Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
1. srp 2007

Ahoj Luci, dneska jste to tu nejak flakaly vsechny 😢
No, ty nevolnosti ti nezavidim, co popisujes moc dobre znam. Nevim jak te utesit, protoze s tim sama jeste zapasim, ale prece jen se to uz zacina pomalu zlepsovat. Takze preji pevny nervy, ten mrnousek za to prece stoji! 😉 Urcite je dobre, ze na dovcu nejedes. V tomhle stavu by sis to tam moc neuzila... A co ti rekla kartarka? Kdyz ti bude lip, tak si chatu uzijes taky a nebudes se muset stresovat.

mila30
2. srp 2007

ahoj holky. Lucíku, to je dobře že na dovču k tomu moři nejedeš, určitě by to dopadlo dobře , ale víš co...jistota je jistota a tu máš největší tady v Čechách 🙂 a na chatě bude také určitě moc fajn 😉 . Ty nevolnosti jsou sice blbý, ale zase co já a ostatní co ještě čekáme, co my by jsme za ně daly 😀 . vím, že psát ať to bereš pozitivně je hloupý, proto ti přeju aby tě nevolnosti co nejdříve opustili a bylo moc fajn. 🙂
Holky, já mám zase nějakou depku z toho, že nám to nevychází s tím miminkem 😒 . Teď jak se nám v rodině narodilo to miminko, tak to zase na mě padlo a jsem v "hajzlu". Chjo chjo ☹ 😖

lucikpetik
2. srp 2007

holky diky, dneska rano je mi zase zle...nevim jestli je lepsi se najist nebo ne, kdyz se nenajim, je mi zle a jak se najim, je mi taky zle.... 😅
ale pro mimi to vytrpim...to je jasny, o pul 9 jdu volat na vysledky, ach jo to jsou nervy, se bojim.....

blanuleplus
2. srp 2007

Ahoj Milo. Nevim, jak te utesit, protoze tohle zname moc dobre vsechny... ☹ Je mi jasny, ze vis, ze mimi prijde a pravdepodobne uz brzy 😉 , ale to cekani je nekdy moc tezky. Ja si treba pamatuju, jak jsem asi 2 tydny po operaci pomalu sla s MM na prochazku a potkali jsme MM kamarada s malym klouckem, ktery tam slapal do louzi...to jsem mela co delat a pak MM prohlasil (nikdy zas tak hodne o detickach nebasni), jakej je ten malej skvelej, ze by chtel taky...no krokodyli slzy uprostred namesti, co nesly zastavit. Nejvic me mrzelo, ze k tomu decku prisel jak slepej k houslim...
Proste mame v sobe trapeni, ale neni neresitelny a vsechny se tech nasich pokladku dockame. Jen je to hodne tezka zkouska odvahy a vnitrni sily. Ale o to lepsi z nas treba budou maminky 😉 🙂

blanuleplus
2. srp 2007

Luci drzim palce, ale je to myslim jasny 🙂 😉 Jak mi rekl MM, kdyz mi zaclo byt takhle hrozne blbe: "enjoy your pregnancy" 🙂 Lituju te, jsem moc rada, ze uz mam snad to nejhorsi za sebou. Mam vyzkouseno, ze je lepsi neco malyho vzdy snist. A treba to ani rano nezapijet. Dobry jsou veci jako kousek buchty, banan, nektarinka, hroznovy vino... Mas muj obdiv, jestli v tomhle stavu zvladas chodit do prace.

a co ostatni holky, jak se mate? Zuzko, co mereni, uz ti to ukazalo ovu?

lucikpetik
2. srp 2007

tak tehu potvrzeno, hladiny zatim dobry, na kontrolu mam prijit 16.8. pokud bude vse ok, jestli se mi neco malinko pry nebude zdat, tak mam nasvistet hned...
blani diky za radu, jdu zkusit snist broskev
a holky omlouvam se, ze jsem nereagovala na vas...uz se polepsim...milo drz se, vsechny vime jake to je, ja si vzdycky rikala, ze jeste nebyl ten spravny cas....
a co ty zuzi, co rika tve mereni?
a romi kde mame tebe? kdy se vraci ivus z dovci, nevite?
jo a blani ja do prace chodim nechodim, ja vstanu a z jedne mistnosti v pyzamu prejdu do druhe vis...pracujeme doma....ale jestli bude vse ok, brzy se to zmeni....mistnost budeme potrebovat na pokojik

blanuleplus
2. srp 2007

Luci, super zpravy 🙂 To je dobre, ze nikam nemusis. Ja ty nejhorsi 3 tydny vlastne ani skoro nevylezla z baraku. Maximalne malou prochazku v parku... Pomalu byl pro me problem sednout ke kompu napsat vam na konika. O to vic musim maknout ted. Ale jsem na to zvedava. Na dnesek jsem zaukolovana od MM, zitra by chtel jet vyzkouset novy surf prkno a v sobotu ma kamarad svatbu... 😖
My budem muset taky z naseho pracovniho pokojiku + skladiste predelat detsky pokojicek. Jsem zedava, kdy zacnem. MM by zacal nejradsi az po novym roce 😒 Jenze v lednu mam zkouskovy a v pulce unora muzu klidne rodit...tak ho budu muset trochu zpracovat, at udelame alespon do vanoc prepazku, svetlo a vymalujem...

zuzan
autor
2. srp 2007

Ahoj holky, Luci,moc gratuluju...je to krásná zpráva...a jsem ráda, že ses rozhodla dovolenou vypustit...opravdu to bude lepší a ono se v těhotenství ani nemá cestovat moc dlouho, tak ať všechno pokračuje tak krásně, jako teď 🙂 Blani a u tebe jsem moc ráda, že už se to začíná pomaličku zlepšovat a když jsi psala o těch slzičkách uprostřed náměstí, tak tě naprosto chápu...taky jsem těžce nesla kamarádky s dětičkama, což mi vydrželo doteď a potáhne se to se mnou, dokud nebudu vědět, že budeme mít taky takový zlatíčko...
Já jsem na tom asi jako Míla, taky mám nějaký depky, tak jsem včera ani nic nepsala... A co ovu? Dneska teplota stoupla na 36,8°C (jinak jsem mívala 36,4 nebo 36,4°C), tak to asi byla ovulace, ale co je mi to platný, když manžel včera ráno musel odjet do práce a tuleníčko bylo naposledy v úterý večer... Jinak motorku ještě pořád nemáme, takže ani z dovčy zatím nic nebude...ale zítra nebo v sobotu bychom se měli na nějaké jet podívat, tak si třeba hned nějakou vybereme a pak hned pádíme na dovču 🙂))

blanuleplus
2. srp 2007

No Zuzko, vzdyt to je idealni, jestli bylo tuleni v utery vecer a vcera byla ovu, tak to budu drzet poctive palce 😉 (Ovu je ten posledni den s nizkou teplotou a spermijky vydrzi 48 hodin.) Pak se nam musis s motorkou pochlubit. Ja bych na to teda nevlezla, ale muze to byt krasna dovolena. Zmena, volnost...

zuzan
autor
2. srp 2007

Já vím, ale kdyby to tuleníčko bylo včera, tak bych byla klidnější...takhle mi to přijde moc brzy... Ale pravda je asi taková, že si vymýšlím důvody, kdyby se to nepovedlo, tak abych pak nebyla zbytečně zklamaná, tak to radši zavrhnu dopředu a pak můžu být jen příjemně překvapená 🙂))Jinak Blani děkuju za držení palečků, jsi moc hodná 🙂
(u těch teplot mělo být 36,4 nebo 36,5°C), tak za 14 dní budeme mít jasno, ale moc tomu nevěřím, asi jsem moc velkej pesimista 🙂))

lucikpetik
2. srp 2007

je zuzi, tak taky si myslim, ze tulenicko super....ted jenom aby se ta teplota drzela a je to super...mooooc drzim palecky-..
jinak je mi zase zle, snedla jsem jogurt a mam pocit, ze mam zase hlad....

blanuleplus
2. srp 2007

Minimalne muzes mit radost, ze ovu byla. To je dulezity, ze telicko funguje, jak ma. A ńejakych 12 hodin je pro spermijky jak nic 😉 Treba budes vedet podle teplot uz driv 🙂 Kolikaty den jsi teda mela ovu? Urcite neni dobry se k tomu uplne upinat, ale pesimismus strc nekam do supliku. Vzdyt jsme tu vsechny holky sikovny...a cekame na dalsi // 😉

blanuleplus
2. srp 2007

Luci, taky jsem mela pocit, ze dokud jim, tak to jde. Jenze clovek by musel jist porad 🙂

lucikpetik
2. srp 2007

no to bych se asi blani za chvili neunesla, i tak ta vaha asi bude desiva...

lucikpetik
2. srp 2007

a zuzi jak pise blanka, s pesimismem fuc, dulezite je myslet pozitivne, ono se to nezda, ale opravdu to funguje...

blanuleplus
2. srp 2007

O vaze mi povidej... Sice jsem ted jeste kilo zhubla, ale uz ted me desi, ze trhnu manzela 😖 Budu muset do leta shodit, jinak se s tim novym prknem utopim, protoze me neuveze 😅

blanuleplus
2. srp 2007

Luci, nevim jiste, jestli jsi to byla ty, ale bavily jsme se tu o matersky... Mne na socialce poradili, abych do ty doby, nez pujdu na materskou, tam nasypala co nejvic penez. Treba i 90 000. Ze materskou pocitaji z toho, kolik jsi tam poslala za 12 mesicu pred nastupem na materskou a ten preplatek ti pak vrati po odevzdani danovyho prihlaseni. Nevim, jak na tom budem na konci roku financne, ale asi to zkusime.

zuzan
autor
2. srp 2007

Holky, moc díky... Ale jestli byla ovulka, to netuším, podle teploty evidentně jo, ale když jsem zanesla teplotu do grafu na fertilityfriend, tak jsem s napětím očekávala, jak mi tam v naskočí nějaká zmínka o ovulaci a ono pořád nic ☹(( Pořád je tam: Ovulation Day: Not Detected a já se přitom tak těšila... Blani, ještě abych ti odpověděla, předtím jsem zapomněla-ovulace byla včera, tedy 14.den (pokud teda byla)...
Jinak koukám, že je to fakt síla, co dokáže těhu udělat s tělem 🙂)) Ale mrzí mě, že máte takový problémy, jestli se najíst nebo nenajíst, aby vám bylo aspoň trochu dobře...Snad se to brzy srovná a bude líp...

blanuleplus
2. srp 2007

Zuzko, tak to mas ovu uplne ukazkovou a fertilityfriend to vyznaci az zpetne, kdyz mas 3 teploty vyssi. tak vydrz a pekne mer 🙂

zuzan
autor
2. srp 2007

Aha, tak díky za vysvětlení...já už jsem se obávala, jestli není někde nějaká chyba 🙂))

lucikpetik
2. srp 2007

jj, zuzi, jak pise blanka, v grafiku se ti to ukaze az pozdeji, tak vydrz....
a s tou materskou je to blani zajimave, to das jako na socialku najednou tolik penez?
nevim, kde se o tom poradit....

zuzan
autor
2. srp 2007

Tak fajn, to budu do zítřka zase trnout, jestli náhodou teplota zase neklesne 🙂)) Jsem docela nervák 🙂 Taky je u vás takový horko? Já teď byla na poště a sluníčko pálí parádně 🙂

lucikpetik
2. srp 2007

no vydrz zuzi a doufej, nervikama nic nevyresis, ikdyz chapu...
u nas? vedro tam moc neni, jen teplo 😉

blanuleplus
2. srp 2007

Tak jsem dorazila z nakupu. Zvladla jsem to, s neustalym popijenim dzusu, ale jinak docela dobry. Byla jsem shanet veci v OBI a kamaradovi "svatebni dar" a sla jsem kolem kocarku... To jsem zvedava, jak si zvladnem vybrat. Je super, ze si tu muzou maminky sdelit zkusenosti. Navic je mi jasny, ze 20 000 za novy surf je ok, ale kocarek bude za 15 000 drahy... 😖
Luci, jestli chces velkou materskou, tak tam musis dat pres rok docela dost. Jinak bys mela klasicky rodicovsky prispevek (nebo jak se to jmenuje - je to cca 7 400), protoze by materska vychazela min. Nechci te mystifikova, ale treba kdyz za 12 poslednich mesicu zaplatis 90 000, budes brat materskou 11 000.
Zuzko neboj, teplota uz neklesne 😉 Z Praglu hlasim teplo, ale da se to vydrzet 🙂

romcatko
2. srp 2007

Ahojky, já jsem tady, lae nějak se snažím na netu moc nebýt, protože se vždycky přistihnu, jak těm, co to vyšlo závidím.. a tam, co to nevychází (zváště IUI a IV) je mi to líto a taky pak mám strach, že nám to taky nevyjde...
Luci, mám z tebe radost, hlavně a´t vše dobře pokrauje. 😉

mila30
2. srp 2007

Ahoj holky.
Zuzi, prosím prosím napiš mi do IP " návod " jak si mám začít měřit bazální teplotu. Dnes jsem si koupila teploměr, zitra chci zkusit jaké to je 😀 . Napiš mi prosím, kde si i stáhnu to, kam budu zapisovat tu teplotu. Jsem na to zvědavá jaké to bude 😉 .
Jinak jsem se dneska byla podívat na to naše nové miminko a holky to jste nikdy neviděli tak krásné miminko 🙂 . Já vím, že je každé krásné, ale já když tam viděla toho drobíska, ten byl tak nádhernej, to nejde ani popsat 🙂 . Manžílek byl z něj taky mimo, když jsem ho viděla.....no prostě vím, že mě to nejde a vidím jak by miminko tak chtěl....
Blani, jsi šikula, že si ten nákup tak pěkně zvládla, teď už to bude určitě každým dnem lepší a lepší 🙂 .
Luci u tebe to přijde taky, teď se opatruj,odpočívej a hezky si užívej majinkýho mimíska u tebe v bříšku 🙂 .
A jak je Marti a Romísku Vám, už jste tady nějak dlouho nebyly...

lucikpetik
2. srp 2007

blani ja dneska taky byla nakupovat, jen trochu potravin a jak jsme se vratili musela jsem si jit lehnout...asi fakt nema cenu se prepinat...
milo tak drzim palecky, at teplotu meris taky jen jeden mesic jak ja a pak uz nemusis...romi ja vim, jake to je sedet tu na netu, taky jsem si rikala, ze to tu prestanu cist, protoze me to tu jenom stresuje, co vsechno se muze stat..
jen me holky napadlo, ze vlastne nic nevim,...je neco, co bychom nemely treba jist?

maova
2. srp 2007

Holky, taky jsem tady, ale tak odbíhám, tak jsem ještě nenapsala 😉
Dneska jsem dostala neschopenku, sice jsem si tam zase připadala nějak divně, porotože jsem nebyla objednaná a to se jim nikdy nelíbí, ale hlavní je, že můžu být doma v klidu a doufám, že se to špinění zase uklidní a bude všechno v pořádku. Když jsem doma, tak je to totiž OK a když začnu chodit, tak je to tu zase. Na kontrolu jdu až 30.8., tak do té doby se určitě budu trochu strachovat, ale snad bude miminko v pořádku. Stavila jsem se pak i v práci a co se tam děje, to je fakt strašný, takže jsem ráda, že tam teď nemusím být, jenom je mi líto kolegy a vlastně všech okolo.

lucikpetik
2. srp 2007

tak to je fajn, ze muzes byt doma, to pro vas bude lepsi...kazdopadne a mas vychazky?

maova
2. srp 2007

Luci, mám, ale takové nic moc a ještě jsem se s nima vnutila 😅 Od 10 do 12 a pak 14 až 16.
Nevím, jestli už jsem ti gratulovala, tak ještě jednou moooooc gratuluju k těhu a ať všechno dál krásně pokračuje 😵