Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

badik
13. lis 2008

Ahoj holky.Zdravim vas z lazni Klimkovice.Je to tady skvele a vsem muzu doporucit.Bajecne si to uzvam.Vsichni jsou tady prijemni.Tak snad to i bude k necemu dobry a brzy se zadari.

seb
14. lis 2008

mimis, tak já jsem dnes byla na kontrole u své gyn, a ta mi řekla, at se hned za 3 měsíce zas snažíme a že tu laparku si nemyslí, že musím podstupovat, že stejně kdyby tam byly ty srůsty, tak by mi ten vejcovod druhý vzali a když by se tam zas mimís zasekl, tak by mi ho taky vzali, takže to vyjde nastejno a nemusím podstupovat další zásah do břicha, ale v nemocnici mi dr. říkali, že by mi to doporučili, tak trochu nevím, co dělat, ale já srab na to asi nepůjdu a risknu to
badik: to je prima, že si to užíváš v lázních, mě by v práci už ukamenovali :( Na jak dlouho tam jsi? Držím palce, abys pak otěhu hned jak se vrátíš 😉

lukynka
14. lis 2008

ahojky holky,tak užívám v lázních ve františkách,stále doufám že mi to pomůže

seb: mě také říkali že máme počkat 3 měsíce,ale primář z německa mi říkal,že tělo si to veme pokud bude chtít
mě při druhém mimoděl. prohlíželi ten druhý a rozbourávali mi na něm srůsty,ale nikdo prý na stoprocent nedokáže říct zda to projde,je to hold na přírodě,ale nemá cenu na to myslet

mimis
14. lis 2008

seb, radsi to riskni, cim min zasahu do organismu, tim podle me lip..
badik a lukynka, uzivejte si v klidu lazni, pak vam to pujde samo 😉

badik
15. lis 2008

mimis:to doufam.

mimis
18. lis 2008

Ahoj holky, je tu nejak mrtvo!
Dneska jsem jela asi 40 min. na rotopedu, abych se dostala trochu do formy..Mam presne 2 mesice od lapara a po rotopedu jsem trochu spinila..tak to jeste radsi odlozim..

Co vy, jak se mate a co delate?

lukynka
19. lis 2008

ahojky mimis,já být tebou tak radši počkám,jsem v těch lázních a těšila jsem se na to jak tu budu cvičit,ale doktor mi žádné cvičení nenapsal,prý proto že je na to od operace brzo a to jem na ní byla 26.9.,takže to radši nepřeháněj 😉

mimis
19. lis 2008

Jo jo lukynka, poslechnu te a jeste chvilku pockam..ach jo..
Nejak jsem brutalne pribrala, jak jsem se litovala, ze to bylo mimodelozni ☹ Snazim se ted jist pravidelne a uz mam 1 kilco dole, ale kalhoty nedopnu furt 🙂 Kdybyste se chtela nektera pridat, muzem se navzajem podporovat 😉

A co s Vama holky delaji v laznich? Bavi Vas to?

Vsem krasny den!

lukynka
19. lis 2008

tak to já měla po operaci naopak dost jsem schodila,ale zůstalo mi břicho který ne a né dolů,ale je to po lapa. prý normální,může to trvat i půl roku,ale dost mě to štve,po novém roce jdu do toho a začnu něco dělat,snad mi to vydrží 😀

jinak v lázních super je i dobrá parta,a procedůry pohodička a snad i zaberou a příští rok budeme tři 😀

seb
20. lis 2008

lukyn: taky přemýšlím, jestli na tu laparku nejít znova, kdyby tam byly ty srůsty, že by mi je rozbouraly, ale bojím se toho, radši bych to riskla bez toho, jak píše mimis
luky: a to máš v práci neschopenku nebo jak ? a co tam s tebou dělají za procedůry ? nemůže si to člověk udělat i doma ? poraď něco 😉

badik
20. lis 2008

Tak ja byla na operaci 31.8. a mam normalne rozfikly bricho,ne laparo.A uz mi tu dali ruzny cviceni.Cvicime tu nejaky či-kung ma to byt predchudce thai-či.Pak mam nejaky cviky ktery nazvali dle metody Mojzisove ale nema to s tim nic spolecnyho.Taky chodime na bazen tam chvilku plavem a pak tam trosku cvicime.No a taky chodim do posilovny.Tam cvicime na ruzdnych pristrojich a uz mi dovolili i na brisni svaly.Jinak tady mam ruzne lecive koupele a masaze, obklady na bricho atd.

halpa
20. lis 2008

Holky, hlavně v lázních načerpejte novou energii, budete ji potřebovat a hlavně pozitivní myšlení, to budete taky hodně potřebovat. Krásně si užijte zbytek pobytu. Že to utíká, ani nevíte jak? 🙂 😉

Seb - podle mě nová laparka nemá valný význam. Mě taky nekontrolovali druhý vejcovod. Vůbec na to nemysli, že by mohl být špatný, mimís si najde cestu. A pokud jde o srůsty - oni ti je rozbourají a za chvíli je tam máš znovu. Já bych tomu nechala volný průběh.

badik
21. lis 2008

No rana utikaji odpoledne uz jsou horsi.Hlevne ty prvni dny kdyz tu clovek nikoho nezna a nema s kym vyrazit ale ted uz je to v poho.Energii cerpam a fakt si to uzivam.Ani mi nebudou stacit penize,ale co, nepredpokladam ze jeste bude prilezitost jet do lazni tak si to uzivam se vsim vsudy.

seb
22. lis 2008

halpa: aha, to jsem nevěděla, že se tam ty srůsty zas udělají, díky za radu, asi dám na tebe 🙂
badik: a nejlepším završením lázeňskýho pobytu bude za chvilku potom mimísek v bříšku 🙂

badik
24. lis 2008

Tak snad jo,vzdyt pro to jsem tady.No na manzela se tesim tak,ze jestli z toho privitani neco nevznikne,budu se divit. 🙂

seb
26. lis 2008

badik: možná z toho vzniknou hned dvě jednou ranou 😀

badik
27. lis 2008

Nestras 🙂 Ale co kdyz uz tak uz ze 😀 Ani by mi to tak moc nevadilo,klidne i tri hlavne aby byli v poradku.

halpa
27. lis 2008

Tak holky, už se vám ten pobyt pomalu krátí, co? 😉

makkyta
27. lis 2008

Ahojyk holky.. dlouho jsem se neozvala, měla jsem toho strašně moc jak v práci, tak doma... Dneska jsem to dostala po 28 dnech od potratu, takže fungujeme dál v pořádku.. snažílkovali jsme se dostatečně, ale asi to bylo orpavdu z leva (pan doktoro to říkal, jen si nebyl jistej, když to bylo 7dc, jestli opravdu folík z leva nakonec vyhraje).. takže příští bude z prava, při snažílkování nenecháme nic náhodě a další MS by měla být 25/12.. což nevydržím netestovat, takže na Štědrý den už to budu vědět.. už to budu vědět dřív, pančto to poznám (teďka jsem to taky věděla, že nejsem, tak mě MS ani nepřekvapila...)
Jinak holky "lázeňský" - doufám, že se vrátíte buďto s mimískama v bříšku a nebo aspoň dostatečně "opravený" na další snažení...
ostátním hezké snažílkování a brzy //

mar26
28. lis 2008

Ahojky, jdu vás trošku povzbudit. Včera jsem byla na kontrole u Dr., mimísek je tam, kde má být, měří 1cm a srdíčko mu tluče jako zvon 😀
Jen pro přopimenutí - v červnu missed abortion + mimoděložní těhu (laparo začátkem července). Snažení konce září a na druhý pokus to hned vyšlo 🙂 . Tak že i s jedním vejcovodem,jde otěhotnět docela rychle 😀
Snad už bude vše v pořádku, smůlu jsme si už vabrali a dotáhneme vše do šťastného konce 😵

kell
6. pro 2008

Ahojky, v uterý jsem byla na laparo kvůli momiděložního těhu, předtím 1x spontánní ab a 1x missed. Holky, chtěla bych se zeptat jak dlouho po laparu jste měly nafouklé břicho. Já ho mám jako balon!!! A lázně vám navrhl váš gynekolog nebo jste si o ně řekly samy. Díky za info.

badik
6. pro 2008

O lazne jsem si rekla sama,ale napsal mi je hned a bez problemu.A muzu jen doporucit.Kdyz tu chytnes dobrou partu jako ja tak ti to hezky utece.Ja jsem v klimkovicich.Mela jsem napsany i Frantiskovy ale nektery holky co jsou tady byli i tam nebo v karlacich a rikaji ze tady je to lepsi.No rozhodne pokud pojedes v zime nech si napsat klimkovice.Je to tu vsechno v jedne budove a nemusis vubec ven.Ve Frantiskach se pry porad prechazi z budovi do budovi coz v takovim pocasi neni dobry.Ale nemuzu soudit nebyla jsem tam.Ale holky ti treba napisou svuj nazor.S tim nafouklim brichem ti neporadim ja nemela laparo,ale bricho mam i po trech mesicich.Ale asi to nebude tou operaci 🙂

kell
6. pro 2008

badik diky! ja jsem teda nikdy neměla břicho ploché jako prkno, ale teď je teda mega 😀 😀 😀

badik
6. pro 2008

Ja se tady v laznich snazim hodne cvicit.Hodne toho mame v ramci procedur a jeste si po vecerech priplacim bazen a fitko.Ale nejak to nepomaha.To bude tou dobrou stravou a zakuskama.

halpa
9. pro 2008

kell - nafouklé břicho budeš mít ještě nějakou dobu určitě, nepočítej to na dny, ale spíš na týdny, ale splaskne, neboj. 😉 Jinak se holka drž, taky to v životě nemáš lehké...

makkyta
10. pro 2008

Ahojky holky, všechny vás moc zdravím a těším se, že se to tu zase trošku rozjede.. my jsme ve fázy snažení, máme plodné dny.. snažílkovali jsme se co to šlo, možná to ještě dneska potvrdíme (ikdyž jdu n avánoční večírek a nikdo neví, kdy dorazím domů)... tak držte palečky, mělo by to být tentokrát z plodné strany (minulý měsíc se po tom potratu nezadařilo a bylo to pravděpodobně z leva, pan doktor nedokázal určit, byla jsem teprve 6DC, takže se jen spíš domníval)... pokud se zadaří, tak se to dozvím na štedrý den a nebo 25/12... tak už teď říkám, že si děláme Ježíška a že doufám, že se povede a bude tentokrát všechno ok... Já to budu stejně vědět už tak kolem 20.12. pančto po těch třech těhu už si jsem svými příznaky jistá... takže holky, vy držte palečky mě a já drží moc a moc vám!!! Hezký den přeju...

pajaa26
10. pro 2008

ahoj holky, já jedu za chvíli k doktorce na kontrolu foliků.........za prvé zjistit ze které strany to tento měsíc je a za druhé jestli tam vůbec je.......myslím totiž, že tentokrát je to z té strany bez vejcovodu, takže asi smůla........
makkyta, držím palečky, a nejen tobě 😵

makkyta
10. pro 2008

paaji - no já jsem to teďka po tom potratu nechala být, nechtělo se mi znova k dr. ale pokud se teď Ježíšek nezdaří, tak se tam u něj zastavím, aby mi řekl.. stejně se chystám po dalším "plodném" měsíci a neúspěchu si jít zažádat o umělý, takže raději ať pak víme, kterej ten poseldní plodnej je...
hodně štěstí!!

monnni
16. pro 2008

Ahoj holky jdu Vás sem jen pozdravit jelikož teď není moc času na net a všem Vám přeji takový krásný poklad jako mám teď doma já. 😵

Kell, bříško jsem měla také pěkně nafouklé a to cca 14dní, ale možná i déle už si to zase tak nepamatuji.

seb
17. pro 2008

ahoj holky, tak jsem si vás přišla přečíst, začala jsem chodit zas do práce a tak teď na mimíska ani nemám čas myslet, snažílkovat se stejně můžem až koncem ledna, tak se aspon tolik nestresuju zatím 😒
mar26: mocinky gratuluji k potvrzenému mimískovi, a přeju hodně štěstíčka i nadále