Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

halpa
29. zář 2008

Ja jsem s tímhle neměla zkušenosti, ale je možné, že jde o anovulační cyklus a bude to chtít vyvolávačku. Určitě bych navštívila gynekologa.

bruffik
29. zář 2008

Cekala sem trosku prijemnejsi zpravicku ktera by naznacila aspon trochu sance,treba priste to vyjde ☹

halpa
29. zář 2008

Bruffik - nechtěla jsem tě tak odradit a zklamat, jen si myslím, že 14 dní už je dost dlouhá doba. Nicméně se můžu mýlit a v tom případě ti doktor řekne tu nejlepší zprávu v životě. Neklesej na mysli. Pokud se to přece jen tento měsíc nepodařilo, je to brzy a vůbec to neznamená, že to příští měsíc nevyjde. Já jsem po laparce taky chtěla všechno hned a teď, ale věř, že stojí za to počkat, mimi se ozve v pravou chvíli.

halpa
29. zář 2008

Nebo zkus jiný test. Nám se ukázala druhá čárka po dvou dnech meškání...Ale vše závisí na tom, kdy se mimi uhnízdilo.

bruffik
29. zář 2008

ja sem byla na laparce zacatkem cervence,pockam jestli mi prijde menstruace ted v rijnu a pak uvidim,miminko bych vazne moc chtela ale jak se rika kdo si pocka,tan se docka 😉

halpa
29. zář 2008

Já být tebou, tak nečekám a jdu k doktorovi, může to být i cysta nebo něco podobného. Nech se vyšetřit, ať víš proč mrška mešká, ať už se to příště neopakuje. Já jsem čekala 9 měsíců, ale stálo to za to. 😉

bruffik
29. zář 2008

Ale mozna jo,bud mi rekne prijemnou zpravicku,nebo a stim pocitam vic ze je nakej problemek.Alespon mi ho vyresi a ja budu mit priste vetsi sanci ze se to povede..

mimis
2. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem tuto diskuzi procetla hodne podrobne, prvne uplny zacatek a kdyz jsem videla, kolik to bere casu, tak zas konec. Vase prispevky jsou povzbuzenim a je bezva se takto podporit navzajem.

Ja mam po mimodeloznim 18.9., vzali mi pravy vejcovod a prislo se na to taky hodne nahodou. Nic mi nebylo, ani nebolelo. Jako na potvoru mel bracha pred svatbou, operace byla ve ctvrtek a ja mela jit za svedka v sobotu. Nakonec to brachovi odsvedcil nekdo jiny, ale my se byli podivat. Je pravda, ze jsem na tom trochu lip nez vetsina z vas, nebot my uz mame jednu holcicku, ale stejne jsme to nesli celkem tezko..

Mne se osvedcil nejlepsi recept na otehotneni vubec na to nemyslet, planovat si spoustu jinych veci a pak to jde celkem samo. Meli jsme to tak s prvnim normalnim tehotenstvim i s druhym mimodeloznim 😢
Preju vam vsem jen samou radost a //!! Mejte se krasne!

bruffik
2. říj 2008

ach jo tak sem dnes dostala ☹ Porad sem doufala ze ta mrcha neprijde a mimisek bude ☹ hm trebas se zadari tendle mesic 😉

mimis
2. říj 2008

neboj, pristi mesic to urco vyjde 😉 Budu drzet palecky!

halpa
3. říj 2008

Bruffik - miminko příjde, až to budeš nejmíň čekat 😉

lukynka
3. říj 2008

ahoj holky,byla jsem zde v dubnu,prodělala jsem si to co asi věechny z nás 😔 ,ale ten nahoře mě asi rád nemá,27.9. jsem opět byla mimoděložně těhotná a znova laparka,ale tak trochu záhadně,minule mi tam nechali pahýl levého vejcovodu a v tom se to opět chytlo,vše ze začátku vypadalo dobře,pak jsem začala krvácet a doktoři si mysleli,že jsem jen raně potratila,tak to ani nehlídali a ouvej hcg neklesalo a pak to už viděli
při cestě na sál mi to prasklo a prý mi rozbourávali srůsty na pravém vejcovodu

chtěla jsem se optat,zda některé z vás také srůsty rozbourávali? jsem z toho tak trošku mimo,popravdě mám strach znova otěhotnět ☹

teksas
3. říj 2008

Ahoj holky po dlouhe dobe zase nakukuju ..
lyknyko me taky odstranili pravy vejcovod a v tom druhym mi odstranovali strusty a na konci sestinedeli jsem znova otehotnela....zatim vse probiha tak jak ma ...doufam ze to dotahnem do zdarneho konce

badik
4. říj 2008

Lukynko:takze jestli jsem to dobre pochopila ty jsi mela mimodelozni tehotenstvi v jiz odstranenem vejcovodu,respektive v jeho zbytku?To jde?

lukynka
5. říj 2008

badik,ano bylo to podruhé v levém vejcovodu,prý v pahýlu který tam nechali po minulém mimiděložním těhu., také jsem o tom nikdy neslyšela a byla docela v šoku,nejdřív se báli aby to nebylo v děložním rohu,ale "naštěstí" to bylo v tom pahýlu a tak ho opět odebrali,nechápu proč mi ho tam vůbec nechávali 😖 ,,když toto může hrozit

badik
5. říj 2008

Ale na druhou stranu bud rada ,ze kdyz uz se to stalo,tak ze je to v tom pahylku.Porad mas jeden funkcni vejcovod.

bruffik
9. říj 2008

ahojky,tak sem si udala chvilicku a nakoukla sem,pristi tyden bych mela mit ovulaci,tak se treba zadari 🙂 🙂 no zatim pa mej te se hezky

michina
9. říj 2008

Mě říkali (jsem po dvou laparkách po dvou mimodelož.), že při dostranění vejcovodu do nikdy neodstraní přímo u dělohy, protože to silně krvácí a tak nechávájí vždycky malý pahýlek. Když jsem byl na prvním pohovoru při IVF, tak jsem se ptala, jestli mi teda už nehrozí mimoděložní, když už nemám ani jeden vejcovod. Vyvedli me z omylu, ze i kdyz mi embryjko zavedou primo do delohy, embryo muze klidne jeste vycestovat do toho pahylu vejcocodu. Treba se to stalo i tobe, normalne jsi otehotnela pres druhy pruchodny vejcovod a oplodnene vajicko putovalo pres delohu, delozni roh az do pahylu vejcovodu. Bohuzel tohle neovlivime, je to na prirode. Já měla 1.mimodelozni letos v lednu. Po třech mesicich jsme se mohli snazit znova, druhy vejcovod se zdal pri laparce normalni (pruchodnsot mi nedelali, coz bYch ted zpetne poucena vyzadovala, i kdyz vysledek by byl stejny) a hned v kvetnu jsem byl tehotna znova. HCG rostlo jako strhane, v deloze nic nevideli, ale ani nikde jinde nic nebylo videt. Prvne mi vejcovod uz praskl, takze to bylo akutni, tak me ted opravdu hlidali. Kdyz bylo HCG 2000 na nic necekali a i kdyz nebylo nic videt, pri laparce a následne histologii se to potvrdilo..

Jen jsem chtela rict, že mimodelozní tehu muze tedy byt i v pahylu odstraneneho vejcovodu. Tak se, holky, drzte, taky jsem si to prosla a dnes uz stimuluju a pristi tyden jdu na odber vajicek. Mimochodem, na pricinu se neprislo, proc vejcovody nebyly pruchodne, ze se tam vajicko usadilo a rostlo..

lukynka
11. říj 2008

ahoj michina: děkuju ti za obsáhlé vysvětlení 🙂 ,něco podobného mi v nemocnici říkali,ale až tak jsem je nevnímala,spíš jen to,zda můžu mít ještě děti, na příčinu jsem se také ptala a nikdo prý na stoprocent nedokáže určit z čeho se srůsty dělají,i když mi je prý rozbourávali,tak se opět mohou udělat,ted jsme podávali žádost o lázně,tak uvidím co z toho vyjde

uvidíme pak co se vyklube,jsem smířená i možností umělého,ale na to ještě čas

všem přeju zdárný a plodný konec 😉 , a maminkám zdravé ratolesti 🙂

mimis
13. říj 2008

ahoj holky, chtela jsem se prosim zeptat, jak dlouho vam rekl doktor, ze byste nemely po laparce cvicit? Myslim jako rotoped a tak.. diky

mar26
13. říj 2008

mimis - já byla obejdnaná po šestinedělí na kontrolu, po kontrole, která dopadla ok jsem dostala svojení cvičit. Ale v tom šestinedělí je zakázaná jakákoliv námaha.

mimis
13. říj 2008

ahojky mar26, dekuji za odpoved!!!ja se prave jen laduju samym nezdravym jidlem na nervy (to je ma vymluva), tak abych vedela, kdy muzu zacit neco delat. Jeste jdnou diky!

badik
13. říj 2008

Jo to cviceni me taky zajimalo.Protoze se ted jen valim doma a cpu nejakyma dobrutkama.Jenze ja nebyla na laparo,ale rezali me tak nevim jestli uz muzu cvicit.

mar26
14. říj 2008

badik - to by ti měl říct asi tvůj gynekolog.Já k němu šla hned po šestinedělí na kotrolu a sám mi pak řekl, že jestli jsem zvklá cvičit atd.,že už vše můžu dělat jako dřív. Ani jsem se nemusela ptát 🙂

dani.ela
15. říj 2008

ahoj holky,
po dlooouhatansky dobe jsem zavitala sem, abych treba aspon trochu povzbudila. Mimodelozni jsem si prozila v prosinci, vzali mi levy vejcovod i kus vajecniku. Nechtela jsem si moc pripoustet dalsi komplikace do budoucna, ale jasne ze jsem na to dost casto myslela... hledala jsem vsemozny informace a i tady jsem si hodne pocetla o zkusenostech nas vsech, moc mi to pomohlo. Nikde jsem se poradne nedozvedela, jak moc se snizuje pravdepodobnost dalsiho poceti, az muj novy doktor mi rekl, ze to je jen cca 5-8 %. A to je dobry ne? 🙂 mne se to podarilo velice brzy, ani se mi tomu nechtelo uverit a dneska uz jsem v 4,5 mesici. Moooooc vam vsem drzim palecky, at to co nejdriv vyjde i vam!!!!

neme
16. říj 2008

ahoj holky,
také jsem před 7 týdny prodělala mimoděložní těhotenství, vzali mi levý vejcovod. Snažím se tady všechno pročíst, dost mi to pomáhá.Snažili jsme se o mimi skoro rok a půl. Včera jsem byla na první schůzce v CAR u Apolináře, doktorka říkala, že je šance 50 %,ale každý doktor má jiný názor.Bylo mi dost mizerně, ale čas je nejlepší lékař a dnes už je to lepší. Hrozně mi dodává sílu, když se to někomu povede. Bohužel moje mamka měla po mě dvakrát mimoděložní a vzali jí oba vejcovody. Tak se modlím, aby to bylo u mě jiné. Můj lékař mi lázně nenavrhoval, ale přemýšlím o nich.Dostala jsem to až 7. týden po zákroku, tak doufám, že vše bude v pořádku.Mě doktor dovolil sportovat už týden po laparo (dělali mi i revizi dělohy, nevěděli, že je to mimoděložní, jen HCG klesalo a nikde nic neviděli). Takže jsem sportovala už 14 dní po zákroku, opatrně,ale přece.Dneska už funguju úplně normállně.
Držím palce, at se vám všem zadaří brzy.
🙂

badik
16. říj 2008

neme:no me pripada ze dneska uz lazne nabizi malo doktoru,ja jsem si o ne rekla sama,jeste mi je musi schvalit pojistovna a pak snad pojedu.Nevim na kolik mi pomuzou s otehotnenim,ale pocitam,ze se mi ulevi po psychycke strance.Je toho ted na me moc,takze se docela tesim.
Jinak myslenku ze bych mohla mit problemy s otehotnenim si ani nepripoustim,ale strach,ze se to stane znovu mam obrovsky.Taky mi hodne pomaha kdyz tady ctu o tom,ze se dalsi podarilo otehotnet,ale to asi kazde z nas.
Vsem drzim palecky.

pajinkaa
16. říj 2008

Ahojky holky, vždycky průběžně koukám na mně známá témata.... a přidám trošku do mlýna - prošla jsem si taky spoustou problémů... měla jsem mimoděložní - resp. právě to horší - v rohu dělohy - takže mi museli vzít kromě vejcovodu i kousek dělohy... ale co je hlavní - po 4 měs po operaci jsem otěhotněla!! a jsem 20 tt - tak snad to vydrží... i když člověk už se bojí...

vložím sem svoje téma - kde jsou podrobnosti, kdyby si chtěl někdo počíst, co se taky dá zažít...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Nicméně - chce to čas a zkoušet znovu - nebo případně IVF, když není možné jinak!!

Moc držím všem pěsti!!

halpa
16. říj 2008

Holky, na lázně nedám dopustit. Mám dvě kamarádky, všechny jsme byli ve Františkách a dneska jsme všechny těhotné, takže říkejte si o ně,jsou zázračné. 😉

pajinkaa
16. říj 2008

Já taky byla ve Františkách - jsou super!!! 🙂 a pak jsem měla jet do Klimkovic, ale to už jsem nějak nestihla - byly // 🙂

ale souhlas, je třeba si o ně říkat a dr. uhánět!