Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
10. dub 2007

Já počítám s tím, že vám to tady řeknu určitě 😉 Hezky se tady podporujeme, tak vím, že si to zasloužíte a řeknu vám to ráda, protože to bude i radost pro ostatní, ať už to bude kterákoliv z nás, že brzo budou těhulky i ostatní 🙂 Ale jinak nevím, rodičům bych to řekla možná aspoň po první kontrole u doktora, ale ostatním pokud to půjde, tak pozděj. I když právě, jak se znám ... 😀

zuzan
autor
10. dub 2007

Ono to asi ani moc plánovat nejde a až to přijde, tak z toho budeme tak šťastní, že když se nás někdo zeptá, nevím jestli dokážeme klamat a vymýšlet nějaké výmluvy nebo nepřímé odpovědi 🙂))

lucikpetik
10. dub 2007

no prave...uz aby to bylo, ze?

maova
10. dub 2007

To asi ano, když se někdo zeptá, tak mlžit nebudu, ale nebudu to všude hlásit 😉 To radši až pozděj 🙂 A jinak jsem včera přišla na to, že pokud to nebude nutné, tak nechci být na rizikovém, protože by mě to tak dlouho doma nebavilo. Přijde mi, že spousta holek zůstává doma radši.

maova
10. dub 2007

Luci, to jo, už se těším 🙂 A těším se třeba, až to budeme říkat rodičům, jakou budou mít radost 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

To já taky nechápu, vždyť těhotenství není nemoc a nevidím důvod, proč nechodit do práce...ještě bych to pochopila, když má někdo hodně nízký příjem a dojíždí daleko, tak si spočítá, že když bude doma, bude to pro něj výhodnější, ale jinak je určitě lepší chodit do práce, být mezi lidmi a normálně "fungovat"... Sice jsem taky přemýšlela, jak bude zvládat nevolnosti při dojíždění přeplněným autobusem (obzvlášť v létě při vysokých teplotách si to nedovedu představit), ale pořád je tu řešení buď dojíždět autem nebo si na tu přechodnou nezbytně nutnou dobu nechat napsat neschopenku. Taky je kolem mě spousta holek, co plánují, že až otěhotní, budou doma celou dobu, místo toho, aby si vůbec vážily toho, že je všechno v pořádku...přijde mi to trošku jako barbarství 🙂))

maova
10. dub 2007

Právě, teď jsem byla tři dny sama doma a už mě to děsně štvalo a být doma a mít třeba po dvou hodinách vycházky, ani bych si nemohla zajít ven jak bych chtěla .... No hrůza, taky budu mnohem radši mezi lidma. Něco jiného je, když to jinak nejde, ale plánovat si to už dopředu mi přijde taky divný. Hlavně už mě v práci nebude nic štvát 😀

zuzan
autor
10. dub 2007

S tím oznámení jsem myslela rodiče, přátele a ostatní lidičky z našeho blízkého okolí 🙂)) Tady předpokládám, že se svěříme, pochlubíme...vždyť proto tu jsme a třeba se nám to povede všem najednou a pak spolu budeme řešit právě ty nevolnosti a všechny situace, které se nám se změnou stavu nevyhnou 🙂)) A taky se nám uleví, když to ostatním ještě nebudeme chtít sdělit, tak to budeme probírat aspoň tady 🙂

maova
10. dub 2007

To je pravda, nebudeme to držet jenom v sobě, někomu (tady sobě) to řekneme a nebude nás to nutit říkat dál ostatním 🙂 To by bylo super, kdyby se nám to tady podařilo všem přibližně ve stejnou dobu, to by se diskuze hezky změnila 🙂

lucikpetik
10. dub 2007

no ja bych se doma taky zblaznila, ta nuda, des...to pak verim, ze zenske blbnou a perou co se da...
vsak pak se doma nabudem az az....
tak doufam, ze bude vse ok, ze nebudu muset treba lezet doma, to by me asi piclo..

zuzan
autor
10. dub 2007

To je fakt, už budeme mít úplně jinou motivaci a práce bude až na druhém místě důležitosti životních hodnot 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

Jedna moje známá proležela v nemocnici 8 měsíců - měla problémy hned od začátku a to si vůbec nedovedu představit...U nás bude ale všechno v naprostém pořádku!!!

zuzan
autor
10. dub 2007

Marti, bylo by to krásný, kdyby se naše diskuze změnila v jiné, mnohem příjemnější téma 🙂)) A přitom ještě nedávno mě nenapadlo ani přemýšlet nad tím, že by se mohly nastat nějaké problémy...Žila jsem ve sladké naivitě, že jak si to naplánujeme, tak to bude 🙂

maova
10. dub 2007

Tak 8 měsíců v nemocnici, to musí být strašný. Ale teď má určitě krásné, zdravé miminko a vůbec jí to nevadí.
Zuzko, přesně tak, vysadila jsem HA a tak prostě počítala s tím, že během chvíle otěhotním a všechno bude bez problémů. Ani jsem nepřemýšlela jestli to bude tenhle měsíc nebo další, prostě jsem to tak nechala plynout a najednou tohle. Ale věřím, že smůlu jsme si už vybraly, teď na to budeme sice myslet víc, ale zase bude všechno v pořádku 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

Tam to byl trošku složitější případ - nevím, jestli tomu její dlouhodobý pobyt v nemocnici napomohl, ale krátce potom, co se vrátila domů s krásným zdravým chlapečkem, došlo na rozvod a teď už mají každý svůj život s novými partnery.
S tím vybráním smůly máš naprostou pravdu, budeme se asi víc hlídat a strachovat, ale všechno dobře dopadne 🙂

lucikpetik
10. dub 2007

holky brzo se ta nase diskuze zmeni v prijemnejsi tema, verte tomu

maova
11. dub 2007

Hezké ráno přeji 🙂
zuzko, to je smutný přiběh, ten pobyt v nemocnici asi udělal svoje a pak už bylo všechno jinak ☹ Ale hlavně, že jsou teď oba spokojení 🙂
Tak si představte, že plot je skoro celý opravený, jsou tam nové dráty, aby to nerozpletl a pes stejně utekl a co hůř, ráno se nevrátil, tak jako vždycky ☹ Manžel by se měl vrátit docela brzo domů, tak uvidím, jestli bude už hafan doma.

zuzan
autor
11. dub 2007

Krásné ráno všem 🙂
Marti, tak to je záhada, že zase utekl...Neměj strach, on se najde a vrátí, nejpozději až dostane hlad...Hlavní je, že je hodnej a snad by nikomu neublížil, to by pak byl asi větší průšvih...Kudy se dostal ven? Udělal si nějakou novou díru?

maova
11. dub 2007

Právě jsme obcházeli plot a díra nikde vidět nebyla. Ale je tam takový otvírání, kudy jezdí auta s pískem a tak, tak se protáhnul asi někde tam. Vůbec bych neřekla, že tak velký pes se tam protáhne, ale protáhne. Ona právě když takhle šílí, tak hlad vůbec nemá, minulý týden nejedl vůbec a teď až o víkendu. Je hodný, snad by nikomu nic neudělal, ale člověk nikdy neví kdo jak na něj zaútočí a co by pak udělal. Snad už bude teď zase doma.

zuzan
autor
11. dub 2007

To máte pěkného tuláka 🙂 Užije si dobrodružství v ulicích a zase přijde k vám, kde je mu určitě nejlíp 🙂 Ale je to teda záhada, že si tu cestičku ven najde...Zas mi přijde drastický ho někam na pevno přivazovat...Mám pocit, že ten váš pejsek je tak trošku David Copperfield a dostane se přes všechny zábrany 🙂

maova
11. dub 2007

😀 to jsi hezky napsala, asi ano, prostě kouzelník 😀 Taky nechápu, jak se může někde vždycky protáhnout. Právě ho taky nechceme přivazovat, není na to zvyklý. Má boudu a běhá si po zahradě. Včera už neutekl, tak jsme se radovali a dneska zase. A šly jsme do práce a potkali jsme taky nějakýho hafíka, jak se prochází po ulici a taky asi čekal, až mu páneček otevře, protože byl u svého plotu 😀 Prostě ty fenky s nima dělají divy 😀

lucikpetik
11. dub 2007

Dobre ranko holky, tak jak dneska v praci? hodne, nebo pohoda? venku se to uz lepsi, nakonec fakt bude hezky a u vas?
vcera jsme byli na vratnych lahvich, teda musim rict, ze zase povedeny film..
a co hafan, uz je doma?

maova
11. dub 2007

Ahoj Luci, já tady toho moc nemám 😉 Zatím je tu zataženo, ale vypadá to, že se to trochu vyjsňuje, tak uvidíme. Ale hlásí, že má být o víkendu až 23 stupňů. Hafan ještě nevím, manža volal, že jede ještě nechat opravit klimatizaci na autě a ještě snad pro něco, tak se trochu zdrží.

lucikpetik
11. dub 2007

no tak snad se vam vrati....
tady porad zatazeno, takze o nicem, teda o vikendu takove teplo, to se zacneme opalovat, ne?

zuzan
autor
11. dub 2007

Ahoj Luci, já toho mám v práci docela dost, ale vzhledem k tomu, že jsou to záležitosti, které už odkládám půl roku, tak nic z toho "nehoří" 🙂 Tady je taky napůl zataženo, ale vypadá to, že se to vyjasní a čeká nás krásné slunné odpoledne 🙂 Včera jsem byla na bruslích a trošku jsem to přehnala, teď mě bolí celé tělo, ale na druhou stranu je to příjemný pocit 🙂

lucikpetik
11. dub 2007

no tak to jsi sikovna, myslim, ze brusle neuskodi...jak dlouho jsi jezdila? ja se dneska chystam cvicit, vim - zase...ale dneska asi fakt

maova
11. dub 2007

Já se chystám jít cvičit zítra, ale nechce se mi samotný, tak ještě uvidím. Dneska se pojedu projet zase na kole. Taky mi přijde, že je to vždycky fajn pocit, trochu si u toho pročistit hlavu 🙂 Tady už malinko svítí sluníčko 🙂

zuzan
autor
11. dub 2007

Jezdila jsem asi hoďku, ale ty kopce mi daly zabrat 🙂 Marti,tak až budeš mít víc informací o pejskovi, dej vědět 🙂 A do sportovního elánu vám přeju hodně sil 🙂)) Já bych se asi nedokopala nějak jít, když nejsem schopná zacvičit si ani doma 🙂))

maova
11. dub 2007

Určitě dám vědět, jak se objeví 😉
To já se právě doma taky nedonutím, ale když někam jdu, tak mě to baví. Jenom nerada chodím sama a zrovna se nikomu na spinning nechce. Hodinka je tak akorát na projížďku, ani se nedivím, že ti to dalo zabrat. U nás kopce skoro nejsou a taky mi to stačilo 😉

lucikpetik
11. dub 2007

TAK HODKU NA BRUSLIKACH JE DOCELA DOST, TO JSI SIKOVNA....MI STACI TAK PUL...
A SAMA BYCH CVICIT TAKY NESLA, ALE JDE MANZ. SEGRA, TAK SE BUDEME PODPOROVAT, JE NA STEJNE ZAHRADE, TAK TO JDE, JINAK BYCH VYMEKLA A NESLA NIKDE, ALE O VIKENDU ASI OPRASIM KOLO A ASI NEKAM VYRAZIME, KDYZ UZ HO MAM NOVE A JESTE JSEM HO ANI NEZAJELA