Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

luciemar
30. črc 2010

@halpa 😀 😀 😀 S tím holením jsi mě teda pobavila 😀 Jj,, na záchod musím snad každou chvilku a tento týden mě nějak trápí pálení žáhy...
@jarka.09 Já to taky vůbec nechápu, proč ty tripply dělají, když je tolik falešně pozitivních výsledků...Je to tolik stresu pro nastávající maminku ☹ ...Ty bys mohla vyprávět, viď...
To s tím výpočtem stáří těhotenství mi taky přijde divný. Mám totiž rozdíl podle MS a podle UTZ asi 14 dnů a stejně si myslím, že k oplodnění muselo dojít buď pár dní před nebo pár dní po tom, co mi říkají oni. No, je to věda...a člověk to nějak musí zvládnout :o)
Já už pohyby cítím od minulého týdne. Sestřička mi říkala, že je to docela brzy, ale že je to tím, že jsem drobnější...A taky jsem na ně dost číhala 😉

pettrraa
31. črc 2010

ahojky jaruško gratulujiiiiiiii mám velkou radost že je mimi ok tak odpočívej
lucimer u tebe bude taky určo vše v pořádku držím palce
Zuzi dětičky jsou božííííí 😵 a tchán je trubka teda 😠
tak dovčqa byla super moc se nám líbilo i počasíčko vyšlo
náké fotečky 😉

eleanthis
1. srp 2010

Teda JARU - tady takovy drama! jsem rada, ze to dopadlo dobre, covece, to uz by snad bylo az trapny, kdyby ne 🙂 ted to prece musi vyjit a byt to naprosto ukazkovy mimi 🙂

ja jsem se vydovolenkovala, byla jsem v chorvatsku s rodinou. chlap na me touzebne cekal doma 🙂 dneska jsme se v noci vratili, ja domu rano... no , tak doufam, ze z toho bude taky krasny miminko :D jsem 11DC. jinak jsem si koupila kortyhel ci jak se to pise... jak se to holky uziva? vim, ze Jarka kdysi rikala cosi, ze do 14 DC, ja jsem to teda pila tyden na dovci jednou denne. Dneska si jeste dam a od zitra uz asi ne, to jsem 12 DC a tak nejak mivam ovu z ty spravny strany. kdyby neco, nemuze to nejak vadit mimi? nevite?

jarka.09
1. srp 2010

Veru, ten kontryhel do ovulace, pak už se pít nemá, ale když si dáš jeden nebo dva navíc, tak se podle mě nic nestane, ale slyšela jsem, že když by se pil dlouhodobě i po ovulaci, tak může způsobit, že se plod v děloze neudrží, nebo jako že se správně neuhnízdí. Tak s bylinkama radši míň než víc, ale když piješ jeden denně, tak to podle mě nemůže uškodit. Sylšela jsem, že někdo to pije i 3x za den, já byla ráda, že jsem zvládla ten jeden, ne že by mi nechutnal, ale myslet na to! 😀

zuzka.o
2. srp 2010

Ahoooj holky 🙂

Tak Eliška má průjmíka od čt večer, v pátek dělali výtěr a dneska z toho vylezlo Campylobacter!!! Co jsem tak čučela na netu, je to něco na způsob salmonely! Měla chudinka horečku 39,1 .... ale už jsme to srazili, má dietku, řve hlady.... co vám mám povídat. Radši bych si to odbyla za ní Zítra jdeme k zastupující doktorce, tak snad nás toho brzo zbaví.

Jsem z toho taková smutná, teď jen aby to nechytil Davídek. Nakoupila jsem SAVO všeho druhu a jdu vydrhnout byt.
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

luciemar
2. srp 2010

Holky, zdravím! Tak nejprve přicházím se skvělou zprávičkou...tripple testy dopadly DOBŘE 😀 😀 😀 Tak máme véééélikou radost. Navíc máme dnes s manžou výročí dvou let od svatby, takže to byl super dáreček. Zuzko, vy máte taky, viď! Tak gratulace veliká!
Koupila jsem si pro radost taky už první oblečky - nějaká bodýčka a takový plyšový overálek na zimu 😉 Mám radost!

@eleanthis Super, pěkně sis odpočinula a teď půjde snažení samo. S tím kontryhelem nemám zkušenosti, ale taky jsem slyšela něco o tom, že se to nemá přehánět. Držím palečky!!!

@pettrraa No paráda, musel to být relax. Krásné fotky!

@zuzka.o Zuzi, to musí být hrozné, když člověk nemůže nic dělat, aby nějak maličké ulevil. Chudinka, je mi jí moc líto. Snad to bude brzy v pořádku, budu na vás myslet 😉

pettrraa
2. srp 2010

ahojky Luci mooooooc gratuluji že je vše ok to je paráááda 😉 😉
Zuzi chudák malinká kočička a z čeho to jako je z mléka ?? tak at je brzo ok posílám pusinku zlatíčku malému 😉
Ele tak držíííííím pěsti at se mimi zadařííí 😉 😉
já už chodím do práce na brigádku teda

zuzka.o
3. srp 2010

@luciemar @pettrraa Děkujeme .... dneska dostala Elinka antibiotika, po 12hod... má se to brzo vylepšit. Ale jak má chudinka odřený zadeček, je mi jí líto, pláče když jí otírám.... no jo, radši bych 100x byla nemocná já!

Prý to je hned, jako salmonela, ...třeba když šáhneš na syrové maso, pak na linku a nevydezinfikuješ to... pak si tam třeba položíš chleba nebo si jenom sáhneš do pusy a je to! Takže jsem nakoupila SAVO a dezinfikuju zako vzteklá!

eleanthis
4. srp 2010

Zuzi, s tim bakterem teda zadna legrace. u deti to radi hodne moc, hlavne skolky jsou toho plny, mame to porad. neni to takovy obr problem, ale pro mimina to je dost nebezpecny, protoze se odvodnuji a nekdy konci v nemocnici :( drzim ti moc palce, abyste to zvladli. ze to muze chytnou ti davidek je hodne pravdepodobny. jen to ne! myslim na tebe, dej vedet

jinak holky,piju piju, teda ted nepiju, uz mam asi po ovu nebo ted nekdy prijde 🙂 a doufam, ze to vyjde 🙂

eleanthis
8. srp 2010

teda. tady je nejaky mrtvo, ze by vsichni uzivaly prazdnin, nebo uz je odtehulino, tak to tu sotva jede? 🙂

ja jsem dneska 19DC, od vcera me podivne poboliva nebo stahuje v podbrisku, ze by? vcera me vydesila trocha krve pri sexu... :( tak ted nevim, co to moje telo zase vyvadi...

zuzka.o
8. srp 2010

Ahoj holky 🙂

@eleanthis Tak děláme vše pro to, aby to Davídek nedostal.... musím to zaklepat, zatím se drží. Elince je už o moc líp, už zase vypráví a štěbetá, bude to pěkná povídalka. v úterý jdeme na kontrolu, do té doby pořád ATB.
Moc držím palce, a´t to vyjde a jsi konečně těhulinka. Já když jsem na to přestala myslet, podařilo se (a taky díky tomu kontryhelu). Ještě je prý dobré dávat partnerovi kotvičníkové kapky... to prý zabírá. Já je koupila a nestihla je vyzkoušet.

eleanthis
8. srp 2010

Zuzi, je dobre, ze to malej taky nechytl. kazdopadne ti reknu fakt, clovek se na tyhle veci asi muze stokrat teoreticky pripravovat a stejne je to potom desna "podpasovka"... hlavne, at jste v poradku 🙂

no ja uvidim, co to bude, az to bude. na tyden jedeme na dovcu, takze doufam, ze to vsechno vydrzim a nebudu mit cas travit cas nesmyslnym testovanim 🙂 ja verim, ze zmena partnera taky udela trochu vitr a budeme videt. zatim jsme si rekli, ze si proste pockame, co bude. kdyby nic, tak nekdy v zime pujdu na ten profuk a pak by se videlo jeste lip 🙂 nicmene presto tajne doufam, to je jasny :D ted nezbyva nez cekat, coz me zrovna dvakrat nebavi...

finisuji pripravy do prace, mam posledni tyden prazdnin a jedeme na vyletik do trutnova 🙂 hrozne se tesim, ale taky tu makam jak silena na vyzdobe do tridy a tak. je toho hodne, co se musi pripravit a taky se dost desim, co za sajgon nas ceka ve skolce, po vsech tech opravach a vylepsenich 🙂

pettrraa
8. srp 2010

ahojky Zuzi to jsem moc ráda že je Elišce lépe a že to Davídek nechytl 😉 je to hrozné když dětičky stunou
Ele také moc přeji at se mimi zadaří at nemusíš moc dlouho čekat 😉
já chodím na brigádu a můžu vám říct že se normálně do práce těším 😀 že si odpočinu od kluků 😀 jsou to draci moji a ještě je tu synovec toho hlídá tchýně tak je vážně veselo 😀

eleanthis
9. srp 2010

uz se vazne nemuzu dockat odstartovani na dovcu, den za dnem stale vic premyslim, co se mi to v tom brise deje a mam z toho zaroven skrytou radost - co kdyby a zaroven strach, ze zase nic nebo jeste zase neco blbyho :( par dni zazitku, ktery vytlaci mysleni se mi vazne bude hodit

Peti, jsem rada, ze se ti do prace chodi s radosti, protoze to je nejlepsi stav, pamatuju, jak jsi tu panikarila :D ze se ti strasne nechce. to je pekna zmena a co teda delas?

pettrraa
9. srp 2010

ahojky ele to věřím že se ti honí hlavou co se ti v bříšku děje doufám že se ti tam uhnízdí miminko 😉
Ele dělám ve firmě s papírem různé reklamy výroba šanonů sešitů kalendářů no prostě vše možné a je to tam super 😉 taky si říkám že na to jak se mi tam nechtělo že je to super jsem moc ráda 😉

jarka.09
9. srp 2010

EL: držím pěsti, aby to bylo to, co ti všichni přejeme a zároveň taky, aby jsi dokázala teď na to co nejmíň myslet! Kam razíte na dovču? Tu dovču bych ti docela i trochu záviděla, my se letos nikam nechystáme, ale slíbili jsme si alespoň někam na víkend až se přestěhujeme - jako za odměnu 😀
To stěhování se nám už snad blíží, chtěli bysme to zvládnout do konce srpna, už se strašně těším. Jinak dnes jsem byla na kontrole, tak všechno ok, prcek je nádhernej, chválím mojí pani doktorku, protože má fakt supr ultrazvuk, dokonce tak dobrej, že jsem tam viděla naprosto VŠECHNO! 😉 😀

jitulka1970
10. srp 2010

ahojky všem tady zase po dlooouhé době 😉 i když se tady "nehlásím", tak jsem tady s váma každý den, protože všechny příspěvky si pravidelně čtu..... 😉
Ele: díky za IP. jen se omlouvám, že jsem se neozvala, ale pořád jsem "tak trochu mimoň";). nic se mi nechce, nic mě nebaví,.. asi začnu přemýšlet o psychoušovi:( ve svém věku jsem už rezignovala na všechno
Jaru: držím ti pěstičky a přeju všechno jen a jen dobré a v pohodě s domečkem, stěhováním, ale hlavně s mimískem!!! jsem moc ráda, když se tady od tebe a "luciemar" dočtu, že je všechno v poho a vaše těhu je OK. Opatruj se a dávej na sebe pozor!!!
Luciemar: dodatečně taky gratulace největší a tak, jak jsem psala o řádek výš Jarušce, taky držím pěstičky a přeju jen to nej, nej, nej pro mimíska a taky se opatruj, beruško, a dávej na sebe pozor!!!
P.S.: Skvělé!!!! Čtyřicetiletá "baba" tady "občas" písne něco do diskuze, i když bych už asi spíš měla hledat diskuzi na jiné téma...;( nicméně mimčo chci pořád..... 😒

jarka.09
10. srp 2010

Jitulko: díky za přáníčka, my tě ale do jiné diskuse nedáme!!!! 😉

pettrraa
10. srp 2010

Ahojky Jaruško super gratuluji že je vše ok hmmmmm a co to teda bude prozradíš nebo si musíme počkat??????? 😵 jéé stěhování do baráčku to bude super vid závidím 😉
Jitulko jaká bába jsi žena v nejlepších letech 😉 😉 moc Ti přeji a t se miminka brzo dočkáš 😉
já sem taky stále chodím a to nevím zda vůbec ještě budu mít další mimi nějak jsem si zvykla na tu myšlenku že už asi né ☹ a je mi to ted celkem jedno. Užívám si toho že kluci jsou velký a samostatnější no třeba mě to zase chytne v květnu až bude tomu rok po mimoni uvidíme uvidíme 😉

pettrraa
10. srp 2010

dnes se asi už 4 kámošce narodila holčička a to teda moc záááááááávidííím ☹ ☹ ale samozřejmě jim to moc přeji 😉 víte jak jsem si já moc přála holčičku a už se jí asi nedočkám ☹ ☹
no což hlavně že mám ty moje dva raubíře zdraví 😵

luciemar
10. srp 2010

@pettrraa Petro, je super, že se ti v práci líbí, to je vždycky moc důležité...Já jsem teď taky nastoupila po letní pauze, kterou v práci tradičně máme, a jsem docela "pracovně zapálená" 😀 Takže super! A nevěš hlavu, holka, v životě se dějou věci, který bys ani nevymyslela....věřím, že se jednou té vysněné holčičky dočkáš.
@jarka.09 Jaru, mám takovou radost, že je prcek v pořádku!!! To je prostě nádhera! A jsem moooc zvědavá, jaké máš tajemství 😅 Chcete si to nechat pro sebe??? Nám paní doktorka něco naznačila už na tom screeningu ve 14. týdnu, ale chceme si to nechat potvrdit ještě někým jiným. Na další UTZ jdu 1. září, tak když nám to potvrdí, tak pak už to asi řekneme rodině. A co jinak, už nakupuješ oblečky a věcičky??? Já už mám pár oblečků, nafotím je a hodím si je do alba...
@eleanthis Určitě se miminko zavrtává...Dopřej mu super dovolenou. Mě se taky zavrtalo na dovolené, kdy jsem myslela fakt jen na to, abych si to pořádně užila 😀 Držím pěsti!!!
@jitulka1970 Kdo říká, že nemůžeš ve 40 mít mimčo??? Dnes je možné všechno...A když se chce, znáš to 😀
@zuzka.o No, super, že to Davídek nedostal. Je to silnej chlap...odolnej! Tak ať je brzy i Eliška v pořádku! 😉

pettrraa
10. srp 2010

Luci no možná se dočkám holčičky ale jako vnučky 😀 Já bych musela na umělé opl a to manžel asi už chtít nebude ☹ no fakt uvidíme.
Jsem ráda že u vás je vše ok taky jsem moc zvědavá co nosíš pod srdíčkem 😉
Jak pak se asi má Deniska moc na ní myslím a strašně jí přeji at se také brzo dočká miminečka 😉
a vůbec všichni co chodili a chodí sem at mají brzo miminka je to to nejkrásnější na světě 😉

luciemar
11. srp 2010

@pettrraa Chlapi vždycky mají na všechno "definitivní" názor, ale ten se časem může změnit...Nikdy neříkej nikdy...
Taky jsem si vzpomněla na Denisku, jak se jí daří a vůbec...co je nového. Snad se nám brzy ozve...

dennisa
11. srp 2010

Ahoj holky.
Koukám, že jste mě vzpomínaly 🙂
No já se mám v rámci možností dobře, akorát není moc volnýho času, jsem furt v práci.
Cca za měsíc půjdu do dalšího pokusu na umělko, tak uvidíme....pokud nevyjde, tak si budu muset hledat jinou práci, tady v tý to stojí za houby a až si teď znova vezmu nemocenskou, tak by mě stejně asi vyhodili, mám smlouvu na dobu určitou do 30.11., takže do tý doby musím najít něco jinýho. Anebo otěhotnět, to by byla lepší varianta 😅

Doufám, že se máte všechny dobře, nestihnu nic dočíst.
Opatrujte se a já doufám, že bude v září víc času, abych nakoukla častěji 😉

pettrraa
11. srp 2010

ahojky danisko to jsem ráda že jsi se ozvala tak holčičko strašně moooooc Ti budu držet pěstičky at se další pokus zadaří a miminečka a nebo i jedno mimi se pořádně chytne a už se tě nepustííííííí tfuj tfuj tfuj 😉 😉 😉
s tou prací mě to mrzí že to tam máš nahouby tak tu snad taky najdeš lepší 😉
Luci to je fakt nikdy neříkej nikdy 😀

misa1982
12. srp 2010

Ahoj holky tak na vas obcas kouknu a proctu tehulkam at se dobre tehulkuje snazilkam hodne stesti a co nejdriv mimi u sebe
petra ja mam taky 2 kluky a chtela bych strasne moc holcicku ale 3deti je na dnesni dobu asi moc a muj om tretim nechce ani sklyset tak jsme na tom stejne...ja mela 2x cisare a uz mi nabizely podvaz ale ten jsem odmitla tak si rikam treba nekdy na stare kolena.....jinak my se mame dobre uzivame slunicka kluci jsou v ramci moznosti celkem hodni......
Tak se mejte a at se vsem dari! 🙂 🙂

pettrraa
12. srp 2010

ahojky Míšo koukala jsem na fotečky malej pěkně roste ty jo to to letí.Moc bych ti také přála holčičku třeba manžela ukecáš jsi ještě mladá tak můžete ještě chvíli počkat. Mě bude 32 a říkala jsem si že tak do 35 pak už asi né
ale můj manžel ted už moc o dalším mimi neche slyšet ☹ no uvidíme no
je dobř že kluci jsou hodný ty moji jak kdy někdy jich mám plné zuby 😀 ale to je uplně normální 😀

zuzka.o
13. srp 2010

@jitulka1970 Nepropadej depresím, vše se v dobré obrátí když to budeš nejmíň čekat 😉 A jako kam chceš od nás odejít???... ať tě to ani nenapadne, tady zůstaneš 😀

@dennisa Ahooooooj Deniii 🙂 Už brzo další pokus, to je skvělé. Moc ti přeju, ať se zadaří, sakra kdo jiný by si to už měl zasloužit než ty! 😉 Moc a moc ti budu držet palce, pěsti...zkrátka všechno, ať ti vyjdou ta dvojčátka.
A s tou prací se na to vykašli, miminko a tvůj duševní stav jsou důležitější. Teď hezky odpočívej a nabírej síly na miminko.

@misa1982 Jejda, to to letí, Tomáškovi už bude 10měsíců!!! Vždyť jsi nedávno rodila!!! Uf.... stárneme, co?

Novinky... Elinka už má výtěr v pořádku, jupí! Ještě musíme dodržovat dietku a pak se uvidí.... snad nebude muset na testy na intoleranci na krav.mléko.... Měla nutrilon bez laktozy, pak jsem jí nasadila postupně s laktozou a měla průjmíka zase, tak jsem hned dala bez lakt..... a po víkendu nasadím zase normál..... snad už bude v pořádku.

@pettrraa Nová práce? Super!!! Ať se ti tam líbí.

pettrraa
13. srp 2010

ahojky jůů Zuzi to je super že je Elinka v pořádku to mám radost
Zuzi nemám novou práci ale stále chodím na tu samou brigádu 😉 jinak práce na stálo tu fakt žádná není ☹

kalimero11
14. srp 2010

Ahojky 😉 ,

@pettrraa - hezké fotečky z dovči.... 😵 Užili jste si? Byli klučánci spokojení? Že máš kluků někdy plné zuby, to je jasné... 😉 Mne také ta moje opice (dcerka) občas vytočí... Ale teď o prázdninách má tak nabitý program, že na "roupy" a zlobení nemá čas.... 😀 😀 😀

@zuzka.o - tý, jo, tak už máte první nemoc za sebou.... Hlavně, že už je Eli fit a Davídek to nechytnul... Máš podezření, z čeho jste mohli tu potvoru (bakterii) chytit? Já si nedávno dala grilované kuře z Tesca, tak mne napadlo, že bych klidně i z toho mohla něco na mimíse přenést? 😲 Snad bude mít Eli snášenlivost mléka v pořádku... Já si myslím, že ten průjmík byl ještě následkem té nemoci a neupravené střevní mikroflóry... Niki jako mimčo měla také průjem a Mudra nám nařídila nekojit, nedávat UM, jen krmit bezmléčnou rýžovou kaši. Holčině tehda byly snad jen tři týdny.... 😉 Jak jinak stíháš? Máš i čas na sebe?

@dennisa - ahóóój! 😵 Držím pěstičky k dalšímu pokusu. Kéž by to klaplo a nemusela bys řešit změnu zaměstnání.... Co jinak pořád děláš, že nemáš čas přispívat? 😉 Byla jsi někde na dovči? Nasbírat síly? 😉

@luciemar - tak Mudra už pohlaví naznačila, jo? A kápla Vám do noty? Máte už vybraná jména? Jak se cítíš těhulko? Polovinu už máš za sebou, zbytek už uteče... 😵

@misa1982 - ty jo, to letí.... 😲 Malej už je velkej.... 🙂 Koukala jsem, jak umí krásně v sedě usnout.... 😀 😀 😀 Až klučíci odrostou, možná dojde i na tu holčičku... 😉 Můj manža chtěl striktně dvě děti a teď pořád mluví o třetím... 😀 😀 😀 A to máme páreček. 😀

@jitulka1970 - já jsem jako Ty... Také denně pročítám, ale málo píšu... 🤐 A nikam neutíkej, naopak - piš častěji... 😉 Věk neřeš, není všem dnům konec.... To by bylo, aby ještě nebylo... 😅

@jarka.09 - Tobě také pěkně nasakují ty týdny... 😲 Za chvíli budeš rodit... 😉 Takže na UTZ jsi viděla všechno? Máte tedy jasno, koho nosíš pod srdíčkem? Máte vybraná jména? Jak jste na tom se stěhováním? To je super, že Vám to tak vyšlo... Ještě stihneš úplně v klidu maloškovi zařídit pokojíček.... 😵 😵 😵 Opatruj se!

@eleanthis - ještě dovolenkuješ? Vyhlížím nějaké zprávy o tom záhadném dění v Tvém břiše... 😉 Pěkně si na dovči odpočiň... 😵

Halpa - s tím holením je to svatá pravda... 😀 😀 😀 Mě se u porodu asistentka ptala, zda jsem oholená a já povídám, že ne. Ona si nachystá nářadí, mrkne a řekne: Ale vždyť jste oholená... 😀 No, já věděla, že jsem se snažila oškubat, bohužel jsem tam vůbec neviděla, tak jsem nevěděla, nakolik jsem byla úspěšná... 😀 😀 😀 Manžovi bych se teda nesvěřila... Ten umí použít jedině elektrický zastřihávač vlasů/ vousů... 😀 😀 😀