Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
29. čer 2007

Milo, taky posílám velikánskou gratulaci a hezky si dnešek dál užívejte 😉 A na fotky se už moc těším 🙂

blanuleplus
30. čer 2007

Tak vám všem přeji krásný víkend. Vidím, že máte spoustu plánů...novomanželský život 😉 , kultura, sport... To je fajn. My budeme mít asi ještě takový polehávací, aby jsme se dali do pořádku. Snad budeme moct jet ten příští prodloužený víkend alespoň k rodičům a na surf. Tentokrát už mi vůbec nebude vadit, ze jen ze břehu a s foťákem v ruce 🙂 .
Jsem hrozně ráda, že to takhle dopadlo, ale musím se přiznat, že pořád (jak praštěná) kontroluju, jestli náhodou zas nešpiním... 😅 Manžílek je super, dokonce včera luxoval a vařil oběd (teda kuchyň jsem po něm likvidovala hodinu a navíc si včera večer dělal dělal hranolky a špatně dovřel mrazák, tak jsem ho musela rozmrazit), ale snaží se. 😀 Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží 😉 .
Mladé paní posílám ješte jednou gratulace. Jsem ráda, že jste si váš den užili a těším se na fotky.

ivusa1
30. čer 2007

Ahojky holky.
Blani jsem ráda že jsi zpátky a s normálním těhu!!! 🙂 Moc držím palečky!!
Já ještě pořád vypadám nadějně. Prsa trochu nalitější, větší bradavky, trochu nafouklé bříško, ale jinak kromě té vyrášky a dopoledne v práci se mi motá hlava a mám chuť k jídlu nic není. Jsem teprve3+5 jestli dobře počítám, holky moc bych chtěla být těhu. Navíc si teď máme zamluvit dovču v Řecku a zaplatit, tak když tu tak koukám, tak se vždy těhu objeví po zaplacení dovči 🙂 chi chi tak snad!!
Moc vám všem držím palečky!

ivusa1
30. čer 2007

Mílo, moc gratuluji k svatbě a přeji krásný vstup do další části života!! 😉

mila30
30. čer 2007

Ahoj holky,moc děkuji za přání 🙂 , dneska máme malou oslavičku, ale nějak se mi nikam nechce, jsem nějaká utahaná a nejraději bych se válela doma s manžílkem 😀 .
Blani, to je fajn, že se manžílek tak snaží, to je super a jen tak dál.A to že se kontroluješ je normální, to myslím asi postihne každou maminu 😉 .
Ivuš, tak držíme palečky ať se to vyvíjí dál tak moc dobře a za chvíli nám hlasíš 100% potvrzené těhu 😀 .
Marti a jak je tobě? Jak vy si s manžílkem užíváte pomalu rostoucí bříško, mojí kolegyni od té doby co je těhotná její přítel pořád pusinkuje pupík 😀 😀 .

maova
30. čer 2007

Přeji hezké sobotní dopoledne 🙂
Blani jsem ráda, že je ti dobře a že je všechno v pořádku 🙂 Máš hodného manžela, že ti tak pomáhá. Já jsem na tom úplně stejně, taky pořád kontroluju, jestli nešpiním nebo něco, protože mě pořád pobolívá břicho, jako kdyby měla MS přijít a tak je to nepříjemný. A manžílek, to je zlatíčko, pomáhá mi teď taky hodně. Dokonce dvakrát žehlil a taky luxoval a uklízel 🙂

Ivus, držím moc palečky, aby jsi byla těhu 🙂

Milo, ani se ti nedivím, že jsi unavená a nejradši bys zůstala doma. Ale oslava bude určitě taky fajn 😉 Jinak mě je pořád dobře, nic mi není a ani bříško neroste, jenom večer je víc nafouklý. Jenom mě včera bolelo víc celý den břicho, ale dneska už je to zase dobrý, tak snad je všechno v pořádku. Už se těším na příští kontrolu 🙂

Dneska máme malou rodinnou oslavu, tak už mám naložené maso, ještě musím upatlat karbanátky a budeme grilovat. Už jsem trochu poklidila, ještě vytřít a zajít nakoupit nějaké věci, abych mohla udělat k snídani koláč 😉

mila30
30. čer 2007

Marti, to bolení bříška je prý normální, ta moje kolegyně je teď ve 12 týdnu a doktorce také říkala, že je jí tak nějak dobře, jen to bříško, že občas bolí a ona jí řekla, že to je normální, že se roztahuje děloha, prý bude mít až 16 cm, takže proto ta bolest 🙂 .
Pěknou grilovačku přeju a odpočívej, nech se pěkně obskakovat 😉 .

maova
30. čer 2007

Milo, taky jsem to všude četla, že je to normální, tak snad ano. Ale je to takový nepříjemný pocit, že ti přijde, že ta potvora určitě dorazí 😉
A obskakovat se večer určitě nechám. Já to všechno připravím a večer ať už griluje někdo jiný 😀 To si sednu a budu si jenom pochutnávat 😀 A vy si užijte hezky svatební oslavu 🙂

blanuleplus
1. črc 2007

Milo, jak se vydařila oslava?
A Marti, jaká byla grilovačka? Mě začne být vždy tak před 17 špatně od žaludku a k večeru se to horší, pak mě i pořádně bodá v bříšku a v 5 nejpozději mě budí pocit, že budu zvracet. Přes den to ale docela jde. Hlavně jsem ráda, že můžu jíst (minule jsem jen pila džusy a max. zvládla půlku rohlíku s Kiri). No a taky je mi trošku na omdlení, vždy mě úplně polije studený pot. Zkrátka si to užívám pořádně se vším, co k tomu patří 😅 A vůbec nedokážu zatnout břišní svaly. Jak kdyby tam vůbec nebyly... Jseš statečná, manžílka bych asi žehlit nenechala. Stačilo mi, když jsem ho viděla "věšet" prádlo. 🙂 Kdy jdeš na kontrolu? Já ve čtvrtek a když bude vše v pořádku, možná pojedu s MM k našim.
Ivuš, vypadá to opravdu nadějně. Myslím na Tebe. 😉

maova
1. črc 2007

Tak jsem právě vyprovodila poslední návštěvu a jdu chvíli odpočívat. Včera jsem toho měla docela dost, celý den jsem stála a připravovala koláče, maso, zeleninu ... a když jsme sedli ke grilování, tak bych šla nejradši do postele, jak mě bolely záda a břicho. Ale po chvíli odpočívání se to naštěstí zlepšilo a večer byl fajn. Jinak mě zase popadla taková nějaká nervozita, tak snad to zase přejde.
Blani, koukám, že ty si to opravdu užíváš se vším všudy. Zatím koukám, že jsi v pátém týdnu, tak to asi ty nevolnosti ještě nějakou dobu budou trvat. Ale někdo je má třeba jenom dva týdny, tak snad ti bude brzy líp 🙂 Já jdu na kontrolu 9.7., nejdřív na UZ a potom na nějaké odběry. A s tím žehlením, dřív taky nežehlil, ale když jsem byla v nemocnici, tak ho to mamka naučila, protože mi chtěl udělat radost a jde mu to krásně 😀

ivusa1
1. črc 2007

Ahojky.
Tak se právě také chystáme na grilování. Je docela pěkně. Jak pak se máte o víkendu vy? My jsme si v pátek koupili dvě komody do obýváku, tak je manžílek už druhý den staví 😉
Holky kdy jste měli poprvé pozitivní testík? Já jsem dnes tak 27 den ale cyklus mám tak 35, myslíte že už by na něm bylo něco vidět? Jsem strašně zvědavá a nervózní. Mám pocit že se nám mohlo zadařit, ale bojím se že to zas dostanu a budu jak blázen.
Kdy myslíte že mám udělat testík? 😨

mila30
1. črc 2007

Ahoj holky, oslava se vydařila suprově, ale jsem ráda že už jí mám za sebou i když teď o svátcích nás čeká ještě jedna a pak huráááá na dovču 🙂 .
Blani, tvoje těhotenství probíhá úplně ukázkově, se všemi těhu příznaky 😉 , tak držím palce aby co nejdříve přešli a bylo fajn.
Marti, ty si po včerejšku pořádně odpočiň a snaž se myslet na mimíska a nervozitu zažeň.
Ivuš, tobě držím palečky aby se ti těhu potvrdilo a já si myslím, že už by si testovat mohla, ale uvidíš co ti napíšou holky, ty už v tom mají zkušenosti. 🙂
Holky těhulky, kdy vám začalo být špatně od žaludku? A měli jste někdy bolesti v podbřišku, takové jako píchání?
Romčátko, Luci a Zuzko, kde jste ??? 🙂

maova
1. črc 2007

ivus, užijte si hezky grilování 🙂 Já bych s testíkem ještě chvíli počkala, jestli máš cyklus tak těch 35 dní. Ale zase vím, že jsi určitě zvědavá, tak jestli ho chceš vyzkoušet, tak klidně testuj 🙂 Já jak už jsem psala, v pátek, to bylo myslím 26DC, test negativní a v pondělí 29DC pozitivní. Jinak jsem měla cykly asi 23 až 27 dní 😉

Milo, to je dobře, že oslava byla fajn a teď u se na dovču určitě moc těšíte. Kam vlastně jedete? To mi nějak uteklo 😉 A s tím špatně od žaludku ti nepomůžu, protože to mi není ani teď 😉 A takové to píchání v podbříšku mám, ale nevím přesně od kdy, asi hned od začátku 🙂 Myslíš, že bys mohla být těhu? 🙂
Jinak jsem se dneska odpoledne hezky prospala, tak už je mi zase mnohem líp 🙂 Tak snad budu spát i v noci, když jsem spala odpoledne 😉

mila30
1. črc 2007

Marti, těhotná asi nejsem, to jak mi bylo špatně bylo určitě z nervů kvůli svatbě a dnes to píchání, to jsem určitě nastydla, jsem na to háklivá, no co se dá dělat 🙂 . Hlavně mě už vše přešlo, takže to bylo určitě tou svatbou, ale neztrácím naději,že to jednou vyjde 🙂.
Na dovču jedeme do Řecka na Olymp, se těšíme jak malé děti 😀 .

zuzan
autor
2. črc 2007

Krásné ráno, holky 🙂 Koukám, že jste si víkend parádně užily a z toho mám radost 🙂 Vám, které čekáte na výsledek, tak přeji jen samé pozitivní zprávy, Blani a Marti, vy na sebe dávejte veliký pozor a Milo, tobe z celeho srdicka gratuluju a přeji nádhernou svatební cestu... U nás bude důležitý tenhle prodloužený víkend, ale nějak už to neřeším...mám pocit, jako bych rezignovala, protože už jsem ze všeho hrozně unavená, nervózní, protivná, podrážděná, hádavá, zkrátka nesnesitelná, už je toho poslední dobou nějak moc a já to přestávám zvládat... O víkendu jsme byli na folkovém festivalu, tak ten jsme si krásně užili 🙂 V sobotu jsme se domů vraceli až v půl čtvrté ráno a to je u nás-spáčů (jinak býváme v deset večer v posteli)...Tak se mějte krásně a hezky ten nový týden zahajte 🙂

maova
2. črc 2007

Ahoj holky 🙂
Milo, to se vůbec nedivím, že se tak těšíte. Doufám, že vám přestanou aspoň ty vedra co teď v Řecku jsou a budete tam mít příjemně teplo 🙂 A hezky si tam odpočinete a přivezete si miminko 😉 🙂

Zuzko, to je super, že jste si ten víkend tak užili a že vám to hezky vyšlo 🙂 Ta špatná nálada určitě brzy přejde, budete mít čtyři společné dny, tak si uděláte určitě fajn prodloužený víkend 🙂

lucikpetik
2. črc 2007

ahoj holky, vsechny zdravim...koukam, ze jste se zase hezky rozepsaly a uzily si vikend...
v prve rade gratuluji nasi mlade pani...moooc se tesime na fotecky...takze sup sup uz at jsou v albicku 😉
tehu holky, je fajn, ze si to tak hezky uzivate a manzilci se o vas tak hezky staraji, a ze jim vse nejde na jednicku, to nereste, snaha se ceni... 😉
ivus, co ty, testovala ses nebo ne? vydrzelas? jestli jo, obdivuju te...to my Blani zname, ze? a moc drzim palecky, aby jsi uz taky byla tehu...
a romi, jak se mas ty?
zuzi kasli na naladu, ja presne vim, jake to je, byt z toho vseho uz unavena...ja jsem si rekla, ze koncim, upnula jsem se ted na hubnuti, odedneska opravdu nezeru - musim to tak napsat, protoze je to hrozne, co se posledni dobou vsechno sni...mam zase nachystanou 14 denni dietu, po ktere se mi loni podarilo hubnout, takze jdu odedneska do toho, muzeme se vzajemne podporovat...zacinam cvicit, jezdit vic na kole a neni mozne...protoze jsem hrozne pribrala a kdybych nedej boze byla tehu, byla bych jak valec...takze nejdriv se na tehu jdu pripravit 😀
MS tim padem prisla v patek vecer nebo spis v noci, ale tak hrozne, ze jsem mela dojem, ze me boli snad i ledviny...tim padem padlo i kolo, takze na kole jsme byli tak maximalne v hospode...ale byli jsme na boruvkach, vcera jsem hned delala knedliky 😀 a na Slovensku se podivat na chatu, ale byla hrozna, takze budeme hledat dal....
jinak holky ceka nas prodlouzeny vikend, copak planujete, krome Blanky, ktera bude za fotografku 😉

blanuleplus
2. črc 2007

Krásný kraťoučký pracovní týden, holky. Zrovna ráno jsem říkala manžílkovi, že si vůbec nedovedu představit, že bych teď chodila do práce 😒
Zuzko, to jste si víkend pořádně užili a vypadá to, že příroda vám vyšla vstříct, když máte 4 dny volna na snažilkování. 😉 Držím moc palce, ať vám to vyjde! Tak žádné chmury...
Ivuš, já jsem prvně testovala 12. den po pravděpodobném oplodnění. Ale vypadáš nadějně, tak neztrácej optimismus. Alespoň tu nebudu sama skuhrající... 🙂 Já mám už i přecitlivělý bradavky a to žádný změny na prsou před MS nikdy nepozoruju. Tak vždycky musím manžílka trochu brzdit, když si chce s nimi hrát 😅 . Jak dopadly komody? Já jsem na sestavování nábytku úplně úchylná. Když něco přivezem z IKEY, nejdu spát, dokud to nepostavím. Už teď se těším, že budem zařizovat dětský pokojíček 😀 .
Marti, užívej si bezproblémového těhotenství. Špatně ti být ještě klidně může 🙂 . Vy už máte krásný srdíčko, takže si piš, že je vše v naprostém pořádku!
Milo, třeba mrška nedorazí 🙂 Já se teď taky zpočátku bála, že ze mě ještě sedí nějaký zánět z minulého měsíce a proto mě bolí v tříslech...
A co ostatní holky, jak jste si užily víkend?

lucikpetik
2. črc 2007

Blani tak to mame na Ikeu stejnou uchylku, strasne rada tam nakupuju nejen teda nabytek, ale je fajn, ze je na poskladani docela jednoduchy, tak to zvladnu obcas i sama....

blanuleplus
2. črc 2007

Luci, tak držím palce s dietou. Já snad teď poprvý od manžílka slyšela, ať hlavně normálně jím 🙂 Vždycky spíš komentuje, když zvládnu sníst celou pizzu apod. Já mám úplně vyboulený bříško, jak jsem nafouknutá a povolily se mi svaly, tak vypadám jak pořádnej tlusťoch. Ráno to jde, ale večer jsem jak ve 4. měsíci...
Přeji, ať MS brzy přejde. Už je ti líp? Napínala jsi nás pořádně, tak příště už "naostro", jo? 😉

lucikpetik
2. črc 2007

no to mas pravdu, napinat jsem se napinala...tak te beru za slovo a priste uz naostro.... 😀

zuzan
autor
2. črc 2007

Holky, pokaždé, když slyším o Ikee, tak se musím smát...zastavili jsme se tam vloni cestou na svatební cestu, protože jsme sháněli francouzkou přikrývku (pokud to někdo neznáte, tak je to deka 200x200cm) do manželské postele a od té doby vedeme noc co noc bitvu, protože jsme byli oba zvyklý do deky se zamotat a takhle když máme jen jednu, tak je to dost nemožný 🙂)) No, jsou to boje 🙂
Luci, je mi líto, že to nevyšlo...Asi jsou všechny slova zbytečný... Tak zas příště... A jak bylo na chatě? Taky jsi napsala krásně to, že se dietou na miminko nejdřív připravíš, tak do toho jdu rozhodně s tebou...já dietu teď o víkendu trošku porušovala, tak teď v ní zase hodlám pravidelně pokračovat, protože už se na sebe nemůžu ani podívat... No a na druhou stranu je taky fakt super slyšet od vlastního milovaného manžela, že se mu boubelky vždycky líbily víc a že i ty moje špíčky jsou přece naše a patří k nám...
Já jsem ráda, že nám to tentokrát vyšlo takhle na prodloužený víkend, ale na druhou stranu se obávám, že si od toho pak budu moc slibovat a to zklamání bude obrovský...
Blani, jsem moc ráda, že je všechno v pořádku a bude to tak už napořád...Už se nemůžeš dočkat, až na ultrazvuku taky uvidíš srdíčko svého mrňouska, viď?

lucikpetik
2. črc 2007

jo jo zuzi, tak tento mesic mame pripravu, ok? ikdyz vy mimi zadelate tento prodlouzeny vikend....jen tak nezavisle, zadne upinani se na prodlouzeny vikend....jasny?
a s tou dekou, to se ti taky musim smat, my mit takovou deku, tak spim vecne bez ni.... 😀

blanuleplus
2. črc 2007

Zuzko, to si piš, že bych nejradši byla už za 12.tt. 😉 I na to srdíčko sibudem muset ještě chvíli počkat. To jsou nervy...
Francouzská deka u nás nepřipadá v úvahu. Stačilo, že jsme se o ní prali na dovolený 😀 . Manžílek není schopný spát jinak, než na SVOJÍ půlce a běda, kdybych k němu něco strčila 😖 . Zpočátku mi to bylo trošku líto, ale už jsem si zvykla, protože jsem pochopila, že se můžem mazlit, můžu ležet u MM na prsou, ale jakmile se jde spát, musím "za čáru" - na svojí matraci. S mrňousem to bude taky sranda, MM je přecitlivělej na zvuky, tak počítám, že budem první měsíce s mimčem trávit mimo ložnici. Vadí mu i když myju nádobí. Asi budem kupovat myčku... 🙂

lucikpetik
2. črc 2007

😀 😀 😀 blani tak to je trefne, nemame stejneho chlapa? mam to uplne stejne, taky kdyz spi, kazdy mame svoji hranici, ze zacatku jsem z toho byla taky spatna, ale zvykla jsem si na to, ze dneska ke me za hranici uz taky nemuze, kdyz spim, komentujeme to tim, ze potrebujeme prostor 😀

maova
2. črc 2007

My bychom jednu taky taky mít nemohli, protože někdy mi manžílek bere v noci i tu mojí, když si svojí někam zašantročí 😀 A pak se pereme o jednu malou 😀
Blani, myčku si určitě pořiďte, ušetří spoustu času 😉 To jsi mi připomněla přítele ségry, kterého měla dřív, ten spal se špuntama v uších, protože ho všechno rušilo 😀
A jinak Ikeu máme taky rádi, máme z ní doma plno věcí 😉

maova
2. črc 2007

jednu deku tam mělo být 😉

lucikpetik
2. črc 2007

souhlasim s martou, mycka je skvela vec...nejdriv jsem ji ani nechtela, ze jsme dva a zatim to vzdy zvladnu umyt...omyl, mame ji od ledna a uz neumyju ani lzicku, bajecna vec a co usetri casu ani nemluve, navic to nikdy tak dokonale rucne neumyjete...

blanuleplus
2. črc 2007

jojo, prostor je důležitej 😀 a ještě spí se špuntama, abych "nefuněla". No a já se už jednou ráno probudila dřív a už se jentak povalovala v posteli a MM začal trochu chrápat a vztekle sám na sebe mlaskal 😀 😀 😀

maova
2. črc 2007

Blani 😀 😀 😀 to musí být sranda, když mlaská sám na sebe, pěkně jsi mě rozesmála 😀

Luci, já sice něco myju ručně, třeba věci od Tescomy, ale i tak je myčka super pomocník. Já jsem zase věděla, že jí chci určitě, protože jsme jí měli i u našich i u manželových rodičů a už jsem si na ní zvykla. Třeba teď po grilování, plno věcí a tak se to nahází do myčka a za chvíli je uklizeno 🙂