Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
19. zář 2007

Luci, přesně tak bych si to taky představovala, ta chvíle samotného porodu už je možná i lepší, když budeme sami, ale tu dobu před tím bych taky nerada byla sama. No jo, ale co nadělám, když si chlap něco usmyslí, tak je to s ním těžký 😀 Ale ještě je čas, tak pořád trochu doufám 🙂

lucianka
19. zář 2007

Takže ani tu dobu před nechce manžel absolvovat? Marti, třeba si to vážně rozmyslí, ale pokud ne, nenuť ho. 😉 Dřív bylo běžné, že ženský rodily úplně samy a taky to zvládly... zvládly bychom to i my. 😉

maova
19. zář 2007

Mě to nejdřív mrzelo hodně, ale už se s tím smiřuju a přestávám to řešit 🙂 Je to tak asi lepší, nemluvím před ním o tom a jenom tajně doufám 😉 Začnu nenápadně třeba až ke konci a uvidím 🙂 V říjnu bude mít mimčo kamarádka, tak už slíbila, že pak přijedou a budou porod strááášně chválit 😀 😀 😀

lucianka
19. zář 2007

Tak já budu držet pěsti, aby to dopadlo dobře. 😉
Už mizím, tak se měj hezky a dej pak vědět, jestli Vám řekli pohlaví. 🙂

maova
19. zář 2007

Taky se měj krásně a já dám určitě vědět a na vás budu pořád myslet 🙂

lucikpetik
19. zář 2007

ahoj holky, jdu vas pozdravit, vratila jsem se od holice a trosku pochodila po meste - dala si u mekace jidlo, tak jsem zvedava, jestli tam chvili vydrzi..
byla jsem se podivat, na nejake tehu ryfliky, kolik to tak stoji a cena by sla cca 1200, ale ten hnus....
tak budu muset hledat dal....
zitra jdu na kontrolu, tak drzte palce, jestli bude vse ok, jdu si koupit gatata...

mila30
19. zář 2007

Ahoj holky,
Lucí držím palce, abz kontrola dopadla dobře a tobě Marti také,teď snad někdy jdeš na ten velký UTZ, že? Že by v pondělí?
Zuzi a co ty? Co je u tebe nového?
U mě nic, v pátek mě konečně čeká to vyšetření, tak budu vědět na čem jsem. Pak vám napíšu přesně jak to probíhalo.
A co ostatní holky, jak se máte ?

blanuleplus
19. zář 2007

Ahoj holky, jdu vas aspon pozdravit. Nejak se sem nemuzu poradne dostat a vzhledem k tomu, ze MM dostal antibiotika a zustane pracovat z domova, tak mam po vysedavani u Konika 😖
Vcera jsem nemela moc naladu, prisla jsem po zkousce spatne naladena 😒 a utahana...
Jen ten nas otesanek mi dela radost. Ma to byt skutecne kluk, tak jsem prestala silhat po ruzovych satickach 🙂 A dnes jsem si koupila tehu rifle v H&M v Letnanech. Vic se mi libily jiny, ale v tehle se citim lip a mam trochu rezervu i na stehnech 😉
Mejte se krasne, myslim na vas 🙂 Zitra budu na kapackach a ve skole, tak tu taky moc nebudu... ☹

ivusa1
19. zář 2007

Ahoj holky.
TAk jdu na kontrolu už zítra po 16 hod. Doktor má v pátek pohřeb nějaké kolegyn tak mě přeobjednal na zítra, tak bude snad všechno v pořádku. Těším se že uvidím mimčo, ale zároveň mám strach aby bylo všechno v pořádku. Do práce nejdu tak se tu snad dopoledne objevím. 😉 Blani to je krásná zpráva, my bysme chtěli kluka, tak jsem zvědavá 😉 A zítra budu schánět těhu kalhoty tak se rovnou mrknu na ty Letňany.
Zatím pa holky a mějte se moc krásně. Zítra dám vědět jak jsem dopadla

mila30
20. zář 2007

Ahoj holky,
Blaniiii to je fajn vědět, že to bude klučina 🙂 , to má asi taťka radost 🙂 .Tak moc gratuluji 🙂 .
Ivuš, dnes kontrola dopadne určitě na výbornou, pak nám napiš jak si dopadla. 🙂

zuzan
autor
20. zář 2007

Hezké ráno, holky...koukám, že vás těhulky čekají kontroly téměř všechny nastejně, tak ať dopadnou co nejlépe...Mílo a tobě zítra obzvlášť držím palečky...
Já sem budu jen nakukovat, nějak na mě doléhá to, že na zítřek mi vycházel termín porodu a nějak mám pocit, že jsou miminka všude, kam se podívám - na ulici, v televizi...v rádiu se o nich mluví taky...je mi smutno...Manžel měl přijet už dneska, ale nějak to nevyšlo, takže až zítra... No nic, už radši končím...
Blani, myslela jsem si, že to bude chlapeček, protože když je tam "něco vidět", nějaký náznak, tak je to jasný....u holčiček se musí předpokládat, že se to může změnit...

blanuleplus
20. zář 2007

Ahoj holky, za chvili vyrazim na kapacky a pak se budu nekde toulat po meste, protoze na studijnim maji az od dvou 😒 A pak hura do postylky... Aspon, ze je venku hezky.
Nam kluka vsichni tipovali, tak jsem byla zvedava a zeptala se u dr., jinak nam to bylo uplne jedno, prala bych si oboji, bud malou princeznu nebo poradnyho ulicnika. Tak to vypada na toho raubire 🙂 MM to nechtel vedet, hrde hlasil, jak se necha prekvapit a kdyz jsem mu rekla, ze ja uz to vim, tak okamzite vyzvidal 😀 Jen jeho rodice to vedet nechteji, ale stejne se casem asi nekdo podrekne... No a MM prvni reakce byla, ze si pak musime poridit jeste holcicku, ze bude mit super starsiho brasku...tak uvidime 😉 Nejvic nadseny z kluka bude urcite muj tata. Ten si ho strasne pral, ale po dvou holkach ho presla odvaha na dalsi pokus 🙂 A ted je stejne rad a pysnej, ze nas ma 😉
Ivus, tak at mas stesti a mrnous ti neco pekneho predvede. Mne delal dr. utz asi dvacet minut a stejne jsem prcka skoro nevidela, protoze se kochal sam, ale mam fotku 🙂
Luci, v tech Letnanech meli asi 10 druhu, cena od 1200 do 1500 a urcite v nich vypadam lip nez v MM riflich, ktery jsem ted nosila 😅
Marti, MM si taky vezmu jen na "hekarnu". Je to ten typ, co prepina telku, kdyz je tam porod i takovy ten "filmovy" 😉 Spis bych si tam vzala mozna mamku. Ale ta to ma daleko...
Pro vsechny snazilky: holky, neprestavam drzet palce 😉

blanuleplus
20. zář 2007

Zuzi, vim, ze to je blby (taky jsem to tezce nesla), ale taky se dockas, jsi na nejlepsi ceste 😉 Jo, jak ja bych ted brala napraveny zada...uz me pekne boli v krizi 😖 Tak se drz a zadny chmury, at se u tebe v brisku miminku libi 😉

zuzan
autor
20. zář 2007

Blani, díky...jsi hodná... A ze školy si nedělej těžkou hlavu, teď je pro tebe nejdůležitější váš chlapeček...

mila30
20. zář 2007

Zuzííí , chmury pryč a usmívej se 🙂 . Všechno určitě dopadne dobře a ani nebudeš vědět jak a budeš těhu. Jsme v tom spolu,takže vím o čem mluvím 😉. Na vánoce už určitě budeme mít majinký mimi v bříšku 🙂 .
Taky mě napadlo..ty jsi řákala, že jsi z Českých Budějovic? Já jezdím občas do ZLIVI, znáš to městečko ?

zuzan
autor
20. zář 2007

Ahoj Mílo, taky děkuju za povzbuzení...to bude zas dobrý, jen to na mě všechno dolehlo...
Zliv znám jen hodně okrajově, mám tam kamarádku-bývalou kolegyni a bydlel tam strejda, který ale vloni před Vánoci umřel...
A taky jezdíme okolo, když jedeme za manželovými rodiči 🙂

mila30
20. zář 2007

Zuzi, tak to je super, pokud tam někdy zase pojedu stavím se u tebe nebo si dáme někde srazík. Naše firma tam má pobočku a já tam občas jezdím školit.

zuzan
autor
20. zář 2007

Tak fajn, ráda tě poznám 🙂)) To jsi šikulka, když školíš, já jsem hrozná stydlivka a dělá mi problémy promluvit nahlas i před více, než 2 lidmi 🙂

mila30
20. zář 2007

Já jich většinou ani víc neškolím, to bych nezvládala a asi bych se z toho nervově zhroutila 😀 . Už takhle mi někdy dělá problémy někomu něco 10x vysvětlovat a být naprosto v pohodě a ještě se u toho usmívat. Někdy musím odejít na WC a tam se uklidnit 😀 . Naštěstí neškolím moc často.

lucikpetik
20. zář 2007

ahoj holky, tak vas jdu pozdravit a napsat info z kotroly...tak samozrejme aby nebylo uplne vse ok, tak mam RH faktor minus, tak jsme volali tatkovi, at prijde na krev....tim padem se sel podivat na miminko na UTZ a to jsem moc rada....
uz to neni zizalka, ale ma rucicky, nozicky....spinkal, doktor do nej dlubal,ale nechtelo se mu vstavat...nozka pres nozku, nahoru...ruka pres oblicej - to asi jak videlo tatinka... 😀
jinak snad vse dobry...mame 5,23 bez nozicek, s nozkama to neslo zmerit, protoze je melo nahore..priste jdeme za necely mesic na vyvojove vady a to uz mi asi reknou co to bude...
ostatnim moc drzim palecky na kotrolach....prohlidkach, doktorech...
a dneska si jdu koupit nejake ty gate, tak jsem zvedava, co poridim

zuzan
autor
20. zář 2007

No,to jsme se tu sešly 🙂 Luci, to není žádná tragédie, jen dostaneš po porodu injekci, aby další těhotenství probíhalo bez tvorby protilátek a budou tě víc sledovat, jestli si je tvé tělo nevytváří... Na to,že negativní Rh faktor má 15% populace,tak z celkového počtu 9 jsme tu už 3 negativní 🙂
Jinak gratuluju k úspěšné kontrole...musí to být nádherný pocit

ninouch
20. zář 2007

Ahoj holky, vcera jsem vubec nestihala se sem dostat, ALE 🙂 vcera jsem byla v tom Ustí a vzala mě 🙂 🙂 🙂 sice jsem objednaná až na 17.10. ale hlavně že mě vzala, mám radost, tak snad se věci daj trochu do pohybu a snad to brzy vyjde s mimiskem!!!Jinak nic novyho, dovča mi pomalu končí a v pondeli zase do prace ☹ ale jeste mam 9 dni dovcu, tak se mam jeste na co tesit.pa

lucikpetik
20. zář 2007

jj, zuzi...to jsme se tu sesly... 😀

maova
20. zář 2007

Ahoj holky, dostala jsem se k počítači až teď. Nějak jsem měla docela náročný den a jsem ráda, že ho mám za sebou, i když teď odpoledne už jsem byla s kamarádkou a to bylo moc fajn 🙂 Ráno mi u doktora nejdřív řekli, že mám vysoký tlak, tak to se jim nelíbí, tak, že musím ještě k praktický doktorce a uvidí se příště. Potom že mám cukr v moči, to ani nevím co znamená, tak příště nemám den před jíst sladké. Potom jsem šla ještě k té praktické a té se zase nelíbí štítná žláza, tak mě poslala na vyšetření. Uf, už abych to měla všechno za sebou a bylo všechno v pořádku.
A zítra v klidu všechno dočtu a zase napíšu 🙂

mila30
21. zář 2007

Ahoj holky,
Lucí to určitě bude všechno dobré a bude to tak jak píše Zuzka 🙂 .
Martí, ať už máš všechny kontroly za sebou a ať dopadnou co nejlépe 🙂 .
Já jdu dnes na to vyšetření, dozvím se zda mám vejcovod průchodný a jestli mám ovu na pravé straně...holky držte mi palce..mám strach jak to dopadne ☹ .
Po vyšetření určitě napíšu 🙂 .
Mějte moc hezký den 😵 a před námi konečně víííkeeeenddd 😵.

zuzan
autor
21. zář 2007

Dobré páteční ráno...Mílo, na tebe myslím už od rána...držím všechny palečky a věřím, že všechno je tak, jak má být a události naberou ten správný směr 🙂 Marti, cukr v moči taky není taková tragédie-je to docela častý, říká se tomu těhotenská cukrovka, takže tě budou taky sledovat a regulovat hladinu cukru v tvém těle...důležité je, že je mimísek v pořádku...
Nino a jak ty sis užila dovču? Byla ses někde podívat? Jsem ráda, že se tě doktorka ujala a ten první termín bývá většinou čekací, ale při dalším objednání už to určitě tak dlouho nebude 🙂

mila30
21. zář 2007

Zuzi, díky moc 🙂. Také věřím, že všechno bude naprosto v pořádku, protože když už pro to dělám takové psí kusy, tak to by bylo aby nebylo 😉 . Pak ti napíšu jak to vyšetření té průchodnosti probíhalo, bude to čerstvé, tak snad napíšu pro tvoji informaci víc jak posledně 🙂 .

lucikpetik
21. zář 2007

ahoj holky, Marto tak snad budou vsechny vysledky v poradku....milo tobe drzim dneska drzim palecky....
jinak me vcera kamoska docela vydesila, rikala jsem ji o tom RH- a rikala, ze to se vztahuje na druhe dite.....ale my uz jednou tehotne byly...nevite nekdo jak to je? docela me to vydesilo, budu to muset pozjistovat

blanuleplus
21. zář 2007

Ahoj holky, vsechny v rychlosti zdravim a pro jistotu, kdybych vas tu uz nezastihla, preji vsem krasny vikend 🙂
Milo, drzim palce a jsem zvedava na vysledky 😉
Ivus, jak jsi dopadla na kontrole ty?
Luci, nam jeste poradne nefungovala placenta, takze by se to predchozi tehotenstvi nemelo pocitat. K "smichani" krve matky a mimca dochazi vetsinou az pri porodu nebo pri nejakem urazu.

blanuleplus
21. zář 2007

Moc teda s vami posledni dobou nepokecam...ale aspon dam jeste fotecky do alba. Skoda, ze je posledni utz na jinem papire a nejde mi to nejak vyfotit ☹