Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
25. zář 2007

marti tak to jsi me potesila, jestli me to neprejde az do konce, tak to se mam fakt na co tesit...uz ani nevim, co to je kdyz je ti dobre....
blani tak drzim palecky, at mas zkousku v pohode...a to sprtani ti nezavidim, ja bych to nezvladla....
a ty znamenka,myslim, ze budes schopna driv, kamoska jak na to byla, tak akorat mesic nesmela do vody...

zuzan
autor
25. zář 2007

Ahoj holky...Mílo, moc mě mrzí, jak to dopadlo, ale věř tomu, že to tak asi mělo být a příště už tě budou mít pod kontrolou od začátku měsíce, tak snad hormony dají všechno do pořádku a to se pak začnou dít divy, že se ani nebudeš stačit divit, jak se to semele rychle 🙂))
Marti, tobě gratuluju k chlapečkovi 🙂 To asi bude dědeček pyšnej, po tom, co měl doma 3 holky...ale tatínek je samozřejmě přednější 🙂)) A jak se manžel tvářil po tom, co viděl mrňouska na monitoru???
Luci, je mi líto, že je ti pořád tak špatně...snad to brzy přejde a bude to zase úplně dobrý...
Blani, co se těch znamének týče, tak kamarádce je taky vyřezávali (myslím, že měla v hlavě asi 3 - docela velký) a v den zákroku si vzala volno a druhý den už šla normálně do práce, takže byla bez jakéhokoli omezení a ani neschopenku nedostala 🙂

maova
25. zář 2007

Holky, moc děkuju 🙂
Blani, držím moc palce, aby ses dneska dozvěděla dobrou zprávu, že jsi zkoušku udělala. To učení ti vůbec nezávidím, ale buď pilná, ať už to máš za sebou a budeš mít klídek 🙂
Luci, já jsem tě vůbec nechtěla strašit 😉 Ono se to podle mě často nestává. S kamarádkou se uvidím za 14 dní, tak se jí zeptám, jak jí je, třeba to byla jenom náhoda, že se jí to vrátilo.
Zuzko, dědeček chce mít překvapení, takže jediný neví, že to bude opravdu kluk 😉 Já myslím, že se bojí, že to bude zase holka, tak se radši neptá a nechce to vědět 😀 A David, tomu se myslím utz líbil, pořád se culil a na něco ptal. Nedá to teda nijak moc najevo, ale snad byl spokojený 🙂

maova
25. zář 2007

A dala jsem do alba naší včerejší fotku z utz 😉 Nahoře má vidět ručičku, vypadalo to, že si bude cucat palec 😀

ivusa1
25. zář 2007

Ahoj holky.
Marti moc gratuluji ke klukovi 🙂 Jsem zvědavá co se z miminka vyklube nám 😉 Jinak Mílo jsi hrozně moc statečná!!!
Dnes si mám volat na výsledky triple testu po 16 hod. tak jsem zvědavá jak to dopadne. Moc se bojím, aby tam něco nenašli.

blanuleplus
25. zář 2007

Tak ja za chvilku bezim...
Jo, znaminka nejsou problem, pokud se vam nespoji blby misto (ja si vymyslela asi dve nejhorsi 😒 ), co se samo o sobe spatne hoji, protoze se tam kuze hodne napina pri kazdem pohybu, tehotenstvi a navic se mi jizvy hoji hodne spatne. Uz mi vyndavali tri znaminka pred 2 roky a nic moc, malem to predelavali...kdyz jsem to byla domlouvat, tak mi rikali, ze min. tyden bych mela lezet na brise...haha, to uz nelezim dva mesice 🙂 a nebudu moct zvedat ruce. Proto na to jdu jeste pred mimcem. Pak bych se k tomu uz asi nedostala... Snad se to nejak chytne 😖
Marti, fotka je moc pekna 😵 Kdyz to ted do unora vsechno zvladnu, jak potrebuju, tak mi jeste budou chybet dva roky...ale aspon snad udelam do preruseni ty blby postupky 😉

zuzan
autor
25. zář 2007

Holky, jdu se s vámi rozloučit, odjíždím na to rovnání a od zítřka mám volno, takže se tu ukážu zase až v pondělí 🙂 Mějte se všechny krásně a užijte si prodloužený víkend 🙂

mila30
25. zář 2007

Zuzí, držím moooc palečky a moc na tebe myslím a přeji aby ti dopadlo vše dobře. 🙂

blanuleplus
25. zář 2007

Holky, zkouska zas nedopadla... 😒 ale dulezitejsi je, ze tripl testy jsou v poradku!!! Uplne jsem se rozbrecela ulevou... 😅

romcatko
25. zář 2007

Ahoj holky, omlouvám se, ale nestačím dočíst... udlám si čas během týdne. Srazík tedy vidím někdy koncem října???? Navrhnu pak konkrétnější datumy a časy a budem dolaďovat. Net nějak nestíhám, ale na "živo" vás uvidím ráda.
Marti, gratuluji ke klukovi.... a snažilkám držím palce (i když samotnou mě tu nechávejte). 😉

mila30
26. zář 2007

Ahoj holky.
Blani to vůbec nevadí, že zkouška nedopadla, největší štěstí je to co máš v bříšku a i na tom si musela hodně zapracovat, aby to vyšlo a vidíš...už jsi v 17tt, takže i ta zkouška se co nejdřív podaří. 🙂 A k testům gratuluji a řekneš nám už co to bude jako Marta? 😉
Zuzka včera psala, že Dornovu metodu zvládla na jedničku, takže teď už budeme holky držet palečky, aby se zadařilo, zítra má totiž ovu 🙂 . Takže tfuj tfuj tfuj 🙂 .
Přeji vám všem hezký a klidný den 😵 .

blanuleplus
26. zář 2007

Ahoj holky, byla jsem priserne utahana a uz hodinu me tu otravuje nejaky komar, tak jsem to moc nedospala... ☹ a dnes budu pres den pryc, tak ani nedospim.
Milo, ja uz to psala, ze to vypada skutecne spis na kluka 🙂 Diky za zpravu od Zuzky, ted uz to bude urcite dobry a ceka ji dalsi "zazracne" miminko, jako Lucku. A tebe pristi mesic 😉
Romci, po 17.10. bych vam mela byt plne k dispozici a moc se tesim na sraz 🙂

maova
26. zář 2007

Ahoj holky, jsem ráda, že Zuzka to zvládla dobře a držím jí teď taky moc palce 🙂
Blani, ze zkoušky si nic nedělej, příště jí určitě zvládneš, budeme držet všechny palečky 🙂 A důležité je, že je miminko zdravé 🙂 Jinak kolem mě se teď rodí jenom kluci, všechny co znám, tak čekají kluka, ale na únorovkách je to naštěstí tak půl napůl, takže i holčičky budou 🙂
Romčo, koukám, že toho máš hodně, tak ať to všechno zvládáš a určitě navrhni termíny a dáme to dohromady 🙂
A musím vám napsat, že najednou od včera cítím úplně krásně pohyby, že už se na to ani nemusím soustředit a najednou mimčo kope i když třeba sedím a nejvíc asi po jídle, asi se taky začíná cpát 😀 A nejhezčí je to bříško pozorovat, jak nadskakuje 😵

blanuleplus
26. zář 2007

Jéééé Marti, my chcem už takýýýý 😵 Já jsem dnes tak utahaná, že asi ani mimčo se k ničemu mít nebude...

blanuleplus
26. zář 2007

Marti, já vlastně podle utz mám termín 27.2., takže možná budu nakonec taky únorovka. Už se směju představě, jak mi praskne voda u postupek a budu je přesvědčovat, že jim to ještě dopovídám 😅

maova
26. zář 2007

Blani neboj, taky už mimčo ucítíš brzy 🙂 Hlavně, když máš takle posunutý termín, to už bude každou chvíli 😉 A nestraš, já se děsím toho, že mi praskne voda někde v autobuse 😀 Mě na utz řekli, že je mimčo větší, ale termín neposunuli, tak jsem taky zvědavá, jestli to u mě nebude zase už v lednu 😉

lucikpetik
26. zář 2007

ahoj holky, jdu vas pozdravit...byla jsem dneska u zubarky, mela jsem strach, abych se tam nepozvracela nebo me tam nenatahovalo, tak jsem vstavala o hodinu driv, abych se najedla a rozdychala to a nakonec to slo a prezila jsem to....
taky jsem vcera byla v Polsku, koupila si dvoje tehu kalhoty, vyfotim a dam do alba a maji tam spoustu miminkovskych veci opravdu levnejsich nez u nas, ale nekupovala jsem jeste nic.
taky gratuluji k uspesnym kontrolam, marti hned se jdu podivat na fotecku mimi, blani ze zkousky si nic nedelej, das ji priste, svet na tom nestoji, hlavne ze jste s mimcem v poradku.
zuzka dneska zada o tu adopci, jsem zvedava, co bude psat...
tak ja jdu zehlit... 😒

mila30
27. zář 2007

Hezké ráno holky.
U mě nic nového, takže ani nevím co bych vám měla napsat. Zatím snad jen, že se cítím dobře a nedělám si hlavu z toho neúspěchu 😉 , protože vím, že příští měsíc to vyjde 🙂 .
Přeju vám všem moc hezký den a pokud už nebudu mít čas dnes nakouknout, tak i hezký prodloužený víkend. 🙂

lucikpetik
27. zář 2007

dobre ranko, milo to jsou ale dobre zpravicky, ja dneska asi taky nakukovat nebudu, za chvili vyrazime s manzelem na tu kontrolu, tak preji prijemny den a prodlouzeny vikend jeste lepsi.

maova
27. zář 2007

I já přeji hezké ráno 🙂 Dneska jsem vstávala hodně brzo a jela jsem na krev kvuli štítné žláze a už jsem zase doma 🙂 Mimčo dneska stávkuje, ale ani se mu v tom počasí nedivím, taky bych radši spala 😉

lucikpetik
27. zář 2007

ahoj, tak vas zdravim, prave jsme se vratili z kontroly, manza ruka dobry...
stavili jsme se i v Olomouci v Olympii a mam dva nove ulovky, tricko a halenku, tak vyfotim a hodim do albika...

mila30
27. zář 2007

tak to je Luci fajn, že ruka je v pořádku 🙂 . A už se těším na tvé nové úlovky 🙂 a do Olympie v Olomouci chodím pokaždé když tam jsem, moc ráda 🙂 .

lucikpetik
28. zář 2007

ahoj holky, jak travite prodlouzeny víkend? manza jel pokladat podlahu na chatu, tak si vegetim sama doma...
milo ulovky nafotim a dam do albika, mam na to dneska cas... 😉

mila30
1. říj 2007

Ahoj holky. Tak jak jste strávili prodloužený víkend? Já měla v pátek rodinou oslavu a v sobotu svatbu, takže jsme celou neděli i přes to, že bylo krásně odpočívali 😀 .
Jinak u mě nic nového, vše v pořádku jen snad...že dnes mám rok od té druhé operace..a to je vše a tak to i beru...stalo se stalo a příště už se nestane 😀 , to je prostě jasňačka 😉 .
Jsem zvědavá jak dopadla Zuzka. Tak Zuzi rychle rychle ať už víme všechny novinky 🙂 .
Přeji všem pěkné a pohodové pondělí.

maova
1. říj 2007

Přeji všem hezké ráno 🙂
Zuzko, taky jsem moc zvědavá, jak jsi dopadla, tak už se těším až napíšeš 🙂
My jsme tady měli sestřenici z Ostravy, tak jsme prošli trochu Prahu, zašli do kina a včera už jsem taky tak nějak odpoledne odpočívala. Jinak žádné novinky taky nemám 😉

zuzan
autor
1. říj 2007

Ahoj holky...nejdřív vám musím říct, že se mi po vás móóóc stýskalo, tak jsem ráda, že už jsem tu zase s vámi...taky jste zlatíčka, že jste na mě tak myslely...no, já to říkám pořád, že jste všechny poklad 🙂)) Tak začnu popořádku 🙂)) V úterý na Dornově metodě, paní byla moc příjemná a sympatická...manžel tam byl se mnou, takže s námi paní sepsala anamnézu, uvařila čaj, chvilku jsem pokecaly a pak manžela poslala do vedlejší místnosti, která byla moc útulná - s látkovými křesílky-lehátky, intimním osvětlením, látky po stropě i na zdi...no a my s paní jsme šly na věc...nejdřív mi zkontrolovala délku nohou - pravou mám o 0,5cm delší, tak se snažila jí srovnat, ale nějak to nešlo - ten rozdíl byl pořád stejný, tak jsem dostala za úkol cvičit každý večer po dobu 2 měsíců 🙂)) A pak přišla na řadu kostrč - stála jsem, držela se židle před sebou a paní jí nahmatala - měla strach, aby nebyla zlomená, když jsem přiznala své úrazy z dětství, ale to se naštěstí nepotvrdilo, byla jen uhnutá doleva, tak jsem pohupovala pokrčenou nohou a masérka zleva tlačila hodně velkou silou na kostrč-to byla bolest jako blázen - naštěstí mě vždycky po chvilce nechala vydechnout, tak se to dalo vydržet, ale studenej pot mě poléval při každé sérii 🙂)) Ještě zjistila, že mám pravý bok výš a na pravé straně zkrácené svaly, takže se mám protahovat jen nalevo. Pak jsem se zase položila na masérské lehátko a dorovnávala mi kostrč (asi) přes stydkou kost - s nádechem jsem jakoby pánev nadzvedla a s výdechem mi masérka na stydkou kost tlačila a já jí protitlakem pomalu pokládala-to taky bolelo jako čert a říkala jsem si, aby mi jí nezlomila, ale dobře to dopadlo 🙂)) Pak mi v sedě projela celou páteř od kostrče až ke krku, srovnala zablokované obratle a vzala na řadu manžela, ale toho jen v rychlosti, protože už neměla moc času, tomu jen srovnala délku nohou a kostrč s tím, že ho pořádně srovná až příště, protože tam musím ještě poslední den menstruace na dorovnání té kostrče a současně nám oboum udělá i masáž baňkami...já tam strávila 2,5 hod. a manžel půl hoďky...Když jsme přijeli domů, zjistila jsem, že mám na nových kalhotech přes půl zadku mastný flek, jak mě paní špatně utřela od masážního oleje...tak jsem to přes noc namočila, předeprala, 2x vyprala, ale nebylo to nic platný...nevíte náhodou některá, čím by se dal odstranit??? Používala třezalkový olej, tak vůbec netuším, jak se ho zbavit, protože těch kalhot je mi docela líto...
Tak tím skončím Dornovu metodu a pustím se do adopce 🙂))

zuzan
autor
1. říj 2007

Ještě se vrátím k úterku-já měla doporučení 3-4 dny se fyzicky nenamáhat a nezvedat nic těžkého, milovat jsme se mohli s tím, že to nebude žádná divočina a já se nebudu namáhat...větší omezení bude až po tom dorovnání, ale to bude těsně po konci menstruace, tak to mi vůbec nevadí 🙂)) Ovulace byla opravdu ve středu, tak jsme se pilně snažili 🙂)) No a ve středu ráno jsme byli na té sociálce kvůli adopci...musím říct, že je to papírování pomalu větší, než při vyřizování stavebního povolení 🙂)) Ale paní byla moc milá, ochotná a vstřícná, takže jsme si o všem popovídaly, všechno nám vysvětlila a předala formuláře...Postup je takový, že až mi jí odevzdáme všechny papíry, tak ona je pošle na krajský úřad, kam si nás budou zvát na různá psychologická vyšetření, sezení s rodiči, kteří už mají adoptované dítě, absolvujeme víkendové školení a pak už budeme jen čekat... Trošku mě překvapilo, že adopce nefunguje na principu pořadníku, ale pro dítě se vždycky vybírají ti rodiče, kteří mu mohou postytnout nejlepší zázemí-takže někdo může čekat 7 let, zatímco jiní, kteří zažádali mnohem později, mohou mít miminko třeba do 2-3 let...Prý je teď doba, kdy je dětí čím dál míň a žadatelů hrozně moc, takže čekací doby jsou opravdu dlouhé... A teď k těm formulářům - úřady si sami vyžádají posudek z místa bydliště a rejstříky trestů a my dodáme fotku naší, fotku bydlení, posudek z práce (což mě taky překvapilo, protože nestojím o tom, aby se tohle veřejně probíralo u mě v práci), potvrzení příjmů, životopisy, lékařské zprávy, zprávu od gynekologa, vyplněné formuláře...určitě jsem ještě na něco zapomněla, protože těch papírů bylo asi 10, ale co bychom pro miminko neudělali 🙂)) Takže jsme s tímhle vším odcházeli a už cestou jsme se s manželem domluvili, že formuláře máme a ty nám teď můžou třeba půl roku ležet doma, už to je ale psychická úleva a v případě potřeby je můžeme okamžitě vyplnit a odevzdat 🙂))

No a jinak jsme strávili celé volno na stavbě, dělali jsme odpady, tak ještě musíme nějaké díly dokoupit a budeme je moct zasypat a částečně upravit terén 🙂)) A jak vy jste si užily volno? Co je u koho nového?

maova
1. říj 2007

Zuzko, děkujeme za vyčerpávající informace 🙂 Koukám, že ta Dornova metoda musí být pěkně bolestivá. Jsem zvědavá, jestli pocítíš nějaký rozdíl a bude ti líp 🙂 Na ty kalhoty zkus dát jenom jar a nech ho třeba den působit a pak znovu vyper. Jednou mi to někdo radil na mastný flek a opravdu to pomohlo, ale nevím, když je to tak velké. A s tou adopcí jsem četla nedávno, když jsem čekala na řidičák jeden článek a přesně tam psali, kolik je to vyrizování a papírování a všeho možného, že to vůbec není jednoduché. Ale jak píšeš, pro vás je to úleva, víte co vás případně čeká a teď už můžete papíry vyplnit kdykoliv 🙂 Je to fajn, že jste měli tak úspěšný týden 🙂

maova
1. říj 2007

Dala jsem do alba aktuální fotku bříška, zase po pěti týdnech 😉

lucikpetik
1. říj 2007

ahoj holky, tak vas taky zdravim po vikendu. Zuzi napsala jsi to uplne vycerpavajicne, postupy maji stejne, takze to probihalo uplne stejne i u me, ale jak bych to tak skvele nepopsala 😉 jsem rada, ze to mas za sebou...i ovu, ted se ukaze...
a adopce tak me taky prekvapilo, jakym zpusobem miminko prideluji...ale jak pises ty, papiry uz doma mate a ted bude zalezet jen na vas..co s nimi budete delat dal.
jinak ja vikend prozila na chate, nejdriv na nasi, tam manzel pracoval a pak jsme byli u nasich, takze pohodicka, pocasi vyslo, takze to bylo fajn, pak zasli na hriby, takze vcerejsi odpoledne jsme cistili a krajeli a jeste delali podzimni uklid na zahrade....
ted me ceka zehleni, tak jdu asi na to...at to mam za sebou...