Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
14. říj 2009

Jaru řekla bych že když si ted jako myslíš že ovul nebude že se to tím spíš povede 😀 nebudeš na to totiž tolik myslet že děláte mimi 😀
dannisko jen hezky odpočívej
kali tak přeji at ti dají dobré téma.A Jsem teda zvědavá jestli se tě dr zeptá jestli to chcete vědět co to je 😵
já jsem teda spíš pro překvapení 😉

dennisa
14. říj 2009

Kali, řízli mě do těch starých jizev, teda kromě pupíku, tam to udělali jakoby víc pod pupíkem, tam je jizva nová.

Teda já bych zvědavostí pukla nevědět pohlaví 🙂 Ale kamarádka taky teď v srpnu rodila a až na sále se dozvěděla, že má holčičku 🙂

zuzka.o
14. říj 2009

Taky bych pukla, nevědět, co čekáme. 😅 Obdivuju všechny, které se tak rozhodnou a vydrží to až na porodní sál. Já bych už na miminka chtěla mluvit jako na holčičku nebo na chlapečka, už teď jsem nedočkavá, co mám v bříšku. Já bych tak chtěla páreček...... 😵 😵 😵 A už jsme přišli na klučičí jméno, které by se nám moc líbilo - Daniel 🙂

eleanthis
14. říj 2009

ahoj holky

kali - chodim vycucla, minuly tyden jsem chodila i v mdlobach hladova, i kdyz jsem se uz od tri do konce cpala... tento tyden lepsi - jen vycucla a i kdyz si davam i svacinky mezi snidani a obedem, coz fakt musim,tak to jde vydrzet az domu a vklidu si i uvarit...ve skolce se moc nenajim , cely tyden je mi na bliti i kdyz se od rana tesim, ze to bude dobrota, pak to vidim, ochutnam a je konec.... takze ji prevazne polivky :( smula...

jinak me uz druhy den dost boli u pupiku porad na jednom miste tak 3x3 cm, jakoby se neco natahovalo... nebo nevim, dneska se to posunulo nad pupik, takze hadam, ze se deloha zacla nabouravat do mych lozisek endometriozy... uz chapu, cim me doktorka strasila a proc rikala - hned prijde, dam vam PN... kazdy den odpoledne si rikam - zitra uz do prace nejdu, kazdy vecer si narizuju budik na ranni vstavani do prace... ale pristi tyden jestli to takhle pujde i pres vikend zustavam doma aspon na tyden na vylezenou... nema to smysl, navic z te zimy -teda nevim, jak to prozivate vy - ale jsem uplne vyrizena, boli me celej spodek - mocak a spol, jen jak poprvy zafucelo... dneska jsem mela zimni bundu, zitra si dam i puncochace a hodlam si v praci udelat vyjimku a nechodit na vychazky, fakt se o sebe bojim, bojim se o prcka, o to, ze nastydnu moc, ze to bude zanet a kde co.... seru na to, nehodlam sazet zdravi sebe ani malyho ....

jinak pohoda 🙂 krom nevolnosti a tech obcasnych zatahani, roztahovani ci nevim co boleni, pichani atd v mocaku dobry... 🙂 vcera jsem si koupila sportovni podprdu, tak uz ani kostice netlaci, citim se lip 🙂

zuzi - taky uz se tesim netesim na NT+, jdu 4.11, takze chvilku po tobe 🙂 ale verim, ze vse bude dobre. navic jsem si koupila novy vitaminy - gravital - je tam krome babyplanu kde je jen listovka, cecko a jod - uplne vsechno mozne z vitaminu atd. takze si fandim, ze malej dozene to svoje tydenni zpozdeni 🙂 treba byl taky blbe zmerenej, mel jen 6mm, to se meri blbe 🙂 tak se nemuzu dockat pristiho ctvrtka, az se dozvim, jak se ma 🙂

jinak kde je andree? dlouho tu nebyla nebo se mi to zda?

jari - s tou zimou jsme na tom stejne, ja bych klidne slavila i vanoce u more na plazi :D mne by to neva :D

pettrraa
14. říj 2009

Ele tak uvidíš jak ti bude přes víkend a když nic moc tak hezky zůstan doma a odpočívej. 😉

andree01
15. říj 2009

Ahoj holky, jdu vas pozdravit.

taky se mi dari dobre, brisko me ted taky boleno od pupiku na stranu, po dvou dnech prestalo a uz zase nic. Unavena ani nijak nejsem, ale zacala jsem blindit...pravidelne pri cisteni zubu mi zacne natahovat a snidane jde hned ven jen stinu prebehnout z koupelny na zachod... ani mi to nijak nevadi, aspon nepribiram. 🙂 jim ale urcite min. uz je na vas neco videt, nebo pribirate pomalu? ja zatim s rozstoucim briskem nic moc, pod pupikem mam takovy pidi kopecek, ale to uz mam par tydnu stejny. a na vaze zatim nic, ale pozoruju, ze zacinam meknout, na brise a okolo...☹
ja zadne vitaminy, krom listovky neberu, tak snad nedelam chybu.
na kontrolu jdu v patek za tyden, po mesici, tak se tesim a jsem zvedava, budou mi delat oba utz --jak vnitrni, tak i pres bricho a nejake ty triple testy, nebo jak se tomu rika, z krve, asi downuw syndrom a moc vysetri.

jinak u me prace zatim v pohode, pocitam ze za 14 dni to oznamim, pracovat chci urcite tak do ledna, uvidim jak to pujde. mela jsem zlomeny bederni obratel kdysi, tak uvidime jak budu zvladat rostouci brisko.

tak se zase vsechny mejte a at se dari tehulkám i snazilkám. Skoda, ze pocasi stoji za prd. ☹

matulik284
15. říj 2009

ahojte 🙂 Prisla som sa za vami pozriet ako dari tehulkam 😉

Ele davaj si na seba pozor...naozaj najdolezitejsia si teraz ty a tvoje miminko 🙂 Pocasie nas prekvapilo, treba sa fakt teplo obliekat.

Necitala som uplne vsetko, je nejaka nova tehulka?

Vsetkym snazilkam drzim palceky...

pettrraa
16. říj 2009

ahojky Andrejko tak přeji at blindění brzo přejde 😉 neboj bříško ti brzo začne růst
matulík a co vy pracujete na mimi???

eleanthis
16. říj 2009

ahoj holky, tak dneska jsem se po tydnu KONECNE naobedvala - samoze mi to bylo jasny - bylo sladky - svestkovy knedle z bramborovyho testa - sezrala jsem jich 5 div jsem nepukla :D :D dobrota!!!

jinak vcera poprvy jsem vybehla ze saliny tak tak a 10 minut rozdejchavala v predklonu zvraceni - nakonec se rozdejchalo... ale mela jsem to az v krku... psycho... pak jsem si rekla - at si klidne bliju, jen at je malymu dobre... a bylo mi taky lip 🙂 dneska zase dobry 🙂

v poslednich dnech me casto boli v brisku, hlavne, kdyz dlouho sedim a pak se zvednu, takova uplne mrcha-bolest, tak jsem z toho vselijaka, snad je to jen porad rust delohy, uz se nemuzu dockat poradny, at vim, na cem jsme 🙂

vitaminama se teda dopuju :D at prdo roste 🙂

ja jsem taky nepribrala - max 1 kg, vahu nemam, ale tak to nejak vidim, ale brisko mam uz i po ranu docela bochanek vystouplej,vsimla jsem si toho dneska, jak jsem si navlikala puncochace az pod prsa - zni to blbe, ale tak jedine me netlaci bolestive do briska... a koukam, jaky mam nenajezena bachor 🙂 - pekny pekny, doufam, ze to znaci jen dobre veci 🙂

ceka nas vikend, tesim se na odpocinek 🙂 straaaaaaaaaaasne moc 🙂

preju krasne volno vsem

dennisa
16. říj 2009

Ahoj holky!
Koukám, Andree se tu ukázala, jsem ráda, že je všechno v pořádku 😉
Holky, Vás tady je co jste v tom 10tt 🙂 To je fajn, aspoň můžete porovnávat a sdělovat si dojmy.

Já se mám tak nějak v rámci možností, manžel má 5 dní volna, ještě zítra bude doma, pak už jde do práce. Ale užili jsme si to spolu, dneska mi udělal krásnou masáž s olejíčkama, byla to paráda 😵 Uklidí doma, uvaří, teď je zlatej, myslím, že spolu to všechno zvládneme, moc ho miluju 🙂

matulik284
17. říj 2009

ahojte 🙂

deniska tak to mas skveleho manzela...urcite to vsetko spolu zvladnete 😉

seb
17. říj 2009

ahoj holky, všem vám tady přeju at máte brzo v bříškách miminka 😵
kalimero: tak at čekáš, to co si přeješ ;)
denniska: no já si přála holčičku fakt hodně, do dalšího děcka už myslím nepůjdem, ale jak píšeš, po tom co sme si zažili už je člověk rád at je to kluk nebo holka, hlavně když to bude a bude zdravý 😉

pettrraa
18. říj 2009

Ahojky dannisko manžel je teda oc hodný to je fajn že ti tak pomáhá
ele tak ty nevolnosti ti teda dávaj co snad to bude brzo ok
Seb máš pravu já kdybychom měli třetího kluka budu strašně štastná když bude zdraví o nic jiného nejde
tuhle jsme se s manžele tulili a teda jen tak tak to bylo neměli jsme ochranu 😀 no mě by to teda vůůůůůbec nevadilo 😀
ted jsem nějaká nakřáplá bolí mě hlava a v krku:kubík taky rýmuje a pokašlává tak nepůjde v pondělí do školky a v uterý už jo jdu hnad ráno ke kadeřnici tak snad bude Kubík ok.

seb
18. říj 2009

jen tak mimochodem: mě v úplném začátku těhu, když jsem ani nevěděla ještě , že těhu jsem taky bolelo v krku a "něco na mě lezlo" 🙂

matulik284
18. říj 2009

ahojte...tak ja stale cakam, dnes som 27dc...v krku ma bolelo aj nadchu som mala...ale uz preslo nastastie 🙂

eleanthis
18. říj 2009

peti - no posledni tri dny jsem zase bez nevolnosti, u mne se to vselijak strida, nekdy to na me prijde behem dne, ze se mi udela z neceho divne a pak to prejde, zatim jsem jeste ani jednou nezvracela, takze spis je to takove namatkove, zatim se drzim nebo to rozdycham 🙂 takze to tak strasne neni 🙂

zuzi co ty? taky krotis nevolnosti?

matulik - drzim palce 🙂 jsem zvedava, co bude, kdy budes testit?

pettrraa
18. říj 2009

ele tak to je dobře že ty tři dny jsi bez nevolností no tak at to vydrží 😉
Matulík strašně moc ti přeji at na testíku najdeš dvě krásné //
Seb tak na mě může lézt opravdu jen ta chřipka 😀

matulik284
18. říj 2009

dakujem ste zlatucke 🙂

ele este neviem kedy spravim testik, ale urcite pockam do 35dc...tentokrat viem ze dovtedy by mala ms prist, lebo 21dc som bola u dokiho a potvrdil ze uz je po ovulke. Uz vela krat som si myslela, ze by to mohlo vyjst...tak neviem. Je pravda ze sa citim inak aj nejake priznaky su, ale moze to byt klamlive.

zuzka.o
19. říj 2009

Ahoooj 😵 😵 😵

DENNI: máš fajn manžílka 😉 🙂 😵

ANDREE: tak to je teda ale děs, každý ráno čekat na blindění...a zkusila jsi si zuby vyčistit před snídaní?
Já jdu teda na NT screening (cca ve 13tt), tripple testy jsou až dýl, ne(asi 16tt)?
Pokud ti to v práci nevadí, není proč jít na neschopenku. Pochopila bych to třeba u dělnic nebo při práci s chemikáiema, noční směny a tak...... já budu pracovat snad i při porodu 😀 😀 😀 )

MATULIK: moc držím palečky, ať to tentokrát vyjde 😵

PETRA: a co s prací, už jsi to probírala s manžílkem? Kdy začnete snaženíčko? Jééé..teď to čtu, že už jste tak zlehoučka začali 😉 😉 😉 😉

SEB: vy chcete jenom jedno miminko? Uvidíš, třeba tě to ještě za pár let přepadne a bude sesřička nebo bráška 😉

ELE: jejda, jejda....ty si teda v městský sakra užíváš! 😖 Ale nebo, blíží se nám konec 1.trimestru a pak to bude pohodička a bájo 😵
Mně přijde, že mám větší bříško večer.... ale je to zatím jenom špíček 😀 😅 A nevolnosti mám když se nenajím! To je pak mazec. Musím se nadlábnout do půl hodiny o probuzení. Párkrát už jsem to nestihla a ono teda ráno není co blindit, tak je to teda masakr! 😠 Ale jinak přes den je mi fakt bájo. jenom teda ty sny!!! Včera mi chtěl zabít nějakej dědek, byl houževnatej, já ho mlátila železnou lampou, crčela z něj krev a on se po mně pořád sápal..... bléééé. No a dneska to bylo spíš úsměvný. Kamarádky tatínek stavěl megalomansky dům. Pro své děti a vnoučata tam udělal kino, aquapark (vnitřní i venkovní), nákupní centrum,..... a to vše při přestavbě malé vilky 😀 😀 😀 No, musím té kamarádkce zavolat, už dlouho jsme spou nemluvily a vyptat se jí. Jo a při to m mi ukradli mobila a policie byla naprosto neschopná..... No magor, takový sny!!!!!!! 😀

Jinak co JARUŠKA?

Zase bychom tady mohly rozepsat kontroly. 🙂 🙂 🙂
ZUZKA 29.10. NT screening, 21.10. a 18.11. krev na NT, poradna 6.11
ELE
ANDREE

pettrraa
19. říj 2009

ahojky Zuzko no nezačli jsme se snažit jen jsem se tulili bez ochrany a málem to bylo 😀 jinak fakt počkáme až co ta práce 😉
teda holka ty máš sny fuj 😲
všem těhulka moc přeji at je jim jen lépe a lépe a snažilkám at už to vyjde 😉

zuzka.o
19. říj 2009

Aha.... tak já už myslela, že jste do toho šli. Uvidíš, jak to s tou prací vyjde a podle toho se začnete snažíkovat. 😉

lucbra06
19. říj 2009

Ahoj holky,jdu vás omrknout a koukám že se máte všichni fajn 😵
Asi si taky počkám na tu práci a pak snaženíčko,takhle by jsme byli bídně z pracáku.Přišel stim manžel,mě to krapet zarazilo,ale je to tak.Chránit se nebudeme a snažit taky ne.

zuzka.o
19. říj 2009

LUCBRA: je dobře se na všem dohodnout. A uvidíš, mimi přijde ani ho nebudete čekat. A už máš nějakou práci v merku?

lucbra06
19. říj 2009

Zuzi nemam,manžel je hodně v práci a já potřebuji něco abych mohla pro Neli do školky.A dřív jsem prodávala ve sportovních oděvech od 9 do 5 a to už se ted s takovou pracovní dobou nechytam no 😖

zuzka.o
19. říj 2009

Známá teď začala uklízet na učňáku, tak to s prckem skvěle zvládá. tak zkus něco takovýho....ono na prodávání chtějí většinou asi na plný úvazek, co? 😒

pettrraa
19. říj 2009

Lucbra já jsem na to uplně stejně taky potřebuji něco od 7.30 do 15h a jak píšeš v obchodě se nechytám taky jsem dřívě prodávala.Tak mi taky nezbude nic jiného než uklízet na zkrácený uvazek no jo ale to si asi taky člověk moc nevydělá ach jo je to fakt děs.
Nevíte holky jak to je když bych třeba byla v práci jen 2 měsíce a otěhu jestli by mě mohli vyhodit? Když jsem šla na první těhu tak to jsem měla po skončení tří měsíční zkušební době a šla jsem marodit protože jsem krvácela no a pak jsem navázala na druhou mateřskou.

dennisa
19. říj 2009

Ahoj holky.
Byla jsem dnes na vyndání stehů a na kontrole. Dělal mi i prohlídku a prý to vypadá dobře to hojení. Ale nechá mě ještě doma, asi až do konce října.
V únoru si tam půjdu k němu už pro papíry do CAR 😉

A co tady? Koukám, že těhulky všechny v pořádku, tak paráda 🙂

zuzka.o
19. říj 2009

Ahoj DENNISKO 😵 No tak to je paráda, že se to dobře hojí....no a únor je tady nato tata 😉 To bys mohla stihnout mít mimi ještě v roce 2010....vánoční dáreček 😵 😵 😵 U tebe určo nebude žádná čekačka, je to jasný a ihned začneš stimulovat a hurá na umělko..... 🙂 🙂 🙂

pettrraa
19. říj 2009

dennisko tak to je super že se to dobře hojí a jak píše zuzka tak hurá na umělko 😉

eleanthis
19. říj 2009

zuzi - tak si me muzes dopsat - poradna 22.10 a NT 4.11 🙂

jinak me nejak zacly bolet zada mezi lopatkama... podle me je to tou zimou, jak clovek chodi zhrbenej, ze je mu kosa... teda dneska si vyprosim masaz od pritele a zitra jdu na profesionalni... boli to jak cert...

zuzi - ja mam taky vetsi bricho vecer, vetsinou se trochu jakoby nafoukne, ale nebolestive, po tom vsem jidle, ale ted jsem se svlikala z prace a koukam, jak mi vyrostlo bricho!!! mam tam fakt hrbolek jako prase 🙂 je tam bobecek, to se nezapre 🙂

jinak kalhoty jsou super nestacim chvalit - at zije guma v pase 🙂