Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kalimero11
9. zář 2009

Ahoj holky 🙂 ,

Lucbra, to je mi moc líto. ☹ Já na tu Tvoji slabou čárečku sázela, že se ještě pořádně vyvrbí. 😔

Ele, těhule, jak se cítíš?

Ostatní asi pilně pracují, když tu nejsou...

lucbra06
9. zář 2009

Kali bylo to tak jak jsem říkala test byl promočenej,stalo se mi to podruhý u testu s 10jednotkama.A proto už nikdy testovat nebudu 😀 😀 😀

kalimero11
9. zář 2009

Lucbra, mně se to právě ještě nestalo nikdy. 😲 Buď stíneček byl a bylo z toho těhu nebo nebyl ani náznak čárky. 😨 A testů jsem vyzkoušela celkem dost, ale všechny byly Mamatest.

lucbra06
9. zář 2009

Mamatest snad nemá ten s 10jednotkama,tenhle byl rapidclear.Mamatest taky nic neukázal,takže asi budu vždycky jen mamatestem 😉

zuzka.o
9. zář 2009

Jé, LUCBRA, to je mi líto, ale kde se teda ta mrcha toulá! Ale i někde jsem četla, že měly negat. test ale byly těhule. Tak třeba to bude tvůj případ.

Jinak jsem už vymyslela, jak to řekneme rodičovstvu. Objednala jsem super knížku, hodím vám na ní odkaz. Bude to vtipný!!! Už se těším 😀

nikes
9. zář 2009

ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Mám taky jenom jeden vejcovod, ale ten druhý taky nic moc. Museli mi na něm odstranit srůsty, takže na přirozené těhotenství nemůžu spoléhat, poněvadž byl hodně poškozený. Je tu taky někdo, kdo má pouze jeden a to ještě téměř nefunkční vejcovod? Byla jsem na ivf, ale to bohužel nevyšlo, takže další mě čeká v říjnu. Příští měsíc jdu na ivi , ale tomu nedávám téměř žádnou naději, ale na další ivf můžu jít až v tom říjnu, takže proč nezkusit i toto.Tento měsíc jsem si myslela, že se snad stal zázrak, protože MS stále nechodila, ale dneska 40DC je tady ☹ , takže opět snažení. Máme vymodlené dítě až po 6 letech snažení a od 10 měsíců naši malé se pokousíme o další, takže už jsou to skoro 2 roky, a stále nic ☹ . Držím Vám všem palečky, at Vám to vyjde a moc ráda čtu, když se to některé z Vás už povede. Dodává mi to hodně optimismu do dalšího boje🙂

zuzka.o
9. zář 2009

Ahoj Nikes. To je mi líto, čím procházíš.... vlastně už podruhé. My tady všechny máme po 1 vejcovodu, druhý nám vzali při laparce po zjištění mimoděložního těhu. Mně při lps nezjistli žádnou zjenvou příčinu mimoděložního.... zkontrolovali i ten druhý vejcovod a napohled se jim zdál v pořádku. Stejně nám to trvalo od března, než se zadařilo. //jsem našla 31.8.. Přeju ti hodně síly a pozitivní energie při dalším zkoušení.

dennisa
9. zář 2009

Ahoj holky.
Jdu jen pozdravit a zase pokračovat v úklidu, je to nekonečnýýý. 😒 Zlatá garsonka, tu jsem mívala uklizenou během chvilky 😅
Odpoledne jdu na gyndu. Dneska se mi tam moc nechce, však jsem tam byla v červenci, je těch prohlídek nějak moc.

Luc, to je škoda, že čárka není. Ale na první pokus to bylo slušně napínavý, to se budeme těsit na další pokusy a určitě jich moc nebude a budeš těhule 😉

Ele, supeeer!! Potichu gratuluju, ale je to jasný 🙂

Zuzko, parádní dáreček, to budou koukat 😅 🙂

Nikes, ahoj, vítej. To máte teda taky těžký. Já mám jeden vejcovod a to nevím, v jakým je stavu. Při laparce ho zkontrolovali jen na povrchu, takže nevím, jak je na tom uvnitř.
V červenci jsem otěhotněla, ale potratila, tak si říkám, že snad průchozí bude, ale jistá si nejsem.
Do října to uteče a půjdete zase do akce, držím palce! 😉

zuzka.o
9. zář 2009

Ahoj Dennisko....s tím úklidem to nepřeháněj....Bych ti přála mít doma mýho manžu. Kudy projde, tudy bordýlek.... tak to tak moc neřeším. Teď jsem hrozně ochrápaná, tak tomu teda moc nedám. Včera k nám chtěli zajít známí...tak jsem jim sdělila, že je to u nás jako povýbuchu atomovky, že se musíme domluvit najindy. Já jsem teda byla ráda, protože v 9 už jsem vytuhla! Už teď zívám jako o život.

Dneska se mi v noci zdálo...poprvý.... že jsem se ve snu vyčůrala. Já totiž mám často sny, že se mi chce, buď nemůžu ten záchod najít nebo tam pořád někdo leze, nebo je bez dveří.... no a teďka jsem cinkala o mísu...dokonce 2x. Ráno jsem se probudila, jukla pod sebe, jestli to nemělo následky... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jsem to vyprávěla mamce, tak se chechtala...

zuzka.o
9. zář 2009

Paní si vybírá kabelku. Nakonec se jí zalíbí úplně maličká.
Jenže cena je 6500 Kč.
"Není to moc za takhle malou?" ptá se.
Prodavač odpoví:
"Je z pánského přirození. Když ji třikrát olíznete,máte kufr!"

eleanthis
9. zář 2009

zuzka - hezky!!!

nikes - ahoj, vitam te taky 🙂 budeme ti drzet palce, tak za nama chod pokecat, at ti to cekani rychleji utika 🙂

lucbra - ja taky mela ty rapicleary - carka se tam ale ukazuje porad takova docela slaba, zatimco na testu kazetkovym jste videli, ze je dost velka a to je tam o 10 jednotek vice... mozna jsou ty rapiclear testy nejaky divny 🙂

dneska jsem to musela oznamit reditelce v praci - zacala me drbat, proc jsem vcera na zahrade sedela na lavicce s nohama nahoru a nehlidala zahradu (decka)... nemela jsem silu se ji vymlouvat, ona je dost neprijemna, kdyz chce a chce porad, takze jsem se rozhodla ji usadit... a bylo to... tak mi hned gratulovala - ale ten strach v ocich, co mela, ze je opustim (jsem tam ted profesne nejstarsi) byl jasne videt :D nechala jsem ji v tom jeste chvili machat, dokud mi nerekla, ze si mam chodit delat vetsi prestavky a odpocivat do skolky. pak jsem ji rekla,ze to vidim tak do konce prosince 🙂 takze ode dneska uz na me bude jak medik :D abych ji neutekla driv :D - a ma to baba, zla :D

kalimerko 🙂 - no, uz me opustilo to neustaly nuceni na mrchu, mam uz jen par epizodek behem dne, kdy jsem fakt uz unavena, tak to zacnu citit... taky mam tlaky na mocak, ale uz ne neustale, jen vzdycky chvilku. vic, kdyz sedim. zada uz jsou taky v pohode, nejhorsi byl ten minuly tyden a zacatek tohoto, to byly fakt bolesti jak pri nachlazeni, v krizi. ted uz dobry. takze se mam asi hodne dobre 🙂 jinak prsa dobry, prijdou mi trochu pevnejsi, ale zadny extra bolesti nemam 🙂 - uz jsem stihla procist celou knizku o tehu, co se dava na gynde - dostala jsem ji od byvaly spolupracovnice 🙂 tak jsem ted chytra, jak radio :D

eleanthis
9. zář 2009

zuzi napis si do profilu zmeny, at vime, v kterym jsi a tak 🙂

dennisa
9. zář 2009

Ahojky.
Hlásím, že jsem právě dorazila z gyndy. No samozřejmě jsem naprosto v pořádku. Říkal, není důvod, proč by jste neměla mít brzy děti. Chytrák, ještě by mně měl poradit, jak na to 😀 Taky povídal, že na genetiku mě zatím posílat nebude, prý není důvod. To, že jsem měla mimoděložní a pak spontánní potrat je prý jen blbá shoda náhod.
No kdybych nedej bože měla další těhu zase spontánní potrat, už bych si asi tu genetiku vydupala.

Ele, tak aspoň tě teď v práci budou šetřit, když už to vědí 🙂 Kdy se chystáš k doktorovi?

eleanthis
9. zář 2009

denni - tento tyden mam odpo, ale je prilis brzy, pristi mam ranni od sedmi, tak to nestiham 🙂 - dobre to mam zarizeny, takze nejdriv v po 21.9, to budu na zacatku 7 tydne, to bych tak brala jako optimalni 🙂 doufam, ze to vydrzim :D

jarka.09
9. zář 2009

Čau holky moje!!!
Téda, vy jste toho nakecaly!!!Přiznávám, že jsem dočetla sotva půlku, ale myslím, že snad to nejdůležitější.
Nikes, vítej. Já se ti možná přiblížím nejvíc, mám jeden vejcovod a po zákroku s mimoděložním těhotenstvím. Nechali mi ho, protože druhý nemám, ale v jakém stavu je, to nikdo neví. Nicméně doufám, že je průchodný!!
Holky, já vůbec tento týden nestíhám, dovolená je fakt náročná 😀 Nicméně, musím se vám svěřit s jedním příběhem. Tohle je fakt ironie osudu a jen život sám může psát takovýhle povídky. S manželem máme kamaráda, velice dobrý přítel, něco málo přes dvacet. V létě začal chodit s holkou. Nedali si pozor a ona otěhotněla. Myslím, že jsou z toho na větvi, oba dost mladí, znají se krátce. A vedle nich my, co se snažíme, po dítěti toužíme a nic. No řekněte, nenaštve to... 😒

dennisa
9. zář 2009

Ele, to myslím bude naprostro akorát na první prohlídku 😉 A je to za pár dní, to vydržíš 🙂

Jarko, víteeej. My jedeme v pondělí na týden na dovču, jen opět na Šumavu, ale těším se jak malý děcko 😅
A to se ti vaši známí znají fakt až od tohoto léta? A hned těhotenství? No to je síla, to mají co řešit. Já mám víc příběhů, kdy někdo známý takhle čekal mimi nebo z doslechu jsem se dozvěděla, že někdo otěhotněl ani nechtěl......jsou to věci....
Jako švagrová....jednoho dne si řekla, že chce otěhotnět (znali se 2 měsíce) a přesně za 3 týdny mávala v ruce s pozitivním testem. No a teď je s neteří sama, je jí 23 a neteři 21 měsíců. Tatínek tý malý momentálně žije se 17ti letou slečnou. Švagrový zbyly jen dluhy, protože si nechala na sebe napsat byt s hypotékou.
Jedou s náma na tu Šumavu, nejsem moc nadšená, já ji nemusím, je strašně naivní a přitom přechytralá.
Například mi nabízela knížku s názvem "Jak otěhotnět". Že zrovna ona 😀

Zuzko, téééda ty máš sny 😀 😀 To je nebezpečný, teď jako těhule budeš mít větší potřebu na WC, tak aby ses jednou ráno fakt neprobudila v mokru 😅

lucbra06
10. zář 2009

Ahojky 😉
Tak hlásim 1Dc,ale docela se mi oddychlo už jsem myslela že to bude jako v květnu na testu dlouho nic a pak ...
Taky přidám příběh,kamarádka chodila pár měsícu s klukem (možná 2-3 nechci kecat,ale málo)a řekla mi že vysadila prášky a ještě ten měsíc mi hlásila že budu teta a asi ve 4měsíci od ní odešel,takže smutný 😒 ted v září má rodit.

zuzka.o
10. zář 2009

ELE: super, že jsi to oznámila ředitelce. Ta musela čučet, co? 😠 🙂
Ele, víš, já si tam zatím ty týdny dát nechci, asi je to pověrčivost nebo co, ale dám je tam jen co mi doktor řekne, že je vše OK....slibuju. Jinak dneska jsem 4tt+6, takže zítra budu 5tt+0....krása.... a to vlasně bude počítáno jako 6.týden, co? Juj, toto letííííí 🙂 Kolik jsi přesně ty?

LUCBRA: jé, tak škoda, příští měsíc se k nám přidáš, ju?

JARUŠKO: téda dovča,...paráda....doufám, že odpočíváš a ne že jenom dřeš na domečku...

Holky, to jsou vám ale příběhy!!! Dávat to v telce, řeknu si, že je to příběh přitažený za vlasy! Ten, kdo by mimi moc chtěl, ho nemá...ten, kdo ho nechce nebo ho využívá jako vydírání, ho má hned! Ale holky, na všechny tady se do Vánoc dostane! 😉

nikes
10. zář 2009

holky, moc děkuji, že jste mě vzaly mezi sebe. Těhulkám moc gratuluji a přeji krásné těhotenství a nám snažilkám přeji, at se taky brzo dočkáme. Já jdu příští pátek do Fertimedu v OC, takže se uvidí, jestli tedy půjdu napřed na inseminaci nebo si počkám na další ivf. Potřebujeme do listopadu našetřit min. Kč 20 000,-, abychom na to ivf mohli jít. Předešlý pokus nás i s dojížděním vyšel na Kč 15000,- a já lituji, že jsem si nepřiplatila na PK a AH, páč třeba by to i vyšlo a navíc by nám třeba něco zbylo k zamražení. Oni mi to doporučovali, že prý se embrya krásně vyvíjejí, ale já jsem strašně netrpělivá a nechtělo se mi zase čekat. Navíc jsem tam vždycky tahala malou, takže i proto jsem chtěla to neustále dojíždění do OC omezit.

kalimero11
10. zář 2009

Ahoj holky 🙂 ,

Nikes zdravím, já jsem po mimoděložku v prosinci, na vánoce mi odstranili pravý vejcovod a nyní si píšu 12tt. 😅 Ty to máš sice horší, ale také se dočkáš, v to věřím. A držím pěstičky, ať to moc dlouho netrvá. 😉

Zuzka, já si metřík vypsala dřív, než jsem byla u Mudr. , ale také jsem váhala. Stejně jsem pak musela opravit datum porodu, vypočítala mi jej o tři dny později, než jsem si spočítala já. 🙂 Takže za týden půjdeš k Mudr, viď? Už se těším na fotečku. 😉

Ele, tak to je fajn, že Tě zatím nedohnaly nevolnosti. Na mne přišly okolo 6tt, ale zjistila jsem, že mi vadí cestování, ten pohyb dopravního prostředku a smrad lidí 😝, fůj.... No a po některých jídlech je mi šoufl, respektive po česneku a kafi. 🙂

Lucbra, tož příští měsíc to snad klapne.To bude na řadě Denni, Jarka a Ty. 🙂 Prrrrssssssskkkkkkkkkkkk!!!! Posílám další těhubacily. 😀 😀 😀

Denni, jsi fit, to je dobré znamení. Teď už si jen udělat nějaký romantický výlet s manžílkem. 😵

zuzka.o
10. zář 2009

Ahoj Kali 🙂 Tý jo....česnek, kafe a hromadná? 😲 Já teda ještě nemám žádný nevolnosti, je asi mooc brzo. Teda snad mi nepřepadnou nepřipravenou 😅 😀

Nikes: ty brďo, ...tolik peněz? Je to nespravedlivé, že tolik lidí mimi nechce a buď je dají pryč nebo do dět.domovů...... a ti, co by je mooc chtěli, mají k němu trnitou cestu...Držím na listopad moooc palečky.

Dennisko: je super, že jsi v pořádku.... a vůbec nechci slyšet jakože kdyby to nešlo nebo kdyby se opakoval potrat... ty už sis tu hnusnou smůlu vybrala až až....teď to bude zdravé miminečko! A basta fidli!!!!! 😠 😀 😵

zuzka.o
10. zář 2009

HOlkýýýý, šla jsem do banky, při cestě jsem si koupila těhu testíky.... naposled jsem testila v neděli ráno.... teď to je z odpo moči....a čárka byla vidět ihned, mnohem dřív než na testovací... a je mnohem silnější, širší...... tak jsem se vám nějak přestala bát, že by to nebylo na svém místě. Teď jen aby to bylo moooc zdravé.... Musela jsem vám to hned vyslepičit....nemám to komu říct......jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí Moje první mega čára! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kalimero11
10. zář 2009

Zuzí, tak to je paráda. Jaktože testík ještě není v galerce!? 😀
Jo smrdí mi lidi, naparfémované ženské, zakouření a spocení chlapi, nejlepší to je ve vlaku nebo v buse, když je tam narváno a každý smrdí jinak. 😝 🤐 A teď při té marodce pořád spím - jako šípková Růžena. Ele už má metřík, nějak tu chybí ten Tvůj. 😉 Po té dnešní megačáře bys ho tu mohla dát, ne? 😉

zuzka.o
10. zář 2009

Kali...teda jsem v takový euforii z toho testíku, že jsem si tam ten metřík musela dát! Já tady nemám foťák, abycho to pěkně vyfotila....ale zítra ráno počůrám nový a hned ho blejsknu.... slibujuuuuuu

Teda, já bych taky Růženkovala......ale chodí mi lidi, tak nemůžu. Ale začínám se pozorovat... mám dost často hlad. Je to možný?! Budu jako otesánek. Zatím se ho snažím zahánět ovocem, zeleninkou.... ale mít tady čokošku, tak zmizí rychlejc než Copperfield!

kalimero11
10. zář 2009

Zuzi, jé metřík... 😵 😵 😵 Máte to s Ele stejný týden, ty jó... 😅
No, je to možný, že máš pořád hlad. Já tohle období také měla, tuším v 5-7tt? Z ničeho nic hroznej hlad a když jsem hned něco nesnědla, tak mi z toho hladu bylo špatně. 😝 Bála jsem se, že když budu pořád jíst, že budu jak otesánek, naštěstí tohle období netrvalo dlouho a teď už mě hlad nepřepadává. 🙂

mar26
10. zář 2009

Ahoj holky,

zuzko to je super ten testík 😵 ,mimísek je tam kde má být a je mu mooooc dobře 😵

ele neboooj,šlo to dovnitř a ven musí 😀 ...to zvládneš,já se fakt porodu nebála,skoro se na něj těšila a můžu říct,že bych šla rodit hned znova 😀 ...ale ty první měsíce,když máte duracelku jako já jsou pak mnohem náročnější 😉

zuzka.o
10. zář 2009

Uf...tak se mi to povedlo příšerně vyfotit foťákem...je to rozmázlý, ale fakt je vidět, že ta čára je daleko silnější než testovací ...juchůůůůůůů

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

mar26
10. zář 2009

zuzko fakt nádhera 😵

zuzka.o
10. zář 2009

Už mi ani břicho nebolí...jupí...prsa mám teda takový tvrdý..ne větší, ale na omak tuhý.
Ujuj...už se hladík zase hlásí....mám tady jogurtík.

Ahoj MAR 😵 Jsem fakt moc šťastná.... a už nic nevidím černě, žádný pesimismus...tohle bylo to, co jsem moooc chtěla a i ty bindící stavy si prostě budu užívat. Porodu se zatím nebojím, je to daleko.... ale je jasný, že vítr mít z něj budu. Ale zvládly to jiný, zvládneme to taky, ne?
Tak ty máš duracelku? To je ale šikulka 😀