Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
24. led 2008

ahoj zlaticka moje, omlouvam se, ze jsem tady dlouho nebyla, ale vazne na konika ted nechodim...
moc vas vsechny zdravim, jak se mate? co je u vas noveho? ja to zkusim nejak docist.....treba se neco dozvim, myslim na vas, jen fakt cas chybi....

lucikpetik
24. led 2008

tak jsem to tak v rychlosti probehla, koukám, ze vas pribylo 😉 gratuluju novym tehulkam a hlavne ivusce k miminku, hlavne ze jste oba v poradku...
a blani co ty, jak je?

mila30
24. led 2008

Ahoj Lucíííííííí 😵 . To jsem ráda, že tě zase "vidím" 😵 .
My to chápeme, jen nám sem občas hoď nějakou zprávičku, aby jsme věděli, že je s vámi vše ok 🙂 .
U mě nic nového, jsem po 4IUI a v březnu se chystám na svou první IVF. Takže to je tak v kostce všechno 😀 .

martina26
24. led 2008

Ahoj holky,
Mili taky jsi mě trochu uklidnila, nejspíš mě tento proces v březnu také čeká. Tak aspoň trochu vím do čeho půjdu 🙂 I když bych byla radši, když by se zadařilo i bez toho. To se taky platí viď?

mila30
24. led 2008

Ahoj Marti.
Držím palce, aby se zadařilo přirozeně a v březnu už si měla v bříšku mimíska 🙂 .
Za IUI platíš jen doplatky na léky a to je cca dohromady něco kolem 250 Kč. Takže tahle možnost je finančně nenáročná a můžeš postoupit 6 IUI za rok, to ti hradí pojišťovna, pokud by si chtěla v tom roce po vyčerpání všech IUI další, tak tam už si to hradíš v plné výši, ale to nevím kolik je.

zuzan
autor
25. led 2008

Ahoj holky, jen vám letím popřát krásný víkend a vyřídit pozdrav od Martinky 🙂 Luci, ty zpomal - až budeš mít miminko, půjde ostatní taky stranou a Marti, tobě přeji, ať se tě CAR vůbec netýká!!! Mílo, ty na sebe dávej pozor, třeba už máš pod srdíčkem po své IUI malinkatou bublinku 🙂

blanuleplus
25. led 2008

Ahoj holky, přeji krásný víkend plný sluníčka 🙂 já dnes lítala po městě (mimo plány) a zítra přijedou MM rodiče, švagrová s rodinou a večer MM kamarád, který u nás bude spát...takže mě ještě čeká úklid, upéct štrůdl... 😖 naštěstí přijedou až odpoledne, tak to s MM nějak zvládnem.
Luci, mám první týden, kdy už toho mám dost. Stačí trochu námahy a bříško bolí, většinou se domů už tak přikolébám s bolestivým výrazem ve tváři...takže máš můj obdiv, jak to všechno zvládáš ještě s prací 😅 A jsem moc ráda, že jste s miminkem v pořádku.

maova
26. led 2008

Ahoj holky, jdu vás pozdravit, myslím na vás často, ale nějak mě to trápí sem chodit, tak to prostě moc nejde. Navíc mám starostí nad hlavu, v práci už na net nemůžu a doma na to není nálada a ani čas. Mějte se moc krásně, všem přeju hlavně hodně štěstíčka a aspoň jednou za čas nakouknu.

mila30
27. led 2008

Ahoj Martínko 🙂 .
Jsme rádi, že alespoň jednou za čas za námi příjdeš. Chápeme, že toho máš teď hodně, ale víme že až všechno přebolí, tak zase mezi nás budeš chodit. A to my si na tebe počkáme, protože tě máme moooc rádi 😵
Martí, tak držím všechny palečky, aby se všechno brzo vyřešilo a byla si zase spokojená 🙂 .

sukubka
27. led 2008

čauky holky.Já měla minulý rok v únoru mimoděložní těhotenství,vzali mi pravý vejcovod a jak jsem pak šla na kontrolu ke svému gynekologovi i se správou z nemocnice,tak mi řekl že i můj druhý asi průchodný nebude,tak musím jít teďka znovu na laparoskopii aby si byli 100%jistí tak na tom ten vejcovod je,nerada bych měla další mimoděložní těhotenství.Holky a kdyby mi přece jen ten vejcovod vzali,nevíte jestli bych měla zase v břiše ten dren?bolelo mě jeho vytahování.

martina26
27. led 2008

Ahoj holky,
tak dneska je venku počasí teda pod psa. Nejlepší být v teple. To se ale netýká nás. Byli jsme na baráku, před chvilkou jsme dorazili domů. A zítra zase do práce. Kolotoč.
😒 Sububka. Taky jsem měla dren a popravdě žádná slast ☹ . Určit na laparoskopii zjistí, že je vše v pořádku. Musíš tomu věřit. Mě taky bude asi čekat laparaskopie na zjištění v jakém stavu je ten druhý vejcovod a já doufám, že bude také vše v pořádku.

monnni
27. led 2008

Ahoj holky jdu si pročíst co je nového. Já teď zápasím se svým žaludkem a příští týden jdu ve čtvrtek konečně na kontrolu srdíčka. Už se nemůžu dočkat.

mila30
27. led 2008

Ahoj Sukubka. A proč ti budou dělat vyšetření zda je druhý vejcovod průchodný laparoskopiíí? Já byla na vyšetření průchodnosti v CAR, dělají to kontrastní látkou, kterou zavedou tenkou jehlou přes děložní čípek a pak vstříknou tu kontrastní látku a přes vnitřní UTZ se dívají zda tekutina prochází. Je to vyšetření na 10 minut a druhý den nevíš, že si na něčem byla. A při operaci mimoděložního ti nekoukali na druhý vejcovod???? Někde to kontrolují.
Marti ahooj, máš pravdu počasí je na prd, jsem celý den zalezlá doma. 😀

monnni
27. led 2008

Marti: Já myslím, že i kdyby jsi ho měla tak ho nebudeš mít hluboko zavedený jako poprvé. Já jsem měla pocit, že mi ho tají až někde ze žaludku jak to bylo nepříjemné. Kamarádka byla na podobné kontrole a nic neříkala, ale musela bych se jí zítra zeptat. Přišla jsem také o pravý vejcovod.

lucikpetik
28. led 2008

ahoj holky, marti tebe taky po dlouhe dobe zdravim, holky preji hodne stesticka v plodeni....
blani a ty se setri, prece jenom se ti to uz blizi, ja jsem sice v praci, ale sedim u toho, takze to jde...

fedra
28. led 2008

Sukubka, a preco ti doktor povedal,ze ten druhy asi nebude priechodny ?

Mila ... ako pokracujete ?
Mna caka HSG zajtra,tak som zvedava ako to dopadne. Dam vediet.

sukubka
28. led 2008

mila 30 byla jsem na tom imoděložním v Šumperku,byla to ta hrůza,týden jsem tam ležela než je napadlo,že nejsem asi těhotná normálně.Měla jsem strašný bolesti tak pak na mě mamka a přítel vletěl.Bylo to jak v hororu.Po operaci mi řekli že jsem měla mimoděložní a že jsem měla velkej zánět kterej zasáhl i druhej vejcovod,ale nechali mi ho.Prý SNAD bude dobrej.No a jak jsem šla ze správou z nemocnice ke svému gynekologovi,tak mi oznámil že podle toho co je ve správě napsaný můj vejcovod na tom dobře nebude,tak mě řekl,že mě pošle na laparo do Olomouce(do šumperka mě už nikdy nikdo nedostane)můj gynekolog je z olomouce z FERTIMEDU (dělá tam umělé oplodnění) takže kdyby mi řekli že můj druhý vejcovod je opravdu neprůchodný musela bych na ivf.A mila 30 co a kde je CAR?nikdy jsem o tom neslyšela

mila30
28. led 2008

Ahoj Fedra, vítám tě zase po dlouhé době mezi námi 🙂 . A jak pokračuji? Jsem po 4IUI a mrcha se hlásí,další podstupovat nebudeme,protože na té správné straně se ty folíci nikdy nevytvoří 😒 . Takže už pomaloučku rozjíždíme IVF, někdy v březnu by to mělo přijít.. A pak až budeš mít po kontrole, tak dej vědět 😉 .
Sukubka, tak to jo, to jsou teda v tom Šumperku hovada 😖 😖 !!!! Jéééžiš, copak jsme ve 13 století, aby nevěděli co mají dělat????? No to je něco...U mě se jim třeba první operace nepovedla, spíš teda já čekala dvojčata, nikdo jsme to nevěděl, odoperovali mě a šla jsem dom. Za měsíc znovu, vejcovod co mi vzali, tak ten pahýl prasknul a začal krvácet, měla jsem v břiše 1,5 litru krve...nechali tam to dvojče...no nic, už je to za námi a IVF nám určitě pomůže 🙂 .
CAR - CENTRUM ASISTOVANÉ REPRODUKCE u tebe FERTIMED v Olomouci, já chodím do Gestu v Praze 🙂 .

martina26
29. led 2008

Hezké ráno holky,
sukubko, to je teda mazec, nechápu některé dnešní doktory. Je to děsný ☹ . Mili tobě moc držím palečky, ať už to vyjde. Přála bych si to taky, ale čím dál tím začínám věřit tomu, že od března začnu běhat po doktorech. Nevím, třeba ne. Holky, pořád mě pobolívá břicho, už mě to unavuje, dle doktorky je to normální, nevím, ale už se taky bojím a asi se moc sleduju. Dneska jsem opět měla bezesnou noc. Už od 5 čumákuju 🙂 Tak jsem naházela prádlo do pračky a ještě než poběžím do práce tak to pověsím. 😉
Všem hezký den 🙂

mila30
29. led 2008

Hezké ráno holky.
Marti, to bříško ještě bude chvíli bolet. Hlavně se musíš trošku šetřit a bříško nenamáhat.
Jinak mě ani 4 IUI nevyšla, takže se chystám asi někdy v březnu na IVF...

martina26
29. led 2008

Ahojky, Mili tak držím palečky. Chci začit cvičit powerjoguů Kolegyně si to nemohla vynachválit. Prý to není tak namáhavé. Tak uvidím. Nemáte s tím někdo zkušenost?

zuzan
autor
29. led 2008

Ahoj holky a dobré ráno, Marti powerjoga mi nic neříká, ale třeba o ní najdeš nějaké info na netu 🙂
Mílo, moc mě mrzí, že to nevyšlo, ale ber to z té lepší stránky, tenhle měsíc budete mít úplně jiný-taky krásný starosti a v březnu je jasnačka, že IVF VYJDE!!!
Holky, co máte před sebou nějaké vyšetření, tak vám moc držím palce, ať dopadnou co nejlépe!!!
Luci a jak ty se máš? Co malej, už tě určitě okopává, tak sem s tvýma pocitama 🙂))
Blani a jak ty bojuješ se školou? Nebo už sis dala pauzu?

lucikpetik
29. led 2008

dobre ranko zlaticka, zuzi diky za optani, no maly se rozkopal fest, kope pred den, v noci...porad, ale je to dobre, alespon o nem vim...akorat se ted uz v noci hur spi - ze Blani?
a co jinak u vas? co domecek zuzi?

zuzan
autor
29. led 2008

Luci, tak to je moc krásný, jak to popisuješ 🙂 Aspoň je to taková přípravka na to, až se narodí, to už se nevyspíš vůbec 🙂)) A už máte jasno ve jménu pro chlapečka? A teď si nejsem jistá, ale myslím, že se musí uvádět obě, tak jaký jste vybrali pro holčičku?
U nás domeček super - a tenhle měsíc je to pro nás jediná starost!!! Na nic jinýho ani nepomyslím - už mi - vlastně nám oběma z toho vytrvalýho bezúspěšnýho snažení docela hrabe, takže si dáváme pauzu 🙂
Od minulého týdne zedníci nahazují vnitřní zdi a do pátku by to snad mohli dodělat, tak už to vevnitř vypadá zas úplně jinak - akorát jak je ta omítka šedivá, tak to místnosti opticky strašně zmenšilo 🙂)) Až to nabílíme, tak to bude zas větší 🙂))

martina26
29. led 2008

Ahojky.
Blani to je nádhera a dobrý trénink. Tak to bude asi nějaký fotbalista, ne 😉 ?

Zuzi, fajn že na baráčku takto pokračujete. Taky mi to když jsme udělali zdi přišlo šedivé a malé, ale až se to oštukovalo tak se to hned zvětšilo, i když stejně bojujeme s centimetrama. Třeba v ložnici. Tu máme malonkou akorát na postel velikou skříň a případně na postýlku 😉 Jinak už malujeme. Ložnice je na fialovo a děcák Tomikův žluto - zelený. Taky se snažíme na mimi nemyslet a veškeré myšlenky soustředit na dodělávky. Snad do velikonoc bychom už konečně mohli bydlet. 🙂

Dneska razím s kolegyní na tu power jogu tak pak Vám dám info. 😉 🙂

lucikpetik
29. led 2008

stejne s tim domeckem jedete teda tempem...kdy planujete, ze byste se nastehovali?
a jmena uz jsme asi vybrali, kluk bude Dominik a holcicka Karolinka....

zuzan
autor
29. led 2008

Tak to jsou moc hezký jména - Dominik byl můj favorit, když mi bylo tak 25, teď už máme v záloze Matýska a Aničku, ale nějak je pořád nemáme komu dát ☹ Stěhování neplánujeme, ale podle hrubých odhadů možná letos na podzim, nikam nechvátáme, máme kde bydlet, takže nás nic netlačí 🙂
Marti, v ložnici moc místa nepotřebujete a na manželskou postel a postýlku bohatě stačí 🙂 Když jsme byli na svatební cestě, tak jsme měli ložnici jako samostatnou místnost, kde byla postel na celou šířku místnosti a mezi dveřma a postelí tak 2m a mě se to moc líbilo-ale na dětskou postýlku by to nebylo, tu tak jedině pověsit na zeď 🙂 To už se vám velký stěhování blíží 🙂 Nemáš nějaký nový fotečky?
A ty, Luci, třeba z ultrazvuku, nebo bříška? Ať se aspoň pokochám 🙂

lucikpetik
29. led 2008

zuzi zadne nove fotky ted nemam, ale polepsim se, utz uz nebude, uz posledne rikal, ze je mimi moc velke na fotecky....nic by tam neslo videt..
a na podzim stehovani? to je brzo, to utece a bude to co nevidet..

blanuleplus
29. led 2008

Ahoj holčiny, moc na vás všechny myslím, jak bojujete... 😉
Jsem ráda, že se nám tu ukázala Martinka a pořád doufám, že i jí z trápení brzy vysvobodí mrňousek...
Milo, je mi líto, že IUI nevyšla, ale zkusili jste to, aspoň si nemusíte nic vyčítat a v tvém případě bude asi IVF podstatně užitečnější, když ti dozrávají vajíčka na druhé straně... A důležitý je, že krásně dozrávají a manžílek má taky "dobrý materiál" 😅 Prostě tý paličatý přírodě trochu pomůžete...a v březnu už můžeš být těhulka 😉
Zuzko, užívejte si s manžílkem, radujte se z baráčku a určitě se už těšíte na hory... Těhotenství ženskou fakt změní (a teď nemluvím o těch 12kg 😖 ) a já poslední dobou uvažuji nad tím, jak zvládnu pečovat o malýho a o MM, aby se necítil odstrčený a ještě přitom zůstat pro MM atraktivní ženskou aspoň psychicky, když fyzicky to bude určitě pár měsíců dřiny stát... Prostě aby to nepoznamenalo náš vztah, který bude sice obohacený prďolkou, ale aby jsme se cítili šťastní a milující i my dva...
Luci, blíží se to strašně rychle, už jen 3-7 týdnů...už se mi každou noc zdá o porodu, občas mám pocit, že mi malej břicho prokopne a všechno mě bolí, takže toho taky moc nenaspím 😖 Ale stejně jsem šťastná, že jsem to mohla zažít a všem holčinám to tu moc a moc přeju... Přiznávám, že školu už pěkně flinkám, skoro nic jsem neudělala (dnes teda snad budu) a obdivuji tě, že ještě můžeš sedět. Mě právě mrňous od počítače vyhání, musím ťukat v pololeže... Máte vybraný moc hezký jména. My asi dáme teda jména naše (když to stejně má být kluk) a Kubíček s Nelinkou nám zůstanou pro další děcko 😉

blanuleplus
29. led 2008

Luci, co manžílek? Jak to prožívá? Můj se těší, že tu mrňous bude, ale jinak je celý těhotenství tak nějak spíš "moje záležitost". Chtěla jsem mít na památku fotky, dokonce si můžeme půjčit fotoatelier a nebo nás dokonce známý vyfotí...jenže MM nějak nemůže pochopit, proč si chci nechat fotit tu "vanu" jak mému pupku říká 🙂 No a uvažuju, že v pátek půjdu na informační schůzku k Apolináři a taky si radši nedělám moc iluze, že se kvůli tomu MM uvolní z práce...
Tak jsem aspoň něco nafotila samospouští a dám do alba..