Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kapunka
21. dub 2008

taka ted to zase bolí uprostřed.... 😒

luciko děkuju za podporu....mám prostě nervy.... 😠

kapunka
21. dub 2008

a aby toho nebylo málo - ted mám pocit že mám teplotu...ta psychika je ale potvůrka... 😝

kapunka
21. dub 2008

michina - mě bolí ta strana, kde ho mám... ☹

lucikpetik
21. dub 2008

kapunko ja ti verim, ze mas nervy...ale nic to nebude urcite ne...
a ty sis uz delala test, ze mas strach, aby to nebylo mimodelozni, ale ono nebude

kapunka
21. dub 2008

ne test ne...ale podle ovu testu ovu byla, ak jsme se snažili....i když dneska 5 dní o poztivnim ovu testu mi zase ukázal // i když ta druhá je slabší...fakt tomu nerozumím....a hlen vůbec není jako bílek...

michina
21. dub 2008

Takže ty už máš na testu //??? Dvakrát po sobě mimoděložní je raritou, to určitě nebude. Pokud už máš na čuracím testu //, skoč k doktorovi na odběr krve, ta ukáže podle výšky HCG, jestli je to normální těhu nebo ne, i když ještě nejde nic vidět na UZ.

kapunka
21. dub 2008

ale to je na ovu testu ne na těhu... 😠

lucikpetik
21. dub 2008

kapu drzim palce, aby to vyslo

lukynka
21. dub 2008

ahoj holky,stále to to téma pročítám a přemyšlím jestli se také přihlásit,no a tak jsem tu a porosila bych vás o rady a zároveň prožívala ty neblahé dny co nám osud nadělil ☹
jsem po operaci 12.4. mi vzali levý vejcovod se srůstama po mimoděložním těhu,bylo to neplánované,ale pak jsme se po // začali těšit,i když jsem stále cítila,že není vše ok,špinila jsem a v 8t jsem začala krvácet a měla křeče do břicha a to už jsem tušila že je zle,den mě nechali v nemocnici a pak už mě operovali
ale to jsme si asi prožili všechny
měla bych pár dotázků,v nemocnici mě nic nenapadlo a teď se mi vše honí hlavou 😉 ,od doktorky jsem se dozvěděla(na své vyžádáni),že pravý vejcovod je průchodný a do dělohy mi nezasahovali,ale už nevím od kdy se můžem snažit zas,teď už není asi na co čekat,a taky nevím kdy dostanu menstruaci
napsala jsem to asi moc složitě,ale doufám že mě příjmete a poradíte
všem těhulkám moooc gratuluji a už bych se k nim nejradši přidala 😔

zuzan
autor
22. dub 2008

Ahoj Lukynko, jsem moc ráda, žes přišla mezi nás, i když pokec jinde by byl určitě příjemnější...no co se dá dělat, je to za námi a všechno jde dál...co se stalo, nevrátíme a je pravda, že je vždycky lepší vědět, že v tom nejsme sami... Docela mě zaráží, že je nás tolik, vždycky jsem si myslela, že tohle se stává jen vyjímečně, ale těch případů je stále víc ☹((
V nemocnici se člověku honí spoustu myšlenek, ale většinou je v takovém stavu, že se nezeptá vůbec na nic a když ano, tak jsou to většinou věci, které buď v tom stresu zapomene, nebo nejsou podstatné a až pak doma mu to v hlavě šrotuje 🙂
Když to vezmu podle sebe, tak menstruaci jsem dostala přesně 28 dní po operaci, ale doktor mi říkal, že 3-6 týdnů je normální, tak někdy v tomto intervalu by měla dorazit...pokud máš druhý vejcovod v pořádku a do dělohy nezasahovali, tak je to paráda, protože v tom případě se můžete snažit hned, ale nejsem doktor, tak ten by ti měl dát buď zelenou, nebo říct, jak dlouho čekat - většinou totiž provádí i vyčištění dělohy a tam je pak větší riziko zanesení zánětu a doporučují 3-6 měsíců počkat... Mě do dělohy taky nezasahovali, takže když jsem byla 6. den po operaci na vyndání stehů, tak mi dr. řekl, že když budu mít chuť, můžeme klidně večer začít 🙂
Přeju ti moc a moc trpělivosti a pořádnou kopu štěstí 🙂

zuzan
autor
22. dub 2008

Kapunko, i na tebe moc myslím a držím všechny pěstičky!!! 🙂 S fotkama si hlavu nelámej, až je najdeš, tak to stačí 🙂))
Jinak hezký den všem 🙂))

monnni
22. dub 2008

Ahoj holky vítám nové přírůstky a přeji, aby by byla brzy tečka v děloze, která se pak bude krásně mít k světu. 😉

Začátky po operaci nejsou jednoduché, ale bude lépe uvidíte. Všem to moc...moc přeji.

Zuzko mně bylo špatně cca do 15tt pak se to začlo pomalu lepšit. 🙂

Kapunka.....klííííd já měla také skoro rok bolesti v podbřišku po té operaci. Jednou nalevo pak zase napravo, ale je pravda, že jsem se tím stresovala stejně jako ty. 😉

Lukynka, mě řekl primář dát si půl roku pauzu a moje doktorka s ním nesouhlasila. Jezdí prý na semináře jednoho zahraničního lékaře a ten má názor, že jen co tělo projde první MS tak se na to můžu jít znova. V zahraničí se prý tato pauza nedává. Tak tohle řekli mně 😉

kapunka
22. dub 2008

ahoj holky!!!!
my jsme taky nečekali a po první ms šup na to..tělo si řekně samo..je fakt, že jsme věděla od dr, že sliznice je ok 9mm, ale já měla revizi a to dost drsnou....takže pokd nezasahovali do dělohy/ ale nechápu to, když je mimoděložní, tak prý musí tu sliznici přece odstranit??????/, tak by to mělo být ok... 😎

dneska zase bolesti nemám - tak si říkám, že to třeba byla ovu / testy na ovu mi ukázaly ve čtvrtek // a to samé i včera - rozumíte tomu?????????????????????????????????????????????????????????
🙄
mám pocit, že to tělo je nějak zmatený.... 😝

lukynka
22. dub 2008

holky jsem moc ráda že jste mě přijali,všem díky 🙂
je pravda,že jsem si ani ve snu nedokázala představit že mě to potká,bylo to jen z doslechu,ale s kým o tom mluvím,každý zná někoho,koho to taky potkalo,je toho zřejmě dost,četla jsem z čeho se ty srůsty mohou dělat,ale nikdo přesně nic nenapsal,já měla dřív často zánět močových cest,tak třeba i díky tomu byl vejcovod ucpaný,ale teď už je to vlastně jedno,jen doufám,že příště to bode OK 😉
k té sliznici,dali mi vývod a prý mi tím ta sliznice odkrvácela,tak asi proto mi do té dělohy nezasahovali,po 24hod,mi vývod vyndali,šílený,myslela jsem že mám vnitřnosti nenku 😠 a pak jsem 4dny krvácela,ale ne moc,to bylo prý taky normální
teď mám ale výtok,měla jste ho také některá z vás?na gyndu jdu až v pátek a tak se teda optám jak je to s tím snažilkováním,já osobně chci raději 2měsíce počkat a nechat si nasadit atikoncepci,už proto že manžel pracuje v zahraníčí a doma je jen 14dní v měsíci,tak abych si upravila mezes a trefili se do plodných dnů,jinak by mi tu musel nechat sperma 😀
kapumka:s ovu testy zkušenoeti nemám,ale asi si je pořídím a nestuduji 😀 ,já být vámi tak na to skočím 😵 vždy když tam budou dvě//

kapunka
22. dub 2008

lukynka - hlavu vzhůru - ono to přebolí..já jsme po revizi krvácela 10 dní docela dost a pak pohoda..po 6ti týdnech přišla MS a ted ovu...dneska je na ovutestu zase jenom / tak asi to už všechno proběhlo....ted budu jen čekat..po tom všem se ani nedá vypočítat, kdy přijde ms, takže to bude docela legrace..to čekání na // 😀

petulew
22. dub 2008

Ahojky všem,
tak jsem to tady v letu přečetla a řeknu Vám, nejsem z toho všeho moc moudrá.
Lítají tady slova jako ovu test a já vůbec nevím co to je, jak to funguje a ani co mě čeká.
Ke svým dvěma dětem jsem přišla jakože to prostě bylo a bylo to bez problémů a nikdy jsem neřešila jak fungují vejcovody a teď si připadám hloupoučká.

petulew
22. dub 2008

prosím je zde někdo kdo má zkušennost kde se dozvědět co se se mnou při té operaci vlastně dělo a hlavně jestli mi kontrolovali u druhý vejcovod který mi zůstal.
Můj doktor to prostě neví, mám s ním problém, ale to taky nejsem sama.
V nemocnici jsem se na nic neptala a vše si rovnám v hlavě až teď ☹ ☹ a vím, že nic nevím.

Chci Vám všem popřát strašně moc stěstíčka, je totiš super, že jste tady 🙂 🙂

kapunka
22. dub 2008

petulew - druhej vejcovod by měli při laparoskopii kontrolovat, ale to jde jenom zvenku, takže jestli jsou srůsty uvntř, to se dá zjistit jen tzv HSG vyšetřením - najdeš tady takovou diskuzi.
ovu test - ovulační test, koupíš ho v lékárně a funguje stjně jako těhu test - podívej se také do diskuzí, vše tam je napsáné... 😀
být tebou změním rychle doktora.. 😠

lukynka
22. dub 2008

petulew:mě toho také moc neřekli,jen že při operaci mi vzali vejcovod v kterém byli už srůsty,o tom druhém mi nic neřekli,tak jsem se zeptala obvodní když mi vyndavali stehy jestli to není náhodou v operačním protokolu,tak tam jukla a říkala,že ho zkontrolovali,což je prý normální postup,a mám ho průchodný,i když jsem četla o HSG ale to se dělá prý jen když nemůžeš otěhotnět,ale přesně to nevím
s těmi doktory je to někdy na bednu,oni to berou jako běžnou rutinu,ale mi neznalci potřebujem víc informací,než těch pár slovíček,jsem proto moc ráda že se tu může podělit o naše iformace a zkušenosti
kapunka:to ti držím palečky,aby jsi tu mrchu už devět měcíců neviděla,já chci taky 😀 ,ale určitě se všechny dočkáme 😉

petulew
22. dub 2008

já už jsem se dopracovala k tomu, že jsem vyrazila do nemocnice za operujícím doktorem a zarazila mě sestra, která mi řekla že v malé propouštěcí zpráve se jen ošetřující doktor informuje o tom co co mi udělali, ale že doktorovi posílají podrobnou zprávu kde by měl být popsán průběh operace. Akorát mi tohle můj doktor nějak zapoměl říct a více méně mě poslal se do té nemocnice zaptat. No jak blbka.
Takže jsem mu posílala mail a tak nějak ho otravuji,že mi v nemocnici řekli tohle a teď čekám jak se k tomu postaví. Ještě mi jen tak mezi řečí oznámil že mám pozitivní cytologii a ať přijdu na kontrolu za 4-6měsíců.

kapunka: děkuji za info s ovu testem, to jsem fakt netušila. doktora bych ráda změnila, jen když tak sonduji tak je to z bláta do louže a nebo když už tak doktor který by se mi líbil /myslím v komunikaci/ tak už chudák má tak plno že prostě nebere.

maova
22. dub 2008

Ahoj holky, vy jste toho ale napovídaly 😉
kapunko, ten potrat v 23tt už s tím mimoděložním neměl nic společného. Čím to bylo se nezjistilo, všechny testy vyšly v pořádku. Otěhotněla jsem pět měsíců po mimoděložním, tak to zase asi není tak brzy.

A vítám tady lukynku 🙂

lukynka
22. dub 2008

maova:děkuji za přivítání 🙂 ,to jsi otěhotněla na mě za dlouho,já chci dřív
😀 .ale to asi neovlivním,je mi líto jak to dopadlo 😔
petulew:tan tvůj doktor je fakt nějakej divnej zkus toho odvoďáka,ale určitě si najdi jinýho,třeba i z jinýho města,určitě se ti to vyplatí(teda pokud to půjde)

michina
22. dub 2008

Já se připojuju, mě taky nic neřekli v nemocnici a to jsem zdravotník. Než jsem odcházela, tak jsem si všechno sepsala a při propouštění jsem to na doktora všechno vybalila. Bohužel všechny jeho odpovědi byly vyhýbavé, v podstatě jsem se nic nedozvěděla. Počad mě odkazoval na mého ošetřujícího lékaře. Naštestí máme v rodině dost doktorů, shodou okolnosti i v te nemocnici, kde me operovali. Protoze tam maji elektronicke karty, tak mi ji donesli vcetne operacniho protokolu. Vsechno, co mi delali tam bylo dopodrobna popsano. bezne se pri laparce druhy vejcovod nekontroluje, stejne to je jen pohledem a to velmi zbezne. Pokud se neudela HSF, tak stejně člověk neví, zda jsou průchodné, dovnitř se nevidí, ale tu už někdo psal. Po laparce mi můj doktor doporučil se začít snažit až po 2 MS, první je taková falešná a druhá je terpve ta pravá. Takže to tak za mě..

lukynka
22. dub 2008

michina:tak to jsi mě teď vylekala,s tím že to prohlédnou jen zběžně,tak jak to že mi řekli že je průchodný?,možná že je jen bez srůstů,to asi vidět měli,teď jsem zmatená 😕 ,zeptám se na to ještě na gyndě

kapunka
22. dub 2008

petu - a odkud jsi?

maova
22. dub 2008

lukynko, ono to tak za dlouho nebylo 😉 Tři měsíce pauza a pak jsem měla krátké cykly a na čtvrtý se to povedlo 🙂 Tak to my teď ty počty teda nějak nevycházejí, možná jsme ty tři měsíce čekání zkrátili 😀 To už si asi přesně nepamatuju. Prostě v prosinci operace a v květnu už jsem byla těhotná 😉 🙂

maova
22. dub 2008

Mě doktor říkal, že ten druhý vejcovod zkontrolovali, ale jak důkladně to nevím.

lucikpetik
22. dub 2008

vsechny zdravim, napovidaly jste toho hodne a dost vas pribylo, nezbyva mi nic jineho, nez vam vsem poprat, at brzy drzite v naruci ty uzlicky...

petulew
22. dub 2008

Jee teď se tady rozvířilo téma. Já pořád čekám na ten mail od doktora a pořád nic 😖 ,jindy bývá rychlejší 😨

Holčiny za jak dlouho po laparce jste se cítili docela fit?? Ja jsem 7 den mazala do práce, ale pořád jsem děsně unavená, mám depky a občas mě bolí ta strana kde mi zůstal vejcovod. Což mi přijde trochu divný, ale pořád se tak nějak cítím, že to tak má být.

Doktor mi řekl že bych tak měsíc měla mít jakože šestinedělí 😝 Je tu někdo kdo to zkusil dřív???? 😨 😨

kapunka: jsem z Jihlavy

lukynka
22. dub 2008

maova:to je pravda to mi nedošlo 😝 ,já ale budu určitě tan nedočkavá 😀

luci:jsem ráda že jsi živým příkladem a přeji jen štěstíčko a zdravíčko 🙂

pet:načala jsi dobré tema,taky mě zajímá jestli na to můžem skočit dřív,né na mimičo ale jen na lásku 😵 😀
mě do práce nechtěj pustit po dvou týdnech,prý ještě týden doma a pak se uvidí,nic mi teda není,občas mě to pobolívá,ale ne drasticky,jen píchnutí nebo táhutí,ale šíleně se nudím potřebovala bych vymalovat 😀