Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucbra06
26. čer 2009

Ahojky,tabulka dobrej nápad.Mam ti taky napsat udaje??Nebo až se budem snažit?

kalimero11
26. čer 2009

Ahojky holčiny! 🙂

DENNISA: Gratuluji k dvěma II! Ta sestra je ale kr....! 😠 Jak si může dovolit Tě nechat tak dlouho čekat na první vyšetření. 😠 To si přece po mimoděložním nemůže dovolit! Zuřím nad jejich bezohledností! 😠 Asi bych šla také k jiné Mudr., která by mi byla ochotna provést vyšetření k vyloučení mimoděložního těhu.

ZUZKA: Také jsme měli podobný problém, kdy se naše půlroční snažení po laparo změnilo v honbu za miminem. Teda z mé strany. Hlídala jsem si plodné dny, v tyto dny manžu lákala a on kupodivu v tyto dny zájem neměl (že mám plodné dny to netušil, takže to nebylo žádné záměrné vyhýbání) a zaručeně vždy přišel s chutí až "po vhodném termínu". No, já pak byla naštvaná a pořád do kola. Tak jsem se rozhodla to neřešit. 😉 Nevím, jak mi to půjde, ale snad jo. 🙂

HALPA: ahoj! Ondrášek je hodný? Copak ho trápí, broučka? ☹

MAR: Porod se chystá? Nějaké poslíčky, chodí? Taška do porodnice už stojí u dveří? 😅

lucbra06
26. čer 2009

A jinak mam taky pravej vejcovod pryč,je to možný??To se těm pravejm asi nechce pracovat 😉

dennisa
26. čer 2009

Kalimero, je to na pěst....ale co nadělám. Zatím v podstatě žádný potíže nemám, lehký pobolívání břicha je asi normální, takže se snažím být v klidu a čekat. Ale nevím, jestli se to dá vydržet 3 týdny 😖

Luc, to je viď, většina jsme bez pravýho, to je náhodička.

zuzka.o
26. čer 2009

Luci: napiš to hned, ať si tě tam přidáme a víme, jak na tom jsi, ju?

KALI: tak nějak to vidím já, pořád jako že musíme, když mám ty plodný dny, prádýlko a tak... ale občas je manža tak urvanej, že prostě nechce, no a pak se jako urazim já, že mimi chci a že on není ochotný nějakou tu "oběť" podstoupit.... už mi to začalo lézt na mozek! Tak jsem si řekla, že se to holt nezblází a povést se to musí. Ale najedou tolik nových těhulek.... no a je mi to moc líto, že já ještě nejsem, čučim na pupíky¨, kočárky, miminka,.... to mě dřív tak nebralo! No a když se to zase nepovede, tak budu hooodně zklamaná. Jsem blbá, no!

dennisa
26. čer 2009

Zuzko, já Ti rozumím. Já taky najednou všude vidím pupky a kočárky a mám pocit, že je jich nějak extrémně moc, ale spíš to bude tím, že jsem si toho dřív nevšímala a teď to vidím všude.

Nejhorší je, že je to všechno o trpělivosti, jenže to je taaaak těžký nebo v podstatě nemožný být v tomhle případě nad věcí a trpělivá.

zuzka.o
26. čer 2009

Viď? Taky bych ráda byla nad věcí, ale to nejde!!! Na diskusi, co taky chodívám - Prvosenky, se najednou vyrojila moc těhulek. Během 2dnů 3!!!! Já to holkám moc přeju, ale deprimuje mi, že já ještě pořád nic.... dál kamarádka je taky těhotná, neplánovala to a teď se rozmýšlela, jestli si dítě nechá! Dost mi to vzalo! Prostě si teď spoustu věcí beru osobně, tím to asi je! A nad věcí být fakt neumím.

dennisa
26. čer 2009

Zuzko, já jsem si prošla za celou dobou snažení stavy, že jsem kolikrát byla hnusná sama sobě.
Chodím na jednu diskuzi snažilek už přes rok, je to na jiném serveru, s holkama se známe dokonce už osobně. No a tam občas taky byly takový vlny těhulkování a já v tý době nic. Moc jsem to holkám přála, ale jednou mě jedna holčina dokonce rozbrečela, když oznámila, že je těhotná. Prostě jsem jí záviděla. Stydím se za to, ale prostě jsem neudržela emoce z tý beznaděje.

mar26
26. čer 2009

Ahoj holky,tak já vybočuju, jsem bez levého 😅

zuzko no tak mu ani neříkej, kdy máš plodné dny a prostě ho vždycky v tu dobu sveď, ať nemá takový ten pocit, že je to jen kvůli miminku 😉 ....prostě vždycky udělej něco,aby na to byla náladička 😉

denni téda, v úterý to už bude dálnice na testíku až to ukážeš manžovi 😵

kalimero včera jsem měla kontrolu, monitor v pohodě, děloha jen trošku citlivá,ale to je podle pohybů 🙂 , poslíčky mám většinou jen večer a v noci..bříško bolí jako na MS, občas ztvrdne. Naštěstí je Natálka pořád dobře..pěkně hlavičkou uprostřed a dle odhadu na utz má 3000g..tak doufám,že nebude mít víc jak 3500g 😅 ...ale snad ne.
No uvidíme kdy to přijde 🙂

holky ta "závist" je logická...prostě to člověka trošku sebere, ale věřte, že až to jednou oznámíte vy,že tam bude alespoň zase jedna taková, která tu závist taky pocítí. Samozřejmě že to ostatním přejete,ale logicky by chtěl člověk taky 😔

zuzka.o
26. čer 2009

JJ a to ho se Denni bojím. Mám prostě strach, že jednou budu na všechny těhulky naštvaná, nepříjemná a zlá. Takhle bych nechtěla skončit! A fakt to "závidění" chápu. Ale musíme myslet pozitivně, pro to sem tak ráda chodím, nejsem na to sama. Mám celkem velkou hrůzu z toho, že se mě někdo zeptá, tak co, už jsi v tom? Nikdy jsem to nechtěla říct, že se snažíme. ALe musela jsem s pravdou ven, ono se to ihned rozneslo, je to přecejenom malý město. Ustála jsem ty pohledy, dotazy, pořád mlít dokola, že to nevadí, že to brzo půjde znova,...... ale teď bych to nezvládla. Dost mě vzalo, když ta kamarádka chtěla jít na potrat. Už byla dokonce objednaná a na poslední chvilku to zrušila! A říkám si ... a zasllouží si ona to dítě? Já bych byla lepší matka. Moc bych ho chtěla. Nikdy by mi ani ve snu nenapadlo slovo potrat...... proč ho má ona a já ne??? No, takže blázním, ale zatím to držím na uzdě, co se dá dělat! Až na tom budu bledě, tak asi na koníka přestanu chodit.

lucbra06
26. čer 2009

Denis prosím poslala jsem tobě do IP ty udaje omylem.Pošleš to prosím Zuzce?At to nemusím znova psát 🙂 .Děkuji ti

mar26
26. čer 2009

zuzko určitě v tom nejsi sama a podobné pocity má hodně holek, kterým se nedaří nebo si prošly něčím podobným. Hlavu vzhůru, ono ta pohoda je v tom někdy to nejdůležitější 😉

dennisa
26. čer 2009

Zuzko, než by ty všechny špatný stavy, co jsi napsala přišly, tak ty už budeš dávno taky těhulka 🙂 A jak psala mar, pak Ti zas jiný holky budou "závidět", že ty už jo a ony čekají. Takhle to prostě chodí, myslím, že je to logickej vývoj...
Já zase když vidím švagrovou...je jí 22, má rok a půl starou holčičku, s přítelem se před půl rokem rozešli, všichni jsme ji před ním varovali, už když spolu chodili, ale neposlechla a bum, po dvou měsících vztahu byla těhotná.
No a teď je sama s holkou, je na tom dost špatně finančně, půjčuje si, aby vůbec malý mohla koupit jídlo a oblečení. A taky si říkám, ona si to dítě zaslouží? Vždyť ho ani neplánovala a teď se o něj sotva sama postará a měla ho hned, ani se o něj nemusela nijak snažit. A ještě má na mě blbý řeči, že mi je už hodně let a jako kdy konečně hodlám mít dítě. No fakt no comment 😠

dennisa
26. čer 2009

Luci, přeposláno 🙂

zuzka.o
26. čer 2009

Holky díky, jste super 😵 😵 😵 ♥♥♥

Já zrovna teď jsem ok, ale vím, že až to dostanu, budu se s tím nějakou chvilku vypořádávat. Doteď to šlo, jen jednou jsem byla smutná, ale teď, když to kolem těhulí jako o závod, to bude těžký.

lucbra06
26. čer 2009

Denis dííík 😉
Souhlasim stěma pocitama,taky se dočkáme Zuzka ty už to maš za pár,ale co já,já jsem uplně na začátku všeho ☹ A ci ty víš třeba už se ti mimísek zabydluje 😀

misa1982
26. čer 2009

Holky bude lip uvidite!Vsem to moc preju hodne jsme si vsechny prozily ....

zuzka.o
26. čer 2009
lucbra06
26. čer 2009

Zuzka dík,jsi šikulka 😀

zuzka.o
26. čer 2009

Ještě jednu věc jsem vám nestihla napsat, přišel klient. ...... Já mám to tiž velký pocit osobního zklamání. Nemůžu se ho zbavit, selhala jsem v dost zásadní věci. Vím, že za to nemůžu, že jsem to nemohla ovlivnit, ale zklamala jsem spoustu lidiček kolem. TO mi dost trápí, holky. Ségra děti nemá, tak se to čeká ode mě. Manžovo bráchové taky ještě nic, tak se naděje všech upínají na mě. A já si tak připadám. Ne,že by mi to všichni připomínali, ale cítím to ve vzduchu...... takže ani to mi moc nepřidá. Babička mi kolem svatby (tj.před rokem) začala prorokovat, že jsem kariéristka, že už jsem prošvihla šanci mít dítě a tak, že budu mít velký problémy mít ho.... a to ještě nevěděla, že se mi to stane. Při kouknutí na // na testíku v lednu jsem viděla ten její výraz, když jí oznámím, že jsem v tom a že to bylo hned!´Úplně jsem ten triumf cítila ....... že sýčkovala zbytečně, že já přece mimi můžu mít kdy se mi zachce.... no a možná to byl ten trest.

lucbra06
26. čer 2009

Zuzka jaky trest,to přeci není pravda ☹
Ale pocit osobního zklamání mam taky ,všichni nadšený že bude mimi a ono nic.A tak si říkam že je to jen mojí vinou ☹ .Tak jsem si řekla že to příště neřeknu nikomu dokud to nebude na ultrazvuku,jen manželovi to povim.Ale nechci je zklamat.Ale zatim je to dobrý,mamča řekla že na to nemam vubec myslet,prostě že až to bude tak to bude.Je to jen ve mě 😔
Ale musíme se stim poprat,dočkáme se 😵 😵

dennisa
26. čer 2009

Zuzko, úplně mi je smutno, když čtu, co píšeš. Já vím, že pocitům neporučíš, ale takhle si to brát nemůžeš. To bylo selhání přírody, v žádným případě ne Tvoje! To si vůbec nemůžeš připouštět, že by to mělo cokoliv společnýho s Tebou. To by jsme tady pak selhaly všechny, co jsme neměly mimi v děloze....a to přece tak není.

Očekávání v rodině jsou složitý. U nás jsem taky jakoby na řadě já. Brácha děti ještě nechtějí a budou se teprve brát a my jsme už manželé, je mi přes 30 a nic. Ale nikdo z mojí rodiny ani náznakem nic neříká. Oni vědí, že se snažíme, tak se jen občas zeptají, co a jak. Babička ta se taky ptá, ale ta ani neví, co se mi v lednu stalo. Je jí už 85 let a mamka říkala, že bude lepší, aby to ani nevěděla.

A že Ti babička říkala to, co Ti říkala, to ber jako náhodu, že se to pak takhle semlelo a ne jako, že měla pravdu. Prostě náhoda....

Nebuď smutná kočko, určitě Ti víc sluší, když se směješ 😉 🙂

A když se Vám to první povedlo tak rychle, já nevidím důvod, proč by jsi brzy neměla být zase těhotná.
Já osobně Ti dávám do konce léta a mooooc si budu přát, abych se nepletla 🙂

Za chvilku odjíždím do Pardubic za rodinkou užít si víkend, tak se těším 🙂

lucbra06
26. čer 2009

Denis tak pěkný víkend 🙂 ,hezky si ho užij.
Pokud nám počasí dovolí chceme ject v neděli do zoo 🙂

seb
26. čer 2009

ahoj holky, tak jsem tu od dr., mám v bříšku 2,7mm embryjko a už mu tam blikalo náznak srdíčka ! 😅

seb
26. čer 2009

ale hrozně mě dneska píchá v podbříšku na pravé straně, tam ještě mám vejcovod, tak doufám, že tam není druhý embryo zaseknutý, to by mě omyly ! já totiž měřila BT a stoupla mi dvakrát tento cyklus, jako bych měla dvě ovulky

mar26
26. čer 2009

seb moooc gratuluji k mini prckovi a srdíčku 🙂 a na pravé straně mě to bolelo na začátku taky víc...ony na té straně jsou zkrácené úpony dělohy a ona už se přeci jen trošku zvětšuje,tak to může víc bolet 😉
Jinak to co píšeš je hodně malá pravděpodobnost..i když zrovna můj případ,ale není jich moc...vůbec na to nemysli 😉

seb
26. čer 2009

aha, tak to jsem netušila, že to je zrovna tvůj případ mar, a to ti vzali vejcovod a k v děloze ten mimís, to je Natálka, nebo to vezmou oba ? ☹
mě to na tý pravý straně píchá, jako špendlíkem 😒

mar26
26. čer 2009

seb já měla mimoděložní loni v červenci...ale bylo to tak,že jsem nejdřív potratila ☹ ,byla na revizi a za týden a něco se zjistilo,že ve vejcovodu je ještě jedno mimi..nějak s tím nikdo nepočítal ☹ .A to mi to zjistili až v jiné nemocnici než v té, co jsem byla na revizi,tam mi chtěli děla znova revizi,protože jsem pořád krvácela a bolelo mě břicho a oni mysleli,že tu první revizi udělali špatně. Jenže já už krvácela z popraskaného vejcovodu a kdyby mě manža neodvezl do jiné nemocnice..tak ani nechci domýšlet ☹ .
Natálka se nám pak podařila v říjnu 🙂

seb
26. čer 2009

aha mar, tak to je hrozný 😢 a v jakém týdnu jsi potratila ? myslíš, že to bylo z důvodu toho druhého mimoděložního ?
ještě , že ted už máte Natálku skoro doma v postýlce, to všechnu bolest pak vyléčí 😅 😵

kalimero11
26. čer 2009

Holky, co blázníte? 😨 Mimoděložní těhu je způsobeno nějakou "zdravotní" vadou (ucpaný vejcovod, pomalý posun vajíčka přes málo pohyblivé řasinky ve vejcovodu nebo deformací vajíčka...). Tohle přece není vaše selhání! To by pak vada srdce, jakákoliv nemoc mohla být posuzována jako osobní selhání postiženého jedince a to je přeci hloupost. 😉
Já holkám těhotenství nezávidím, moc jim ho přeju. Taky se někdy dočkám. 🙂 A když ne, tak už jednu cácorku doma mám. A hlavně mi moc pomáhá to studium. To přes rok nemám čas vůbec na nic, takže nemám čas ani truchlit. 😉 ne nadarmo se říká, že nejlepší lék je najít si nějakou činnost nebo koníčka a pořádně se zaměstnat. 🙂
No, ale taky na sobě pozoruji jakousi změnu. Nechci nahlížet do cizích kočárků a to ani známým, kteří mají touhu se mi svým potomkem pochlubit. 😔 Dřív jsem nakukovala ráda, ale teď se podívám jen ze slušnosti a vždy mne píchne u srdíčka. ☹ No, nezapomeneme nikdy. 😔

MAR: Natálka se Ti určo vykutálí na svátek, chce být tím nejkrásnějším dárečkem. 😀 Ale to bude i v kterýkoliv jiný den. 😉 Hlavně, že je vše OK a vzorně čeká u porodní "brány". 🙂 Zvládneš i víc než 3,5kg, toho se neboj. Mně se vykulila dcera s 4200g a byla největší v porodnici.... 😀 Měla malé všechny věci, které mi pro ni manža do porodnice přivezl... 😀 😀 😀

DENNIS: Krásně si užij weekend. 😵

SEB: Neboj, mimísek je v děloze, krásně roste a píchání v podbříšku k těhotenství patří! 😉

Zatím pá.