Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
11. říj 2009

Zuzi, lobbuju za Eliškuuu, mám ty narozky na Elišku 5.10. 🙂

Zítra půjdu na krátkou procházku po skoro týdnu doma, snad to se mnou nesekne 😅
Ale těším se ven se provětrat.
Pohlaví: co tak vím od těhotných kamarádek, jde určit cca kolem 20.týdne. někdo i v 18tém, někdo později.
Holky, co máte už dětičky, kdyžtak mě opravte, ale myslím, že tak nějak to bude.

Zuzi, ty tvoje sny mě jednou odrovnaj 😀 Mám i obavy, že teď v těhu budou ještě víc extrémní a to se teprve pobavíme 😅

Jinak já ryby nejím vůbec, nikdy jsem rybu neochutnala a to samý houby, nikdy v životě, ani nevím, jak to chutná. Manžel mě vyčítá, že kritizuju, když jsem ani neochutnala, ale já to tak prostě mám.
Sladký miluju, ať jsem těhu nebo ne, to se asi nezmění nikdy. Čokoládičky to je moje 😵
Hmotnost hrůza, ale teď to fakt neřeším, jen se rozmazluju, mám na to nárok, tak co 🙂
A ty se Zuzi taky nešetři, dvojčátka budou vyžadovat hodně, tak papkej, pak po porodu to se dvěma miminkama hravě shodíš 😉

pettrraa
11. říj 2009

Ele tak at nevolnosti brzo přejdou aje ti jen dobře
Já jsem taky docela masové a hlavně na sladké které bych teda kůli slabší cukrovce neměla 😵
Ele zatím to vypadá že počkám co ta práce a pak se uvidí 😉
včera jsem se dozvěděla že můj gynekolog má plno dluhů a rozprodávaj mu ordinaci ☹ tak nevím co dělat no zítra k němu jdu tak uvidím co mi poví.Už jsem psala jedné kámošce at mi pošle kontakt na jejího není odtud tak daleko tak mu kdyžtak pak zavolám jestli by mě taky nevzal.Ach jo na tohodle jsem si tak zvykla a byla s ním spokojená už jsem k němu chodila 7 let ☹

dennisa
11. říj 2009

Péťo, tak to je blbý s gynekologem. Já sama vím, jak jsem byla nešťastná, když jsme se přestěhovali o 150 km jinam a musela jsem si po 10ti letech hledat gyndaře tady.
A to jsem měla u nás v Pardubicích fakt skvělýho, tenhle tady se malinko zlepšil oproti začátku, ale prostě to furt není ono. Jenže dojíždět se mi nikam nechce, když jsem tam každou chvíli, tak to nějak strávím.

Holky, já odjakživa chodím ke gyndaři k chlapovi, vůbec nevím proč, ale přijde mi to tak nějak přirozenější, než k ženský. I když mě v nemocnici vyšetřovaly i doktorky, ale mně pořád ten chlap přijde lepší 🙂 Jak to máte vy?

pettrraa
12. říj 2009

ahojky dennisko já chodila nejdřív k ženské a pak zase k ženské a pak jsem přešla k chlapovi mě je to celkem jedno příjde mi to tak i tak dobré 😉
tak jsem byla u toho svého gyndaře tak jsem ok no a samozřejmě jsem se ho neptala zda končí jsem děsná stydlivka a je mi to blbé ☹
no a volala jsem k tomu jinému abyla tam jen sestra po telefonu strašně milá a ta mi říakala že bohužel nové pacientky neberou že to má od dr nakázané to říkat a i to maj na dveřích ale at si mu prý ve středu zavolám 😵
no tak jsem zvědavá

pettrraa
12. říj 2009

před třemi roky od 9hodnin jsem měla v sobě provokovačky a chodila jako by mi nic nebylo kolem 12h stále nic až v 15h mi píchli vodu a od 17h jsem měla kontrakce po 5 minutách kolem 20h přijel manžel k porodu a ve 21.19 byl na světe náš druhý synáček JAKOUBEK.Uplně mám slzy ve vočích jak děsně ten čas letí už je to náš VELKÝ TŘÍLETÝ CHLAPEČEK.

dennisa
12. říj 2009

Péťo, to je jak včera co? 🙂
Tak Jakoubkovi všechno NEJ k dnešním narozeninám!!! 😲 😲
Tři roky je krásnej věk, jsou strašně roztomilý 😵
Copak dostane pěknýho?

pettrraa
12. říj 2009

dennisko díky.To jsou vážně rostimilýj ak povídají a tak.Dnes dostane jen malou motorku a v sobotu bude oslava s dortem bude mít červené závodní auto s 3 a dostane ještě kolečko na písek a lopatu a oblečení a pak něco od babiček.
tak mám doma papíry na pracák to musím vyplnit 😖 a zítra tam neklušu ☹

seb
12. říj 2009

ahoj holky, jdu se na vás podívat, co je tu novýho a vidím, že denniska chudák měla zas mimoně ☹ , to mě mrzí, že to nedopadlo ☹ , ale neboj příště třeba už půjdeš na IVF a budeš mít miminka hned dvě jako zuzka ;), jsi ještě mlaďoučká 😵

zuzka.o
12. říj 2009

Ahoooj holky 🙂

PETRO: všechno nej nej Kubíčkovi, ať je hlavně hodně zdravý a zlobí svojí maminku 😀

SEB: to je fajn, že ses taky za náma přišla podívat 😵 Copa je nového? To bys už mohla znát pohlaví miminka, co? Nebo to nebudete chtít vědět?

seb
12. říj 2009

zuzko: jojo to znám přesně týden, přála jsem si strašně moc holčičku, takže čekáme kluka 😀 😝

zuzka.o
12. říj 2009

SEB: a už máte vybrané jméno? A tak co, ona ta holčička vyjde příště 😉

pettrraa
12. říj 2009

Sab tak příště to bude holčička.Tak jsem si jí vždy přála a mám dva kluky 😀ještě chceme jedno dítko tak by to už mohla ta holka být 😵 😀

zuzka.o
12. říj 2009

Holky, ale přírodě neporučíte. Tchýně měla klučíka a chtěla holčičku....no a narodili se jí jednovaj.dvojčata kluci (a jednoho jsem si vzala) ...... když mi to manža vyprávěl....prý, no ona mamina chtěla holčičku a narodili jsme se holt my dváááá....hahaha 😀
Já bych moc ráda páreček, ale když to budou dva klucí, budu tady moc ráda. Ta holčička by špatná nebyla, moc bych si jí přála..... ale když nebude, nebudu mít kluky míň ráda, budu holt v budoucnu dvojnásobná zlá tchýně 😀

jarka.09
12. říj 2009

Ahoj holky,
tak s gynekologama asi tak, já vždycky chodila k chlapovi a byla jsem spokojená. O ženské jsem taky nechtěla ani slyšet. Pak jsem měla mimoně a v nemocnici se ve mě rejpal kde kdo. Tak jsem teď neměla obavy přejít k ženské a jsem moc spokojená. Ne že by mě teda bavilo tam chodit, ale když už to musí bejt... 🙄

misa1982
13. říj 2009

Ahoj holky tak ja jsem stale cela jak me videl primar tak rikal ze mam jeste cas rodit a ze to na porod nevypada vcera jsem byla na kontrole a vsechno v pohode takze urceny nastup od primare mam v nedeli do desiti hodin a na sal me budou brat v pondeli rani 19.10.na muj svatek!Ja jsem se tesila ze to budu mit zasebou ale primar rekl ze je zbytecne maleho vytahovat kdyz ma jeste cas takze se narodi presne tyden pred terminem ...minuly tyden jsem si tam jen par dni polezela tak doufam ze tento tyden utece rycjhle ale rikal ze kdybych mela bolesti nebo se neco delo ze mame hned prijet a na nic necekat!

dennisa
13. říj 2009

Ahoj holky!

Seb, gratulace k chlapečkovi 😉 Taky si moc přeju holčičku, ale těžko si můžu vybírat, byla bych vděčná i za dva chlapečky najednou 😅

Míšo, už jsem myslela, že jdeš na věc a ty ještě nic. Tak na pondělí moooc držím palce!! Určitě to všechno zvládnete v pohodě. Malej se ještě malinko dopeče u maminky a po neděli šup na svět 😵

pettrraa
13. říj 2009

jééééé Míšo já taky myslela že už to máš zasebou tak moc držím pěstičky at je vše ok.
holky já chtěla taky vždy moc holčičku a ted jsem ráda za ty dva roubíře hlavně že jsou zdraví to je to hlavní. za nic na světě bych je nevyměnila lásky moje.Taky jednou budu zlá tchýně 😀
tak jsem byla na pracáku paní říkala že práce tu vážně není natož co bych já potřebovala od 7.30 do 15h tak mám přijít 6.11 nic mi nenabídla.na nástěnce nic není fakt děs.Tak doufám že v lednu ta práce bude a pak uvidím no.miminko chcem časem určitě.

lucbra06
13. říj 2009

Ahojky holky 😉
petra taky řešim problem práce 😠 Měla jsem dohodnutý uklízení,ale když jsem tam přišla tak prý že jim to je líto,ale že chtějí v invalidnim duchodu 😠 no mazec tak jsem zase šla.Já taky potřebuji nějakou výhodnou pracovní dobu a to je těžký ☹
Jinak jsem dříve prodávala.

eleanthis
13. říj 2009

holky, prave dneska kamaradka zjistila, ze se mimi nevyviji dobre a ze uz neni videt ani srdecni akce a musi zitra nastoupit do nemocnice na kyretaz ☹ ☹ je v 11tt :(

hodilo me to dost do deprese, mam strach, utz az za tyden, kdo to ma vydrzet :( je to hrozna nejistota v tom tehotensvi... clovek fakt nevi dne ani hodiny...

jediny, co mi prislo, ze si nestezovala na zadny priznaky tehu - zadny nevolnosti, zadny chute ani vune, proste nic... a to bylo asi ono :( tak zaplat panbuh za vsechny ty stavy na bliti, za vsechny smrady a bolesti prsou, pokud maji znamenat, ze je vse v poradku :(

jarka.09
13. říj 2009

Veru, to je mi líto, je to strašně nespravedlivý, ale to si tak nesmíš brát. Holt my poznamenaný špatnou zkušeností už asi nikdy nebudeme v klidu. Já znám holky, co si těhotenství užívají a na nějaký strachy ani nevzpomenou. To by člověk závistí puknul... 😉

pettrraa
13. říj 2009

Ele kamarádky je mi moc líto,No je to ted v těhu hodně dlouhá nejistota až do konce ☹ Já toto vůbec u kluků neviděla neslyšela že by byli takové problémy no je to asi také tím že jsem neměla internet takže jsem byla v klidu ted má člověk fakt větší strach.A ty se prosímtě nestresuj musíš myslet na to že je vše ok.Vlastně vy všechny těhulky jinak by jste se z toho zbláznili.
Lucbra to je škoda že Ti to nevyšlo.Docela mě pěkně štve že dávaj přednost důchodcům když my mladé to potřebujeme také hlavně kůli dětěm že ☹ .Tak snad také něco brzo seženeš.Mě tchýně říkala že když měla děti tak že chodila do práce a děti byli sami doma a to tomovi (manželovi mému) bylo 5 let ona dělala tady ve vsi v kravíně no tam já bych fakt nešla se krav bojím 😵 tchánvci je taky mají a já tam k nim nechodím.No ale také dříve byla jiná doba ted je tu plno aut a lítaj tu s taraktorama jek blbý.A prý jí nikdo děti nehlídal.Takže mi naznačila že taky mi hlídat nebude.No mě to neva já si to nějak budu muset zařídit.

zuzka.o
14. říj 2009

AHooooj ... zdravím všechny 🙂

Jejda, ELE, to je mi tvé kamarádky moc líto ☹ Taky se toho bojím, ale nesmíme si pořád ze všeho dělat nervy. Já jdu na utz na NT screening "už" 29.10. Už aby to bylo. te´d se zase začínám bát zase vývojvých vad....ono je pořád něco. A špatně mi už moc nebývá, vůně cítím intenzivně, ale je mi tak nějak dobře. Už se blížím do 2.trimestru, tak to všechno ustává a bude dobře. Joooo a začíná mi růst pupík, zatím je to špek, ale je tam! 😀

A musím vám zase napsat svojí další noční můru! Kojila jsem chlapečka a najednou jsem si všimla, že umřel!!! ☹ 😢 HNUS! Proč se mi to zdá!!! 😠

S těma pracema je to děs! Dneska matka a ještě k tomu mladá je diskriminovaná! Tam vám holky moc přeju, ať tu svojí práci brzo najdete 😉 🙂

MISO: já už na tebe vzpomínala, že máš prcíčka u sebe a vy jste ještě 2v1? Tak v pondělí na tebe budu moc myslet! 😵

DENNISKO: jak je? 🙂

Chichi, PETRA....jaj, ty tchýně jsou asi všude tejný! 😀 Ta moje pořád rozhlašuje, a´t si jako nemyslíme, že půjde do předčasnýho důchodu!!! Jako by to po ní někdo chtěl, sakra!!!!! A byla taky dost zklamaná, že nezvracím! To teda fakt nechápu!!!!!

dennisa
14. říj 2009

Ahojky holky!

Zuzi, to už jsou teda extrémní sny, fuj 😖 Snad se Ti takovýhle hnusný budou vyhýbat.
Chtělo by to zas nějakej veselej sen.

Já se pořád jen povaluju doma, ještě dneska je se mnou i manžel, má v práci volno. Tak nic neděláme a odpočíváme.
Ani na procházku se mi nechce, je tu děsně hnusný počasí, včera už tu byl déšť se sněhem, to počasí snad přeskočilo podzim a bude rovnou zima 😠

Já mám tchýni docela v pohodě, akorát je teď nemocná a zrovna dneska nastupuje do nemocnice, jde si tam lehnout na měsíc. Má nějaký psychický potíže a není to poprvé, tak snad ji tam dají do kupy. Nedávno jsem jí viděla a je strašně vyhublá, nevypadala dobře.
Až mi bude líp, pojedeme ji navštívit.

pettrraa
14. říj 2009

ahojky zizi bože ty máš sny fuj tak at máš brzo ĺepší 😉 A také se zbytečně nestresuj holky musíme fakt myslet že je vše v nejlepším pořádku.
dennisko tchýně je mi líto.Moje tchýně byla uplně super než jsme měli kluky to mi neměla do čeho kecat 😀 pak to začlo a proč ten malý tak pláče co mu tam děláte a no děs někdy bych jí zabila a moje máti taky byla někdy na přeražení.jestli budu taky takové bába no brrrrrr.
Tady je taky hnusně brrr musím topit jinak bychom zmrzli.
ta moje kámoška co přišla o mimi ve 21tt je uplně vyřízená chudák furt si vyčítá že to dala pryč bylo by postižené já jí říkám že fakt udělali dobře.Tak se rozhodla že půjde v pátek k psycholožce tak doufám že jí nějak pomůže.Strašně by chtěla mimi ale manžel má nějaké přehozená chromozomi a může se to opakovat no ale přišli by na to dřív třeba v 10tt jenže ona se bojí že už to neunese kdyby to tak dopadlo ach jo je to děsné.

kalimero11
14. říj 2009

Ahoj holky 🙂 ,

jdu na Vás mrknout. Čtu vás každý den, ale přispívat nestíhám. Musím psát seminárky a v pátek si budu vybírat téma bakalářky. 😵 Je to zvláštní, nepracuju a přesto nestíhám. Loni jsem pracovala a stíhala. 😨
Venku je ošklivé počasí, ani se mi nechce ven. 😒 Prší, fouká, mrzne.... 🙄 Už se těšín na kočárkování v létě. 😵

Zuzi, ty Tvé sny jsou fakt deprimující. Zkus si večer pustit nějaký pěkný film nebo pohádku, uvařit si čajík s meduňkou a na topení postavit misku s nějakým relaxačním vonným olejíčkem, třeba to pomůže k uvolnění a zlepšení snů. 😉

Lucbra, to je smůla s tou prací. Ale na druhou stranu budeš mít víc času na Nelinku, hezky se spolu připravíte na vánoce, budete vyrábět výzdobu a péct cukroví a po novém roce se snad nějaká vhodná práce objeví. 😉

Denni, jak je? Bolí bříško? Copak celé dny děláš, když je tak ošklivo?

Mísa, co tu ještě děláš? 😲 Já myslela, že už chováš... 😀 To jsou nápady, takhle to nechávat na poslední chvíli. Tak to udělali i mé kámošce. Pro polohu koncem pánevním měla jít na císaře a doktor řekl, ještě týden počkáme, ještě je čas.... No a ona začala rodit normálně a museli ji zastavovat kontrakce, aby stihli ten císař. Takže si chudinka užila část porodu přirpzeného a dodělali ji císařem. To si holka užila. 😒 Ale chlapeček byl v pohodě, už je z něj školák... 😵 Snad to u Tebe nenechají dojít tak daleko.

Ele, jak je? Ještě zvládáš bandu rozjívených dětí? To chodíš domů úplně vycuclá, ne-li spící, což? 😀

Seb, gratuluji ke klučíkovi. 😵 Já ještě netuším, kdo se mi skrývá v pupíku. Snad se něco dozvím na konci října, to by mi měla Mudr. dělat utz. Ale asi se sama ptát nebudu. Jen pokud mi to řekne sama nebo naznačí...

Jaru, tfuj, tfuj - posílám těhubacily k nakažení. Do vánoc je ještě času dost a já věřím, že se vám do té doby zadaří. 😉

zuzka.o
14. říj 2009

DENNI: jen se povaluj, máš na to nárok! A ven nechoď, je tam hnusus fialovej studenej. u nás tady sněžilo a ve vzduchu to pořád je, takže babí léto už asi očekávat nemůžeme, co? A tchýně je mi moc líto, na měsíc, to je samo o sobě depresivní, natož psychycké problémy. Když je v nepořádku něco vyzicky, tak se to dá odoperovat, vyléčit...ale psychika je hrozně složitá a málo prozkoumaná. Tak ať se brzo z toho všeho dostane.

PETRA: toho se taky bojím, aby bylo miminko v pořádku. Ono o něj přijít brzo na začátku ej bolestné, ale pak, v pokročilejším stádiu, když už kope, víš, co čekáš..... fuj! Ani na to nemyslet!

KALI: tééda, to téma bakalářky si vymýšlíš sama nebo si vybíráš z už zadaného? A co Nikolka ve škole?
A ty sny...zkoušela jsem se i dívat na pohádku, ale stejně! Ono to snad přejde. Ošklivý sny jsem měla každou noc, teď už jen párkrát do týdne. Ono to postupně odezní 😉

jarka09
14. říj 2009

Ahoj holky,
brrr, tady je teda dneska taky kosa! Ráno už sněžilo, normálně mám zimu docela ráda, ale když stavíme, tak by se nám spíš hodilo, aby ještě počkala. Na vánoce ať napadne trochu sněhu pro tu atmošku a pak zase může být klidně hezky, ne? 😀
mě se dneska taky zdály nějaký divný sny, asi jsou nějaký nepříznivý vlny...
S těma potratama to je těžký, vidím to u sebe, sama jsem se s tím mým mimoděložním úplně stoprocentně nevyrovnala, nedovedu si ani představit, jaký to je. Ale asi bych taky neváhala někam zajít.
Kali: díky za bacílky, dle mých dosavadních průzkumů vlastního těla mívám ovulaci ob měsíc, takže tenhle ten je odpočinkovej a užívací 😀

zuzka.o
14. říj 2009

JARKO: tak to máme stejně. Na Vánoce 2m sněhu tak na 14dní, pak to roztaje a může být květen 😀 😀 😀 já zimu ráda vůbec nemám! Nelyžuju, nebruslím, tak nevím,proč se ve městě čvachtat tou špinaovu břečkou, občas se natáhnout na ledovce....!
Ob měsíc ovu? Jejda, to jsem ještě neslyšela..... Tak si odpočiňte, ať máte příští měsíc dost sil 😉

dennisa
14. říj 2009

Kali, břicho lepší, jen mě trochu pálej ty jizvy, ale hlavně v noci, když sebou melu. Jinak si myslím, že se to hojí rychle. Celý dny nedělám skoro nic, nemám s tím problém 😅
V pondělí jsem byla na krátký procházce a dneska odpoledne, až budu mít vycházky, tak možná půjdeme s manželem taky ven, ale moc se mi tam nechce, ta zima je vlezlá.

Kali, ty nejsi zvědavá, co čekáš, že tě ani neláká se hned dr. ptát? To já bych chtěla vědět, hned jak by to bylo možný 🙂

Zuzi, to je pravda, i sama tchýně mi říkala, že mít něco fyzickýho, tak ji je hej, ale že takhle má strach, jestli ji doktoři vůbec pomůžou. Jen zatím bere kupu prášků a po těch jí je zas fyzicky zle, takže je to takovej kolotoč.

Já mám zimu ráda, ale takovou tu, kdy mrzne a je krásně bílo, to všechno mezi tím, vítr, déšť a břečky, to taky nemusím.

kalimero11
14. říj 2009

Denni, a oni Tě řízli do těch starých jizev nebo Ti vyrobili další? No, nejsem nějak zvlášť zvědavá, zda jsme si vyrobili klučíka nebo holku. Já ani totiž nevím, co bych si víc přála? 😀 Na holku jsem zvyklá, bývají klidnější, tak bych ji ráda. No a kluka ještě nemáme, mohlo by to být zajímavé... 😀 Kdybych to věděla dopředu, ovlivnilo by mne to jen v tom, že bych si koupila pár oblečků v dané barvě, jinak uvítám kterékoliv pohlaví se stejnou láskou. 😵 No a nakonec to překvapení na porodním sále má také něco do sebe. 😵 Budu rodit rychle, abych už se dozvěděla, co jsem jsem v bříšku skrývala... 😀 😀 😀 Ale pokud se mne tedy Mudra sama zeptá, zdá chci vědět, tak asi kývnu... Ale jsem rozhodnuta se sama nezeptat. 😀

Zuzi, spokojím se s nějakým předem zadaným tématem. Teprve nám je začínají nabízet, tak ještě nevím, co si vyberu. Zatím ještě nemám ani tušení, jak by měla taková práce vypadat. 😕 Vše nám poví v pátek, tak jsem zvědavá, co se dozvím...
Nikči už se ve škole zalíbilo, nosí samé pochvaly. 😀 Asi je šikovná po mamince. 😀 😀 😀

Jaru, někdy se stane i nepředpokládané, neočekávané a nemožné... 😉