Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
11. kvě 2007

Romčátko, jinak jsem hledala na základě tvé gratulace, kdo je tu těhulka, ale nikoho jsem nenašla...tady jsme všechny čekatelky-snažilky.
Ještě jsem si všimla tvých otázek - od operace jsme neměli pauzu žádnou. Dr. nám doporučil, abychom se milovali až se na to já sama budu cítit, takže klidně hned... Někdo doporučuje 6 týdnů, jiný 3 nebo 6 měs., ale myslím si, že nejpodstatnější je fakt tvůj objektivní pocit... Ale v případě revize nebo jakéhokoli zásahu v děloze je třeba alespoň to 6ti nedělí dodržet-kvůli riziku zanesení infekce...

maova
11. kvě 2007

Taky jsem Zuzko z toho sportování vždycky unavená tak příjemně a mám dobrý pocit. Dneska jsem ježdění vzdala, je tam moc velký vítr a asi by mě to odneslo 😀 Tak zase až zítra.
Myslím, že Romčátko nám překopírovala zprávu z jiné diskuze, kam ještě psala a tam třeba byla nějaká nová těhulka, tak proto ta gratulace 😉 Já jsem se taky nejdřív zaradovala 🙂

romcatko
11. kvě 2007

Holky děkuji za povzbuzení. A mao, maš prvdu nějak jsem neměla sílu to psát znova. 😉 Ale ráda bych, aby to byla pravda. Mám pocit, že se k vám příští týden definitivně přidám. Je to pto mě strašně těžké, protože se to povedlo po 2 letech snažení a čekání a bohužel se to zvrtlo. Vím, že to nebude jednoduché. A děsím se té pauzy- četla jsem, že většinou se doporuřují 3 měsíce a to je zrovna přes léto, kdy mám volno a na které jsme se těšili, že nebudem tak stresovaní a unavení, takže přestanu vše sledovat a znovu si budem sex užívat (upřímně se poslední dobou bohužel byl dost směřován na přesné dny, ono to při léčbě ovulace anijinak nešlo). Jak dlouho vám doporučovali po revizi pauzu od snažení? A dodrželi jste jí? A šestinedělí znamená doslova co? Čeká se na první MS po revizi a pak ještě měsíc nebo jak? Děkuji.

maova
11. kvě 2007

Romcatko, vůbec se ti nedivím, že už je to pro vás tak těžké a stresující. I kdyby došlo k nejhoršímu, tak možná ty tři měsíce přestávky nebudou na škodu, odpočinete si, přes léto naberete síly a potom otěhotníš hned 😉 Musí to být náročný sledovat hlavně dny kdy je snažení nejlepší a aspoň na to chvíli nebudete myslet. Ale je pravda, že takhle dopředu se zdají tři měsíce jako strašně dlouhé, já když jsem zjistila, že musíme čekat aspoň tři měsíce, tak mi to přišlo úplně nekonečné a nakonec už je to pět měsíců a utekly jako voda 😉 Já jsem byla jenom na laparoskopii, takže doporučovanou pauzu po revizi říct nemůžu, jinak jsme dodrželi asi dva a půl měsíce místo tří 😉 A šestinedělí bude asi tak nějak jak píšeš, přibližně to tak na těch šest neděl vychází. Kdy jdeš na kontrolu, zase ve středu?

romcatko
11. kvě 2007

Na kontrolu jdu v úterý. Myslím, že se to rozhodne. Pokud HCG poroste nemá cenu to odkládat. Nevím jen, jak to chtějí udělalat- zda revizi a laparoskopii rovnou společně nebo se musí postupně ? Uvidíme. Stále doufám, že je to "jen" špatně uložené v děloze.

maova
11. kvě 2007

Tak kdyby si tě tam rovnou nechali, tak na tebe budeme moc myslet, aby to dobře dopadlo a byla jsi zase brzy doma. Kdyby to byla jenom revize, bylo by to nejlepší. A šance, že se to začně vyvíjet dobře už asi není viď?

romcatko
12. kvě 2007

Ne, dobře už se těhotenství vyvíjet nemůže. Zprávy mohou být buď blbé nebo horší. Buď jen revize nebo i vejcovod. To, že by hcg kleslo by musel být zázrak.

maova
13. kvě 2007

Ahoj holky, ještě nakukuju, ale koukám, že si všechny užíváte volné dny a nikde nikdo 😉 Dneska bylo venku krásně, měla jsem tu kamarádku, tak jsme si užily hezký den a zítra zase do práce, to se mi vůbec nechce 😉 Tenhle týden už se snad Lucka i Blanka vrátí z dovolených, tak nás tu bude zase víc 🙂

romcatko, co MS, zatím nepřišla?

romcatko
13. kvě 2007

Ahoj Maova, lehce špiním, ale bohužel MS nedorazila ☹ Tak se snažím připravit na nejhorší. Tedy, pokud to jde se připravit. Budu vědět v úterý na trvdo.

zuzan
autor
14. kvě 2007

Hezké ráno po víkendu...Romčátko, já vím, že je to náročný, ale když to vezmu podle sebe, tak já se vždycky radši připravím na tu nejhorší variantu a vím, že pak už to může být jen lepší... Revizi mi taky nedělali, ale myslím si, že pokud by dělali laparoskopii (byť jen diagnostickou), tak už by to udělali všechno najednou...Ono je to sice nepříjemný, ale zas na druhou stranu díky laparoskopii mohou odhalit třeba i příčinu toho, proč se vám 2 roky nedaří (je tu i téma s názvem laparoskopii, kde se spekulovalo o tom, že po laparce je šance na otěhotnění největší). Co se pauzy týče, ty 3 měsíce jsou asi optimální, ale uvidíš, co ti řekne doktor, třeba vám snažení taky povolí hned, jako nám...Vzhledem k tomu, že na psychiku je to obrovský šok, tak je lepší si od všeho odpočinout a ve vašem případě asi obzvlášť...2 roky je hodně dlouhá doba, kdy pro vás miminko bylo tou největší prioritou...Samozřejmě, že bude i nadále, ale i s jedním vejcovodem je ta šance reálná a pokud už do CAR docházíte, tak určitě budou vědět, co s vámi... A v nejhorším případě...IVF nebrání naprosto nic...Ale to jsou opravdu už krajní myšlenky...
Moc bych ti přála, aby to dopadlo co nejlépe, ale špinění a hodnoty HCG nevypovídají nic dobrého... Každopádně na tebe myslíme a čekáme na další zprávy... Romčátko, hodně štěstí!!!

lucikpetik
14. kvě 2007

ahoj babusky, tak jsem zpatky a hned tady koukam, co se udalo....docela jsem se tesila az si zase poctu zpravicky od vas...
samozrejme bylo fajn, jak jinak pohoda, klidek....jen se ted vzpamatovat a vzhuru do prace.
taky vitam novou clenku...
romcatko neco noveho?

zuzan
autor
15. kvě 2007

Ahoj Luciku, je fajn, že už jsi zpátky...nějak nám diskuze ochabla 🙂)) Tak jaká byla dovča? Těším se na zážitky i fotečky...Teď budou ty 2 týdny očekávání ještě hooodně dlouhý, co? A kdy jste přiletěli? Jsem strašně zvědavá ženská, takže mě zajímá naprosto všechno 🙂))

romcatko
15. kvě 2007

Ahoj holky tak podávám nové zprávy z CAR -
Tak blbá zpráva je , že hcg opět vzrostlo na 90jednotek. Ale byla jsem u Koryntové a ta se tvářila tak v pohodě, že by to do cca 250 jednotek moc neřešila, zvlášť, když jsem začala krvácet. Takže zatím vyčkáváme. V pátek jdu opět na krev a budem vědět víc. Ale snažila se mě uklidnit, že dřív hranice hcg pro těhotenství byla až 50jednotek a dnes, že testy jsou dost citlivé. A že kdyby se udělaly testy všem ženám v den jejich MS, tak cca 1/4 by byly slabě pozitivní.

No, v klidu ještě nejsem, ale ratím alespoň není nic rozhodnuto a je stále naděje, že se s tím tělo popere samo.

lucikpetik
15. kvě 2007

romcatko tak to je mi lito, hlavne se drz....
zuzi bylo super...more teploucke a krasne, ty rybicky co jsme videli nadhera, nejvetsi zazitek mam asi tak z pulmetrove zelvy, ktere jsme se i dotykali....jednoho pana pry i vozila chvilicku ve vode...hotel taky krasny, spousta jidla, piti....teplo...
jen jsem dostala faraona, tak jsem si i posedela na WC, mam porad problemy jeste ted, tak cekam do ctvrtka a jak to neprejde asi pujdu k doktorovi...
co se tyka nasledujicich 14 dni...to vis, ze na to podvedome myslim, jenze v te dobe, kdy byly nejlepsi dny jsem zrovna dostala tu sr....a nebylo mi na dvakrat, takze bych se hodne divila, kdyby to tento mesic vyslo...takze si myslim, ze cerven bude dalsi mesic pokouseni se..
a co ty, jak se mas....? neco noveho?

maova
15. kvě 2007

Ahoj, zase vás všechny zdravím, včera jsem se sem nedostala, byla jsem po dlouhé době na spinningu a krásně jsem si ho užila 🙂
Ahoj Luci, to jsme rádi, že jsi zase tady 🙂 Koukám, že dovolenou sis užila krásně, to je dobře, určitě jste hezky odpočatí. A budou fotky? 😉
Romcatko, držím palce, aby se s tím tělo popralo samo. To čekání je strašně dlouhý, ale jestli jsi začala krvácet, tak to určitě vypadá nadějně.

lalula
15. kvě 2007

Ahoj holky, já na pravé straně nemám ani vaječník ani vejcovod. Vyrostl mi tam nezhoubný nádor, takže mi vzali na té straně vše - laparoskopicky. Operace proběhla v červnu 2005 a hned v srpnu 2005 jsem otěhotněla. V květnu 2006 se mi narodila krásná holčička. Dnes jí je rok! Doktoři mi řekli, že mám sice o trochu sníženou šanci otěhotnět, ale že se toho nemám bát, protože se mi ten jeden vaječník zvětšil a převzal úlohu i za ten odebranej vaječník. Proto to prý tak příroda zařídila, aby žena měla vaječníky dva. V případě nefunkčnosti jednoho, druhý zvládne práci za něj a zároveň i svoji. Kdyby tomu tak nebylo, tak by jsme vymřeli!!!! Takže se ničeho nebojte!!!! Navíc pokud máte vaječníky dva, tak pořád je šance otěhotnět i "uměle". Pokud by se mi opět něco nečekanýho stalo s tím mým teď jediným vaječníkem, tak už bych mimi nikdy nemohla mít ani "uměle". Takže jsou i ženy na tom hůř!!!

zuzan
autor
16. kvě 2007

Ahoj holky, Romčátko, to jsou nervy, ale snad to dopadne ještě dobře, i když pod pojmem dobře si všechny představujeme něco jiného...I toho se ale dočkáme...
Lalulo, mrzí mě, co máš za sebou, ale je pozitivní, že to dopadlo takhle a máš doma krásnou holčičku, která ti vynahradí všechno na světě 🙂 A díky za povzbuzení...
Luci, taky čekám na fotky...Nikdy jsem v Egyptě nebyla, ale prý je tam nádherné průzračné moře...snad se mi taky někdy splní se tam podívat 🙂 U mě nového nic není, snad je to, že máme už i přízemí pod střechou - v úterý ho budou zalévat betonem... Jinak teď už taky čekám na ortel tohoto měsíce, ale když jsem si to všechno tak spočítala, tak tenhle měsíc je na řadě právě pravá strana a nějak tomu nedávám šance žádné a jsem s tím tak nějak smířená...Samozřejmě jen do příchodu MS, kdy to na mě zas dolehne, protože ty tajný naděje v sobě máme asi každá každý měsíc...

lucikpetik
16. kvě 2007

dobre ranko devcatka....lalulo, to co jsi nam tady napsala je moc hezke a povzbuzujici, nema cenu porad myslet na to, ze mame mensi sanci, ale verit si...
Zuzi more mas pravdu tam je krasne, nikde neni asi tak ciste a pruzracne a navic ty rybicky, to se neda popsat, kdyz kolem tebe plave puntikovana, nebo kostkovana ryba, zapomenes i plavat 😀
fotecky vam poslu, zkusim dneska jestli to stihnu stahnout a vytridit, protoze prece jenom po 14 dnech mam docela dost prace....
a domecek zuzi vam roste jak houby po desti...
a marto, ty nam posli fotecku tveho noveho ucesu 😉

ivusa1
16. kvě 2007

Ahoj holky.
Dlouho jsem tu nebyla, měla jsem teď docela fofr a teď mám snad i dobu ovulace, tak se s manžílkem snažíme, ale ještě ne tak úplně.
Lalulo to je mi také moc líto co tě potkalo, ale dodalo mi to naději, že máme ještě velkou šanci mít normální cestou miminko, moc ti děkuji za příspěvek!! 😉 A jak se jinak máte holky? Co dovolené? My zatím pořád jen plánujem, chtěli bysme do Řecka na ´10 dnů asi začátkem července, ale uvidíme jak se zadaří.Když se to povede tak raději nikam nepojedu, kdyby se něco stalo tak.....určitě to chápete 🙂
Holky všem se nám to přes léto podaří uvidíte!!! 😉 Držím moc palečky.
Pa Ivuška

maova
16. kvě 2007

Přeji všem hezký večer 🙂
Ivuš, já už jsem si říkala, že jsi tu nějak dlouho nebyla, kde se touláš? 😉 Taky plánujeme to Řecko, ale o měsíc dřív, tak teď čekám příští víkend MS, takže hned jak přijde, tak něco zamlouváme 🙂 A kdyby se jí náhodou přijít nechtělo, tak budu ještě radši 😀
lalula, moc děkujeme, hezky jsi nás povzbudila 🙂 Je to fajn slyšet takový příběh s hezkým koncem.
Luci, já ani nejsem nijak o moc jinak ostříhaná než minule, tak jsem se ani nevyfotila 😉 Ale příště chci jít zase i na barvu, tak to napravím 🙂 Asi někdy po dovolené, protože to budu mít určitě hodně vyšisované.
A koukám holky, že zase všechny čekáme MS asi v podobnou dobu, tak nám všem držím palce 🙂

lucikpetik
17. kvě 2007

ahoj holky, tak dneska to vypada, ze by tam zase konecne melo byt hezky,...
marto no presne jak rikas ty, myslim si,ze MS ocekavame vsechny stejne, to budou zase nerviky. ale ja musim rict, ze jsem tento mesic naprosto v pohode, normalne jsem smirena s tim, ze prijde, necekam zadny zazrak, vzhledem k tomu, jaky jsem mela v Egypte průjem a jake jsem brala vsemozne tabletky, abych tam neumrela, tak bych byla i rada.... 😅
jinak o vikendu jedu asi do prahy, co podnikate vy?

zuzan
autor
17. kvě 2007

Ahoj holky, já jsem si sice řekla, že tenhle měsíc nebudu sledovat ani kdy má MS přijít, taky je mi to tak nějak jedno a jsem smířená se vším 🙂
Luci čekáme nedočkavě na tvé fotky, ale je jasný, že toho máš teď moc 🙂 Jinak na víkend? Přijede mi manžel 🙂 pojedeme na výstavu Hobby a jinak budeme pracovat na stavbě 🙂 Co máte v Praze za cíl?
Jinak tady je od rána zataženo a prší 🙂

lucikpetik
17. kvě 2007

tak zuzi tady uz taky prsi a je hnusne....
v praze za cil, pozvala me kamoska, ze je sama doma, pritel nekde jede, tak asi pojedu pak nam cely mesic zacinaji same oslavy, tak toho asi vyuziju, nakupy, pamatky, nekam zajdem, docela se tesim....
fotecky slibuji,ale zatim to nejak nestiham

zuzan
autor
17. kvě 2007

Tak to bude parádní dámská jízda 🙂 Já jedu do Prahy ve čtrvtek na školení...Byl to běh na dlouhou trať a nakonec jsem si ho musela obvolat a zařídit sama, tak snad to bude aspoň něco platný 🙂 Tak krásný zbytek dne 🙂 Ahojky

lucikpetik
17. kvě 2007

no taky doufam, uz kamoska planuje kino, nakupy, veceri apod...
jen porad zvazuju, jestli mam jet vlakem nebo autem...

maova
17. kvě 2007

luci a zuzko, koukám, že jsme tentokrát všechny s MS smířený, já taky 😉 To dělá to začínající léto, bude krásně, budeme mít jiné myšlenky, tak nás nějaká MS nerozhází 😀
Máte obě hezké plány na víkend, krásně si to užijte. My jedeme v sobotu Praha-Prčice na kolech a v neděli buď pojedeme někam s tchýní a nebo budeme doma lenošit 🙂
Teď jsem přišla z kosmetiky, tak sice vypadám strašně poďobaně, ale krásně jsem si tam odpočinula. Nechala mi dlouho masku, tak jsem chvílema i usla 😀

zuzan
autor
18. kvě 2007

Ahoj holky 🙂 Tak jsme se konečně dočkaly pátku, ale bylo to nekonečný-myslím ten týden 🙂 Příští už bude zas o něco lepší,jak už jsem psala, ve čtvrtek jedu do Prahy na školení a když už je v týdnu nějaká takováhla změna, tak hned uteče rychleji 🙂 Luci, ty si užij hezkou zábavu ve víru velkoměsta 🙂
Ivuško, vám ať jde snaženíčko a hlavně přinese očekávaný výsledek 🙂 Na dovču my letos nikam nevyrazíme, budeme stavět a stavět a aby to nebylo tak sterotypní, tak stavět 🙂)) Ale příští rok si to třeba vynahradíme a třeba se mi podaří manžela přesvědčit, že alespoň na víkend bychom mohli třeba na Šumavu nebo někam tady poblíž 🙂
Marti, máš pravdu, že počasí to všechno hodně ovlivňuje...když je hezky, tak je to v pohodě a na světě je plno jiných radostí 🙂
Romčátko, od tebe netrpělivě čekáme na zprávy...myslíme na tebe a držíme pěstičky pro štěstí!!!
Tak pokud už bych se sem nedostala, tak si hezky užijte víkend a mějte se báječně 🙂

lucikpetik
18. kvě 2007

holky tak ja vyrazim do viru velkomesta, nakonec jedu autem, chtela jsem pendolinem, ale nedovolala jsem se tam, tak to kaslu...
uzijte si vikend, a ja se zase tak ve stredu ukazu, az se vratim...

romcatko
18. kvě 2007

Ahoj holky, volala na krev a je bohužel "opět rostoucí hcg - z 90 na 119". V úterý jdu na kontrolu. ☹ Takže nebezpečí stále je. Mám samozřejmě strach. Doufala jsem, že když krvácím, tak hcg klesne. Takže další nervy. držte mi prosím palečky. 😢 😢

zuzan
autor
18. kvě 2007

Ach jo, Romčátko, to je mi moc líto...to čekání musí být nekonečný...A řekli ti aspoň, čím by to mohlo být ještě způsobený jiným, než mimoděložním? A ultrazvuk ti dělali?