Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

petulew
22. dub 2008

lukynka: a jak že dlouho jsi po laproskopii?

kapunka
22. dub 2008

šestinedělí bych určitě dodržela..je to otevřená rána přece jenom...a žádný vany, jen sprcha...

lukynka
22. dub 2008

koukám že jste přeskočili na jinou diskuzi 😉 ,teď teda nevím kam dřív 😀
operovali mě 12.4. takže to budou v so 2týdny

kapunka
22. dub 2008

lukynko já to mám dnes přesně dva měsíce 🙂

lukynka
22. dub 2008

kapu já bych řekla že je to znamení 😀 ty otěhotníš teď a já za dva měsíce 😀 ,píšu bláboli 😀 ale co víme co se děje a stane 🙂
držím palce,byla bych ráda kdyby ti to vyšlo a oznámila nám těhu,byla by to taková podpora že to prostě jde 🙂

kapunka
22. dub 2008

luky díky budu se snažit!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lukynka
22. dub 2008

né že zklameš 😎 ,ba né příroda je mocná a osud jí pomůže 😉

přišlo mi to takové nevděčné,přestala jsem kouřit,začala cvičit a takhle dopadla ☹ ,co se dá dělat,vlastně dá,pracovat na miminku 😀

laduli
23. dub 2008

Ahoj holky,
už už jsem vám chtěla psát něco pesimistického o sobě, ale máte pravdu, třeba podporovat to pozitivní myšlení!! 🙂 🙂 Za to děkuju za všechny povzbuzující slova a obdivuju všechny, co se snaží navzdory možným rizikům! 🙂 A taky o to víc gratuluju Lucíkovi a nově příchozímu miminku!! 😀
Já mám už po 2. MS, víc než 2 měsíce po laparo, šestinedělí jsme dodrželi, snažit jsme se ale zatím nezačali, i když mi doktor řekl, že nemám čekat těch 6 měsíců, co mi bylo doporučeno (kvůli možným srůstům), ale můžeme začít hned. Chci ještě určitě tento měsíc počkat, než dokončím určité změny v běžném životě (stěhování, změna práce) a taky psychicky ještě pořád váhám a potláčím obavy z opakování operace 😖 😖 ..
Událo se to tak rychle a nečekaně, že i já jsem předtím jen z doslechu věděla, že mimoděložní existuje, ale co to obnáší a jak to vlastně funguje, tak o tom jsem netušila absolutně nic! Tím pádem se člověk ani na nic neptá a teď lituje, že mu to mohli v nemocnici říct.. Tak například, mně po první operaci zjistili, že to mimodělož. není, až na podruhé. Ale, jak to vlastně při té první zjišťovali - dívali se do vejcovodů nebo ne? Pokud ano, veděli by, jestli jsou teda průchodné nebo ne a třeba bych už v budoucnu nemusela na další laparo, pokud by se nedařilo...

blanuleplus
23. dub 2008

Ahoj holčiny, jdu vás alespoň v rychlosti pozdravit... Nevím, kolik mi dá ten náš rarášek času 😖
Snažilky, přeji krásné plodné jaro a ať vám to čekání rychle uteče, těhulky držte se, vždy aspoň mrknu k vám do albíčka, jak vám krásně přibývají týdny, strašně rychle to utíká a za chvilku budete mít drobečka u sebe 😵 ...a maminy, doufám, že si to taky tak užíváte 😵 Luci, Dominiček je nádhernej, ještě jednou gratuluji! My teď bojujeme s bolestmi bříška a 14 dní měl brouček strašnou vyrážku, ale už má jen stroupečky, tak snad už to bude dobrý...
Krásné prosluněné dny všem přejí Blanka s Kamíkem

lucikpetik
23. dub 2008

petule ja byla po laparce mesic doma, po sedmi dnech jsem se jeste citila unavena...

lucikpetik
23. dub 2008

laduli moc dekuju a Blani tobe taky, hlavne zdravicko prdolkovi

petulew
23. dub 2008

ahojky
lucik: no já si teď říkaám že jsem do toho vlaku naskočila moc brzy, ale zase nemám čas moc doma přemýšlet a vymýšlet si deprese. 😒

kapunka
23. dub 2008

ahoj Blanule!!!!!!!!!! že se taky ukážeš!!!!
my se snažíme, co to jde..už je po ovu, tak ted jsem zvědavá.... 😎

laduli, při běžné laparce asi vejcovody neprohlížejí zevnitř,jen zvenku.. 😒 tak proto nevím, jak je na tom ten zbylej 😖

lucikpetik
23. dub 2008

petule to je rozumne, na co vymyslet deprese...
nic, jdeme koupat, papat, uspavat, to bude zase na dlouho, takze zitra papa

zuzan
autor
24. dub 2008

Lucíku, nádherný nový fotečky 🙂)) Roste jako z vody a je moc krásný miminko - nějak mi připadá, že má z každého z vás trošku 🙂))

lucikpetik
24. dub 2008

zuzi diky, ze me ale nema nic, marne na nem neco ze me hledam 😉

kapunka
24. dub 2008

ahojte holky...jsme pár dní po ovu a začal hustej bílej výtok..to je normální? nemůže to něco znamenat??? 😖

zuzan
autor
25. dub 2008

Kapunko, s výtokem ti neporadím, ale pokud je bílej, tak je to určitě v pořádku...možná to spíš bude jen změněný hlen 🙂 Jednak se mění během cyklu a jednak v těhotenství je jeho sekrece zvýšená 🙂 Určitě to nebude důvod ke znepokojování 🙂

michina
25. dub 2008

Kapunko, neboj, taky si myslim, ze to neni nic vazneho. Jsem ted taky po ovu (Asi, ted uz nemerim) a hlenik hodne zhoustnul. Dokonce jsem vysledovala (anebo si to aspon myslim), ze to zavisi i na tom, kolik pijes tekutin. Kdyz zapomenu uplne v praci pít, je hodne husty, vice nez normalne. Ale mozna je to i blbost.. 🙂

laduli
25. dub 2008

Ahoj Kapunko, bílý výtok mám taky, někdy míň, někdy víc (mění se během cyklu 🙂 ), ale prakticky pořád. Řeším to, až pokud by byl akutní, svědivý se změnou barvy. Hromadu tipů na léčení jsem našla na jiném fóru na Koníkovi - Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit. Možná ale, jak píše Zuzan, je to ta druhá, příjemnější a dlouho očekávaná možnost 😉

kapunka
25. dub 2008

jujky, holky ta druhá možnost by byla super...ale raději tomu nebudu moc věřit....ale znáte to, naděje umírá poslední - i když hned po první ms po revizi by to fakt byl zázrak.... 😝

lucikpetik
25. dub 2008

tak holky ceka nas snad hezky vikend, tak vsem preji, at si ho hezky prozijete...

kapunka
25. dub 2008

ahoj luciku - pozdravuj miminko a krádný víkend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

blanuleplus
25. dub 2008

Ahoj holky, přeji krásný víkend 🙂
Kapunko, budu držet palce a určitě netrpělivě nakukovat, jestli tem výtok značí těhu 😉 Já taky měla celé těhtenství hustší hlen.
Já jsem na antibiotikách, protože jsem včera totálně odpadla - zánět prsu (bolelo mě od večera, myslela jsem si, že mě do něj malej kopnul při přebalování a i přes bolest z něho dál kojila, ráno vyžehlila koš oblečků, pověsila další prádlo a pak se složila - strašná bolesti svalů, kloubů, zimnice...no báječný. Neudržela jsem ani hrneček s čajem...) Naštěstí prášky zabírají, tak už dnes trpím jen "normálně" a jsem schopná se o broučka celkem postarat...

lucikpetik
26. dub 2008

jo blani tak to znam, akorat ja to za vcasu srazila paralenama, ale stoji to za to....tak hlavne se brzo vylec...
kapunko taky na tebe myslim... 😉

maova
26. dub 2008

Ahoj holky, jdu vás pozdravit 🙂 Třeba se tu některá ukážete ještě i přes víkend 😉 Já se sem jinak tolik nedostanu.
kapunko, taky držím palečky 🙂
Blani, tobě přeji, ať jsi brzy zdravá a už tě nic takového netrápí.

kapunka
26. dub 2008

teda - dneska mě celej den bolí břicho jako před ms....a ta má přijít až za 10 dní... 😝

monnni
27. dub 2008

Ahoj holky ještě k té kontrole vejcovodů. Mně tenkrát primář řekl, že mi druhý vejcovod kontrolovali a jeví se v pořádku, ale nikdo neví jak vypadal ten pravý než přišlo mimoděložní tudíž mi nikdo nezaručí, že je levý v pořádku. Ale jak tady někdo psal znám hodně případů, kdy žena měla mimoděložní a nebylo to pokaždé u prvního míma, třeba až u toho dalšího...neznám však nikoho, kdo to měl 2x tak hlavu vzhůru 🙂 takových případů je asi hodně málo.

kapunka
27. dub 2008

takže to bříško bolí furt jako před MS a ještě k tomu musím popíjet urologickej čaj..asi mam něco s močákem..tak a ted se v tom vyznejte... 😖

lucikpetik
27. dub 2008

kapu nebo to znamena neco jineho, kez by... 😉
jo a zuzanko promin, mi ty dny ted tak nejak vsechny splyvaji, ze jsem ti zapomnela ve stredu poprat vse nej k narozeninkam, takze dodatecne vse nej...ten nejhezci darek si uz nosis...