Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ivci
1. dub 2008

Ahoj holky. Tak jsem těhotná (pozitivní těh.test) a pevně doufám, že do třetice všeho dobrého. Poslední men. jsem měla 1.3 a 25.3 jsem dva dny slaboučce špinila. Při obou mim.děložních těh. jsem špiněla víc a špinit jsem vůbec nepřestala a tak teď zažívám uplná muka, kdy se snad každou půlhodinu kontroluju. Můžu být těhotná tak 2 až 3 tydny, jak dlouho mam ještě čekat než jít k doktoru? Nechci tam jit moc brzo,abych se pak zbytečně nenervovala, že není zatím nic vidět.

ivci
1. dub 2008

A Luciku taky strašně moc moc moc gratuluju

zuzan
autor
2. dub 2008

Ahoj Ivci, k doktorovi utíkej hned - počítej s tím, že v děloze zatím nic vidět být nemusí, ale každopádně si bude hlídat hladinu HCG, která by měla každé 2 dny stoupnout na dvojnásobek - při mimoděložním sice stoupat může, ale jen hodně nenápadně... Moc gratuluju a opatruj se!!! Já byla u doktora po 4 týdnech a 6 dnech od poslední menstruace a už viděl 6,4mm velký gestační váček... Dej určitě vědět, jak jsi dopadla 🙂

laduli
2. dub 2008

Ivči, taky zdravím a gratuluji!! 🙂.. U mě hCG stoupalo normálně, ostatní hormony (progesteron, estrogen) ale naopak, což ale ještě nemusí znamenat mimoděl. Každopádně by asi bylo sledování ze strany doktora lepší, nervovat se ale nenech! 🙂
Já byla v pátek taky u doktora a ten mi doporučil, ať si tu dobu 6 měsíců pauzy zkrátím! 😅 , že se někdy můžou vytvořit srůsty 😖

laduli
2. dub 2008

Kapunko, jak to vypadá u tebe?

romcatko
3. dub 2008

Pro ty, kdo nevíte, včera se Lucikpetik narodil chlapeček Dominik - 3,5kg a 50cm. GRATULUJEME:

gucci
3. dub 2008

ahoj holky, jak se máte, dlouho jsem tady nebyla.

lucikpetik: velká gratulace 😵

kapunka
3. dub 2008

Luciku - moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laduli - já ted mám 4tý den první MS po revizi - dneska je to teda dost slabý..ta tři dny to bylo normal....tak nevím... 😨

monnni
7. dub 2008

Ahoj holky také jsem tu dlouho nebyla a nestačím číst co je nového.
Gratuluji všem co se jim povedlo otěhotnět a přeji všem co se snaží, aby se to brzy povedlo a hlavu vzhůru.
Zuzan to je paráda ty jsi v 9tt 😵 😵 😵 tak to gratuluji a přeji pohodové těhulkování.
romcatko, tobě se to už také blíží 🙂 😵

martina26
7. dub 2008

Ahoj holčinky, tak jsem měla absenci na koníkovi. V poslední době vůbec nic nestíhám. Finišujeme s baráčkem snad za 14 dnů se stěhujeme konečně do svého. Už se nemůžeme dočkat. Všem novým těhulkám moc gratuluju a držím pěstičky a Lucíku taky veliká opožděná gratulace k miminku. 🙂 🙂 🙂 🙂 . U mně nic nového. V pátek jsem opět dostala MS, den poté co jsem dobrala Utogestan.

zuzan
autor
8. dub 2008

Ahoj holky, Monnni, moc moc děkuju a ještě víc gratuluju k mimískovi tobě, týýý jo, 20tt, to už jsi v půlce a za chviličku máte broučka v náručí 🙂))
Marti, na tebe jsem myslela včera večer, jestli už asi bydlíte, původně jsi myslím psala o velikonočním stěhování 🙂)) Tak to je super, budete ve svém, jupíííí... z MS si nic nedělej, je to potvora, ale jak se nastěhujete, tak si budete užívat nového hnízdečka lásky a ani ti nepřijde, na cílené snažilkování zapomenete a bude to!!!
Romčo, na tebe pořád moc myslím a držím palečky, ať to dotáhnete do zdárného konce, po těch všech peripetiích, kterými jste museli projít...Vaše holčička je obrovská bojovnice - šikulka 🙂))

kapunka
8. dub 2008

ahoj Zu - tak já mám po první ms o lapa a revizi a koncem týdne to chceme zkusit.... 😎

a jak ti je??? 😀

zuzan
autor
8. dub 2008

Ahoj Kapunko 🙂 Tak to je paráda, že jsi takhle fit...víš co, já vím, že je to těžký rozhodnutí, kdy se do toho pustit nanovo, ale ty názory lékařů se tak liší, že bych z toho strach neměla...zkusíte to a tělo si samo řekne, jestli už to k tomu je, nebo jestli ještě počkat 🙂)) Ale určitě se hodně brzy dočkáš a bude z tebe šťastná těhulka 🙂))
Jinak já jsem ráno jásala, jak je mi dneska vyjímečně dobře, ale sotva jsem se nasnídala, tak jsem musela běžet...jinak se to ale dá vydržet 🙂))

kapunka
8. dub 2008

no - je vidět, že jsi štastná - a pro mimi přece vydržíme cokoli, viď??

já nemám strach, vubec ne..spíš se upínám na to, že by to zase mohlo co nejdřív vyjít a vzadu mi tam našeptává ten ďáblík, že to neoujde, přece nemáš ten vejcovod a en druhej nemusí být pořádku...

prostě už to není takové to hejhou pohoda, ted chci mimi, jako předtím....to žádné myšlenky, že to nemusí vyjít nebyly...

zuzan
autor
8. dub 2008

Kapunko, úplně ti rozumím... Taky jsem takovéhle myšlenky měla a s každým příchodem MS se stupňovaly, každý neúspěch jsem obrečela, manžel to se mnou neměl jednoduchý, protože jsem se zablokovala a uvažovala o tom, že ho opustím...měla jsem v sobě sobeckej pocit, proč by si právě on měl kazit život se mnou, když někde jinde by mohl mít svoje vlastní dětičky a ne se trápit nad tím, že nemůžu otěhotnět... Tohle se mi honilo hlavou dnes a denně...on byl naštěstí naprosto úžasnej a neustále mi opakoval, že jen já jsem pro něj ten nejdůležitější člověk na světě, že po dětičkách samozřejmě moc touží, ale když to nepůjde, tak to holt nepůjde a budeme to řešit jinak (umělým oplodněním, adopcí)... Kdykoli jsem šla na stavbu našeho domečku a procházela ho, bylo mi hrozně smutno, když jsem viděla ty 3 dětské pokojíky a hlavou se mi honilo, že možná zůstanou navždycky prázdné...Manžel byl pro mě obrovskou oporou a nebýt jeho, tak už jsme každý úplně jinde...vím, že bych mu strašně ublížila, ale najednou pro mě byla myšlenka zůstat s ním strašně sobecká...je pravda, že nás tohle všechno strašně sblížilo, ukázalo nám i jinou stranu mince a hlavně já jsem si uvědomila, že on je pro mě to největší štěstí na světě...už jsem to tu jednou psala, ale děti máme svým způsobem jen na chvilku půjčený, strašně rychle vyrostou, osamostatní se, založí si vlastní rodiny a už nás nebudou tolik potřebovat, ale ten životní partner, manžel, ten už je tu napořád a vždycky bude 🙂)) A tohle je věc, kterou kdyby nebylo tohle všechno za námi, bych brala jako samozřejmou věc, které si teď o to víc vážím 🙂))
Tak toho čertíka zažeň někam do kouta - vím, že se to snadno řekne a hůř udělá, ale teď mysli hodněěě pozitivně a uvidíš, že si k vám to štěstíčko brzy najde cestu 🙂)) Teď po operaci máš v bříšku všechno hezky srovnané a tvoje tělo je připravený na další úspěšnější pokus 🙂)) Budu na tebe moc myslet a držet palečky!!! Hlavně nepřestávej věřit, vždycky je nějaká cesta, jak tomu případně pomoci, ale ta je ještě hooodně daleko 🙂

akras
8. dub 2008

Kap, úplně tě chápu, i když nejsem v úplně stejné situaci. Já taky už nejsem tak bezstarostná a i když se snažím si to nepřipouštět, tak mi to v té hlavě hučí, že co když to nebyla jen náhoda a bude se to zase opakovat... 😒 Ale musíme to risknout a zkoušt 😉

kapunka
8. dub 2008

Zuzan - moc děkuju za tvoje povzbuzení..jsi zlatíčko.... já se s tím 🙂 peru snadněji díky tomu, že jste tady vy na koníkovi... 🙂
manžel je taky skvělej...hrozně moc mi pomohl....

my ještě pokojíčky nemáme, patro v domečku přijde na řadu až za rok, tak třeba bude i důvod... 😀

trochu občas zabolí ta strana,kde není vejcovod, ale to je v pohodě, viď?

zuzan
autor
8. dub 2008

Kapunko, určitě je to v pořádku, bude tě břiško občas pobolívat, přece jen to byl zákrok uvnitř, tak se to musí někde projevit 🙂 Taky mě pobolívalo - jakoby takový zatahání, ptala jsem se na to doktora a řekl mi, že je to normální 🙂)) Jééé, vy taky stavíte? Tak to máte o zábavu i starosti postaráno 🙂 A v jaké jste fázi?

kapunka
8. dub 2008

my jsme hotoví - ted jen zahrádka a terasy - to první patro nechácháváme zatím otevřené - ještě nemáme přesnou představu, co a jak... 😎

zuzan
autor
8. dub 2008

Aha, takže už bydlíte? Nechceš mi poslat nějaké fotečky? Třeba pro inspiraci...a taky ze zvědavosti 🙂)) Pošlu ti do IP e-mail, jen kdyby se ti třeba chtělo 🙂))

kapunka
8. dub 2008

ráda,když je v tech discích nekde najdu... 😎 už jsme dlouho nefotili... 😠

zuzan
autor
8. dub 2008

Tak to už se moooc těším 🙂 Taky máme fotky naposledy zvenku a pak rozvody 🙂)) V těch prázdných místnostech na fotkách pak stejně není poznat nic 🙂))

zuzan
autor
10. dub 2008

Ahoj holky, vyřizuju pozdrav od Lucky 🙂)) Pokud jí to vyjde, tak dneska nakoukne 🙂)) A třeba se možná i dočkáme fotek Dominička - necháme se překvapit, ale já už se mooooc těším, jsem zvědavka zvědavá 🙂))

kapunka
10. dub 2008

supeeeerrrr sem s nima a zdravíme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎 😎 😎

maova
11. dub 2008

Ahoj holky, nějak sem v poslední době chodíte míň a míň, to je škoda. Já jsem teď doma nemocná, tak budu občas nakukovat 😉 A na fotky Dominička se taky moooc těším 🙂

zuzan
autor
11. dub 2008

Lucíku, moc k Dominičkovi gratuluju... ježiši, ten je nádhernej...strašně kouzelný a krásný miminko 🙂)) Moc vám gratuluju a přeju, ať vám přináši jen a jen samou radost 🙂)) A až se trošku aklimatizujete a najdete nějakou chviličku na nás, tak se budeme tešit na zážitky z porodu, jaký to bylo, jestli to šlo rychle, jaký byly první dojmy... Ale to až se nějaká maličkatá chvilička naskytne 🙂)) Zatím se mějte moc krásně a užívejte si ten krásný, nepopsatelný pocit štěstí 🙂))

zuzan
autor
11. dub 2008

Marti, jsem moc ráda, že jsi zpátky mezi námi 🙂)) Hezky se vymaroď, ať je ti brzy líp 🙂))
Všem vám přeji krásný a pohodový, nikým a ničím nerušený víkend 🙂))

kapunka
11. dub 2008

zuzan, já ty fotky v tom binci nemužu najít... 😖 😖

lucikpetik
12. dub 2008

ahoj holky, moc vas vsechny zdravim, nejak neni cas ted na konika chodit, nez se nam upravi denni rytmus
jinak se dnes pokusim konecne vlozit nejake fotecky

lucikpetik
12. dub 2008

tak fotecky jsou tam