Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
18. pro 2007

Ahoj Luci, to je dobře, že se konečně objevila šikovná holčina... Držím palce, aby se jí u vás líbilo a tys měla konečně taky trochu klid. Test na cukrovku jsem taky absolvovala a měla jsem docela strach, protože v rodině má cukrovku skoro každej, tak by u mě bylo riziko, že mi zůstane i po porodu...a navíc držet v těhu a ještě ke všemu přes vánoce dietu, to bych asi nezvládla 😖 Tak ať ti to dobře dopadne. Je to blivajz, ale dá se to. Mě se teda udělalo po půl hodině dost špatně, myslela jsem, že omdlím, ale byla to jen chvilková krizovka... 😉
Danielo, mrzí mě, že jsi zas rozšířila naše řady, ale holky jsou tu fajn a vše se společně zvládá tak nějak líp... 😉 Myslím, že když jsi neměla kyretáž dělohy, tak žádná zvláštní opatření provádět nemusíš. Se snažením bych počkala alespoň ty dvě MS a čajíky určitě taky neuškodí, ale s tím ti asi poradí líp někdo jinej... Jen se snaž teď nenamáhat bříško, aby se ti nenadělaly zbytečně srůsty. Žádná námaha a natahování... A žádný chmury 😉 čím víc zůstaneš pozitivně připravená i duševně, tím snáz otěhotníš. Hodně štěstí 😉

martina26
18. pro 2007

Ahojky,
taky jsem se holky pobavila nad tím, jak Vaši chlapi nakupují. Je to všude stejné. Můj je taky vždy nervózní z toho, že nic pro mě nemá a to má kupovat jenom jeden dárek. Zbytek obstarávám sama. Tak mu to vždy ulhčím a něco praktického si vyberu. 😉
Milo, určito to vyjde. Pěkně se opatruj a rozmazluj, jak psaly holky. 😉 🙂
Zuzan tobě taky moc držím palečky ať vše klapne 🙂
lucikpetik - to je fajn že posila je šikovná a neboj, určitě neuteče a ty už si potom budeš moci užívat naplno těšení na mrňouska. Jinak s tím testem na cukrovku - určitě nic nenajdou, ja při Tomikovi měla taky obavy protože jsem se cpala pořád sladkým a nic 😉 Jediné co jsem dlouho rozdejchávala byly ty 0,5l sladké vody 😀 .
Danielo, vítej i když v trochu smutném tématu, ale holky tu jsou opravdu super.Mě doktorka lázně napsala hned po operaci a nelituju toho, že jsem jela. Věřím, že to pomůže. Zkus se na to zeptat, určitě na ně máš nárok, kór když nemáš ještě děti to bude jen ku prospěchu věci. Na doporučení sestřiček z lázní piju kontryhelový čaj a dnes jsem si v lékárně koupila čaj Devatero bylin - Ženský, směs bylinek, na regeneraci.Moje spolubydlící z lázní mi říkala, že jí její doktorka doporučila Wobenzin. Prý je to na pooperační stavy a gynekologické obtíže, operace.... nezkoušela jsem ho, ale já jdu na kontrolu zítra tak se na to svoji doktorky zeptám. Dzžím pěstičky, ať se zdárně uzdravuješ. 🙂 😉

martina26
18. pro 2007

Jo jinak holky, aby toho nebylo málo, tak dneska padnul Tomášek. Má hnisavou angínu a vpuse samou aftu, tak si opravdu užíváme. ☹

dani.ela
18. pro 2007

Blani, Martino, diky 🙂
Cajiky si urcite taky poridim 🙂
V nemocnici jsem se na lazne ptala, ale podle jejich reakce to bude asi marny. Zitra zajdu se zpravou k mymu doktorovi a zeptam se jeste jeho. Ale znam ho vlastne teprv 2 tydny a moc si s nim zatim taky nejsem jista, tak si od toho moc neslibuju. Mate nekdo tip na dobrou a vybavenou ordinaci v Praze?

mila30
18. pro 2007

Ahojky holky.
Lucí, tak tobě držím všechny palce, aby holčina u vás tu práci vzala a líbilo se jí to a ty sis konečně mohla užívat mimíska.
Danielo, tebe u nás vítám i když ne zrovna v tom nejlepším tématu, ale jsme tu zase super parta holek a to se pak hned zvládá líp. 🙂
Jinak bych ti doporučila dodržet šestinedělí, to znamená bez námahy a bez sexu, pořád chodit, aby se bříško zase hezky natáhlo a začalo správně pracovat. A hlavně si říct o lázně, já teda nejela i když mi je doktor napsal, protože jsem stýskavá, ale odstupem času si říkám, že jsem měla jet, že mi to mohlo jen pomoct...takže o ně si určitě řekni. Ten WOBENZYM mě také doporučovali, takže určitě ho ber, jediné co je na tom špatné je cena, to velký balení sotjí něco kolem 2000Kč, menší nemá cenu kupovat, protože musíš brát Wobenzym, aby měl účinek alepsoň 3 měsíce.
Já chodím na gyndu a do CAR do GESTU, mrkni na stránky www.gest.cz.
Můžu vřele doporučit 😉 .
Marti, s tím Tomáškem je mi to líto ☹ .Snad se brzy uzdraví.

romcatko
18. pro 2007

Ahoj holky, jdu vám jen nahlásit zprávy z kontroly - mimísek je trochu menší, alemůže to prý být pozdějiším otěhotněním. zatím to vypadá dobře, ale s napětím čekáme na ultrazvuk na konci ledna. Tak mi se mělo ukázat, zda je opravdu vše vpořádku a štítná žláza neše miminko neohrozila. Zatímjsem doma na PN, mám mít klidový režim.

Přeji snažilkám, aby se co nejdříve a úspěšně zadařilo. 🙂

zuzan
autor
18. pro 2007

Holky, mám pocit, že už je nás tu tolik, že nestíhám ani všechno vstřebávat 🙂)) Taky sem nakouknu vždycky jen na malinkatou chviličku, když práce dovolí 🙂))
Dančo, je mi líto, že tě to taky potkalo, ale věř, že není nic ztracený a brzy si k vám miminko zase najde cestu...Jak psaly holky, taky bych nějakou dobu počkala, i když mě doktor řekl 3 dny po propuštění z nemocnice (6.den po operaci), že jestli mám náladu, máme na to vlítnout hned večer... Teď už bych ale radši nějakou dobu počkala-aspoň do první menstruace určitě...
Luci, ty buď na holčinu hodná a uvidíš, že se jí i práce zalíbí a nikam utíkat nebude!!! Zítra na tebe budu moc myslet, ale věřím, že není čeho se bát a žádnou cukrovku nemáš!!!
Mílo a Marti, Wobenzym jsem taky zjišťovala, když jsem měla mykózu, ale ta cena byla opravdu vysoká...už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že jsem tam četla o užívání 3x denně a pak to snadno narůstá 🙂))
Teď už musím běžet na autobus, tak Mílo, ty si zítra krásně užij večírek, přes svátky si hezky odpočiň a dávej na sebe pozor!!! Snad se tu ještě do svátků potkáme, ale pokud ne, tak vám přeji krásné a veselé vánoce plné radosti a lásky, do nového roku hodně zdravíčka, štěstíčka a splnění všech přání. Hezky prožijte kouzelný vánoční čas 🙂

lucikpetik
18. pro 2007

vitam dany mezi nama, holky ti uz asi vse poradily, jen co se pridavam jsou ty lazne, ja je dostala bez namitek a jsem rada, ze jsem jela...da se to vydrzet..
holky, tak ta kocka to vzala, tak v lednu nastupuje, jupiiiiii jsem rada....
jinak se dneska loucim, jdu balit darky, tak se mejte...

martina26
18. pro 2007

Lucikpetik tak to je super, konečně si začneš jenom maminkovsky užívat. Taky mě čeká balení dárků, musím po večerech, ale jak se znám, tak to budu honit den před štědrým dnem.
Dany, mě lázně hned dala moje doktorka. Nejdřív se mi taky nechtělo, ale jsem ráda že jsem jela. Je to trochu honička, relax a dá se to vydržet. Mě se odjíždělo hůř, protože mám doma 5ti letého raubíře. Ale zvládl to a já toho nelituju. Tak se na to určitě přeptej. Jedinná vada je ta, že se říká, že od ledna se bude platit 60,- Kč na den. Ale co by člověk neudělal pro zdraví. 🙂

mila30
19. pro 2007

Ahoj holky.
Tak dnes Vás zdravím naposled z práce. Za chvíli odjíždíme na večírek.
Napíšu až víc zítra až se vrátím, teď už letím
Mějte se dnes moooc krásně a opatrujte se. Papapa

martina26
19. pro 2007

Milo, tak si to pořádně užij 🙂 😉

Já za chvilku mažu j doktorce na kontrolu, tak jsem na to zvvědavá.

dani.ela
19. pro 2007

ahoj vsem pri stredecnim dopoledni
diky za vase rady, dneska si urcite poridim ty cajiky. S wobenzymem uvidim, treba jeste stihnu napsat jeziskovi 😉
no a jinak, kdo z vas je ted uz stastna tehulka? 🙂 🙂 🙂

gucci
19. pro 2007

holky při IUI se také berou hormony?

lucikpetik
19. pro 2007

milo tak si hezky uzij vecirek, poradne se najez a napij 😀 proc se chodi na vecirky, ze....a zitra nam podej zpravy....marti tak ja nakonec vcera fakt balila, docela se v tom vyzivam, tak mi to nakonec trvalo 4 hodiny, ale mam to z krku, tak jsem rada...
dany kdo je tehulka vidis v profilu, ty si tam treba taky zadej snz jako snazilka. 😉

martina26
19. pro 2007

Ahojky, tak jsem se vrátila od doktorky. Ultrazvuk dopadl dobře, vyšetření celkem taky, akorát mám ještě nález v krvi. To se teda táhne ☹ Tak mě doktorka nechala ještě doma. Do práce snad po Novém roce. Už mi ta skvadra tam fakt chybí a těším se na ně. Jinak doktroka říkala, že když neotěhotním přirozeně do března, tak že to budeme řešit jinak. Uvidíme. Prý při sebemenším podezření na těhotenství k ní mám naklusat, aby se případně vyloučilo mimoděložní. Čím mě trochy vyděsila, ale asi se tak jenom sychruje. Snad se nám zadaří přirozeně a bude to tam kde má být. 🙂
Lucikpetik - tak to klobouk dolů, já mám dárky poschovávané všude možně, ale dnes jsem už koupila papíry, tak po večerech jsem jasná. 🙂 Počítám s tím, že mi to taky takové 4 hodiny zabere. Hlavně balit dárky pro Tomika to bude oříšek. No jo holt, pro děti se nakupuje nejlépe. Já toiž balím zvlášť do balíčku i punčocháče 🙂 😉 .
Dany - tak jsem se dneska ptala u doktorky na Wobenzyn a fakt ho doporučuje, ale ta cena ☹ takže taky dnes asi písnu Ježíškovi 😉

zuzan
autor
20. pro 2007

Ahoj holky 🙂 Wobenzym je opravdu prý hodně dobrý, tak snad bude u vás Ježíšek štědrý 🙂)) Sice je to hodně peněz, ale je to pro zdraví a na tom by se asi šetřit nemělo 🙂
S balením dárků jsem na tom dost bledě, vůbec nevím, kdy se na to dostanu, protože všechny víkendy trávíme na stavbě ☹(( Myslela jsem si, že aspoň tenhle předvánoční budu mít chvilku na uklízení a další potřebnosti, ale v sobotu nám přivezou kotel, radiátory a bojler, tak to budeme muset vykládat z kamionu a mimo to ještě přijede v sobotu i neděli elektrikář, což znamená být s ním na stavbě, když by potřeboval něco podat nebo podržet-je to fakt blázinec a v práci taky 🙂))
Gucci, při IUI se hormony berou - nejdřív 3.-7. den MS Clomhexal, který podporuje dozrávání vajíček v obou vaječnících a pak po IUI hormony na podporu udržení případného embryjka - já beru Duphaston a Míla Utrogestan (složení mají asi oba léky podobné)
Marti, ty se neděs 🙂 Doktorka se asi opravdu jen chtěla pojistit, aby se nestal nějaký průšvit - podruhé už to mimoděložní určitě nebude!!!
Luci, mám velikou radost, že se paní osvědčila a můžeš konečně zvolnit, užívat si předvánočního období a těšit se na mimíska bez pracovních starostí 🙂))
Jinak já byla včera na IUI a mezitím jsme s manželem byli nakoupit, ale celej den mě tak strašně bolelo břicho, že jsem musela chodit v předklonu a pak jsem byla ráda, když už jsme seděli a čekali v autě...nevím, jestli to byla ovulace, ale asi jo, protože dneska už je to zas dobrý... Mimo to nás úplně nastejně s manželem přepadla nějaká chřipajzna, takže jsme zbytek dne strávili v posteli a prospali...
Tak hezký poslední předvánoční čtvrtek 🙂

martina26
20. pro 2007

Ahojky,
taky se přidávám s přáním hezkého čtvrtku. Tak jsem si myslela, jak budu po návratu z lázní vůči všemu imunní ale co čert nechtěl, chytnula jsem od Tomika angínu. Takže mám ode dneška antibiotika. No snad brzo zaberou. Mám to holt hezky všechno při jednom a snad budu mít na dlouhou dobu dopředu vybráno.
Zuzan o víkendech na stavbě mi povídej.... to člověk fakt doma nestíhá vůbec nic, ale mě zase vždy hřeje že je zase kus za náma. Já se musím toho bacila honem rychle zbavit, protože chceme v sobotu ještě dokoupit nějaké dárky.

lucikpetik
20. pro 2007

marti tak to ja presne balim darky jako ty, kazdou blbinu zvlast, tak pak se neni cemu divit, ze mi to tak dlouho trva...alespon to pak vypada, ze je tech darecku hodne 😀
tak to je fajn, ze ti kontrola dopadla tak dobre, do brezna to utece a treba.....
zuzi vy si teda taky uzivate, tak tesne pred vanoci tak makate, ale budete to mit alespon hotovo a u stedrovecerni vecere budete radi...
mejte se holky krasne, ja se uz asi dneska neukazu...

zuzan
autor
20. pro 2007

Luci, tobě jsem chtěla ještě poděkovat za veselé vánoční přáníčko 🙂)) Máš pravdu, že nás těší, jak to rychle pokračuje, ale budeme teď muset kvůli penězům zvolnit, tak si aspoň trošku odpočineme a budeme se moct víc věnovat jeden druhému 🙂))
Marti, je mi moc líto, že tě taky přepadla nemoc, tak zalezte z Tomíkem do postele a pořádně se vypoťte, ať se rychle uzdravíte 🙂))

blanuleplus
20. pro 2007

Ahoj holky, přeji hezký den, i když za okny je teda fakt hnusně a musím ještě do obchodů pro dárečky, tak mě tam snad ti vánoční šílenci neušlapou...naštěstí jsem nepřehlédnutelná 🙂 A večer jdu na sraz s bývalou školou, docela se těším... Jsem zvědavá na Mily dojmy z večírku 🙂
Zuzko, tak to vám ovu vyšla úplně přesně. To je super 😉
Martinko, ať bacily brzy přemůžeš.

martina26
20. pro 2007

Ahojky, děkuju za přání brzkého uzdravení, ležíme na gauči v peřinách oba jako lazaři. 🙂 Čaje, paraleny, zábaly na krk... to nemluvím o vánočním úklidu. Snad v sobotu. To zapřáhnu celou rodinku 😉 Tomikovi je už mnohem lépe a mě snad léky taky brzo zaberou. 🙂

mila30
20. pro 2007

Ahoj holky. Tak jsem doma z večírku. Bylo to super, pařila jsem skoro do dvou hodin do rána, což je u mě vzácný. Hrála nám tam super živá kapela, jídlo bylo úžasný, taky jsem byla v solné jeskyni, no prostě bomba. Nálada je tam vždycky super, je nás sice kolem 60 lidí, ale můžu říct a nebudu přehánět, že jsme tam jedna velká rodina a všichni spolu držíme a máme se rádi a vzájemně se ve všem podporujeme. Jsem šťastná,že můžu v takové firmě pracovat, taky když jsem dala z této firmy před 10 lety výpověď, tak jsem byla šťastná když jsem po pár letech mohla vrátit.
Jinak jsem byla s manžílkem dnes nakupovat pro mě pod ježíška, tak mám svetr, kalhoty a spodní prádlo 🙂 .Marti, je mi líto, že tě taky přepadla angína, já ani nevím co to je jí mít, já ji totiž nikdy neměla. Tak se snad brzy zotavíte, aby jste byli u ježíška už v pořádku a pohodě 🙂 .
Dárky zabalené ještě nemám, budu balit zítra dopoledne a budu toho mít taky hodně.
Zuzí, tak to je super, že ti ovu vyšla tak krásně, tak se hezky opatruj a mysli pozitivně a to by bylo aby nebylo 😉 .

martina26
21. pro 2007

Ahojky,
holky tak teď jsem dobalila dárky, teda řeknu Vám makačka. Ještě mi jich pár zbylo, ty jsou ukryté pod postelí, na které chrupe Tomik, tak to musím ráno v nestřeženém okamžiku vytáhnout a v noci zase dobalit 🙂 U nás to ani jinak nejde. Dávno jsou pryč ty doby, kdy miláček chodil spát po Večerníčku 😉 .
Milo je fajn, že jsi si to užila. Takovéhle akce jsou nejlepší. Buď ráda, že jsi nikdy neměla angínu. Mě teda dává dost zabrat, ale snad brzo zaberou prášky a na Ježíška budeme už OK.
Tak já mažu konečně taky do postele. 😉

lucikpetik
21. pro 2007

Tak holky kdybych se tady uz neukazala, mozna az po Novem roce, protoze budeme na horach, tak Vám všem přeji krásného Ježíška, a úspěšný vstup do Nového roku

zuzan
autor
21. pro 2007

Ahoj holky, taky už se sem do Vánoc nedostanu, tak Vám přeji krásné a veselé Vánoce plné radosti a lásky, do nového roku hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a splnění všech přání...

martina26
22. pro 2007

Jenom Vám chci pořát hezké dopoledne. 🙂 Dneska je mi už mnohem lépe a Tomik je v pohodě taky, až na kašel, ale to už je detail. 😉 Takže jsem akčně zadělala těsto na vánočku a já doufám, že to letos nebudou jíst jenom naše slepice 😀 .

blanuleplus
23. pro 2007

Ahoj holky, dřív jsem se sem nedostala, ale doufám, že i bez mého přání budou vaše vánoční svátky krásné, klidné a šťastné...a doufám, že i ty, které o tom zatím neví, oslaví Vánoce už ve třech a příští rok už budeme ve třech u stromečku úplně všechny 😉
Myslím na vás...

mila30
23. pro 2007

Ahoj holčinky moje.
Já také neměla dřív čas, včera večer jsme se vrátili od babi a dědy z Budčic a tam nemá signál ani mobil, natož aby tam šel internet 😀 .
Holčinky moje, přeji Vám všem strašně krásné a pohodové vánoce, plné štěstí, které Vás bude provázet celý příští rok. Snažilkám přeji, aby nám ten příští rok přinesl miminko a těhulkám přeji krásné a hodné a taky trošku zlobivé miminko. 😉 🙂
Krásné Vánoce a Nový rok 2008 Vám všem 🙂 .
Myslím na Vás a mám Vás moc ráda.

maova
23. pro 2007

Ahoj holky, chci vám popřát krásné Vánoce, pořád na vás myslím a doufám, že se máte všechny krásně a užíváte si klid a pohodu 🙂

mila30
23. pro 2007

Martičko ahoooj. 🙂
Jak se máš kočičko naše, také na tebe pořád myslíme a čekáme až příjdeš zase mezi nás.
Když budeš mít náladu napiš nám , aby jsme jen věděli jak ti je a tak... 🙂
Máme tě moc rádi kočičko naše zlatá. 🙂