Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
11. srp 2009

LIp mi moc neni, ja uz nicemu nerozumim, i ted ta ms je jina, cely tenhle posledni cyklus je divny. ted treba ty bolesti bricha jsou obaceny nez bych jindy cekala, spis takovy rezani vpravo dole, tam bych nemela vejcovod mit.

po pravde ted si spis preju, aby mi dr rekl, ze mit obcas jiny cyklus je normalni... snad to nebude dalsi skryty mimon...vsak uvidim zitra. 😉

josefka
11. srp 2009

ahoj holky, urcite jste to tady probirali, ale nemam moc cas to cele procitat .... poradite mi, prosim, jak se projevuje mimodelozni tehotenstvi?
MS jsem mela normalne na cas, ale byla trochu silnejsi a bolestivejsi nez jindy. Od ni me poboliva podbrisek, mela jsem i jakoby nejaky zanet, ale ten se zda byt pryc, ale porad me boli jakoby pravy vejcovod. Teplotu nemam a taky nekrvacim .... tak nevim, co by to mohlo byt.

eleanthis
11. srp 2009

ahoj josefko - u kazdeho probiha mimotehu trochu jinak, vetsinou se vsak holky shoduji na tom, ze ackoliv maji pozitivni tehotensky test, dostavi se menstruace nebo spineni, po ni muze bolet bricho, vetsinou hodne dole v podbrisku, mas tehu priznaky (nevolnosti, nalady, pnuti v prsou).

vetsinou kdyz s tim vsim leti k doktorovi, ktery udela z krve test hcg, podle nej zjisti, zda jde o mimotehu. ultrazvukem to tak brzy videt neni. (resp. neni videt nic v deloze)

ja jsem mela prubeh jiny, test jsem mela pozitivni az asi 5 den po vynechani MS, uz od ovulace resp. od oplodneni jsem vsak trpela denodenne ostrymi bolestmi hodle dole v podbrisku na jedne strane. pichani, bodani, rypnuti nebo tahla neustale ostra bolest. pak treba par dni klid a sem tam se to ozvalo. po tom, co se test ukazal pozitivni jsem sla k doktorce na popud tech bolesti. z testu z krve se zjistilo mimodelozni.

vetsina lidi ma taky pocit strasne nafoukleho bricha. krajni pripady maji ostre bolesti, nemohou si uz stoupnout ani rovne, jak maji nafoukle a bolave bricha. v takovym pripade uz hrozi prasknuti vejcovodu - to nastava kolem 1000 hcg cca 6-8tt.

doporucila bych ti udelat si testik, je to rychlovka a mel by ukazat, jak na tom jsi primo tobe. pak bych sla pro jistotu k doktorce. jak jsme tu uz nekolikrat probirali. radsi byt dvakrat za vola nez jednou prijit pozde

larri
11. srp 2009

Josefko,ja mela mimodelozni po ivf.Mesic jsem spinila nebo krvacela,pozitivni testy a hcg kolisalo.Ale moje hcg bylo 147,224,63,121,to jsou ty,ktere znam.Takze ja vedela,ze je neco spatne,ale na utz nic.Az pri posledni kontrole mi uz nebylo moc dobre,bolelo mne na prave strane.

Sla jsem na prijem a po trech hodinach lezela na sale.Bylo to v pravem vejcovodu,ktery mi vzali.Ja ale stejne mam oba nepruchozi,takze u mne se nic nemeni.Cekam na dalsi ivf.
Jinak jsem byla v 8tt,driv se to nepoznalo.

dennisa
11. srp 2009

Ahoooj holky.
Vůbec nestíhám, dneska jsem měla po 6 dnech volno. Odpočívala jsem a odpoledne jsem vytuhla a ještě jsem dospávala, jsem jak přejetá.
Zuzko, tak to kamarádka dělá u konkurence, já pracuju v jiný sázkovce, ale ve Fortuně mám taky kámošku 😉

Kalimero, supeeer, strašně moc gratuluju ke skvělýmu výsledku kontroly 😵 🙂 Mám z toho velkou radost!
Taková zpráva je pro mě i pro všechny ostatní hodně povzbuzující! Tak se hlavně šetři v práci a dávej na sebe pozor 😉

Uf a víc si nepamatuju, nakecaly jste toho hodně a já topročetla a půlku jsem už zapomněla, hlava děravá 😅

kalimero11
11. srp 2009

Ahoj Denni, dík. 🙂
šetřit se v práci začnu až v září, do té doby ještě musím makat jako mourovatá. Tak snad to mimouškovi nebude vadit. Ale ještě si v srpnu střihnu týden dovči, tak snad mi to prcek bude tolerovat. Nevolnosti jsou pryč, tak bych to mohla v práci nějak přežít. 😉

Andree, držím Ti na zítřek pěsti, ať je to nějaká banalita. Písni pak, jak jsi dopadla. Budu v práci, takže sem mrknu až večer a doufám, že tu budou nějaké pozitivní zprávy. Mám kámošku, která měla podivný cyklus a velké bolesti a zavřeli ji do nemocnice s podezřením na mimoděložní těhu a po týdnu zjistili, že je to normální těhu a teď už má Davídka 4 měsíce v náručí. 🙂

Tak holky dobrou noc Vám přeji a krásné a veselé sny. 😀

josefka
11. srp 2009

diky holky a kalimero, gratuluju 🙂

andree01
12. srp 2009

Ahoj,
tak dr konstatoval, ze pravdepodobne slo o biochemicke tehotenstvi. Nevim moc, co si pod tim predsdtavit, ale asi splaseny hormony.
Na utz nic nevidel, deloha je cista, na revizi nemusimi, nabral mi hcg, zitra budou vysledky a podle toho se uvidi..., vzhledem k minulemu prubehu mimone zustava i mimon stale ve hre... 😎

Kazdopadne tehu test mam uz negativni, tak snad i to hcg bude 0

zuzka.o
12. srp 2009

Andree: to je mi líto, že nejde o opravdové těhu, ach jo,... testíky člověka navnadí a pak nic 😖 Ale zase dobré je, že nebudeš muset na revizi a hlavně že to asi fakt není mimoň 🙂
Třeba se teď tvé tělo navnadilo na těhulení a v příštím měsíci to už bude naostro a doopravky mímo 😉

kalimero11
12. srp 2009

Ahoj holky, to zas byl dlouhý den. Mně se to poslední dobou v práci tááák táhne. 🤐 Ještě mne čeká zítra noční a v sobotu vyrážíme na týden na dovču. 🙂 To bude žúžo. 😵

Andree, uf... To je dobře že to není další mimo těhu. Tak hlavně ať jsi brzo fit do dalšího snažení... 😉

Všem vám posílám nakažlivé těhuprskance! Tak chytejte! Prsk! Prsk! 😀

andree01
14. srp 2009

ahoj holky, kde jste? jak se maji budouci maminky a tehulky?
u me nic. hgc ve stredu negat., takze jsem asi jen blouznila. Dr rikal, ze ovu byla z vajecniku bez vejcovodu, telo bylo chemicky zblbly, ale vejce nikde... pry se to stava pomerne casto u zen, co maji jen jeden vejcovod...☹
takze si brousim zuby na dalsi snazeni...🙂

halpa
14. srp 2009

kalimero - jak to, že děláš noční? 😕 😠

zuzka.o
14. srp 2009

Kallimero: díky za těhu bacílky, jen tady na nás prskej častějc 😉 🙂 Ty se máš, ....tak si dovču mooc užijte 😵

Andree: já jsem tadyyyyyyy 🙂 No nestraš, že se musíme ještě bát biochemického těhu! To už mi klepne! Opravdu není žádná jistota, když najdeme // ..... úúúúúú

U nás začíná obdobé snaženíčka, ovulajda je tu jako na koni, bumbám kontr.čajík do ovu, občas si teď udělám ovu testík, ať vím, že je to ok..... a necháme se překvapit.

Ahoj Halpa 😵

andree01
14. srp 2009

ono to biochemicky tehu asi nebezpecny neni... zase na druhou stranu nas to muze hodit vic do klidu... az budeme mit nejaky tehu priznaky, si muzeme rikat, ze to jsou jen hormony poplaseny a budeme v klidu a pak mile prekvapeny...

ja ted taky piju kontryhel kazdy den, doted jsem jen cca 4x za cyklus, coz bylo nic. tak uvidime s cim nas priroda prekvapi tentokrat. zatim to vychazi cca co 1,5 -2 mesice to nova tehulka, kalimero to zjistila sice ted, ale uz ji bude za chvili koncit 2 mesic...ze by brzo zase jedna??? 😉 ja se klidne hlasim.... 😀

zuzka.o
14. srp 2009

Andree: to neni nebezpečný tělesně, ale psychicky. Já se bojim, že kdyby se mi to stalo, já se zase natěšila že jsem těhu a ono nic.... bych to blbě nesla! Tys to zvládla na 1 s *!!! Jsi šikulka 😵

Hele, já se taky hlásím.... já už čekám dloooooooouuuuuuhoooooo 🙂 Ale klidně můžou bejt i 2 těhulky, i 3 těhulky,... 😀

Já začala min měsíc s kontryhelem,ale docela jsem to proflákala, protože ovu mám brzo (cca 12DC) a má se to pít jenom do ovulajdy. Dneska jsem 8DC a čajík jsem dala jenom 2x 😅 Se stydim normálka! Ale dneska si ho dám, slibuju 😉

andree01
14. srp 2009

zuzko, muzu ti rict, ze kdyz jste se vy uz tady po lps snazily, pak ms dorazila a vy byly smutny. tak ja si zatim hrdinsky rikala, ze ja urcite budu statecna a budu tu mrchu brat sportovne atd... jenze ted uz muzeme taky naostro a tu mrchu moc sportovne neberu ...
ono to asi ani nejde, kdyz uz jsem se pripravila na to mimi, je mi pres 30 a najednou zjistuju, ze ono to tak rychle nepujde...(jednak ten mimon, pak nasledna pauza 4 mesice) a cas leti... ja si vzdycky rikala, ze chci 1. mimi do 28. jenze to bylo nejdriv najit dobrou praci po vs, pak zarizovani bytu, pak mi bylo 30 a prisel mimon a ted mam hranici 32 ☹ pockam do tech vanoc, jak jsme si slibily a pak bych to asi sla resit... no vek nezastavim... 😎

zuzka.o
14. srp 2009

Andree: moje slova, přesně tak to probíhalo u mě. V prosinci mi je 30 a to jsem 1.dítě chtěla do 29..... a zjišťuju, že to tak snadný asi nebude, ach jo! Poprvý to šlo hned, těhu jsem byla hned 1.měsíc... a teď to nějak nejde. Už 5nepodařených MS mám za sebou, další měsíc před sebou. Je to těžký. Jednu mrchu zvládnu dobře, druhou špatně. Ono se prostě do pohody hodit nejde. Zrovna tuhle poslední mrchu to ráno na mě nějak dolehlo. Byla to sobota, byli jsme na chatě, manžílek spinkal, já jsem si sedla na terásku a bylo mi těžko u srdíčka. Představovala jsem si toho prcka, co se batolí na trávníku,.... fuj! Už na to nebudu myslet! Teď mám před sebou ovu a musím znásilnit manžílka 😀

andree01
14. srp 2009

ja si zase predstavuju jak budu chodit s kocarem na prochazky, jak si s tim manzel bude hrat... kdyz ho obcas sleduju jak si hraje s nereri jeho, nebo jak rika, ze se na ni tesi... ach joooo ☹
taky me deprimuje, jak vsechny kamosky kolem me tehotnej, si reknou ted a ono sup a je to tam tam... a pak maloktera z nich se dokaze do me vzit...a otazka typu: Tak co, uz? me zacina vytacet...

jeste cim se tak uklidnuju, bydlime v Praze, tady jsou porodnice uplne plny, zvlast ted, kdy se s tehulkama roztrhl pytel, se normalne objednavaj do porodnic uz v 8 tt. tak si rikam, ze az padne rada i na me, ze pak porodnice budou aspon volnejsi... 😀

kalimero11
14. srp 2009

Ahoj holky,
nesmutněte a netrapte se zbytečně těmi představami! ☹ Koukejte si najít něco jiného, nač se budete soustředit, učení cizího jazyka, nějaké cvičení, sport a on si vás mimís najde ve chvíli, kdy to budete nejmíň čekat. 😉 Jako já... 🙂 Já už to taky hodila za hlavu, nasměrovala jsem svou pozornost jinam a bylo vymalováno... 😀

Halpa, no dělám na vícesměnný provoz. 🤐 Mudra se mne zatím neptala, kde pracuji, tak jsem mlčela, abych mohla dopracovat předepsané směny na srpen. Kdybych šla hned na osmičky, holkám by zrušili dovču, musely by pracovat za mne. 😒 Noční mi nevadí, vadí mi jen to, že to jsou "dvanáctky", to mě celkem unavuje. S dojezdem do práce jsou to vlastně "čtrnáctky".

Mějte se tu hezky, zítra vyrážíme na dovču, ozvu se až po návratu. Papapá

halpa
14. srp 2009

No to už mi vůbec neříkej, že děláš dvanáctky! 🙄 To je sice hezké, že bereš ohled na někoho jiného (já jsem taky takový blbec), ale v životě se to moc nevyplácí. Nepřeháněj to. Já vím, že těhotenství není nemoc, ale taky to není procházka růžovým sadem...

ahoj zuzi 😉

eleanthis
15. srp 2009

ahoj holky, teda cetla jsem tady tu smutnou debatu a nejak nam tu upada optimisticka moralka...

to mate dobry, moje tchyne uz ma nakoupeny plny kufr veci na miminko vcetne sedacky na zada... bojim se, ze za chvili koupi i tu do auta... a dite ? dite nikde... obcas me napada, co s tim asi bude delat, kdyz si nakonec misto ditete poridime psi farmu :D a pak si reknu: NE! ono to prijde... ty veci odmitam probirat, odmitam se na ne divat, odmitam je mit doma a civet na ne kazdy den, kdyz vstanu ve skrini...

deprimujicich veci kolem nas je spousta, s kazdym zmarenym cyklem je to asi horsi, ale ja si myslim, ze prirozena snaha o dite neni posledni meta. mame jeste nejaky dalsi rizeny moznosti a ty jsou porad v zaloze. nejsou tak vesely ani prijemny, ale vysledek muze byt stejnej i lepsi (muzete si vybrat vlastni viteznou spermii)! :D

tak nesmutnete, ono to prijde!

zuzka.o
16. srp 2009

Ele: to bylo spíš takový povzdechnutí a netrpělivost v jednom. Ale nic se nemění na tom, že do Vánoc jsme všechny těhu 😉 A tu tchýni pošli do.... protože takový tejrání by měšlo být trestný! 😠 Já doma nemám ani jeden kus něčeho pro miminko, zakázala jsem si to. Ještě víc by mi to připomínalo ten pocit beznaděje. Takže se na to snažím nemyslet, jenom vždycky kolem mrchy je to takový silnější a nemám kolem se be nikoho, komu bych se mohla takhle vypsat. Vím, že vy to pochopíte. Manžu s tím zatěžovat nechci. Jednou za čas na to téma hodíme řeč, ale vím, že i jeho to moc trápí, tak se to snažím hodit do pohody .....

mějte se krásně, jdu dodělat obídek 🙂

seb
16. srp 2009

ahoj holky, co je tu nového, koukám, že kalimero je těhulkaaaaaaa ! 😀 juchuuu, jen tak dál, do těch vánoc budete těhulky všechny 😉

lucbra06
16. srp 2009

Ahoj jdu vás pozdravit že jsem dozazila 🙂 dovolená krásná,moře teploučký
Zuzka drinky a teqila super 😀
Až to tu pofackuju tak vás dočtu,zatim papa

dennisa
16. srp 2009

Ahoj holky.
U mě nic novýho, většinu času trávím stále v práci. Před hodinou jsem dorazila domů a ráno nanovo. Zítra tam přijede manažer a ještě někdo z vedení a vyhodí tu mou kolegyni, budu to mít v přímým přenosu, to bude show 😀
Jinak díky tomu pracovnímu zápřahu se nestíhám vůbec sledovat, nevím kolik jsem DC a kdy má přijít mrcha, ale to nic nemění na tom, že já taky budu do Vánoc těhotná, jako aby bylo jasno 😀
Tak se mějte krásně, v úterý mám 1 volný den a zastavím se tu 😉

zuzka.o
17. srp 2009

Ahooooj holkyyyyy 😵

Lucbra: to jsem ráda, že se ti líbilo a že tequilla byla skvělá! 😀 Odpočinula sis? A co mrcha, mělas jí tam dlouho?

Dennisko: no, tak to bude ale tyjátr! To se pobavíš..... i když nebude to asi přijemný se na to koukat... no každopádně dej vědět, ať se tady taky pobavíme. 😉 To je nejlepší nesledovat se, prostě tomu nechat volno a ono se to povede 🙂 V úterý se na tebe těšíme 😵

Hm, .... to se mi to radí, sama to nějak moc nezvládám! Pomoooooooc! 😔 Jsem vyřízená! Jeden den ok, druhý ne..... Jsem pořád smutná, bez nálady (aniž bych měla příčinu), občas je mi na bulení (ale to přemáhám) ..... zkrátka jsem teď nanic. Ani nemám chuť na snažení (a to by měla ovulajda klepat na dveře). A při tom se snažím udělat si dobrou náladu. Tak třeba jsem v pátek byla na nákupech (naposled asi před půl rokem), koupila jsem si v New Yorkeru pár hadříků ve slevě, ...no a jediný, co mi napadlo bylo, že se mi tam vejde i ten těhu břich! 🙄 jsem blbá!!! 😠

lucbra06
17. srp 2009

tak jsem vás pročetla ufffff
andrea je mi to líto,ale je fajn že jsi dobře naladěná a jedeš dál 😉
kalimero tobě moc gratuluji,je to krásný pocit co 😵
zuzka odpočinula tak že jsem nemyslela na negativa a s Nelinkou pořád aktivně 😅 ta nechtěla ani domu prdelka moje jinak byla moc hodná,člověk nevěří jak je to tam levný od jídla po oblečení (málem jsem nedovřela kufry 😅)Jinak moje mrcha mě opustila až v pátek měla jsem jí silnější a delší než tu první 😒
A manžovi jsem řekla že nám začíná sexuální maraton tak at se připraví 😅 😵

zuzka.o
17. srp 2009

Lucbra: tak to je fajn, že sis odpočinula a nemyslela na mimi. No jo, oblečení je tam prý fakt super a levný! Hihi....tak to se manžílek má na co těšit 😀

dennisa
18. srp 2009

Ahoooj holky moje 🙂
Normálně jsem se vyděsila, že jsem zaspala do práce, než mi došlo, že mám dneska volný den 😀 Už mi z toho hrabe.
Včera tedy vyhodili kolegyni, no proběhlo to v klidu, ona s tím asi počítala, když mě tam ráno viděla, že jsem v práci já. Řekla jsem jí, ať si sedne a čeká, že přijede manažer. Ona si sedla, čekala, mlčela, dvě hodiny takhle mlčky seděla a vůbec se ani nezeptala, co se děje. Je prostě divná. Pak přijel manažer, ukončili to s ní a v pátek si má přijít pro výpověď. A hlavně musí přinést ty peníze, co tam provolala na pevný lince v červenci. Nevím, jestli jsem to tu už psala, co provedla s telefonem...

V pátek bude výběrový řízení a snad mi vyberou novou kolegyni, ať tam nejsem už sama.

Jdu dočíst, co je tady novýho 🙂

zuzka.o
18. srp 2009

Ahoooj Dennisko 🙂

Tos neříkala, co provedla s telefonem..... 😕

Tak snad ti brzo někoho schopnýho najdou, ať to pořád netáhneš sama. Je to vyčerpávající pracovat bez vidiny víkendu 😖

Holky, taky se vám teď tak blbě spí? Včera a dneska to byla katastrofa, pořád jsem se převalovala, budila a ne pořádně zabrat, až k ránu a to mě už budil budík..... Mluvila jsem s našima a oba dva taky tyhle dva dny blbě spali.