Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

moldanubia
30. dub 2014

@katuli 2MT:(, to je mi Tě líto, to bych nedala...mě sice furt doktor utěšuje tím, že kdyby se to opakovalo, tak IVF to jistí, tak se tím taky utěšuju, ale...

elana
30. dub 2014

@moldanubia jo bahno-toho si ve FL užiješ, budou Ti ho cpát všude (doslova 😅 ). Ale patří to k léčbě a vaginální bahenní tampony jsou františkolázeňskou specialitou. Kombinované se sedací bahenní koupelí to má fakt sílu, krásně to prohřeje vnitřní orgány.

martinakl
30. dub 2014

@katuli2 Ahoj, já mám taky za ssebou dvě MT. Jdete na IVF?

catchulinecka
30. dub 2014

Holky, nejste čirou náhodou některá z Moravy, že bychom se domluvily spolu na lázně do Klimkovic? To by byla teda náhoda, kdyby se tu někdo našel 😀 sama tam nejedu...ale prý se to dá absolvovat i ambulantně...V pondělí jdu k doktorům, tam se na to zeptám a podám info 😉

mala_carodejka
30. dub 2014

@catchulinecka dneska jsem mluvila s dr., říkala, že po jednom zákroku, pokud v tom břiše nebyla uplná pohroma, nejsou lázně nutné..pokud by se dál nedařilo těhotnět, tak potom určitě jo a posílají na 3-4 týdny..tak je to otázka, no..

catchulinecka
1. kvě 2014

@mala_carodejka aha, tak vidíš, zase jsme o něco chytřejší 🙂

moldanubia
1. kvě 2014

@elana No nazdar, to jsem na to zvědavá🙂

elana
1. kvě 2014

@moldanubia ne, je to v pohodě. Poprvé malinko šok, ale zvykneš si, je to 2-3x týdně.

katuli2
1. kvě 2014

@martinakl Ahoj, IVF nebylo nutné, já jsem totiž přišla jenom o jeden vejcovod. To druhé MT bylo trochu neobvyklé, vajíčko prošlo zdravým vejcovodem do zbytku toho odoperovaného vejcovodu 😲
Momentálně jsem ve 31tt a těším se na miminko...Ani nevím, jak se nám to povedlo, protože jsem byla přesvědčená, že mne to poznamenalo a že se nám to nepovede, ale pořád jsem se snažila na to moc neupínat a ono to vyšlo 😉 Takže všem přeji, aby se Vám taky zadařilo, ikdyž to není jednoduché ☹

katuli2
1. kvě 2014

@moldanubia Ahoj, já už jsem teď v pořádku...já přišla jen o jeden vejcovod, takže se nám to podařilo za další půl rok znova a teď jsem v 31tt 😉
Ikdyž to moc dobře nejde, tak si to člověk nesmí moc připouštět, tohle jsou věci, které prostě neovlivníš 😉 a pak se to povede ani nevíš jak....😉

martinakl
1. kvě 2014

@katuli2 Jé,no tak to je paráda 🙂 Přeju ti pohodový zbytek těhotenství i porod 🙂 Už to máš za pár 🙂 Já jsem přišla o oba vejcovody, takže teď jedině IVF. Ale druhé dítko jsme odložili na neurčito, zatím počítáme s tím, že další nebude. Zaplať bůh za jedno zdravé dítko...

ptjj
1. kvě 2014

Ahoj, ještě mě tak napadlo, nevíte, jestli není třeba možné jet do lázní i s malým prckem? asi ne, co? jen mi to tak blesklo teď hlavou, že bych ho vlastně mohla vzít případně s sebou, ale asi se to nedělá, nevíte některá?

@mala_carodejka já měla jakoby pohmožděninu pod tou jizvou v pupíku, asi tři dny jsem tam měla tak 5 cm takovou slaboučkou modřinu, spíš žlutou a ta pak zmizela, ale citlivé mám to místo pořád (tři týdny po operaci), jako by tam ta modřina pořád byla.........a nafouknutá jsem se cítila možná týden, bylo to fakt nepříjemné

moldanubia
2. kvě 2014

@katuli2 To ti moc přeju, žes to po takových zkušenostech nevzdala, 31tt, to je krásné...je fakt, že se na to snažím nemyslet, MT mě na jednu stranu paradoxně uklidnilo, že jsme schopní s manželem vůbec otěhotnět - znám případy, co se snaží roky, jsou oba v pohodě a nejde to. A říkám si, že lázně taky zaberou, pak dva měsíce prázdnin-to by bylo,aby nebylo 🙂
@martinakl koukala jsem na tvůj profil, vždycky se koukám u holek co jsou po MT, jestli mají nějaké prcky🙂, musí to být hrozné přijít o oba vejcvody a věřím, že větu - máte alespoň jedno krásné zdravé dítě slýcháš asi často, takže Tě s ní otravovat raději nebudu, protože věřím, že touha po dítěti je stejná, ať chceš první, druhé nebo páté...třeba Vám s manželem pěstounství pomůže a vrhnete se na IVF...držím palce
@ptjj zkus se na toho prcka přeptat, já tam chci alespoň na týden propašovat manžela 🙂

katuli2
3. kvě 2014

@martinakl Přesně tak..Já k tomu přistupuji stejně. Když bude jedno dítko, tak budu vděčná aspoň za to jedno..a pořád říkám, že jsou na tom opravdu některé z nás mnohem hůř..bohužel ☹
@moldanubia Určitě se to povede...a přesně to samé jsem si taky říkala, že když se to povedlo, ikdyž blbě, tak jsme oba plodní...Však byl partner šťastný jak blecha, když zjistil, že má spermiogram v pořádku 😉

martinakl
4. kvě 2014

@moldanubia S pěstounstvím to nebude tak snadné, úřady nás odrazují, ať počkáme, až bude Kuba starší. Tak uvidíme. Navíc doma je to zase špatný. Ach jo.
@katuli2 My jsme taky hodně plodní 🙂 Pokaždé (4x) jsem otěhotněla na první pokus. No a teď už neotěhotnim... Aspoň přirozeně ne. Přijde mi to nefér, ale jak řikáš, někteří jsou na tom, bohužel, ještě o dost hůř.

elana
4. kvě 2014

@ptjj s tím prckem si to neumím předstsavit, musela bysis tam na každou proceduru zajistit hlídání, leckdy je to tam kluzký, mohl by se zranit nebo Ty jsi znehybněná (ve vaně plné bahna nebo na koze při vaginálním výplachu). Jinak co se pobytu na pokoji atd. týče, tak tam myslím by to mohlo na domluvě být a projít, jsou tam jednolůžáky na vyžádání a kdybyste si vzali cestovní postýlku, tak proč ne. Ale na ty procedury by stopro nesměl, to neni únosný, navíc se obávám, nechci působit nějak hnusně, že by tam prostě mohl některým ženským i vadit...přece jen ne každá svou neplodnost snáší úplně s plezírem a nadhledem a taky, přiznejme si to, si tam jedou někdy odpočinout a vyčistit hlavu a i když je Vojta určitě báječnej kluk, tak některý "báby" by si mohly stěžovat 😝 ,lidi jsou různý.

moldanubia
4. kvě 2014

@katuli2 jj, na spermiogram jsme šli taky a když jsme odcházeli s výsledky, tak manžel div nesrazil hlavou lustry, jak se pyšně nesl 🙂

moldanubia
4. kvě 2014

@martinakl to je mi líto...ale zase jste si spolu prošli spoustou špatných věcí (teda podle toho co jsi tu dřív psala)...snad se to za nějaký čas uklidní. A ne každý chlap je ochotný jít do pěstounství, to je taky jeho plus, ne 😉

ptjj
4. kvě 2014

@elana jj, s tím hlídáním během procedur jsem samozřejmě počítala, ale asi máš pravdu v tom, že by tam mohl svým způsobem vadit ostatním pacientkám, to mě nenapadlo, díky za jiný úhel pohledu...pár podobných dotazů jsem na netu našla, že tam ženské chtěly jet i s dětmi, ale jestli pak opravdu jely, to jsem nenašla...asi holt budu muset na lázně zapomenout, i když mi to připadá trochu nespravedlivý být diskriminovaná, protože už jedno dítě mám a nemůžu ho nechat doma

ptjj
4. kvě 2014

@elana navíc ta moje operace byla poměrně rozsáhlá, takže si myslím, že by to bylo zrovna docela vhodné absolvovat...no, uvidíme 🙂

ptjj
4. kvě 2014

@martinakl já tě nechci nějak zrazovat od toho pěstounství a možná mě za ten názor nebudeš mít ráda, ale já osobně bych do toho asi nešla, pokud bych měla v té době s manželem takhle "kolísavý" vztah, připadalo by mi to tak trochu nefér vůči tomu prckovi ☹ zkusila bych nejdřív zapracovat na tom vztahu a vyžehlit ty problémy, než bych se pustila do takového "projektu" 😉

elana
4. kvě 2014

@ptjj uvidíš, za zeptání nic nedáš...tady prostě záleží na Tobě, jak jsi povahově nastavená, jestli dokážeš zavřít oči, uši a jít si za svým (protože přesně, Tobě může být líto těch, co žádné dítě nemají, na druhou stranu Tvůj problém to není, Ty řešíš ten svůj a to je ten, že chceš druhé, měla jsi mimoděložní a máš naprosté právo na lázně a Tvoje dítě má právo na to, být stále s Tebou, protože je ještě malé a na měsíc se od něj odloučit je neúnosné). Tak si to nějak přeber, sežeň info (bych nechodila ke kováříčkovi, ale rovnou zavolala přímo do lázní) a pak se rozhodni, pokud ta možnost bude.

martinakl
7. kvě 2014

@ptjj Tohle samozřejmě beru v úvahu a je to jeden z důvodů, proč jsme to odložili (druhý je, že stejně je Kuba ještě moc malý, jak už jsem psala).

nikcza
7. kvě 2014

ahojte, prosím...24.4. 2014 jsem byla operovaná lps (pro mimoděl.těhotenství) a vzali mi levý vejcovod. Stalo se vám,jako mě, že jste během dne zacítily takový 2-3 stahy,takové škubnutí, popotáhnutí ? nic nepříjemného,nebolestivého..jen zvláštní pocit..Ale, zrovna dnes, se mi to (asi po 4dnech stalo podruhé) ale na straně pravé, kde mám vše ok..jak vejcovod,tak vaječník... snad nejsem sama, nic špatného to neznamená .. děkuji za odpovědi

mala_carodejka
8. kvě 2014

@nikcza ahoj, tak to máme stejný termín operace, jen mně vzali vejcovod na druhé straně - vpravo..
co se týká záškubů - určitě to tak může být, než se to zase všecko v břiše zhojí a "sedne" jak má, tak to bude chvíli trvat. Pokud bys měla nějaké výrazné bolesti tak se běž ukázat k dr. Přeju hodně sil*

catchulinecka
8. kvě 2014

@nikcza
@mala_carodejka taky jsem byla 24 🙂 každopádně mě tam taky někdy tak divně škube, žádná hrůza ale. Holky a nevíte jak dlouho se to všechno hojí? Já jsem se ptala doktora na sport a nějaké jiné domácí "záliby" 😀 a říkal, že to je jen a jen na mně a partnerovi, jak se prostě cítím. Já se cítím dobře, ale zase se bojím, ať se něco tam nepokazí 🙂

nikcza
8. kvě 2014

@catchulinecka , no co se týče dalšího otěhotnění, tak vydržet dva cykly..co se týče chutě, tak my hned 9 den po laparoskopii.nic mě nebolí, ani jizvy... takže přesně tak, když se na to cítíš,proč ne. navíc jezdím opět s malou na kole (vzadu na cyklosedačce),pěkně pomalu a v pohodě.. 🙂
@mala_carodejka , nic mě nebolí, takže ty tiky k tomu nejspíš patří..k dr. jdu 15.5.,tak se mi na to podívá.

berete nějaké vitamíny?přemýšlím nad inofolicem... a už jste dostaly menses?? já začala krvácet asi 4-5 den od LPS, ta čístící.. (revizi dělohy nemám),avšak teda čekám,že se dostaví do 6ti neděl a pak se chcem zas snažit.. snad se zadaří.. 🙂

catchulinecka
8. kvě 2014

@nikcza ahááá, tak to jsi mě potěšila 😉 takže dnes si konečně s manželem uděláme hezký večer 😀 a já piju kontryhelový čaj, prý má i hojivé účinky, kromě toho, že je prostě skvělý celkově pro nás ženy a užívám kapičky Gynex, až je doberu, skočím opět na Femibion 🙂

nikcza
8. kvě 2014

🙂 jojo . četla jsem něco o femigrad, femibion je asi na stejný způsob..a ten inofolic,na něj pozitivní recenze..ale také váhám,co zkusit první 🙂 bojím se, aby to nebylo opět mimoděložní nebo dlouhé snažení :/ snad se do 3 měs. zadaří..už máš dítko? já holčičku, teď 10.5. 2 ročky 🙂

catchulinecka
8. kvě 2014

@nikcza Jéééé, tak to jsi šťastná maminka! Gratuluju, protože já takové štěstí zatím nemám ☹ Nedařilo se nám a po dvou letech jsme začli chodit na kliniku IVF, první transfer a hned mimoděložní ☹ no jako už jsem se docela zbrchala, ale nic moc příjemného, hrozné zklamání. V červnu zkusíme vložit zamražené embryjko, ach jo, kéž by to už vyšlo...a jako ale po to všem, tak budu mít hrozný strach, aby to nebylo opět mimoděložní, je to fakt hrozné ☹ taky se mrknu na ten inofolic...musíme tomu jít vstříc 😉