Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
28. bře 2007

jo mam, ale nedavno jsem polovinu fotek smazala... 🙂

lucikpetik
28. bře 2007

no a jestli pojedu, tak snad tu na tebe narazim a ozvu se ti...
jo a jeste jedna lichotka, ty jsi psala, ze ti je 28????? tak to nevypadas ani nahodou...

maova
28. bře 2007

Fakt jsi polovinu smazala? ☹ Ale to nevadí, už jsem se podívala a mooooc ti to slušelo. Teda vám oboum 😵 Krásný šaty, účes .... A pak je moc hezká fotka manžílek u moře 😉 A máte nádherný miminko 😵

lucikpetik
28. bře 2007

dekuji, dekuji, dekuji....no miminko uz neni miminko, ale 40 kg obr.. 😅

lucikpetik
28. bře 2007

jo kdyz se vratim k nasemu oblibenemu tematu miminkareni...ty meris teplotu? a? taky me napadlo, ze si ten test koupim, ale porad nevim, jestli to jeste nemam nechat byt...

maova
28. bře 2007

Já jsem koukala, že na další fotce už je to trochu větší miminko 😀
Já jsem dřív teplotu neměřila a prostě jsem tomu nechávala úplně volný průběh, ale když to takhle dopadlo, že jsem o těhotenství vůbec nevěděla a pak uz bylo skoro pozdě, tak jsem se rozhodla, že se aspoň budu snažit zjistit, jak tělo funguje a i kdyby se to stalo znovu, tak to aspoň zjistit včas. Mám koupený obyč digitální teploměr, který mám jenom pro sebe a každé ráno měřím a zapisuju na FF. Myslím, že je fajn vědět jak který měsíc vypadá a k tomu pro jistotu dělám i těhutest každý měsíc po MS, prostě se teď bojím, tak si dávám velký pozor 😉

lucikpetik
28. bře 2007

aha, no je pravda, ze ja mam taky ted vetsi strach, co jsem si nadelala tech testu - pro jistotu, kdyby nahodu a to zklamani pak....ted kdyz jsem mela tech 11 zpozdeni a kupovala jsem test, tam mi lekarnice nabizela ovu testy - v akci 4+1 tehu a to jsem si fakt myslela, ze uz jsem tak jsem to nevzala, ted to zvazuju....

maova
28. bře 2007

ovu test jsem zkoušela minulý cyklus jeden, protože jsem přibližně věděla kdy ovu bude a chtěla zkusit, jestli funguje 😀 a je fakt, že druhá čárka se tam ukázala, asi den před ovu. Ale jinak mi přijdou zbytečně drahý a měření BT mi přijde lepší a spolehlivější 😉

lucikpetik
28. bře 2007

no nejak se v teto tematice neorientuju, nezjistovala jsem to tak nevim....asi tomu jeste necham volny prubeh.. 😉
jeste dlouho pracujes? v kolik mas padla?

maova
28. bře 2007

Když mám nadělaných dost hodin, tak můžu jít ve dvě domů 😉 Ale většinou jsem tady do tří, teda dneska půjdu v půl 🙂
A ještě k tomu měření, když budeš chtít začít, tak stačí, když si tady přečteš pár diskuzí a za chvíli víš jak na to 🙂 A nebo stránky len, tam je úplně všechno 😉

lucikpetik
28. bře 2007

a uz cvicis??? 😕

lucikpetik
28. bře 2007

diky za info, popremyslim a uvidim...
tak to uz mas za par..ja taky koncim, jdu vytrit a pojedu na nakup do makra, nejak se mi nechce,ale musim... 😒

lucikpetik
28. bře 2007

nic, dneska se teda loucim, ty uz jsi stejne jednou nohou na odchodu, tak treba zase zitra.

maova
28. bře 2007

Pa, taky už běžím, trochu jsem se zdržela. Hezky nakup a zase zítra 🙂

lucikpetik
28. bře 2007

pa pa 🙂

zuzan
autor
29. bře 2007

Krásné ráno holky 🙂)) Tak jsem zase tu 🙂)) Základy máme ze 3/4 hotový, mohli to stihnout všechno, ale rozbil se bagr, tak to musí dneska dodělat 🙂)) Jinak já žádné metody zjišťování ovu nepoužívám, neměřím teplotu ani nemám žádné testy... Necháváme to všechno na přírodě a myslím si, že je to tak lepší-člověk se zbytečně nenervuje a nestresuje, přibližně ví, kdy má přijít MS a až kdyby bylo nějaké větší zpoždění, tak bych si udělala těhu test (ale každému samozřejmě vyhovuje něco jiného a tohle je jen můj názor). Když se to v lednu stalo, tak jsem věděla, že těhotná jsem - měla jsem zpoždění jen asi 4 dny, udělala jsem si test, protože jsme měli výročí a chtěli si dát víno, tak mě to jen tak napadlo, aniž bych o tom předtím nějak přemýšlela nebo uvažoala a byl pozitivní, i když druhá čárka byla slaboučká...o to větší to bylo zklamání, když jsme pak jeli s manželem na kontrolu a už si mě nechali v nemocnici, protože jsem krvácela 2 týdny, test byl stále slabě pozitivní, ale v děloze nic neviděli...Menstruaci jsem dostala presne po 28 dnech (28.2.) od laparoskopie a ted po 27 dnech (27.2.), takže zatím se zdá být pravidelná... A jak jinak je, když už se blíží konec týdne? Holky, musím zkouknout ty vaše fotečky 🙂))

lucikpetik
29. bře 2007

ahoj zuzi, tak to je fakt smula s tim bagrem...a kde stavite domecek..
jinak s tema ovu testama jsem na tom asi jako ty, zatim to nechavam vse na prirode, a kdyz se delsi dobu nebude darit, tak se o to zacnu zajimat. 🙂
taky v praci?

zuzan
autor
29. bře 2007

Ahoj Luci 🙂, stavíme kousek od Českých Budějovic částečnou svépomocí. Máme firmu-jsou to manželovi známí, se kterými jsme se domluvili, že co zvládneme, uděláme si sami a oni nám to odečtou od ceny za práci. Jsem ráda, že aspoň zaměstnám myšlenky a budu mít jiné starosti, než myslet na mimíska 🙂)) Teď jsem v práci, doma internet nemáme, ale až se přestěhujeme, tak si ho určitě pořídíme 🙂)) Docela ti závidím, že máš kancelář doma, taky by mi to vyhovovalo... Jinak máte krásnýho pejska a na svatbě vám to moooc slušelo... Holky, omlouvám se, ale neznám vaše křestní jména, ale předpokládám, že se jmenuješ Lucka??? A maove bych se chtěla taky zeptat, až se tu ukáže 🙂)) Jinak jsme si včera s manželem povídali o adopci a vůbec nebyl proti 🙂)) Akorát měl strach, že jsem ten náš boj vzdala, tak jsem mu vysvětlila, že to tak není, jen když budeme mít velkej baráček, tak si myslím, že bychom mohli poskytnout domov ještě nějakému mrňouskovi, který nikoho nemá a aspoň nás tam bude víc 🙂))

maova
29. bře 2007

Ahoj holky 🙂
zuzan, škoda s tím bagrem, ale 3/4 už jsou dost, tak to už snad dodělají rychle. Ještě k tomu zjišťování ovu, byla jsem na tom úplně stejně, nechávala jsem všechno na přírodě a prostě nějak do dopadne a udělala bych test až podle zpoždění MS. Jenže, jak už jsem psala, MS dorazila i když jsem byla těhotná, takže se bojím, že to prostě podle MS nepoznám a proto radši měřím i BT. Počítám, že budu měřit ještě jeden cyklus a pak už budu vědět jaké teploty v jaké době mám a budu měřit jen tak občas.

maova
29. bře 2007

zuzan, přeju vám, aby svatba šla hezky od ruky a brzo jste bydleli. S tou adopcí to je moc hezký, o tom jsem ještě až tak nepřemýšlela.

Včera jsem odpoledne měla zase takovou špatnou náladu, najednou zase všude ty děti ☹ A dneska kouknu do mailu a kamarádka mi poslala fotky svojí roční holčičky, je strašně kouzelná, ale nějak mě to zase rozesmutnilo 😢

maova
29. bře 2007

Já jsem jinak Martina 😉 a zuzan, ty budeš Zuzka? 😉

zuzan
autor
29. bře 2007

Holky, moc díky za podporu, určitě půjde všechno podle plánu a za 1,5 roku se snad budeme moc stěhovat 🙂)) Maova, můžu se zeptat, jak se jmenuješ? Jinak na svatbě vám to moc slušelo, máte nádherný fotky a taky máte krásnou kuchyň - tak nějak bych si jí taky představovala 🙂)) A těma dětičkama mě to mrzí, člověk se snaží s tím vyrovnat, ale občas to na něj dolehne a přál by si radovat se z dětiček svých známých, kterým to od srdíčka přeje, ale uvnitř se v něm ty pocity melou... Já včera taky obrečela, když mi kamarádka, která čeká miminko napsala, že budou mít chlapačka... Moc jim tu radost přeju, jen vnitřně bolí ta vlastní jizvička, která se ještě nezahojila....

zuzan
autor
29. bře 2007

Jo, jo, já jsem Zuzka 🙂))

zuzan
autor
29. bře 2007

Holky, ještě jsem zapomněla, té přírodě vlastně taky trošičku pomáháme...Dr. mi doporučil kyselinu listovou. Ještě jsem dneska dobrala balení Calibrum baby plan, ale další si kupovat nebudu, ta listovka prý stačí a ještě k tomu je to dobrůtka 🙂))

lucikpetik
29. bře 2007

a marta uz je taky tady....a ja jsem lucka, to jsi zuzi vypozorovala spravne... 😀
zuzi s tim domeckem mas pravdu, ted budes mit myslenky tam a treba otehotnis ani nebudes vedet jak, ja se ted taky musim na neco zamerit....
a marto pockej, treba te za cas budu prosit o rady, jak si merit teploty...nic neodsuzuju...

maova
29. bře 2007

Moc děkuju za pochvalu fotek. Ta kuchyň v době svatby ještě nebyla hotová, tak tam jsou vidět hrníčky a skleničky jenom na pracovní desce, nejsou tam horní dvířka 😀 Nějak jsme nestíhali, byla hotová jenom ložnice, ale ta byla stejně nejdůležitější 😀 Ale jinak jsem s kuchyní moooc spokojená, je super, akorát velká a vaří se mi krásně 🙂 Hezky jsi to s těma dětma napsala, přesně takový mám pocity taky.
A kyselinu listovou taky beru, taky mi chutná 😉 A jeden měsíc jsem brala i ten baby plan, ale teď už taky jenom tu kyselinu listovou.

maova
29. bře 2007

luci, mě by taky dřív ani nenapadlo, že k nějakému měřím teplot přistoupím. Ještě tak v prosinci jsem si říkala, že je to sice asi dobrý, ale každý den na to myslet a ve stejnou hodinu, no to je přece nemožný. No a už to dělám taky 😀 Taky se musím na něco zaměřit, teď jsem dělala ty obrázky na stěnu ze svatby, tak ty jsem včera dodělala a ještě potřebujeme nějaký obrázek do předsíně, tak už mám v hlavně nápad, tak budu o víkendu zkoušet 😉

lucikpetik
29. bře 2007

😀 se musim smat, protoze my jsme asi pred mesicem konecne dodelali rekonstrukci bytu, konecne a taky jsem se bavila asi tyden tim, ze jsem vybirala fotky a davala do ramecku do predsine....davala jsem svatebni a i takove co se vyjimecne povedly za tu dobu, co uz s petou spolu jsme....
k detem...musim se priznat, kamoska je ted v sestem mesici a vcera mi pres icq psala, ze ji konecne videla, ze to bude holcicka, moc ji to preju, moc, ale tak me to dostalo - asi i tim, ze si v hloubi duse preji holcicku, ze jsem nemela silu ji na to vubec nic napsat....blby co????

zuzan
autor
29. bře 2007

Lucíku, není to blbý a věř, že my všechny ti naprosto rozumíme a pokud ta tvá kamarádka ví, co tě potkala, tak to taky pochopí... Je to bolístka veliká... Já jsem té kamarádce taky nedokázala odepsat... Ale je hezký, jak jsme propojený myšlením i činy 🙂))
Marti, máš pravdu, že kuchyň není až tak podstatná, obzvlášť v den svatby 🙂)) A jak to dneska v práci utíká? Nejhorší už máme za sebou, za chvilku obídek, pak překonat odpoledne a hurá domů 🙂))

maova
29. bře 2007

luci, koukám, že jsme na tom všechny s bydlením stejně 😀 Mě to baví, hezky si to tam zútulňovat. Ze začátku to byl dost studený byt, ale teď už se mi tam líbí víc a víc 😉
Já se ti nedivím, že jsi neměla sílu jí napsat. Ale zkus jí odepsat třeba dneska, ona bude mít určitě taky radost, protože prostě prožívá jiné období, šťastnější a chce se o tu radost taky podělit. Taky jsem kamarádce odepsala, že jejich holčička je kouzelná, i když mě to v tu chvíli spíš potrápilo.