Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
30. bře 2007

je marto koukam na ty stranky, to vypada dobre, no jo, ja a sladke, asi neco o vikendu vyrobim to tak vidim....mas s necim zkusenost?

lucikpetik
30. bře 2007

nic, jdu donatirat ty desky, nebo to nebudu mit nikdy a pak sem zase kouknu

zuzan
autor
30. bře 2007

Ty jo, tos mi asi ani neměla posílat 🙂)) Teď se mi tu chuťově buňky doslova perou, na co by měly větší chuť 🙂)) Na těch stránkách je receptů mnohem víc, než mi kamarádka poslala 🙂)) Běžím do města, ale za chvilku budu zpátky 🙂))

zuzan
autor
30. bře 2007

Luci, ty stránky, co sem na ně dávala Marťa odkaz, jsou tytéž, ze kterých mi ta kamarádka posílala výňatek...na těch stránkách je receptů ještě mnohem víc 🙂))

maova
30. bře 2007

luci, tak s tím krbem o tom přemýšlíme taky tak. Jsme ve druhém patře a tak nevíme, jeslti se nám vůbec bude chtít pořád nosit dříví nahoru a zase to čistit a nosit dolu. No stejně ještě musíme na oboje našetřit, tak uvidíme. Ale trochu to vidím tak, že vyhraje akvárko 😉 A to viditelné z obou stran, tak to by byl můj sen 😵 To musí být nádherný 😵

Z těhlech stránek s receptama holky ještě nic vyzkoušené nemám, já spíš vařím podle recepty.cz, tak je taky plno dobrot 😉 Ale určitě podle toho taky něco vyzkouším.
To maso v list. těstě najdu a pošlu vám ho 🙂

lucikpetik
30. bře 2007

ty kolacky jsou bajecne, ja neco vyberu a udelam a pak vam dam vedet, jen nevim, cemu dat prednost 🙂
natreno uz konecne mam a jdu odvezt tu tchyni na pedikuru, tak kdybych uz tady na vas nenarazila, tak krasny vikend.....

lucikpetik
30. bře 2007

holky ty stranky jsou perfektni, tolik dobrotek...

maova
30. bře 2007

Tak já se loučím, protože už musím běžet. Dneska jsem nic nestíhala. Ale budu tady o víkendu, protože manžílek má noční, tak budu doma a budu určitě nakukovat 😉 A jinak taky všem hezký víkend.

zuzan
autor
30. bře 2007

Tak už vás tu asi nezastihnu...já budu dělat hned dneska piškot s pudinkovým krémem a šlehačkou... Jinak krb byl vždycky můj sen a moc se na něj těším, budeme ho mít v obýváku, ale to akvárko by taky nebylo špatný, jen bych měla strach, jestli není moc náročný na údržbu? Mějte se moc krásně, užijte si slunný víkend a já se tu ukážu zas až v pondělí 🙂))

blanuleplus
30. bře 2007

Ahoj holky 🙂 Sotva jsem stihla prřečíst dnešní debatu a vy už jste fuč... ☹ Tak vám přeji krásný prosluněný víkend. My jedeme k našim. Nebyla jsem tam přes dva měsíce (těhotenství + marodění), tak se docela těším. Snad přijede i ségra.
Jinak mě trošku pobolívalo břicho, ale každou chvilku jinde, takže jsem si myslela, že se mi jen roztahuje děloha a neřešila jsem to. Jen mamka mi začla hned, co jsem jí řekla, že jsem těhotná, povídat o mimoděložním těhotenství (asi nějaký mateřský 6. smysl)... No a tak jsem se začla trochu víc pozorovat a protože jsem začla i slabě špinit, muž mě radši odvezl do nemocnice. Tam mě prohlídli, nabrali krev a protože výsledky nebyly nijak abnormální, poslali mě domů s tím, že když to bude bolet, okamžitě máme přijet (máme to do nemocnice 15 minut) a v pondělí přijít znovu.

ivusa1
30. bře 2007

Ahoj holky. Tak už mám vyndané stehy🙂 hledám nového gynekologa, nevíte o nějakym v Mladé Boleslavi nebo v Praze, tady jsou naprd. Operovali mě v Boleslavy, a byla jsem moc spokojená, taky říkali že to bylo za5 min 12☹ Doktor je fakt deb... Do příštího pátku mám neschopenku a pak mě tam už nikdy neuvidí. Jak jste si našli nového gynekologa? Prosím poraďte. Krásný den🙂

blanuleplus
30. bře 2007

Výsledky byly ukázkový i za další dva dny, uklidnila jsem se a těšila se, jak za další dva dny už mimi bude vidět... Jenže den před středeční kontrolou mě odvezla rychlá ze školy se strašnýma bolestma. Během půl hodiny jsem už nemohla skoro chodit a málem jsem omdlela... Jenže jsem zrovna měla kousek oplatky, tak mě nechtěli dávat narkózu. Navíc se mi postupně začlo dělat líp a za tři hodiny "mi nic nebylo". Tak si mě tam jen nechali na pozorování. HCG zase ukázkový. Jenže za další dva dny HCG kleslo, tak bylo jasný, že je vše špatně... Protože v děloze bylo něco, co mohl být mini zárodek gestačního váčku, udělali mi revizi dělohy. Druhý den kontrolní HCG pořád vysoký...takže laparoskopie a odstranění prasklého vejcovodu. Už jsem i krvácela do břicha... No, stát se to v Egyptě, kam jsme chtěli jet, bylo by po mně...

ivusa1
30. bře 2007

Holka ty máš ještě lepčí zážitky než já. Mě také skoro nic nebylo a už jsem si myslela že mi roste i břicho ☹ Ach jo, alespoň že už to mám za sebou. manželem jsme se rozhodli že to budem zkoušet hned, když nezasahovali do dělohy tak jsem zvědavá. Poprvé nám to vyšlo hned. Všem vám držím palce. Berete nějaké vitamíny?

zuzan
autor
30. bře 2007

Holky, já tu ještě jsem...když tak pročítám, jaký jste měli průběh, tak mi to přijde jak scénář z hodně špatnýho filmu... Je to zrádný a fakt hodně nebezpečný...Teď už to bude jenom dobrý a další těhotenství bude tam, kde být má...Mám z toho všeho ještě teď husí kůži...Ivuš, co stehy? Viď že to nebylo nic hroznýho? Jsem z jižních Čech, takže doktora ti neporadím, ale když si zadáš do vyhledavače na netu, určitě ti to nějakého najde, bohužel ale nebudeš znát žádné zkušenosti jeho pacientek, které jsou k nezaplacení...já obvolala 3 a všichni měli stop stav, ale tenhle jeden, který byl poslední na mém seznamu mě vzal bez problémů... Blani, tvé nervy si dovedu představit, obzvlášť když ti řeknou, že všechno vypadá v pořádku a výsledky HCG taky... Já jsem měla při prvním odběru v sobotu hodnotu HCG 174, v pondělí 179 a od té doby už to kolísalo mezi 160-190, takže mi řekli okamžitě, že těhotná jsem, ale rozhodně ne perspektivně a pak už jsme jen čekali, co se bude dít dál...Protože se nic nedělo, tak mě vzali ve středu preventivně na laparoskopii a pak už jsem se probudila bez vejcovodu...

zuzan
autor
30. bře 2007

Chce to hlavně pozitivní mysl a pak půjde všechno samo 🙂)) Vitamíny žádné neberu, jen kyselinu listovou, kterou mi doporučil dr., prý nic dalšího není třeba 🙂)) Tak já utíkám, mějte se krásně a hezký víkend

blanuleplus
30. bře 2007

Ahoj Ivuš, jó, užily jsme si všechny svý... Ale teď už to bude snad dobrý. Jak jsi přežila stehy? Já akorát cukala s pupíkem, na ten mi nesmí nikdo šáhnout 🙂
Stejně jste holky dobrý, nepamatuju si přesný údaje, ale skoro všem se vám to povedlo hodně brźy, ne? Uvidíte, že za chvilku budete mít mimi tam, kde má být 😉 To my už čekáme přes rok... Teda je v tom i čtyřměsíční přestávka po prvním potratu, ale stejně...
Já pořád ještě čekám na MS, už z toho pěkně blázním...mám bolesti jako při MS už asi 14 dní a nic. Takže ještě měsíc potom budem muset čekat...

blanuleplus
30. bře 2007

Ahoj Zuzko, já měla HCG 274, 475, 890 (to mě přivezli do nemocnice), 375 a 390...
Užij si víkend 🙂

zuzan
autor
30. bře 2007

Blani, ty už máš za sebou i potrat? Tak to mě moc mrzí...snad už sis všechnu tu smůlu vybrala a teď už to bude všechno jenom dobrý...Holky, já se tak těším, až některá z nás přijde s tím, že čeká miminko...bude to pro mě prolomení bariéry a obrovská naděje... Snad už se nám to splní brzy všem

ivusa1
30. bře 2007

Stehy dobrý, vůbec to nebolí🙂 Přeji Vám krásný víkend, já budu hledat toho nového gynekologa jsem zvědavá jak dopadnu 😒

ivusa1
30. bře 2007

Blani také mě to mrzí, teď už sis prošla vším, tak budeš mít na 100% zdravé těhu bez problémů!!!!

blanuleplus
30. bře 2007

No, už nám tu jeden uzlíček měl měsíc křičet (zamlklé těhotenství a následný samovolný potrat)... ☹ Byla jsem z toho, jak se termín porodu blížil, dost špatná. O to víc jsem se těšila, že se to povedlo a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to teď mělo být špatný...
Ivuš, držím palce s hledáním doktora. Já mám doktora snad dobrýho, ale zas má příšerně nepříjemný sestry. A ještě tu nemám praktickýho lékaře. Zatím vše ještě řeším s mamkou po telefonu 🙂

ivusa1
30. bře 2007

A ty jsi z Prahy?

blanuleplus
30. bře 2007

Jsem. Přesně půl roku 🙂

ivusa1
30. bře 2007

A můžu se zeptat ke komu chodíš? Sestřenka tam také jezdí ale nepamatuji si jméno, v úterý rodila a celé těhu byla velmi spokojená. Já v sobotu na operaci a ona v úterý rodí, hrůza, ale už se srovnávám🙂

blanuleplus
30. bře 2007

dr. Tesař. To by byla velká náhoda, aby to byl i dr. tvojí sestřenky.. 🙂 Jinak jsem byla v Krči - Thomayerova nemocnice a všichni tam byli absolutně skvělí.
Sestřence gratuluji. My se také dočkáme. 😉 Možná nám teď občas nebude úplně lehko, ale pro další otěhotnění je moc důležitý, aby jsme to zvládly co nejlíp... Já byla po operaci nejstatečnější (asi i tím, že jsem si uvědomovala, že mi vlastně zachránili život...) no a pak zas občas přijde z ničeho nic krize...na slzy máme právo, potlačovat to nemá cenu, ale pak to chce zas zvednout hlavu 😉

lucikpetik
30. bře 2007

ahoj holky, tak jsem tady zase na skok, nez pujdu pect nejaky ten dortik z tech stranek....teda musim rict, ze jste dobre, ja si taky zadne hodnoty nepamatuju...
ivus vidis, stehy mas fuc, tak ted uz to bude jen a jen lepsi....
ja se taky cukala s pupikem, tam mi taky nikdo nesmi sahat, takze rozumim.... 😉
no a zuzi ty ses ptala jak dopadla sestrenka, tak uz to vim, blby, dneska v pet rano potratila.... ☹
asi to mame v rodine nebo nevim.

ivusa1
30. bře 2007

Tak to jsme na tom stejně. A jsi s doktorem spokojená?

lucikpetik
30. bře 2007

ja jestli jsem s doktorem spokojena? no vzhledem k tomu, ze mi porad rikal, ze pohoda, zadny stes a pak jsem malem umrela, tak nejsem...
jenze zatim jsem jeste nenasla nahradu, nevim kam jit...na jednu stranu je to byvaly primar, docela si ho vsichni chvali, tak nevim, jestli zustat nebo jit jinam,..treba mel jenom blby den, nevim..
kamoska se mi mela primluvit u sve doktorky, ktera uz nebere, ted nekdy by mi mela dat vedet, tak uvidim, jestli me veme, zkusim to

blanuleplus
30. bře 2007

Jak jsem říkala, mám pocit, že je dobrý (má i nějakou ordinaci v centru - pošlu ti do IP adresu), kdyby nebyl, už tam kvůli těm jeho babám protivnejm nevlezu...
Luci, s tou sestřenkou mě to mrzí... Je to smutný, ale stává se to docela často. V kolikátém týdnu byla? Poprvý nad tím nemá cenu ani moc koumat...

lucikpetik
30. bře 2007

no byla v desatem tydnu....tak babicka je na nervy...dvakrat za pul roku se tesila na pravnouce a nic ...