Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ipuska
3. lis 2008

To se bojí asi všechny, co prodělaly mimoděložní těhu. Toho strachu už se asi nikdy nezbavíme ☹

makkyta
3. lis 2008

pajaa26 - ja mu zavolam, ale myslim, že řekne, abych přišla v tu středu, přeci jen je hrozně brzy na to, aby něco viděl... a dneska už vůbec nekrvácím... no já fakt nevím... ale já se fakt poseru, jestli to tam bude zase, pak už mi nezbyde než ivf

pajaa26
3. lis 2008

makky, možná to bude v tom pahýlu........

pajaa26
3. lis 2008

já si ale myslím, že to z tebe "odešlo".......

makkyta
3. lis 2008

mě nenechávali pahýl, měla jsem to poslední 1,5 cm od dělohy... kdybych neměla to divné píchání a bublání na pravé straně, tak si taky myslím, že to byl potrat... fakt nevim, asi koupim ten test.. zbytková už by tam neměla být skoro žádná... krvácela jsem hodně, opravdu hodně moc...

halpa
3. lis 2008

mimis - bříško po tom zákroku je rozbolavělé ještě dlouho, proto doktoři nedoporučují hned otěhotnět. Myslím, že by to mělo být v pořádku, ale kdyby tě to dlouho trápilo, raději jdi k doktorovi, ať na tebe koukne.
Makkyta - já vím, že ti tady všechny holky radí, abys utíkala k doktorovi, ale já myslím, že bys měla opravdu ještě do té středy počkat. Pokud nemáš veliké a nesnesitelné bolesti břicha, počkala bych. Testem samozřejmě nic nezkazíš.
Holky - všechny ostatní držte se, ipusko - doufám, že všechno dopadne na jedničku.

lukynka
3. lis 2008

já měla hcg 2458 a pak postupně klesalo,bylo to v 6t a tři dny na to mě oprovali,normálně mělo by po 2 dnech prudce stoupat

halpa
3. lis 2008

Mě operovali v 5+5tt a hcg jsem měla do tisíce (už si přesně nepamatuju), ale vím, že po dvou dnech to stoupalo jen po desítkách, ipusce stoupá po stovkách. hcg by mělo být dvojnásobné, ale při tak vysokých hodnotách si myslím, že to není až tak nutné, poskok o stovky bych řekla, že je dobrý.

makkyta
3. lis 2008

lukynka - fakt ti klesalo, jo? tak to už ten plod asi se dál nenvyvíjel.. to mě se teda úspěšně vyvíjel, normálka jednou za 2 dny se hcg znásobilo, pak zase ne a pak zase jo... doktorři zmatený, že to vypadá na normal těhu,ale nikdo nevěděl, kdy byhc asi otěhotněla, a pak se ukázalo... 1x2 cm velký 1,5 cm od děložního rohu...
halpa - jj, asi ještě počkám, přeci jen po tom minulém týdnu, kdy mě měl doktor na telefonu každý den, by už asi zešílel... žiju v praze, tak kdyby se něco dělo, tak jsem ve špitále hnedle, no...

makkyta
3. lis 2008

halpa - tys měla hcg do 1000 a oni to viděli na utz, jo? Já měla skoro 2000 když to konečně viděli na velkém utz v motole.. aleje pravda, že 3 dny před tím mi můj doktor řekl, žeje to v levém vejcovodu, že to tam pohmatem cítí, ale v motole to nemohli najít, tak mě poslali domů a šla jsem na operaci až v pátek...

lukynka
3. lis 2008

někde jsem četla že mi to mohlo projíd dělohou a ,jednoduše napsáno, vyklouznout do toho levého pahejlu kde nebyl ten vejcovod,ale to by znamenalo že mi to tím pravým muselo projíd,
u prvního mi hcg stoupalo pomalu tak to byl ten náznak a po druhé jsem ho měla vysoké ale pak klesalo a to si mysleli že jsem jen potratila,no ale pak už to viděli a šlo se

halpa
3. lis 2008

Ne, nepoznali nic, jen hádali, viděli jen tekutinu za dělohou. Dva dny mě nechali v nemocnici trpět bolestí a pak, když hcg nestoupalo, mě poslali pod nůž.

makkyta
3. lis 2008

halpa - tak to jsou docela frajeři, když do tebe začnou řezat, aniž by něco viděli, ale zase pokud jsi měla bolesti. To já neměla žádné, přišla jsem k Dr. s tím, že jdu na kontrolu po potratu a že je mi fajn a on zkontrolloval UTZ, ten byl v pořádku a pak mě poslal na krev a tam se to zjitilo... měla jsem jen malé bolesti na pravé straně (mimi bylo na levé)... no tak jsem zvědavá, jak to bude teďka...

lukynka
3. lis 2008

ono to má opravdu u každé jiný průběh,tak je těžké to na 100% potvrdit

makkyta
3. lis 2008

jj, asi fakt jo... no musím vydržet do středy.. dneska mě tam ani moc nebolí a neškube a ani nekrvácím, spíš se cítím, jak pře ovu.. ale to bude taky tím, že jsem hodně unavená, jak jsem v noci nespala, tak se cítím celá oteklá, bolavá a utahaná... a mám hlad, ale kolegyně už se řítí s obědem...

halpa
3. lis 2008

Takže ipusko, v albu jsem viděla, že už se mimoděložního bát nemusíš a všechno je OK, takže gratulace. 😉 🙂

ipuska
3. lis 2008

halpa • ahojky, sice ještě nemám vyhráno, ale potěšení slyšet, že mimoděložní je vyloučeno 🙂 a děkuju

makkyta
3. lis 2008

ipushka - super!!!!!!!! gratuluju moc!!!! mam velkou radost. Ipusko, jenom nevím, jestli jsem odpověď přehlídla a nebo jsi nepsala. Ty máš druhý vejcovod funkční? Za jak dlouho od laparky jsi šla na ET a co šechno to obnášelo?

lukynka
3. lis 2008

ipushka přidávám se ke gratulaci,tak at roste 😉 krásný pohled na takový obrázek

ipuska
3. lis 2008

makkyta • druhý vejcovod mám dobrý, při laparce mi ho zkontrolovali. Já ten pravý měla takový jeden měsíc průchodný a jeden ne, protože se mi tam vždycky ob měsíc udělala taková dutinka, která ho ucpala. Dok´tor mi radil ať si ho nechám odstranit, ale já se bála narkozy tak jsem to nechala...no a jak to dopadlo. Zůstal mi naštěstí ten zdraví. Mimoděl. jsem měla(teda laparku) 13.2.2008 a tranfer emryjek byl 16.10.2008, ale mezitím musíš mít nějaké krevní testy, souhlaa pojišťovny, předoperační vyš., stimulace hormonama, punkce vajíček a pak teprve transfer. Vypadá to zdlouhavě, ale myslím, že do 2 měsíců, max. 3 se stihne všechno, pokud se něco někde nepokaká 🤐

ipuska
3. lis 2008

lukynka • děkuju, zatím je ale vyloučené jen mimoděl. teď čekat na to ostatní 😒 🙂

makkyta
3. lis 2008

ipuska - díky za info... no, já pokud to byl teď potrat, tak pojedeme ještě přirozenou cestou a pokud mimoděložko, tak nás čeká tohle všechno... chtěla bych jet kdyžtak do lázní a pak teda to umělý...
mocinky ti přeju, ať je vše ok a mimísek hezky roste!!!!

ipuska
3. lis 2008

makkyta • já jsem taky chtěla přirozeně, ale 5 let jsme se snažili a nic. Pak se to povedlo a bylo to MT, nechtěla jsem už prostě čekat dalších 5 let tak nám k tomu štěstí pomohli lékaři. Pokud nemáš problém přirozeně otěhotnět tak bych to taky zkoušela ještě normálně 😉

Makky, uvidíš, že se to povede, moc ti držím všechno co mám 🙂

lukynka
3. lis 2008

ipuska teď už to bude určitě dobré bříško ti poroste jak trvička 😉 😀 ,já ti tak závidím,ale hold si budu muset počkat a po lázních to určitě půjde samo 😀

také jsme po tom druhém mimo. přmyšleli o umělém,ale to by prý teď pojišťovna nezaplatila,pokud tam je ještě jedna možnost přirozeného

makkyta
3. lis 2008

ipuska - no my fakt nemáme problém, snažíme se od února, po třech měsících missed abort (jestli vůbec, bylo to asi 4 dny po MS a čárka byla slabá), pak za 2 měsíce po tom mimoděložko a teďka třetí cyklus snažení už jen s jedním vejcovodem zase těhu - jaké, to ještě nevíme, že... takže pokud šlo opět o missed abort, tak budeme se snažit dál přirozeně asi, s podporou hormonů na udržení.. pokud mimoděložko podruhé, tak holt zbývá už jen umělý..
děkuju moc za podporu.. jsem opravdu s nervama na kousky, takže děkuju

ipuska
3. lis 2008

lukynka • taky jsem si říkala, že kdyby se nedej bože něco stalo tak si zažádám o lázně. Kdy máš vůbec na ně nárok?
Proč by to neměla zaplatit? Hradí 3 pokusy? A je to tvoje věc kdy se pro něj rozhodneš 😒

Makky, koukám, že to nemáš jednoduché. Ty lázně si také chválí....budeš se tam mít jako v bavlnce 😉 🙂

lukynka
3. lis 2008

maky ty to vzdáváš 😒 ,vydrž do tý středy a říkej si že to bude dobrý a když nedejbože ne,tak ti tam hold šoupnou z venku a podívej se na ipusku 😉 ,máš hold mechanickej problém,ale plodný evidentně jste 😅

makkyta
3. lis 2008

ipuska - jj, není to zrovna jednoduchá, to nééé, do toho hlavně mám ještě rodinné problémy a tak, tak si kolikrát říkám, jestli už to se mnou nešvihne.. a teďka fakt teda pociťuju, že mám nervi na pochodu a to pořádně... dneska celej den ani kapka krve, jenom při utření ráno trošičku špinění růžového... ani mi tolik v tom břiše necuká.. bože, co já bych dala za missed abort, nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale je to tak...

ipuska
3. lis 2008

Vím, co tím myslíš Makky a vůbec se nedivím, že tohle píšeš ☹

makkyta
3. lis 2008

lukynka - jj, plodný to my jsem až moc, řekla bych!!!! Kdykli jsem se trefili do plodnejch dnů, tak byl mimiís... víš co, já byla těhu v osmnácti a šla jsem na potrat, teď si to vyčítám, moc.. ale už mě napadají opravdu černý myšlenky... jsem věčný optimista, pořád jsem si říkala, že všechno zvládnu, ale prostě nezvládám to.. snažím se tomu postavit, ale nejde to... jééé, to budu za krávu, když to bude "jen" potrat... šílím tady několik dní a pak budu v pořádku 😀