Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kalimero11
29. říj 2009

Denni, mám se dobře. 🙂 Mrňous už do mne šťouchá, tak se usmívám jak měsíček na hnoji. Dostihly mne slabosti a pocity na omdlení, zatím se mi to stalo 3x a vždy doma a stačila jsem si včas sednout nebo lehnout, takže to se mnou nešlehlo, ale docela z toho mám strach. 😒 Pokud sebou seknu někde venku, to bude divadlo. 😠 Anebo před Nikčou, chudinka by z toho byla mimo. Jinak v noci jsem nemohla spát, strašně mě pálila žáha, tak jsem si četla a popíjela teplé mléko (to pomáhá) a teď jsem jak pytlem praštěná.
Denni, ty máš zkušenosti s angličtinou, viď? Koukni na tuhle větu:
"The Role of Nursery Rhymes and Short Poems in Child Development." Mělo by to být v překladu Místo říkánky a básničky v rozvoji dítěte... A mne zajímá, zda je to OK napsané, zda tam mají být ta velká písmena? Pokud můžeš, písni, je to téma bakalářky a dnes to jedu odevzdat. 😉

dennisa
29. říj 2009

Kali, to musí být krásný cítit v břiše ty kopance 🙂
Nemáš problémy s tlakem, že máš takový slabosti? Já mám nízkej tlak obecně, taky se mi často motá hlava. Tak na sebe dávej pozor.

Ta anglická věta....v normální mluvě se velká písmena nepíšou, ale nevím, jak to je, pokud to máš jako název tématu. Tam je možné to asi napsat i s velkými písmeny.
Třeba pokud by byl někde napsanej např. název nějakého kurzu...třeba The Chapter from British History (kapitola britské historie), tam se do dá napsat s velkými. Pokud je to třeba název nějaké školní práce a tak.
Ale zas nejsem až tak odborník na tyhle školní věci 🙂

kalimero11
29. říj 2009

Denni, děkuji. 😵 Zkusím to tak odevzdat a uvidíme.

Tlak mám ukázkovej, když mi ho měří 1x za tři týdny v poradně. Ale jinak si ho neměřím, takže je docela možné, že mě trápí nějaké výkyvy. 😒 Naštěstí to jde poznat, že to na mne jde. Takže si hned sednu či lehnu a je klid. A klidně si sednu i na chodník, když bude třeba. 😀

Tak já fičím, nakounu večír.

zuzka.o
29. říj 2009

Ahoooooj holky.... to je hezký, jak na mě myslíte 😵 😵 😵

Tak jsem se vrátila z NT screeningu a obě miminka jsou v pořádku. Obě jsou o trošku větší než na termín, jsou zdravé a bouchá jim srdíčko jako blázen. Prý to vypadá, že nebudou mít žádné vady, projasnění je 1,2 Oddechla jsem si, co vám mám povídat. Uffff... byl tam se mnou manža a byl normálka naměkko! Moc se mu líbilo, jak se mimísci mrskali, to jedno dokonce musel doktor budit, žďouchal mi do břicha, aby se probudilo. No a tak jsme usoudili, že to bude určo kluk - lenoch po manžovi

jarka09
30. říj 2009

Ahoj Zuzko, to je paráda, mám velkou radost!!! 🙂
Supr fotky! Já si pořád říkala, co je mi na nich povědomý a ségra taky měla doma fotky malýho v bříšku od toho samýho doktora v Č. Budějovicích, tak mi to přišlo vtipný 😀

eleanthis
30. říj 2009

holky uz je mi mnohem lip, vcera jsem oslavila prvni den bez analgetik a zvladla jsem i prochajdu do drogerky, kde jsem si koupila novou barvu - no musi se nejak ta zmena zacit 🙂

dneska taky uz mnohem lepsi, kazdym dnem k lepsimu. jsem fakt rada

zuzi - mas krasny miminka a uz se strasne tesim, az budou na nas koukat na fotkach ! moc gratuluju

a zuzan taky ;)

zuzka.o
30. říj 2009

Ahoooj holky.... moooc děkuju 😵
Fakt se mi ulevilo, když jsem viděla, jak se tam mrskají 🙂

ELE moc gratuluju ke dni bez prášků! A jakou barvičku sis koupila?

eleanthis
30. říj 2009

vratila jsem se k rude, i kdyz ne takove te moji oblibene fakt cervene, mamka mi pomohla vybrat takovu hnedou, co se na slunci barvi do tmave rude 🙂 tak jsem rada... vsechno bylo tak nejak v tech dobach, kdyz jsem ji nosila, lespi... tak treba se to vrati 🙂

pettrraa
30. říj 2009

ahojky děvčata
Ele jsem moc ráda že je ti lépe.A určitě barva ti sekne a doufám že jak píšeš že ty časy kdy jsi jí mívala bylo dobré že ted to také tak bude 😉
Zuzko to mám velkou radost že jsou miminka v pořádku.
Dennisko tak v pondělí přeji uspěšný návrat do práce
Copak asi zuzan doufám že je vše ok
Jaruš tak at ti bylinky pomůžou
Tak mrcha dorazila až dnes místo 28.10 ale naštěstí to není o tolik pozdě tak jsem ráda pobolívá mě břicho
☹ .Jsem s klukama u mejch rodičů a dnes jsme byli v Praze na Staromáku a na Václaváku kluci jeli poprvé pořádně metrem byl to pro ně zážitek 🙂

pettrraa
30. říj 2009

tak už vím co je se zuzan 😉

eleanthis
31. říj 2009

petraa - zuzan mi dala zpravu, ze vse v pohode - ozve se, jak se dostane k pc 🙂, mimotehu to neni

pettrraa
31. říj 2009

ele díky já už také vím psala mi na IP mám za ní radost 😉

zuzka.o
1. lis 2009

ELE: tak to je fajn barvička. Já mám teda melíroš - své hnědě, pak blond a červenou. Když jsem přišla k doktorovi, tak se začal žulit...prej....ááá...barva podzimního listí 😀 😀 😀

PETRA: tak je fajn, že mrcha dorazila. Je to jenom o pár dní, ale ono se to po lps stává a brzo se to ustálí. Tak to si klucí užili..metro je pro každé dítě velký zážitek 🙂

JARUŠKO: doktor byl mladej a moooooc sympatickej. Pojedu tam prý ve 20tt znovu, tak už se těším.

eleanthis
1. lis 2009

tady SNEZI jak o zivot!!!

zuzka.o
1. lis 2009

Fakt????? U nás nic...jenom zataženo a pošmourno ...a zima!!!

pettrraa
1. lis 2009

ahojky tak jsme si to u našich užili no a Tomík to nějak zkolilo ráno jsme s ním jeli na pohotovost měl teplotu a uplně býlí jazyk takže má angínu mám fakt radost zamešká ve škole.
jinak mrcha byla silnější jak minulá docela bolelo víc břicho jak minule ted na straně kde mi chybí vejcovod.
Zuzi to ti musí moc slušet
holky hodtě do albíček vaše fotky né jen pupíku ale i obličejů at víme jak která vypadáme 😉

zuzka.o
1. lis 2009

Jejda, tak to je hnus, angína.... tak se brzo uzdravte 😉
Po laparce jsem taky měla jinou mrchu, silnější ..... a ta od června byla masakrová.... lítaly ze mě obrovský cucky!!! 😝 😠 😖

eleanthis
1. lis 2009

peti - ja mam taky po laparce silnejsi mrchu, pouzivam ty poporodni tampony a stejne mi tak po 3 hodinach protecou :(, ale mozna je to i vynechanim antikoncepce, kdo vi... uvidime, jak to bude i po potratu 🙄 to jsem fakt zvedava...

u nas snezilo cele rano a kdyz jsme sli na obed na vychajdu, padalo takove divne vlhko... no uz je to proste tady, -1stupen cely den... docela jsem rada, ze mam PN 🙂

zuzka.o
1. lis 2009

Tak my teda máme ještě nad 0 ..... ale moc to není. Ráno bylo u nás 0,5 ..... odpo 1,5. Už nosím zimní bundu.
a ELE, jak je? 🙂

DENISKA už jde zítra do práce.... tak štastný návrat bez karambolů 😉

pettrraa
1. lis 2009

Dennisko tak at se ti v práci zítra dobře vede a né jen zítra teda 😉
Ty jo ele to jste teda měli ošklivě
Já tampony moc nepoužívá pak mě hodně bolí břicho ☹

dennisa
1. lis 2009

Ahoooj holky.
Jééé, děkuju, snad to v práci zvládnu, bude to mazeeec, ale spíš to ranní vstávání 😅

Zítra to je 4 týdny od laparky, tak čekám, kdy mi dojde první mrcha, snad to přežiju a doufám, že to nebude zrovna v práci, to by byl asi masakr 😖

Měli jsme bezva víkend, včera jsme byli v pražský ZOO a pak s kámoškou na procházce po starý Praze a spali jsme u manželových rodičů v Praze. Domů jsme přijeli dneska odpoledne, jsem utahaná, ale tak příjemně 🙂

Já tampóny používám málokdy, taky mě po nich bolí břicho.

pettrraa
1. lis 2009

dennisko tak to jste měli moc pěkný víkend to je fajn.Tak snad budeš mít mrchu slabší a nebude ti nějak moc špatně 😉

lucbra06
1. lis 2009

Ahojky 🙂
Jdu vás omrknout a vše šlape tak jak má 😉
Zuzka moc gratuluji ke kontrolce je to nádhera ty fotečky z utz 😵
Deni jdeš do práce ju?Tak na jednu stranu je to dobře přijdeš na jiné myšlenky,mezi lidi.Uf,ten čas tak strašně letí už 4 týdny.
Petra at je tomík brzy zdravej,angína je hnus 😖 já na ní trpim,naposled minulej rok na podzim tak snad se mi vyhne obloukem.Nelince trhala zubařka v pátek stoličku měla tam zánět 😔 takže jsem to oplakala asi víc jak ona,chudinka moje malá ☹
To počasí je taky hnus,brrr.Už at je jaro 😅 ,Neli se mě ptá kdy zase budeme chodit s přáteli na písek 😀

jarka.09
1. lis 2009

Ahoj holky, tak počasí teda mazec! U nás teda nesněžilo, ale celý dny mlha a mráz, jinovatka, fuj.. si ta zima mohla ještě pár týdnů počkat - my pořád děláme tu fasádu... 😨
Denisko-teda, nějak brzo do práce, ne? To tě tak honí doktoři nebo z vlastní iniciativy? No, ono je to celý dny doma taky pěkně protivný, že?
Tak se holky mějte moc hezky, další pracovní týden před náma, tak ať nám to rychle uteče 😉

dennisa
1. lis 2009

Luc, chudák malá, to muselo bolet 😒 Tak ať se to brzy zahojí.

Jarko, no já jdu tak nějak, že si myslím, že doktor už by stejně neviděl důvod, proč mě nechávat ještě doma a taky, protože jsem se bála, aby nebyly v práci nějaký problémy, kdybych marodila dál. Nerada bych o tu práci přišla, baví mě.
Jinak já bych doma klidně vydržela dýl, kdyby to jen trochu šlo, klidně bych byla ženou v domácnosti 😅 Jenže to bohužel s tou hypotékou na krku.

Taky přeju rychlý pracovní týden 😉

kalimero11
2. lis 2009

Ahoj děvčata 🙂 ,
posílám všem veselý podzimní pozdrav. 😉

Denniska už zařezává... Tak ať jsou na Tebe všichni nejen ten první pracovní den milí a usměvaví a ať Ti jde práce pěkně od ruky. 😉

Jaru, honem, honem dodělat fasádu, ať se nám v té zimě nenachladíš. A potom honem s manžílkem do vyhřátých peřin. 😀 Je třeba také stíhat jiné věci. 😉

Lucbra, chudinka Nelinka. ☹ To Ti věřím, že Tě to vzalo stejně, ne-li víc než malou. My jsme si tím prošli v létě. Nakonec Mudra zub Nikči nevytrhlla, ale toho stresu nás nechala užít pořádně. Niki seděla na křesle s otevřenou pusou a tekly ji slzy jako hrachy, zubařka ji máchala kleštěmi v puse a nakonec zub nevytáhla s tím, že máme přijít jindy, až se Nikča nebude třást strachem. Šli jsme tam znova cca za 14dní už psychicky připravené, že zub tentokrát půjde ven a Mudra se rozhodla, že ho trhat nebude. 😖 Zánět se ztratil, ale zub je zkažený hodně. Neudělala ji s tím nic. Snad se jí od toho nezkazí další zuby. Má to první a jediný kaz a hned takhle špatný. ☹ Tak pohlaď Neli i za mne, že zoubek doroste a alespoň se zánět nerozšíří dál. Dali ji injekci?

Zuzka, nádherné fotky. Kulihrášci jsou už teď krásní a což teprve v reálu? 😵 😵 😵 Opatruj se holka. Půjdeš na marodku? A kdy?

Ele, jak se daří? Také jsem ráda, že v tom mrazu nemusím lítat 12hodin v práci po venku a užívám si spokojeně tepla domova. Navíc v práci nějak zahýbali pracovními místy, nějaká ruší, jiná přesunují, holky říkaly, že je to tam teď hrozný. Povedlo se mi otěhotnět v naprosto vhodnou dobu. 😉
Tebe práce ve školce nebaví, že pokukuješ nebo uvažuješ o jiném místě? Vadí Ti ta práce nebo nepříjemný kolektiv? Já jen, že studuji, abych mohla jít po MD do mateřiny, ale učitelky ze školky mi to rozmlouvají, že ve školství je hrozný kolektiv. 😖 To já jsem v dosavadní práci měla štěstí na super kolegyně a to se pak pracuje výborně. 😵

Petra, tak jste si hezky v Praze užili prázdniny. 😵 Jen škoda, že to mělo nepříjemné zakončení. Ať se malej z angíny brzy vyléčí. Niki teď byla také 14 dní doma se zánětem průdušek. Naštěstí toho ve škole moc neprobírají a ještě byly prázdniny, takže jsme vše stihly doma dohnat. Paní učitelka nám poslala seznam, co ve škole probírali. 😉

Jinak u mne nic nového. Nebo vlastně jo. POLOVINA!!!! POLOVINA TĚHU JE ZA MNOU!!!! Hurá. Krásně to letí. Ještě se trochu bojím velkého ultrazvuku, na který jdu za 14dní. Tam budou kontrolavat miminko hloubkově, včetně vývoje a umístění vnitřních orgánu, tak mi držte pěsti, ať je vše tak jak má být. 😵 Po tomhle UTZ mi spadne ze srdce obrovský balvan a zas budu o kus klidnější. Jo a nějak mé odhodlání se nezeptat, jaké pohlaví nosím pod srdíčkem vzalo za své. Asi se zeptám... 😀 Viděla jsem totiž nádherné oblečky pro malé holčičky, tak to musím vědět. 😀 😀 😀 Jméno pro chlapečka už je vybrané, budeme mít Marečka. Holčičí jméno je zatím ve výběru. prosazuji Zuzanku, ale jde to těžko. Asi neprojde. No, ale budu to jméno často opakovat, ať si manža zvyká... 😀 😀 😀

eleanthis
2. lis 2009

teda Jari - ja teda s tim, ze jsem cely dny doma, vubec problemy nemam 🙂 ... spis si libuju a fakt se tesim na dalsi tehu, rizikovy PN a materskou :D... asi su blba, ale i kdyz chapu vyznam prace v zivote cloveka, nikdy me neopustila myslenka, ze je to hrozny, ze clovek stravi 2/3 svyho zivota jen tim, ze vydelava prachy na tu dalsi 1/3 svyho zivota, kterou doma kolikrat jen prospi... sileny...

takze si ted uzivam, jeste me cekaji 4 tydny - juchu!! taky jsem po pul roce, co tu bydlime vcera konecne vytahla nase stary fotky v rameccich a vydekorovala predsin, je to krasny 🙂 mame tam vsechny kamose, rodinu, sebe 🙂 mily.

Dendo - tak at se zase rychle zapojis do pracovniho tempa. Muj pritel je dnes poprve v nove praci, je tam ted 38 minut a ja uz ted jsem nervozni,co mi bude na obed psat, jak se citi... a co bude vecer vypravet 🙂, moc mu to preju, od srpna praci shanel a i kdyz v zari zacal pracovat u kamose, porad hledal a ted se konecne svitlo... jen at je to to, co hledal 🙂 a on at je tim, koho hledali oni 🙂

ja ocekavam mrchu az kolem prosince, ale vzhledem k tomu, ze porad spinim, myslim, ze bude slaba... uvidime, co ty dalsi 😖

tak pod tou MATETOU se slehla zem, zacinam mit obavy, jestli je vse v poradku, nerikala, kdy jde na to profukovani? jestli treba nemuze byt po tom? prece jen je to laparka a pak je clovek zasitej ... ze by se ji nechtelo na PC..

jinak zuzi - je dobre, tento tyden uz si konecne zacnu uzivat toho volna bez bolesti a pruvodnich jevu 🙂, jsem rada. jinak jsem uplne vytlacila tu otazku svatby, co se tu nekolikrat na muj ucet objevila. ted jsem to nejak uplne prestala resit, kdyz zadny dite zatim nehrozi 🙂. uvidime, jak si povede pritel v praci a jak to cele pujde. treba se to nejak vyvrbi. ja jsem zacla premyslet nad jinymi vecmi... v posledni dobe jsem se upoutala na myslenku dite a svatba... ted si davam chvili myslenkovou pauzu 🙂

kalimero11
2. lis 2009

Ale Ele, svatba přece není jen proto, že bude dítě. 😉 Já tedy manžovi hned zpočátku říkala, že vdávat budu, protože chci a rozhodně se za něho nevdám, pokud již budeme čekat dítě, že to bych se cítila, jako že se vdávat musím. Že tedy pokud se vezmeme, že to musí být v době, kdy ještě těhotná nebudu. 😀 A tak to i bylo. Svatba byla v červnu, dítě se narodilo další rok v říjnu. 😉
Navíc, svatba - to je spousta plánování, radosti, zapíjení svobody a svatební veselí se líp zvládá bez těhotenského bříška. Více by jste si užili. 😉 A při těch starostech se svatbou a s přípravami, by jste neměli čas na miminko myslet a právě proto by to mohlo klapnout. 😉

Moje ségra se vdávala letos v únoru a začátkem dubna se ji narodil syn. Svatbu měli jen formální, sami a dva svědci na úřadě. Byla na marodce, nebylo ji dobře. Takže si nic neužli, ale stejně byli spokojeni. 😉

Ale do svatby Tě nenutím, jen Ti nabízím jiný úhel pohledu. 🙂

eleanthis
2. lis 2009

kalimerko - s mou praci je to vselijaky... v podstate vykonavam dve prace v jedne a to je to, co mi vadi... brzy po zapracovani jsem se asi projevila jako nejaka moc schopna a v tu chvili se to se mnou zaclo vest... podrobnosti jsem ti poslala v interni poste, protoze se bojim, aby to tu nekdo nevyhmatl, pouzivam stejnou prezdivku jako vsude... takze at z toho nema nekdo nejaky problem ;)

eleanthis
2. lis 2009

kali - no tak to je predevsim na mym partnerovi a na nasi financi situci... ta je ted vic jak blba 🙂 uvidime, co prinese cas a jeho nova prace 🙂 necham to tak.. bud se vdam jeste pred ditetem, nebo po nem... uz na to prdim to resit.... taky jsem rikala, ze to chci predem, jako ze nenucene jen kvuli diteti... ale to uz ted nemame jak stihat... novy tehu planuju za 4 mesice po prestavce po potratu.... 🙂