mi dr řekli že to mám kůli srůstům po císaři který jsem měla před 7 lety a u toho druhého se mi udělala velká cyst dodnes moc lituji že jsem si nedošla k dr aby mi udělal utz než jsme se začali snažit před tím květnem no ted už s tím nic neudělám a hlavně že mám ty moje kluky
Tobě strašně moooooooc přeji aby se to neopakovalo a brzo jsi měla miminko na tom správném místečku tak tfuj tfuj tfuj 😉 😉 a doufám že nám pak dáš vědět že jsi těhulka 😉

absti
28. srp 2010

Holky. moc moc děkuji za odezvu. Nečekala jsem, že mi někdo z Vás tak rychle odepíše.. Takže když jsem sem dneska jukla, tak mě to strašně moc potěšilo a to co jste napsali mě i trošku pohladilo po duši 😉 Já byla na kontrole teď v pondělí. Doktorka mi dělala ultrazvuk a říkala, že je vše v pořádku a že v říjnu můžeme začít. Včera jsem dostala menstruaci a mám strašnou chuť začít hned co mi skončí tato menstruace a bude ovulace. Ale mám strach.. jsem z toho nějaká vyprděná. na jednu stranu si říkám co by se mohlo stát, kdybych to zkusila o jeden cyklus dřív a na druhou stranu si říkám, že doktorka asi ví co dělá..Aspoň v to doufám.......!!

@luciemar

absti
28. srp 2010

@pettrraa moc moc děkuji za odezvu. Nečekala jsem, že mi někdo z Vás tak rychle odepíše.. Takže když jsem sem dneska jukla, tak mě to strašně moc potěšilo a to co jste napsali mě i trošku pohladilo po duši 😉 Já byla na kontrole teď v pondělí. Doktorka mi dělala ultrazvuk a říkala, že je vše v pořádku a že v říjnu můžeme začít. Včera jsem dostala menstruaci a mám strašnou chuť začít hned co mi skončí tato menstruace a bude ovulace. Ale mám strach.. jsem z toho nějaká vyprděná. na jednu stranu si říkám co by se mohlo stát, kdybych to zkusila o jeden cyklus dřív a na druhou stranu si říkám, že doktorka asi ví co dělá..Aspoň v to doufám.......!!

pettrraa
29. srp 2010

@absti Namáš zač.Já bych být tebou už do toho zkoušeníčka šla holčiny tady taky moc dlouho nečeali a také mi tenkrát radili at zbytečně nečekám 😉 tak po ms při ovul hup na to a moc přeji at to vyjde 😉 😉