Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucbra06
5. říj 2009

Zuzka to si piš pořád chodíme s nudlí 😠 a celá jejich třída jsou unudlaný,ukašlaný.No jo musej si na sebe zvyknout.
Jsem 25DC tak mam ještě čas na smutnění,koupim si zase ovu testy,jak mam delší cyklus tak mam v tom zmatek 😕 ten 15.den cyklu mě bolel ten podbřišek tak nevim,ale to by byla asi ovu na mě brzo.Dnes jsem měla velký uklid v paneláku a jak jsem byla ohnutá pořád pak jsem se narovnala a bolest ve vejcovodu jako kdyby se mi celej zakroutil nebo nevim jak to popsat 😅

eleanthis
5. říj 2009

Denni - vsechno nejlepsi a at se mimi udrzi -tentokrat je narozeninovy, tak se bude urcite snazit 🙂

jinak se teda omlouvam, ze jsem vas nechala zkazit si manikuru, ale ja jsem byla fakt mrtva... a v patek jsem jeste mela vytvarny kurz, dolitla jsem a Dan se mi tu valel v posteli s horeckou a cely vikend jsem ho jen prevlikala z mokryho do suchyho a ladovala praskama a suchyma piskotama, protoze jiny jidlo vyzvracel... asi sympaticky tehu :D protoze ja zadny nevolnosti, krome odpolednich - po ceste dom z prace - nemam 🙂

Kali - vitaminy beru teda jen ten baby plan... tak nevim, jestli se muze jeste neco jinyho k tomu, :( ale doufam, ze to prcek dozene... v sobotu jsem se vydesila malym hnedym flickem na kalhotkach... samozrejme, ze jsem se po steru z cipku ptala, jestli muzu cekat hnedy vytok, samoze mi to bylo potvrzeny a samoze by se ve mne krve nedorezal, kdyz jsem to nasla... do vecera jsem si furt cucela na gatky, jestli tam neco neni :D - fakt schyza... nebylo, v nedeli ani dneska taky ne, tak to fakt muselo byt z toho cipku po sterech a testech... UFFFFFF jsem si oddychla jak prase, fakt jsem se lekla a bala. Mimi se drzi, je to dobry 🙂

Peti - taky si myslim, ze se muzete klidne zacit snazit, telo si samo rekne, kdy uz muze 🙂

Jari - ach jo, je mi to lito, uz jsem ti to psala... je to zrada, ale fakt bych zkusila ten profuk, jako mateta, aspon by jsi vedela, na cem jsi a kdyby nic, tak IVF a nemusis cekat, ale muze se uz neco dit... ja vim, ze je to tezky a tak, ale nevim, jestli neni horsi se trapit :(

Andree - bud rada, ze nemas zadne extra priznaky, ja taky ne a jsem rada, bricho uz neboli, obcas neco - kdyz si zprudka sednu, nebo sem tam nekde pichne, treba v trisle a tak, ale to je cely, zadny extra pocity na mrchu, spatne mi nebyva skoro vubec, jen mi vadi pohled - dokonce jsem zjistila ze i na napis - na nektery jidla, tak to je cely, mam teda dost ataky hladu, kdy jdu hned do kolen, pokud nesahnu po jidle, do prace jsem si musela zacit nosit pohotovostni tycinku, abych v pripade nouze nezkolabovala mezi detma... jsem na tride sama, tak se sotva dovolam, ze si musim jit hned namazat chleba :D, ale to je cely 🙂 tak se raduj, ze se citis dobre a nic te neboli nebo nezvracis 🙂 to je prece parada!

Zuzi - fotku mam, ale mimi tam ma 6mm a neni to zrovna dobre vyfoceny, takze to jde zle videt, pridam ji na net, jak se mi nabiji baterky do fotaku 🙂 nejvic se tesim na fotku za 3 tydny a pak na tu screeningovou, to uz bude mimi velky 🙂

pettrraa
5. říj 2009

lucbro jak děti jsou ve škole a školce tak jsou pořád marod vid je to děs 😒 jsem zvědavá kdy něco skočí na kluky hlavně mám strach aby nebyl marod tomík by zameškal ve škole a pak to dohánět je v první třídě.
s kubou jsem letos byla na vyndání nosní mandle míval ošklivé hnisavé rýmy tak doufám že to pomohlo a bude bez hnusné rýmy.Tomík ten zase mívá laringitýdy takže jsem sním od jeho 3 let byla asi 5x v nemocnici a vezla nás záchranka protože se při této nemoci děti dusí jakoubek jí měl v 18ti měsících to bylo strašné tak malé mimi ☹ ale měl jí jen jednou tak snad už jí mít nebude a Tomíkovi bude 7 let a dr mi řekli že by právě do 7 let z toho měl jako vyrůst tak jsem zvědavá míval jí vždy na jaře a na podzim ☹ Fakt děsné.

lucbra06
5. říj 2009

Petra manžela synovec má taky laringitýdu,takže to znam taky a záchrankou se taky projel 😖 je to hrozný co ty prdelky musí vydržet,tak hodně zdravíčka 😉 Ted je mu 13 a je pravda že má klid.

pettrraa
6. říj 2009

lucbra tak to znáte je to fakt děsné.Tak doufám že i my už budeme mít od toho klid 😉
celý den mi nešlo se sem připojit ☹ tak hlavně že ted už to jde. Doufám že všem těhulkám je dobře a i ty ostatní snažilky že jsou ok 😉 mě pomalu končí mrcha proběhla celkem v pohodě žádný velký bolesti a ani silné krvácení tak jsem ráda a jsem zvědavá jestli při ovulce to budu více cítit protože jsem jí nikdy moc necítila 😵

lucbra06
6. říj 2009

Ahoj
Já jsem se na koníka dostala až ted,taky mi to něšlo 😠
Petra tak mrchu máš za sebou a pujdeš do snaženíčka ?

pettrraa
6. říj 2009

lucbra včera jsem tu psala že manža chce počkat do prosince a hlavně ted mi kámoška sehnala od ledna práci tak fakt nevím co mám dělat protože je mi blbé jí říct že tam nepůjdu když už se ona chudák za mě přimlouvala tak fakt nevím.možná počkáme se snažením až jak se mi ta práce bude líbit nebo né takže třeba v unoru nebo březnu začnem fakt sma nevím co dělat no ☹

lucbra06
6. říj 2009

Hmmm,tak to jsi dobrá jestli to vydržíš 😉
Já už začínam mít předmenstrační depku ☹ nechci jí mrchu,mrchatou

pettrraa
6. říj 2009

no moooožná to vydržím možná né 😀
a kdy bys jí měla mít? přeji at už nepříjde potvora jedna 😉

lucbra06
6. říj 2009

No tak za týden by měla přijít,no a pak jdu ještě na gyndu na kontrolu tak mu řeknu at semnou něco udělá že už se 2měsíce snažim a nic 😀
No aby mě spíš neposlal na psychárnu 😀

dennisa
7. říj 2009

Tak je po všem holky ☹ ☹
V pondělí ráno mě odvezla záchranka v ukrutných bolestech z práce rovnou na operační sál. Bylo to na poslední chvíli. Měla jsem vnitřní krvácení a velkou ztrátu krve. Dneska ráno mě propustili. Praskl mi vejcovod a krev šla do břicha. Doktor mi řekl, že od teď mám ty pondělní narozeniny slavit dvakrát, jen děkuju Bohu, že tu jsem. Všechno ostatní momentálně neřeším, mohlo to dopadnouit i hůř. Seběhlo se to všechno neuvěřitelně rychle.
Sama to ještě moc nepobírám....

larri
7. říj 2009

Dennisko,jsem z tebe v soku.Proboha,vzdyt uz sis te smuly uzila dost....
Preji ti,aby si se brzy uzdravila,odpocivej a na nic jineho nemysli. ☹

dennisa
7. říj 2009

Larri, sama jsem z toho v šoku. I v nemocnici už nade mnou kroutili hlavou, že tolik smůly v jednom roce ještě neviděli ☹ Je to sice šílený, ale nemám zavřený dveře, díky bohu, že je dneska medicína tak daleko, dřív už bych neměla šanci na nic.

jarka09
7. říj 2009

Dennis, to mě strašně mrzí. Moc na tebe myslím!

kalimero11
7. říj 2009

Denisko, já nevím, co na to říct. Mně je to tak strašně líto. Pláču tu s Tebou. 😢 Tolik bolesti a trápení na takovou fajn holku, to je nefér.... 😢 Zkus se moc netrápit, změnit to už nejde, ale naděje - ta je stále! Jak říkáš, jsou i jiné metody a teď je hlavní, ať se nám uzdravíš. Posílám Ti hodně síly, ať to zvládneš co možná nejlépe. Normálně teď mám zlost na ty doktory, že se neobtěžovali při první laparce zjistit průchodnost toho druhého vejcovodu, to by tedy mělo být povinností! Aby nemohlo dojít k bezprostřednímu ohrožení života jako u Tebe. 😠 Drž se děvčátko. Jsme s Tebou.

lucbra06
7. říj 2009

Deni,co k tomu říct,klepou se mi ruce a slzy se koulej po tváři,bud statečná holka naše.

zuzka.o
7. říj 2009

Deni .... drž se 😢 😢 😢 😢 😢 😢

dennisa
7. říj 2009

Holky, nebuďte smutný za mě. Já se s tím poperu, slibuju!
Doktoři dělali co mohli, kdyby to prý jen trochu šlo, tak by se snažili ten vejcovod zachránit, ale byl prý úplně zdevastovaný tím prasknutím. Na druhou stranu, co s takovým vejcovodem, který není průchozí. To pak asi lepší ho nemít. Říkali, že mám velký šance na IVF, jelikož jsme s manželem jinak oba úplně v pořádku a aspoň mi v podstatě už nebude hrozit žádný mimoděložní.
Teď jdu k doktorovi se zprávou z nemocnice, tak uvidím, co mi řekne. Ve zprávě mám napsanou žádost o zařazení do programu IVF. Teda za nějaký čas, zřejmě za půl roku, takže na jaře se do toho pustíme.

andree01
7. říj 2009

Denisko,
taky se priklanim k holkam.

Drž se a zkus dát co nejdriv hlavu zase vzhuru !!!

Taky mi beha mraz po zadech z toho. Jakto, že se to projevilo tak brzy a tak nahle. Si clovek, ani to stesti neuvedomuje...

andree01
7. říj 2009

Denisko, mas muj obrovsky obdiv, za to jak jsi silna a pozitivni i presto vsechno.
Uplne mi z toho tecou slzy. Vubec Te neznam, nic o Tobe nevim a pritom bych Te ted tolik chtela obejmout...

sonag
7. říj 2009

Ahojte, veľmi ma mrzí čo sa stalo Denniske ☹ ... ja sem len občas na vás pozerám... a už som vám aj všetkým závidela (ale ne v zlom) ako vám to pekne vychádza (sama tehulka)...len ja stále nič... ale po takomto sklamaní si hovorím že si páčkam radšej dlhšie len nech už je všetko v poriadku... 😵
Denniska urcite sa to podari aj nam ... len to chce cas... 😠

dennisa
7. říj 2009

Snažím se řídit tím, co mi včera říkala mamka, jestli se budu hroutit a brečet od rána do večera nebo se to budu snažit brát tak jako teď, pořád to mám za jedny peníze. Situace je taková jaká je a nijak ji už nezměním.
Takže se snažím ji tak přijmout. Nehledě na to, že mě tak bolí břicho a ty jizvy, že bych stejně ani brečet nemohla 🙂
Mažu k tomu doktorovi, hned jak přijdu, dám vám vědět, co mi řekl.
Děkuju ještě jednou holky za účast. Určitě sem budu chodit mezi vás dál a všem moc fandit! Pomáhá mi to tu mezi váma.

zuzka.o
7. říj 2009

DENISKO: držím palce..... máš fajn mamku 🙂
A choď sem za náma .... my ti taky budeme fandit 😉

dennisa
7. říj 2009

Tak jsem zpátky od doktora. Byl ze mě chudák taky nějakej přepadlej. A nadával na nemocnici, že mě pustili moc brzy. Dal mi nějaký léky na bolest, jinak mě neprohlížel. Příští týden má dovolenou, tak na kontrolu a na stehy jdu až 19.10. Povídal, že na jaře můžu frčet do nějakýho centra a šance jsou prý velký.

zuzka.o
7. říj 2009

To je fajn, že máš takovýho doktora, který s tebou soucítí.
A jaro pro tebe bude nový začátek a pod stromeček bude miminko 😵
Jasně, že šance jou velké, vždyť jsi za posl.3/4roku byla 3x těhu. Takže tobě bude stačit 1IVF a budeš mamina 😉

dennisa
7. říj 2009

Zuzko, jo jo, snad to vyjde. Překážka je jen v cestě a při IVF mě zárodky nasadí přímo do dělohy, tak věřím, že pak by to mohlo vyjít.

Ty jdeš v pátek k dr. viď? Budu držet palce, už budou srdíčka 🙂

kalimero11
7. říj 2009

No, Denni, taky jsem překvapená, že Tě pustili z nemocnice tak brzo. Měla jsi laparku? Ale snad bude vše OK a doma Ti bude líp, viď? Pořád nemůžu rozdýchat ten hnusný pech, co se na Tebe nabalil.
No vzhledem k tomu, jak brzo dokážeš otěhotnět, tak by to mohlo jít celkem rychle po IVF. Na hojení jizviček si kup Wobenzym, kdosi ho tu velmi chválil, že je na poperační hojení výborný....

Dnes jsem byla na kontrole. Dělali mi triplletesty, tak snad bude vše Ok. Prý pokud mi do týdne nezazvoní od primáře telefon, tak můžu být klidná. 😨 Pokud vyjdou výsledky špatně, budou mi sami volat. Tak na mne myslete. 😉 Jinak jsem zatím přibrala 2kg, ale už píšu 16tt, tak jsem celkem spokojená. Mudr. mi dělala UTZ, měření hlavy a stehenní kosti plodu, hlavička v normě, nožka nějaká kratší, ale prý je to špatně měřitelné, když prcek sebou šije... No, ale co mne mrzí, zatím mi ani jednou neotočila obrazovku ke mně, takže jsem zatím ještě ani jednou to mimčo neviděla. ☹ Ležím tak, že mám hlavu až za monitorem a nemám šanci nic vidět. 😠

Dnes je tu smutno, tak holky pište, ať trošku Denisku rozptýlíme. Co budeš Deni dělat? Koukat na filmy, číst nebo jen tak odpočívat?

pettrraa
7. říj 2009

ahojky dannisko strašně moc mě mrzí čím vším jsi si musela projít holčičko moc se drž jseš moc statečná
a je super že můžete miminko mít po ivf a pak už je to jasný že to vyjde a budeš maminkou 😉 posílám spoustu pohlazení a pusinek 😉

pettrraa
7. říj 2009

kali to je super že je vše ok a určitě i testy budou v pohodě.To je škoda že jsi ale mimi neviděla a co fotku aspon nemáš?

kalimero11
7. říj 2009

Peti, nemám. Prý už se mimčo nevleze do záběru. 😒 Co říkal manža? Práce nebo mimi?