Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
3. bře 2009

ahoj kell: vítám tě (ač nerada) mezi náma a přeju ti hodně brzy // na testíku Hodně sis toho prožila, tak si už zasloužíš jen a jen štěstí 🙂
Přijde mi divný, že by se na to při laparoskopii nepřišlo. Četla sis operační zprávu?
Mně při lapace zkontrolovali vaječníky, vejcovod, střeva,... a nikde nic. Přijde mi to tedy docela rychlý nástup ... zkus ještě diskusi o endometrióze, snad tam by ti holky poradily, jak rychle se tvoří.

kell
3. bře 2009

Zuzka.o díky za přivítání 😉 .
V propuštěcí zprávě jsem měla napsané jen takové blbosti o tom jak mě přijímali a o operaci tam byla jen zmínka, že mi udělali salpingektomii vejcovodu pro graviditas extrauterina, ale nebylo tam napáno ani který vejcovod - jestli levý nebo pravý! Po operaci přišel Dr. co mě operoval a říkal, že druhý vejcovod je O.K. - nakonec jsem se dozvěděla od Obvodní gyn, že mi ten vejcovod kontrolovali jen na povrchu, tak jsem byla vzteky nepříčetná, proč mi tam teda dělali zbytečně jizvu, kldyž se dívali jen na povrch! ani teda nevím, jestli tam nemám nějaký srůst. Teď v březnu jsem měla jít na hysteroskopii a tam mi prý při té hystero měli prohlídnout i ten vejcovod! Gyn ke kterému jsem přešla říkal ať ještě teĎ v březnu nechodím ať do mě zbytečně nevrtají a že se uvidí co dál! Dal mi teĎ antikoncepci a čekáme jestli se ten vaječník zmenší. jdu k němu ve čtvrtek na kontrolu, tak už se nemůžu dočkat!
Mám ještě ke všemu po těch dvou potratech zjištěnou trombofilii tak si v těhu budu muset píchat!

dennisa
3. bře 2009

Ahoj kell.
To koukám, že ti do propuštěcí zprávy ani nenapsali, který vejcovod a tak 😒
Jinak nezoufej, při tomhle zákroku je běžný, že druhý, zdravý vejcovod zkontrolují jen na povrchu a dovnitř se nedívají....myslím, že to tady tak máme všechny. Ale taky mě to štve, že nevím, jak na tom ten zdravý vejcovod je!

zuzka.o
3. bře 2009

Já jsem měla operační protokol v ruce. Po operaci putoval k mé gynekoložce a ta to se mnou do detailu probrala, i zpravu patologa .... tak po tom zpátrej, někde to být musí. Taky teda koukám, že ani nevíš, který vejcovod to byl.....

Taky jsem byla naštvaná, proč mi ten vejcovod rovnou neprohlédli 😠

kell
3. bře 2009

No který vejcovod to byl vím, ale jen proto, že mi to už řekli před operací, původně jsem měla jiít na kyretáž, mysleli si, že jsem potratila jako vždy, už od 5tt jsem krvácela, tak si mysleli, že je to zas jako předtím, jenže na UTZ byl ten vejcovod zvětšený+tekutina, tak mě šoupli rovnou na sál. Zprávu od patologa tam mám taky, ale operační protokol jsem neviděla, zda ho má moje gyn nevím, protože jsem tam už pak po té kontrole po operaci kdy bylo vše O.K nebyla, je to moje kamáradka a neměla jsem odvahu jí říct, že už k ní nechci chodit, tak jsem šla rovnou k jinému Dr., tomu stačila jen zpráva z genetiky, zpráva z hematologie a ta propouštěcí, možná bych ho mohla poprosit, jestli by si ten protokol nemohl vyžádat, ale asi mu stačí, že je tam zpráva z patologie a potrvrzení mimoděložního těhu.

Denni, to jste mě trochu uklidnily, že vám to zkontrolovali taky jen povrchově.

Doufám, že příště už se zadaří, navrhl mi i jinou léčbu než jsem měla předtím, tak snad už to bude dobré!

mar26
3. bře 2009

ahoj holky,

vítám kell, i když bych radši v jinéj tématu a přeji,aby se ti to vše vyřešilo, endiometrioza to nebyla a konečně jste měli trošku štěstíčka. Moc si to zasloužíš!!

Jinak já s manžou byla dneska na genetickém utz - vše je v pořádku ...huráááááááá . Srdíčko krásně pravidelně tluče, má vše co má mít. Naše holčička je 100% potvrzená i druhým doktorem, má oči usazené na správných místech a prostě vše prý v naprostém pořádku. Plodové vody akorát.
Hlavička a hrudníček odovídá 20+3tt a stehenní kost 21+3...prostě bude mít asi dlouhé nohy po manžovi. A odhadní váha 381g...prý ukázkové miminko.
Tak máme moc velkou radost a doufám,že teď už vše bude fakt dobré a dočkám se té naší holčičky jako halpa 🙂 .

zuzka.o
3. bře 2009

mar26: tak to je skvělé, že je vše tak, jak má být 😵 Ukázkové miminko, to je paráda ... po tom, co sis prožila je to blazám na dušičku slyšet, že holčička je zdravá a má se k světu 🙂 Jen tak dál 😎

misa1982
4. bře 2009

Ahoj holky tak jsem dneska byla u doktorky jsem v 6tt a fazolka je tam kde ma byt a ma uz i srdicko 😵 😵 😵 za 14 dni jdu na kontrolu....

zuzka.o
4. bře 2009

misa: GRATULUJUUUU 🙂 🙂 🙂

mar26
4. bře 2009

misa moc gratuluji,teď bude vše určitě v pořádku 😵

misa1982
5. bře 2009

Dekuju doufam ze bude vse v pohode az do koce 😵 😵

kalimero11
5. bře 2009

Ahoj holky!

Zdravím všechny nově příchozí!

Halpa - obr gratulace k mimískovi! Až najdeš chvíli času, poděl se s námi o zážitky a dojmy z porodu a ze společného sžívání s miminkem! 🙂

Míša1982 - také gratuluji k té novině. Krásně Vám to vyšlo, bez čekání... 😅 Opatruj se, držím palec, ať vše klape tak, jak má... 😉

Mar - u mne teď chodí MS podle větru. ☹ V dubnu bych měla jít na kontrolu po 3 měsících a tak jsem zvědavá, zda se to do té doby spraví. Pokud né, tak to pak začnu řešit.
A jak se Tobě daří? Holčička je hodná? 🙂

mar26
5. bře 2009

Ahoj kalimero, no mě po revizi a laparce tak nejdřív přišla za 4 týdny po laparce,pak za 28 dní, pak jsem měla ovu až 19DC a cyklus 32dní,pak ovu 15DC a mrcha už nedošla,ale zase bych měla cyklus kratší,tak že to bylo taky takové divné.
Ale snad se to srovná...hlavně aby cyklus nebyl moc krátký a bzry budeš taky těhulka 😵 Všechny si to tady zasloužíme!!

Holčička je hodná, pěkně se v bříčku někdy mele a dělá mi vtipné boule na břiše 😀

kell
5. bře 2009

Ahojky, tak jsem byla dnes na kontrole! Nález se od minula hodně zlepšil, tekutiny už je jen trochu, vaječník se taky zmenšil, ale zůstal bohužel přilepený k děloze, nemám prý stresovat, stejně je těhu z toho levého nepravděpodobné - když není vejcovod. Mám dobrat ještě 2 měsíce antikoncepci pak měsíc počkat a v létě hurááá na to. tak snad budu ovulovat hodně často z toho pravého 😉

Mar-gratuluji k úspěšnému ultrazvuku!

Kalimero, já jsem první MS po laparce měla snad až za 6týdnů. pak se mi dostavila 33Dc a Ovu jsem měla taky až 19DC, jindy mívám vždy 15DC.Teď nevím, mám antikoncepci! Ale taky k něčemu dobré - aspoň se pořád nesleduju, už mi to lezlo na mozek. 😝

dennisa
5. bře 2009

Ahoj holky.
misa - velká gratulace!! 😉 Tentokrát bude určitě všechno v pořádku, držím palce 🙂

mar - tobě taky gratulace, koukám, že těhotenství pokračuje úplně ukázkově, super 🙂
Já bych chtěla taky čekat holčičkuuu 🙂 Teda samo, že i chlapečka, budu šťastná za oboje 🙂

Nám už skončilo šestinedělí, takže už funguju ve všem naprosto bez omezení 😎
Nejradši bych už zase těhotněla, ale ještě počkáme....

kell - kontrola dopadla dobře, teď už se to určitě bude jen lepšit 😉

mady
5. bře 2009

Ahojky všem! Moje kamarádka měla mimoděložní těhu a přišla o vaječník. Takže mimísek se jí narodil až po profukování a braní hormonů. No myslela že druhé těhu bude taky s komplikacema a nakonec se jim podařilo bez všech zásahů asi do půl roku od snažení. Takže jí přeji aby jí vše vyšlo tak jak má. A vám všem ať se radujete brzy z mimísků a ať se vám daří snažilkování

flafik
6. bře 2009

Ahoj holky, v prosinci jsem prodělala mimoděložní těhotenství a vzali mi vejcovod. Nějak se z toho nemůžu vzpamatovat a mám hrozný strach, aby se to neopakovalo. Doktor řekl, že se to opakovat může a že neexistuje žádná prevence. Já jsem se teď dočetla, že riziko se zvyšuje, když vajíčko přebírá vejcovod z druhé strany, protože se prodlužuje... Můj gynekolog ani v nemocnici mi nic takového neřekli, tak nevím... Neslyšely jste o tom některá? Díky.

mar26
6. bře 2009

ahoj flafik,o tom jsem neslyšela ani žádný Dr. mě na to neupozorňoval a to přebírání vajíčka není pravidlem když je ovu na té straně bez vejcovodu.
Ono s tím bohužel nic neuděláš.....ten strach tam vždycky bude než pak prcka uvidíš na správném místě (u nás ani tohle nebylo na 100%,protože jedno mimi bylo v děloze a druhé ve vejcovodu ☹ ...ale to je hodně výjimečné).
Zkus se těšit z nového snažení a ono se to určitě brzy povede a bude to v pořádku.
Naštěstí se nás tady hodně,kterým se to povedlo docela brzy a celkem bez problémů...držím palce 😵 😉

dennisa
6. bře 2009

flafik - úplně tě chápu, já se taky moc bojím, aby se to podruhé neopakovalo, ten strach asi zůstane....
Mně dokonce můj dr. řekl, že mám vyšší riziko opětného mimoděložního, když jsem už jedno měla....ale s tím já teda nesouhlasím, myslím, že riziko je pořád stejný, jako bylo předtím.....
Tak hlavu vzhůru, napodruhý to určitě vyjde 😉
Už se opět snažíte? My máme ještě pauzu....

zuzka.o
6. bře 2009

🙂 Ahoj 🙂
Tak nás nějak přibývá .... a to se mi nelíbí. Radši ať se už žádné tohle nestane ☹

Fafik ... tohle jsem neslyšela. Mně doktor říkal, že se zvyšuje pravděpodobnost, protože se neví, co to mimoděložní ve vejcovodu způsobilo, ... ale není to pravidlo. Podívej se, kolik holek už má mimi a bezproblémů přišly do jiného stavu. Chce to jenom na tohle riziko nemyslet. Taky budu ráda, až mimi bude tam, kde má být. Ale proč se stresovat znovu? Před 20lety by to byla tragédie,.... teď už existuje umělé oplodnění, takže se neboj 😉

Kell: dobré zprávy, že je tekutiny míň. Drž se 😉

Mady: tak to jsou pozitivní zprávičky, že jednou se tomu muselo pomoct a podruhé se stal zázrak 🙂

Denni: My jsme už začali se snažíkováním, je mi skvěle, nic mě nebolí, jizvičky se díky laseru zlepšily, ....jen kdyby ten můj manžík nebyl pořád unavený 😝 😀 😀 😀

kalimero: Ono se to brzo všechno ustálí a než se naděješ, duben je tady a můžete začíííít 🙂 🙂 🙂

dennisa
6. bře 2009

zuzka - to teda koukej manžílka pořádně popohnat, ať se snaží 😝 Asi už zapomněl, co to obnáší snažit se o mimi 😀
My teda ještě vyčkáváme, ale na druhou stranu se nějak přehnaně nechráníme, takže se klidně může stát, že se něco stane 😀 😀
V okolí mi za poslední dobu přibyly další dvě těhotný kamarádky, tak už bych chtěla mít taky cvrčka v bříšku 🙂

misa1982
9. bře 2009

Ahoj holky tak uz se nekdo snazite na plno?Preji at se vam zadari stejne rychle jako nam i kdyz jeste nemamae vyhrano do tretiho mesice je to hodne rizikove....jsem se bala ze mi doktorka vinada ale byla uplne super rekla ze je to sice brzo ale ze aspon vidim ze to jde!Pristi tyden ve stredu jdu na dalsi kontrolu se uz tesim rikala ze me bude hlidat tak at se vam dari! 😵 😵

zuzka.o
9. bře 2009

My už se snažíme. ..... teda vlastně nesnažíme! 😠 Nevim kde, ale chytla jsem pořádnej zánět, manža taky!!! Takže máme po veverkách 😠 😠 😠 Sice jsme to párkrát stihli, ale pochybuju, že z toho něco bude!!!! Ach joooooo ☹ Teď jsem 17DC a do konce máme zákaz!

zuzka.o
9. bře 2009

misa: jak se cítíš jako těhulka? Už přišly nevolnosti?

misa1982
9. bře 2009

zuzka:no o nenolnostech mi ani nemluv dneska jsem se poradne najedla od stredy mi bylo strasne bylo mi spatne i z vody!Ale to k tomu patri a da se to prezit!Ale strasne me boli prsa nekdy tak ze spim radeji na zadech a to jsem zvikla spat na brichu....

zuzka.o
9. bře 2009

misa: ufff ... to ještě nějakou dobu potrvá, co? Hlavně, že mimi je tam, kde má být a že roste 😉 Všechno ostatní se přežije 🙂

dennisa
9. bře 2009

zuzka - to samý s tím zánětem máme už za sebou. Měli jsme oba s manželem na 10 dní antibiotika a zákaz sexu. Jenže to bylo ještě během šestinedělí, takže to tolik nevadilo a aspoň jsme se pořádně přeléčili.
Dr. říkal, že tělo je po takovým zákroku náchylnější na infekci....
Tak přeju, ať se brzy dáte oba dva do kupy a může pokračovat snaženíčko 😉
Berete nějaký prášky?

zuzka.o
9. bře 2009

Tak to je mazec!
Máme oba mastičku a já mám tablety Candibene, snad to pomůže 😉

misa1982
12. bře 2009

Ahoj holky jak se mate?

zuzka.o
12. bře 2009

Ahoj Misa 🙂 Já se mám fajn ... a co ty a mimi?