Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
27. bře 2008

Imiska, pokud ještě žádné další vyšetření nemáte, tak to není tak strašný - manžel odevzdá sperma, což může být na psychiku dost velký záhul, ale zatím to každý zvládl, tak proč by ten tvůj neměl 🙂)) Někde jde dokonce vzorek přinést z domova, ale myslím, že to musí být tak do hodiny a uchovávaný při tělesné teplotě - záleží na CARu, jaké tam mají postupy, pak vám oběma vezmou krev - u chlapa je to jedno, u tebe to bude 2.-4.DC na zjištění hormonálních hladin a tebe si pak pozvou cca na 12.DC na ultrazvuk, aby zjistili, jak a na jaké straně ti dozrávají vajíčka a jestli vůbec dochází k ovulaci... Před samotným IVF pak už si buď pícháš sama injekce (nehrazené pojišťovnou) nebo na ně docházíš (ty hradí pojišťovna) a od 7.DC chodíš na ultrazvuk, jak ti vajíčka dozrávají, podle toho se pak ty injekce upravují a celý cyklus řídí, aby se předešlo hyperstimulačnímu syndromu (ne vždy se mu podaří zabránit)... Myslím, že to není nic tak strašnýho a pro mimíska přece zvládneme všechno 🙂))

imiska24
27. bře 2008

Ahoj zuzan,spermiogram uz mame za sebou,ten byl vporadku.Akorat u me loni v zari nasli velky srusty na vejcovodech ktere se jim nepodarilo odstranit a doporucili mi je odstranit oba ty V.
Ale ve 24letech mi to prislo dost kruty.Ani me nepoucili o mimodeloznim teh. a s tema absolutne nepruchodnyma vejcovodama me nechali at to zkousim.
Pak mi kamaradka domluvila laparku v Praze a tam mi v listopadu LV vejcovod vzali a na pravym mi delali plastiku.
3mesice snazilkujem a porad nic.A co Ty?Jses snazilka a nebo uz stastna tehulka? 🙂

lucikpetik
27. bře 2008

kapu jako par dni pred porodem 😉

zuzan
autor
27. bře 2008

Imis, 3 měsíce není zas taková tragédie, když si vezmeš, že při obou vejcovodech je šance na jeden měsíc 25%, tak se šance každým měsícem zvyšuje, po 4 cyklech by čistě teoreticky měla být 100%, ale takováhle úměra většinou v tomhle případě nefunguje ☹ Takže v našem případě s jedním vejcovodem bych dělala závěry až tak po těch 8-10 měsících... Já jsem otěhotněla hned druhý měsíc snažení, bohužel mimoděložně, pak jsme se rok a čtvrt bezúspěšně snažili, už uvažovali nad IVF a v tom jsem naprosto nečekaně ty // na testu objevila...

Lucíku, třeba už to budou jen hodiny a budete to mít šťastně za sebou 🙂 Co tatínek, už je nervózní?

imiska24
27. bře 2008

dekuji za povzbuzeni,prene to jsem potrebovala 🙂
Jeste jsem slysela ze se da otehotnet vzdy jen na jednu stranu,tzn. ze jsem asi dost v nevyhode,ne?
Nebo si to nejak predavaji?Nevim co je na tom pravdy,tak se ptam zkusenejsich 😉

lucikpetik
27. bře 2008

zuzi nervozni, zatim mu to asi taky nedochazi, ze to brzo prijde, pri kazdem pichnuti se pta, jestli uz jedem, ale az to prijde, tak ho ten humor asi prejde 😉

kapunka
27. bře 2008

imis, ten jeden vejcovod si umí sahnout na oba vaječníky, když je ovulace, ale nikdy nevíš, kdy to udělá...takže šance je vždycky...holt příroda je vykuk... 😎

Luciku, drž se a hodně sil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

lucikpetik
27. bře 2008

dik 😉 zitra jdu na kontrolu, tak na me myslete, at se jeste vratim 😉

kapunka
27. bře 2008

😀

lucikpetik
28. bře 2008

dobre ranko, dneska jsem si nejak privstala a to se mi chce spat a nemuzu

laduli
28. bře 2008

dobre ránko 🙂 , tak to se mi stát nemůže! 🙂)... To čekání je asi náročné co, když se neví kdy přesně to příde, asi bys už to chtěla mít i za sebou.. ? Taky držím pěstičky!! 😉

zuzan
autor
28. bře 2008

Dobré ráno, Lucíku taky na tebe - vlastně na vás moc myslím a neustále čekám na tu krásnou zprávičku, že už je Dominiček na světě 🙂)) Moc ti přeju, ať to máte rychle a bezproblémově za sebou...
Holky, s tím vejcovodem je to přesně tak, jak píšete - tedy může si sáhnout i na druhou stranu, ALE!!! je třeba taky brát v potaz to, že po každé operaci vzniknou v břiše srůsty, které brání volnému pohybu toho zbývajícího vejcovodu v dutině břišní, omezují ho v jeho volném pohybu a ne vždycky je tenhle přenos z druhé strany možný... Určitě je vždycky lepší věřit a doufat, ale není dobré na to spoléhat, že to takhle funguje vždycky... Každopádně se určitě hodně brzy dočkáte svých štěstíček v bříšku...

luciik
28. bře 2008

Ahoj holky, dnes jdu na další uzt, tak snad bude vše o.k. Za chvíli běžím 😉

zuzan
autor
28. bře 2008

Lucííku, tak se těším na krásné zprávičky, jak vám tluče srdíčko 🙂 A třeba taky na fotečku 🙂

luciik
28. bře 2008

Zuzi, doufám, že už bude a fotečku chci určitě 😵
Tak běžím pááááá

laduli
28. bře 2008

By mě zajímalo, jak to, že když jsou doktoři schopní pozorovat ultrazvukem dozrátá vajíčka ve vaječnících, usazené ve vejcovodu už ho - alespoň ze začátku - nevidí?? ..

zuzan
autor
28. bře 2008

Laduli, taky jsem se na to ptala, protože mi to bylo divný, tak na UTZ vidí jen vaječníky - vejcovody pomocí UTZ vidět nejsou, takže UTZ něco ukáže až po nějaké době, kdy embryjko doroste viditelných rozměrů, což bývá tak v tom 6.-7.týdnu...

laduli
28. bře 2008

aha... Někdy to může být rozdíl i jen pár dnů tak, že už je vidět a někdy se to nepozná hned dokonce ani laparo-kamerama...
Jej, teď jsem si teprv všimla, že čekáte malého "štírka" - možná se miminko narodí těsně před mýma narozeninama (14.) 🙂 .. To si s ním(ní) užijete ! 🙂 🙂

zuzan
autor
28. bře 2008

Laduli, ty myslíš, že má na povahu vliv to, kdy se miminko narodí? Já jsem tomuhle nikdy žádnou váhu nepřikláněla 🙂)) Ale tchýně, ta lidi soudí hned už právě podle znamení, okamžitě usoudí, že když se narodil tehdy a tehdy, tak musí být takový a makový 🙂))
U tebe s tou laparkou, nevím, co si o tom myslet - když jsem to četla poprvé, tak jsem si říkala, že tam možná k nějakému pochybení třeba i došlo, protože to embryjko sice roste rychle, ale ne tolik a odstup mezi tvými operacemi byl jen pár dní, což je divný, že by nejdřív nebylo vidět nic a pak takovéhle veliké embryjko... No, už je to pryč, zpátky to vrátit nejde, tak stejně nezbává, než se s tím nějak vyrovnat a jít dál 🙂

laduli
28. bře 2008

Zuzi, znamení a čísla narození nám můžou být pomůckou pro to, abychom zjistli víc o sobě, svých vlastnostech a předpokladech a kupodivu to dost přesně sedí, pokud si přečteš knížku nebo necháš udělat numerologický výklad, nemůže to platit ale na sto procent, protože každý jsme přece jen originál, a taky proto, že se přece jen vyvíjíme a měníme (alespoň tomu věřím já🙂.. Taky se to dá říct i tak, že někdo prostě zjistil, že i když jsme každý jiný, máme přece jen určité společné vlastnosti a rysy, ovlivněné hlavně výchovou a společenskýma normama, kteréž po zkušenostech přiřadil k určitým číslům (nebo znamením) a vytvořil tak vcelku dobrý systém na "škatulkování lidí" 🙂))
... Já osobně to neprožívám přehnaně, ale jako pomůcka, proč ne 🙂
Co se týče těch mých operací, mně to přijde taky vcelku divné, v nemocnici mi to nikdo nevysvětlil a ani jsem se neptala (byla jsem ráda, že je to za mnou), no a můj doktor, kterému jsem to naznačit zkoušela mi řekl, ať jsem ráda, že to takto dopadlo... Určitě má pravdu, beru to teda tak, že se to stalo a věřím, že příště už to vyjde v pořádku 🙂
... snad 😒

kapunka
28. bře 2008

ahoj - u mě v 5tt neviděli nic a druhej den najednou jasný mimoděložní...tak asi je to normální...

laduli
28. bře 2008

Asi záleží i na zkušenostech doktora a snad i kvalitě techniky, kamarádka mi koneckonců taky říkala, že 1 den jí neviděli 2 doktoři nic, prý asi mimoděl. (1,5 dne strachu) a den potom jiná doktorka jasné těhu... Teď je na začátku 4.měs. 🙂

luciik
28. bře 2008

Hoj, tak jsem zpátky...
Srdíčko nám tluče jako zvon, máme 1 cm a 10.4. dostaneme průkajdu 😵
Kuk do alby 😀

kapunka
28. bře 2008

gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😎

laduli
28. bře 2008

Jeeee Luciku, supeeeer... !!! 🙂 Tobě se to podařilo jak a po jak dlouhé době?

luciik
28. bře 2008

Laduli, už jsem to tu sice několikrát psala, ale napíšu ti to 😉
Bojovali jsem přes dva roky, podstoupila jsem 2 krát IUI, 1 krát IVF, neúspěšně, nakonec jsem šla na laparo s hystero, 14.2. Tam mi zjistili vrozenou vývojovou vadu, takže nemám LV a poloviční dělohu. Verdikt, že to nebude jednoduché a jestli to půjde, tak bude vysoké riziko potratu. Nicméně, hned po laparo, ještě v tomtéž cyklu jsem otěhotněla a dnes jsme v 7 týdnu. A to jen proto, že jsem na to vůbec nemyslela, ani jsme se s manželem nesnažili. A ono to vyšlo, takže psychika taky dělá svoje...

kapunka
28. bře 2008

luci to je moc povzbuzující..díky a držím palečky!!!!

luciik
28. bře 2008

Kapunko, děkuju a všem vám držím strašně mooooooc palečky 😵

lucikpetik
28. bře 2008

ahoj, tak ja jsem taky zpet, luci gratuluji k uspesne kontrole
jinak u nas taky vse v pohode, mimi se tam dari dobre, tak uvidime, kdy bude chtit jit ven, ted uz ma 3,5 kg tak zadne male miminecko to asi nebude
jinak zuzi ja si myslim, ze na kazdem znameni neco je, takze tem vlastnostem verim, navic jak pise laduli tak si staci precist knizku a fakt to sedi, mi sedel presne i numerologicky vyklad, tak tomu verim

laduli
28. bře 2008

Luci, děkuju, taky jsi to neměla lehké... Přeju o to víc štěstí a pohodu po celou dobu a ať je nás tu toho 14.listopadu víc!! 🙂