Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

marrttina
3. lis 2008

Ahojky a hezky den,tak u doktora jsem objednaná na 7.11.Takže do pátku musím vydržet.Tedkom mě zase nic nebolí a je mi fajn,takže asi fakt jak si psala to nic nebude.A já tobě držím moc palečky 🙂

lukynka
3. lis 2008

ahojky holky, marti píchání je v těhu přirozený určitě to bude v pořádku a ty také

maky stále ti držím palečky,změnilo se něco,nebo stále krváciš?bavila jsem se se dvěma holčinama co bouhžel potrtili a ty prý krvácely hodně,takže je tu stále možnost,že je vše v pořádku
pěkný a klidný den
já už 10.11. jedu do lázní,tak se moc těším a doufám že všechny napíšete jak jste těhotné a v pořádku 😉

makkyta
3. lis 2008

Ahojky Lukynko - no.. nekrvácím.. bylo to takhle úterý + středa dopoledne hnědé špinění, středa odpoledne - špinění jasnou čerstvou krví, čtvrtek + pátek krvácení jak podříznutý prase, tuze moc krve a odcházející sliznice, sobota + neděle hnědé špinění a občas čerstvá krev (tak nějak jsem vypozorovla, že čistá krev většinou po škubání v pravém podbřišku).. takže si myslím, že je to nad slunce jasné.. já do té středy nevydržím!!!
Já si taky kdyžtak požádám o lázně, pokud to zase dopadne špatně, to každopádně...

ipuska
3. lis 2008

Ahoj holky, vy jste ¨při mimoděl. těhu krvácely? Já vůbec, jen do dutiny břišní.
Ještě jedna otázka, při mimod. čárky na testu sílejí nebo ne?

makkyta
3. lis 2008

to ipuska - no já při tom v létě začala špinit, pak krvácela, diagnostikovali mi na Bulovce potrat a za týden po "potratu" jsem šla na kontrolu, nabrali mi kontrolní hcg a bylo 413 a to v den potratu na Bulovce bylo 63. Takže bylo jasné, že tam někde něco roste. A pak už to jelo, odběry ob den a když to uviděli na UTZ, tak šup do špitálu.
A tobě ten vejcovod prasknul? To musela být rychlost dojet do nemocnice, hendle operace, co? Jak rychle je potřeba zásah doktorů?
Jinak mi test sílel, pomalinku, ale sílel.. prostě ne tak, jak by měl...

lukynka
3. lis 2008

já to měla podobné při obou jsem trošku krváce a trošku špinila,čárka byla při prvním slabá a při druhém těhu. silná,takže je to po každé jiné,ale každopádně při podezdření jíd radši hned k doktorovi,nemá se s tím zahrávat

ipuska
3. lis 2008

makkyta • mě vejcovod prasknul, jela jsem okamžitě do nemocnice a hned na sál, museli ještě zrušit kvůli mě nějaké operace.
Já jsem teď 19 dní od ET.
13. den od ET jsem měla hcg 1200 a 15. den od ET 1800

makkyta
3. lis 2008

ipuska - a ty jsi šla hnedle na ET, ikdyž máš ještě jeděn vejcovod? Mě to doktor taky nabízel, ale já řekla, že to zkusíme ještě přirozeně.. tak jsem zvědavá, jak dopadnu, jestli to nakonec tak stejně nedopadne. Jinak stimulovali tě injekcema do břicha?

lukynka
3. lis 2008

ipuska to je docela nízké hcg,ale může se to rozjed,mě také prasknul ale naštěstí přímo na sále když mě už uspávali,měla jsem v sobě 4 dcl krve

ipuska
3. lis 2008

makkyta • mimoděl. jsem měla v únoru na Valentýna. Předtím jsem měla jít taky na umělé, ale po návratu z hor jsem zjistila, že jsem těhotná(povedlo se samo). No a pak když se nedařilo tak jsme si řekli, že do toho IVF půjdem.
Jinak stimulovala jsem injekcemi bo břicha i do zadku, jak kdy

ipuska
3. lis 2008

lukynka • to HCG nízké není

makkyta
3. lis 2008

lukynka - a kolik jsi měla hcg v den zákroku, když ti to prasklo, víš? mojí kolegyně kámošku odvezli minulej tejden, prasko jí to, než jí připravili na operaci, měla v sobě 2 litry krve... jo a za jak dlouho od poslední MS tě operovali, jako v kolikátém asi tt?

ipuska
3. lis 2008

Mě to prasklo myslím, že tak v 6tt

makkyta
3. lis 2008

ipuska - me minule operovali cca 8tt. Jinak myslím, že to hcg myslela lukynka jako, že ten vzestup z toho 13 na 15. den není příliš velký.. jinak vysoké je dost.. ale v takhle ranném stádiu se to většinou rozjede...

ipuska
3. lis 2008

jj, to si právě myslím taky, ale doktorka mě utěšovala, že to není ještě ani 2 dny, až něco uvidím na utz tak budu šťastná

ipuska
3. lis 2008

Řekla bych, že mám vyloženě panický strach z mimoděložního ☹

makkyta
3. lis 2008

ipuska - no ale to bys už pomalu měla jít na UTZ, když jsi 19 po ET, když je to vysoké cca 155 - 2000 tak už by to mělo být vidět. Kdy jdeš na další UTZ?

pajaa26
3. lis 2008

ahoj holky, já jsem měla hcg 1103 a říkali že to byl tak 5tt..........a já měla taky krvácení do břicha, ale míň, prý odsáli tak 300 ml krve........

ipuska
3. lis 2008

Mě taky strašili, že krvácím hodně a nakonec jsem měla 200ml krve.
makkyta • asi půjdu dnes, v pátek jsem byla 5+0tt a nic nebylo vidět a dnes jsem 5+3tt tak už by tam ta dutinka měla být

pajaa26
3. lis 2008

jenže mě hcg klesalo a stejně to bylo v tom vejcovodu......po hcg 1103, út 800, st 300 a čt 120.......nechápu jak to mohlo být v tom vejcovodu když hcg klesalo...... 😖

makkyta
3. lis 2008

no, tak to jsou vyhlídky teda.. já jsem teďka na začátku 6tt, k doktorovi jdu ve středu, tak snad vydržím.. já si snad zkusím udělat ten test či co.. hrozně se bojim.. buďto tam nebude nic a byl to potrat a nebo něco a je to zase mimoděložko... chjo...

ipuska
3. lis 2008

No ona ta hladina hcg klesá nebo se nezvětšuje při mimo, né?

mimis
3. lis 2008

Ahoj holky, jsem ted uz skoro 7 tydnu od laparo a obcas me poboliva na strane, kde by mel byt vejcovod. Mela jste to nektera stejne? Na te strane, kde mi ho brali, me to nebolelo vubec od operace. Diky!

pajaa26
3. lis 2008

makky já myslím, že tam to hcg ještě bude. Trvá to dost dlouho než z těla vymizí úplně..........to bych spíš navštívila doktora o něco dříve, tě musí vzít i když nebudeš obj, ne?

pajaa26
3. lis 2008

ipuska to já právě nevím 😖 to jsem se nikde nedočetla ani neptala.....ale jestli je to tak, tak to jsem byla učebnicový příklad........

ipuska
3. lis 2008

Maky, já být tebou tak mažu k doktorovi hned, já bych se teda bála. Vždyť nevíš co se tam dole děje

makkyta
3. lis 2008

no právě že se zvyčuje, ale pomalu, jelikož ten plod némá takovou výživu jako v děloze, tak prostě se vyvíjí pomalu a hcg neroste jednou za 2 dny...

makkyta
3. lis 2008

ipuska - no o tm panické strachu mi povídej... a já mám přesně stejné příznaky jako v létě, takže se fakt strašně bojím...

makkyta
3. lis 2008

pajaa26 - to on by mě vzal, ale on říkla, že ikdyby to bylo mimoděložní zase, tak nejsem ještě v ohrožení života v tuhle dobu, že by stejně na utz nebylo nic vidět... říkal, že mám vydržet... no já měla strašně slabounkej ten pozitivní test, nejsilnější byl minulou sobotu, když jsem to měla dostat, pak neděle a pondělí byl slabší a v úterý jsem začala špinit.. všechno pěkné jako potrat vypadající, ale jak mě pobolívá ta pravá strana, tak nevim...

pajaa26
3. lis 2008

makky val k doktorovi!