Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

misa1982
8. zář 2009

to je jeste deset dnu to vydrzis a uz uvidis i srdicko ted by doktor nic nevidel a stejne by ses tam musela hnat zase za tech deset dnu ale zalezi na tobe!

dennisa
8. zář 2009

Zuzi, to už vydržíš 😉 Teď jsi vlastně v 5 tt, myslím, že se to tak říká, že 4+ něco je 5 tt.

zuzka.o
8. zář 2009

Jééé, když já jsem hrozná netrpělivka! Už bych nejradši měla pupajze a příští měsíc rodila 😀 😀 😀

Dennisko: no snad se to tak počítá.... že 4+ je už 5tt..... To by nám určo nejlíp poradila zkušená těhulka MISA 🙂

A bylo by to před víkendíkem... a mohla bych to říct našim.... to by bylo fajné....tak jo, už jsem se pevně rozhodla, půjdu tam v pátek 18.9. Ještě teda zjistím, jestli je tam mudr starší nebo mladší.... radši bych ke staršímu.....je to super vtipálek. Ten mi ale řekl, až najdu //, tak honem k němu. Ale aby pak bylo něco vidět, tak si radši počkám.

dennisa
8. zář 2009

Zuzko, to bude akorát toho 18.9. 🙂 Taky jsem hrozně netrpělivá, ale tak nějak se učím trpělivosti za těch x měsíců co těhotním 😅

zuzka.o
8. zář 2009

Nejhorší je, že bych to už rodině chtěla říct. Zvedla bych tak všem náladu a taky bych se nemusela pořád vymlouvat, že řídím a tak. Včera naši přivezli tetu z Františk.lázní...dala jim opatky, na nich byl nalepený Frantík. A mamka jen tak mezi řečí... šáhni si na něj... Hm, tak bych už prostě nechtěla všem lhát... protože jako napotvoru se mi spousta lidí ptá, jestli nejsem náááhodou těhu..... a já lžu jako když tiskne.

zuzka.o
8. zář 2009

No jako 3měsíce to neříct...bych nevydržela!!!!!!!!!

zuzka.o
8. zář 2009

A ještě další věc, poraď, jak to našim hezky oznámit.

dennisa
8. zář 2009

Zuzi, to je na Tobě. Nikde není psaný, že jim to nemůžeš říct už teď. Já jsem to třeba mamce vždycky řekla hned, s tím, že si to nechala pro sebe. Ale mamce říkám všechno, máme výbornej kamarádskej vztah a já bych to před mamkou nevydržela tajit 🙂

dennisa
8. zář 2009

Tak to nevím, jak to hezky oznámit. Vymyslela bych něco v narážce na bábu a dědu 😅

mar26
8. zář 2009

zuzko mě něco uniklo? Ty jsi našla //? 😨

zuzka.o
8. zář 2009

JJ..... už 31.8. mám // ....jupííííí

misa1982
8. zář 2009

JJ zuzi pocitase se to tak jak pisete a treba uz dostanes fotku s ultrazvuku tak jim ju ukaz nebo dej a rekni nebo tam napis tesi se na vas vnoucatko 😵 🙂 treba

zuzka.o
8. zář 2009

Nějak tak jsem to myslela, ale abych jim dala utz s černou tečkou..... to třeba radši flašku s dudlíkem.... já fakt nevim. Aby to bylo i vtipný..... Nakonec to dopadne tak, že jim to zkrátka řeknem, přineseme flašku a osavíme to třeba nějakou dobrou véčou.

zuzka.o
8. zář 2009

Dennisko: když já nechci pak, aby byli zklamaní. Viděla jsem to po tom mimoni... tak teď bych byla ráda, abych měla jistotu,že to je na správným místě a že to není třeba biochemický. Taky už jsem jak na trní, nechci jim lhát, nejsem v tom dobrá. Proto jsem taková netrpělivá, kdy už to řeknu.

atlaselka
8. zář 2009

Ahojky jste tu někdo kdo měl mimoděložní po IVF? zajímalo by mě za jak dlouho jste šli na další pokus.Zatím je brzy,minulé pondělí mě laparoskopicky odstranili vejcovod,takže jsme se s dr.o tom zatím nebavili.Příště mě čeká KET.děkuju a přeju krásný den všem

eleanthis
8. zář 2009

ahoj holky, tak dnesni carka od te vcerejsi nezesilila :( jsem z toho trochu smutna, ale zase si rikam, ze taky toho chci moc 🙂 uvidime zitra 🙂 to by mohl byt videt rozdil, pak uz necham az na sobotu normalni mamatest s klasickou hodnotou jednotek.

jinak se citim dobre, dneska jsem presne 4tt

dennisko a ostatni - norma neni 25 deti, normy se udavaji podle mist ve skolce a poctu ucitelek na tride, jen norma na vychazky je stejna, a to je 20 deti na jednu ucitelku (mezi nama, zkuste si situaci, kdy jste sama a jedno z deti se vam na vychazce pocura nebo pokaka - fakt debil, kdo tohle vymyslel...)

nase skolka ma max 91 deti - na tri tridy plus nejaky deti na odpoledni provoz (4h). pro letosek je prilis deti a malo skolek, takze nam zvedli normu na tridu na 28 deti na dve ucitelky - ja jsem tam sama, protoze moje kolegyne dela jen 0,5 uvazku - coz znamena 2,5 hodin cistyho casu v ms a pak 0,80h domaci pripravu... no proste jsem to odnesla, protoze jsem si nestezovala a ukazala jsem, ze jsem schopna... tak mi to soupli takhle...

na neschopenku hned jit nechci, partner stale hleda praci, sice dela, ale neni to to, co by chtel, takze potrebujem kazdou korunu. navic za ty roky mam uz slusnou imunitu - prvni rok jsem byla nemocna co tri tydny, az do celkovyho zanetu vsech dutin v hlave a usi. od ty doby max 1x do roka a to se vetsinou zhroutim celkove prepracovanosti a stresem 🙂 - to uz mam za sebou pred mimonem, mozna to i napomohlo tomu mimoni, protoze jsem otehotnela jen par tydnu po tom, co jsem zustala doma s nekontrolovatelnyma stavama totalni nevolnosti, brneni koncetin a borteni prostoru... proste stres a shon je svina. takze ted se hodlam drzet, kdyby bylo neco vaznyho, tak pujdu, to je jasny.

ale minimalne musim pockat na potvrzeni doktorkou a tam se nechci hnat driv jak za 14 dni 🙂

eleanthis
8. zář 2009

lucbra - hele ja ti fandim - stinek tam byl i kdyz treba vykoukanej, ten muj byl taky vykoukanej a pak se zjevil naprosto jasne 🙂 a kdyz uz jsi 33DC na tom neco bude ! zitra se tesim na test!

mar26
8. zář 2009

ježíš zuzko a já to prošvihla...to je úžasnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!
Mám takovou radost,mooc gratuluju 😵

eleanthis
8. zář 2009

dennisko - dekuju dekuju, ja se moc tesim 🙂

eleanthis
8. zář 2009

je tam je tam je tam je tam je tam !!!!!

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

tak holky prrsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk! a mate to vsichni!

larri
8. zář 2009

atlaselka,ja jsem mela mimodelozni po IVF,musela jsem dodrzovat sestinedeli a neotehotnet tri mesice.Takze to znamena,ze stimulovat muzu zacit jako kdyz jdes na ivf.Plati 3mesicni pauza.
Ja teda muzu v rijnu,ale planuji v listopadu.

Holky,nebojte,ja vas ctu a moc a moc na vas myslim,at ty // vydrzi porad.
U mne se ted nic nedeje,tak nemam co psat.Snazit se muzu,ale asi z toho nic nebude. ☹

AAAALE v listopadu budu ukecana mooooc.

mar26
8. zář 2009

ele gratuluju 😵 😵 krásná čárka 🙂

u mě už to bude za chvíli rok, co jsem našla // po mimoděložním

eleanthis
8. zář 2009

larri - muzu se zeptat, jak se stane mimodelozni pri IVF - zrejme mi chybi prakticky informace, - myslela jsem, ze se uz oplodneny vajicko vlozi do delohy

jinak na listopad se tesim, jak budes ukecana 🙂

mar26 - dekuju moc, uplne zarim 🙂 - a taky zavidim, ze uz mas budulinka pekne venku 🙂 ted jsem si cetla takovou tu prirucku o vsem vysetreni a tak a kdyz jsem videla tu posledni fazi miminka pred porodem, jak lezi u "vychodu" uplne jsem dostala panickej strach z toho, jak to ze sebe jednou dostanu ven :D

larri
8. zář 2009

Elean,mas pravdu,pri IVF se opravdu oplodnene vajicko vlozi do delohy.No a samo tam nechce,ale kdyz uz je v deloze,tak tam vleze.

Bylo mi vysvetleno,ze vejcovody maji kolem sebe tekutinu a ta udela srk a je mimodelozni. ☹
Dokonce,kdyz jsem zjistila,ze mam nepruchozi vejcovody,tak mi rekla moje gyn.,ze mi nehrozi mimodelozni.A hned pri prvnimtransferu to tam bylo.
Ja jsem pri 1.IVF transfer nemela,tak proto to byl ted muj prvni transfer.

To vam budu psat kolik mam foliku,pak vajicek,embryek atd...na to se moc netes.

pa a dobrou

eleanthis
8. zář 2009

larri - ale i to je hezky - clovek se o tom musi bavit, aby nabral energii a silu to cele podstoupit a vybojovat 🙂

lucbra06
9. zář 2009

Ahojky
Tak žádná čárka,MS někde zamrzla 😒

eleanthis
9. zář 2009

ty jo zrada .. hele,treba jeste fakt prijde carka jedna zatoulana

lucbra06
9. zář 2009

ne,ne asi nepřijde 😖
První měsíc snažení a já mam chut stim seknout 😅 ,ale ráda bych na to nějak nemyslela 😉 To nejde no,furt se člověku honěj myšlenky na miminko musim si to zakázat.
Budu nastupovat do nové práce tak snad mě myšlenky opustí ,DOUFAM 😀

eleanthis
9. zář 2009

je, ty mas prvni mesic snazeni 🙂 to jsem nevedela 🙂 tak to ti zvednu naladu, ten prvni nevychazi naschval 🙂 aby si clovek moc nemyslel, ze muze vsechno 🙂 ale ten druhej je zlatej a ty dalsi potom uplne nejlepsi :D drzim ti palce na ten druhej -to je i muj stastnej 🙂

no to te budou v novy praci milovat,az jim za 4 tydny oznamis tu radostnou novinu :D

lucbra06
9. zář 2009

no jo to mě budou milovat 😀 ,už jsem předem zvědavá na ten druhej 😀 dík elea snad máš pravdu 😉