Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ivusa1
2. čer 2007

Ahoj holky.
Moc se omlouvám že jsem tu teď tak dlouho nebyla, ale mám strašný fofr a do toho všeho zase čekám na MS, má zpoždění, dnes jsem si dělala test je negativní a bolí mě dost břicho, někdy celé a někdy jen na jedné straně - na té neoperované, tak se strašně bojím aby to nebylo mimoděložní těhu. Je mi špatně, manžel tvrdí že mám větší prsa a hlavně bradavky, a bolí mě strašně ruka loket a mám mravenčení v noze, všechno na té neoperované straně. Holky já se strašně bojím!! 28 den byl v pondělí, minulý měsíc jsem to dostala po 37 dnech, tak ještě asi musím do středy počkat.
Jinak moc gratuluji první těhulce🙂 snad budou i další.
Holky fakt se strašně bojím ještě týden počkám a kdyby pořád nic, nebo mi bylo hůř, tak jedu hned do nemocnice.
Mějte se moc krásně.
Ivuška

lucikpetik
2. čer 2007

ivi neplas, moje MS tento mesic probihala uplne stejne, prisla po 36 dnech, jinak vzdy po 28, je hrozna, silna, bolesti neskutecne a jak pises ty, mela jsem strach, kdyz mi mravencila prava noha...ale po trech dnech uz je to v pohode, preji, aby bylo vse ok

ivusa1
2. čer 2007

moc děkuji ještě týden vydržím a pak to kdyžtak budu řešit, asi je to po mimoděložním normální, viď?
je to hrůza, držím palečky aby vám to tenhle měsíc už vyšlo a byla jsi další těhulka🙂
Až to dostanu tak snad pojedem i na tu dovču. Jak pak se máš ty?

blanuleplus
2. čer 2007

Ahoj Ivus, taky jsem si prozivala tenhle mesic peklo a bala se mimodelozniho tehotenstvi - bolelo me od pulky cyklu bricho na neoperovane strane, bolest strilela i do trisla a do zad, bylo mi porad na zvraceni, prsa vetsi, stehno bolavy... a MS me taky pekne napinala. Pak prisla se silnejma bolestma, ale uz je dobre (dnes 3DC). Verim, ze to bude i u tebe v poradku, ale kdyby se ti najednou udelalo fakt zle, tak radsi k doktorovi jed. Doufam, ze jsme te s Luckou trochu uklidnily a dovcu si uzijete. 😉

lucikpetik
2. čer 2007

a kam a kdy se ivus chystate na dovcu?
a jak se jinak mam? porad stejne, zadne zmeny, co ty?
a jaky mate vikend holky? my mame dneska na zahrade becku, manzelova segra slavi 40, tak se tam za chvili chystame, ted krasne poprselo, tak snad to bylo vse..

romcatko
2. čer 2007

Ahoj holky, tak to bohužel dopadlo tak, jak jsem předpokládala. V pátek po UTZ okamžitý nástup do nemocnice- mimoděložní. Doktoruku jsem dnes ukecala aby mě pustili domů, takže jsem doma z nemocnice. Bylo nás 7 na pooperačním pokoji. Odebrali mi pravý vejcovod. Byla tam už i vylitá krev v břišní dutině ( v úterý nebyla). Přímo mimoděložní neviděli, ale ta krev mluvila za vše. Takže kdyby se to dělalo dřív, asi to fakt nemělo význam.Kyretáž tím pádem nedělali. Břicho bolí jak čert a taky ta, že mám zase menší šanci. Fakt si musíme vyžrat vše do dna. Ale věřím, že bude líp. Jak dlouho vás bolelo břicho a co jste dělaly proto, aby to bylo lepší?

nika70
2. čer 2007

Ahoj romcatko, já měla mimoděložní už před hodně lety..... Chci se zeptat, jak dlouho to trvalo, než tě odoperovali? Trošku do této diskute nahlížím a zdálo se mi, že to byla děsná doba. A to ti to odoperovali kdy, že už jsi dnes doma? Omlouvám se, ale asi se moc neorientuji. 🙂
Jinak já měla klasickou nelaparoskopickou operaci, vzali mi pravý vejcovod a v nemocnici jsem tenkrát byla 11 dni, takže asi teď už je to dost pokrok - myslím ta laparoskopie. Určitě se hodně šetři, žádné tahání těžkých věcí, nebo práce v předklonu, na zahrádce apod. Odhaduji, že tak do dvou týdnů to bude OK. Tak přeji hodně štěstí....

romcatko
2. čer 2007

Ahoj niko, čekalo se přesně měsíc - 1.5. jsem měla v krvi 23Iu, a pořád to maličko rostlo - do cca 180 IU. A na ulltrazvuku pořád nebylo nic vidět. Operovali mě včera ve 13h, operace trvala 50 min. A doktorku jsem se snažila přemluvit hlavně proto, že v 7 lidech a se světlem se fakt nedá spát. A ty máš 2 děti pak přirozeně po odebrání vejcovodu?

nika70
2. čer 2007

PS: ještě chci dodat pro všechny holky, co mimoděložní prodělaly: po odoperování pravého vejcovodu se mi narodily dvě děti, první dva roky po operaci, takže nepropadejte chmurám.

Ad ivusa1: ten strach je normální. Já při každé bolesti po operaci v době, kdy měla přijít menses, panikařila, že je to zase MT. Hlavně, když to bolelo na té neoperované straně..... Ale po čase se naučíte rozlišovat různé typy bolestí, já si udělala takový jakoby souhrn těch "známých" bolestí, jestli mi rozumíte.... a to mě uklidňovalo. Vím, že to zní docela praštěně, ale holky, co to prožily,mi snad rozumí. Chvíli to trvá, než se člověk ¨vnitřně zklidní. Tak vám všem přeju, aby bylo všechno OK a dočkaly jste se mimísů!!!

nika70
2. čer 2007

Romcatko: ano, děti jsou počaté přirozenou cestou. V současné době plánuji ještě třetí... 🙂 🙂
Tak ten měsíc byla fakt dlouhá doba, to musely být nervy. Mě tenkrát vejcovod prasknul (3.5.1989) v noci a v poledne mě manžel dostal po takových komlikovaných akcích do porodnice, kde mě hned operovali. Prý jsem utekla hrobníkovi z lopaty. Ale bylo mi krásných 19 let, tenkrát jsem si vážnost situace skoro neuvědomovala.
Moje paní doktorka mě totiž tenkrát při opakovaných vyšetřeních, kdy jsem tvrdila, že mě ta pravá strana bolí, vůbec neudělala žádné testy, pouze se mě vtipně zeptala, jesttli nemůžu mít kapavku !!!! a poslala mě s léky domů. V noci to ruplo.... No, někdo tam nahoře mě asi má rád. 😔 😵

romcatko
2. čer 2007

Jé Niko, to jsi měla fakt štěstí v neštěstí. A ty 2 děti josu moc velkým povzbuzením. Právě to jsem dnes potřebovala slyšet. Já naštěstí chodila každý týden 2x na kontrolu. Mudr. stále věřila, že to samo vstřebá. No, nevstřebalo. Ale naštěstí to nebylo tak akutní.
Držím palčky, ať se 3. zadaří.

maova
2. čer 2007

Ahoj holky,
Romcatko, jsem moc ráda, že už to máš za sebou, i když to bylo nakonec mimoděložní. Pustili tě hodně brzy domů a tak je jasný, že tě bříško bude ještě nějakou dobu bolet a určitě ho máš hodně nafouklé. Dali ti něco proti bolesti? Mě to tak po dvou dnech ustoupilo a už mi bylo líp. Tak se teď šetři a rychle se uzdravuj.

nika70, děkujeme za povzbuzení 🙂 Jak dlouho už se snažíte o třetí mimčo? 😉

ivus, neboj, určitě to mimoděložní nebude, ta pravděpodobnost je hodně malinká. Taky mě to na té neoperované straně často bolí a asi je to jak to čtu úplně normální. Udělej si za dva dny třeba ještě test, já jsem měla první taky negativní a po třech dnech tam byly krásné dvě čárky 😉

ivusa1
3. čer 2007

Ahojky holky.
Romčátko je mi moc líto že jsi nakonec musela na operaci. Já už jsem 2 měsíce po operaci a před každou MS a zhruba uprostřed cyklu mě břicho dost bolí - teda ta neoperovaná část. Po operaci jsem byla 2 týdny doma, první týden hrůza, ale pak už to bylo docela dobrý.
Niko moc děkuji za povzbuzení. Všem vám moc děkuji.Jste skvělé, je supr když si člověk může s někým popovídat, a ví že prožili to samé a chápou to.
Moc děkkuji. Pořád čekám, jak to dopadne 😒

maova
3. čer 2007

Jak ti je ivus? Už břicho tolik nebolí?

ivkacz
3. čer 2007

Ahoj holky,
Romcatko taky s tebou soucitim, je mi to moc lito, ze to takhle dopadlo, ale aspon, ze to nedopadlo hur. Drzim palecky at se to rychle zahoji a hlavne jak pisou tady holky, hodne odpocivej. Ja jeste taky odpocivam, i kdyz jsem byla ve stredu na pracovni akci mimo Prahu a trosku jsem si potancovala, ale musela jsem pak prestat, jeste jsem mela MS a bolelo me to.
Luci, ten tampon jsem si radsi nedala, prezila jsem to bez neho v pohode 🙂 a hlavne uz jsem skoncila.
Holky take jste citlive na toto pocasi? protoze dnes jak je uprsano tak mam citlive brisko a picha me vsude, hlavne na strane kde me operovali 😒
Ivus jsem zvedava jak to dopadne, myslim na tebe a drzim palce, taky to budu pak prozivat. Dej urcite pak vedet. Holky preji hezky zbytek vikendu. 🙂

maova
3. čer 2007

Ahoj Ivko, taky mě dneska bolí víc břicho, ale nějak víc nahoře, tak netuším, co to je. Možná taky to počasí.

lucikpetik
4. čer 2007

ahoj holky, romcatko je mi moc lito, ze te nakonec museli operovat, byla to fakt vecnost, co ses nacekala, hlavne ze uz to mas konecne za tebou, pustili te docela brzo, tak ted uz bude jen lip a lip uvidis....
dneska jsem tak premyslela, ze uz jsem 8 mesicu po operaci, desne to leti..

lucinka001
6. čer 2007

DOBRÉ RANKO,DNES JSEM NAKOUKLA PRVNĚ DO TÉTO DISKUSE,NAPÍŠU VÁM MUJ PŘÍBĚH,MÁM 10LETÉHO SYNA,OTĚHOTNĚLA JSEM UPLNĚ NORMÁLNĚ A PŘED 5 LETY JSME SI CHTĚLI POŘÍDIT DRUHÉ MIMČO,TRVALO NÁM TO DVA ROKY A PAK SE ZADAŘILO ALE JAK,SAMOZŘEJMĚ MIMODĚLOŽNĚ,NEJDŘÍVE MĚ BRALI NA ČIŠTĚNÍ A DRUHÝ DEN NA LAP.KDE ODSTRANILY VEJCOVOD,JÁ HLOUPÁ VĚŘILA NAŠÍ DOKTORCE A PTALA SE JÍ CO DÁL A ONA MI PORADILA NECHTE TO BÝT,NA JAŘE SI KUPTE VITAMÍNY A ONO TO PUJDE,NAIVNÍ SI KOUPILA NA JAŘE VITAMÍNY A ONO TO VÁŽNĚ ŠLO,KOUPILA JSEM SI TESTY A BYLY POZITIVNÍ,PO TŘECH TÝDNECH JSEM ZAŠLA K LÉKAŘCE A ŘÍKÁM JÍ RADOSTNOU ZPRÁVU A ONA MI ŘÍKÁ,NO VIDÍTE A TO BYLO STRACHU,UDĚLALA ULTRAZVUK BYLO TO PONDĚLÍ A UDĚLALA MI FOTKU PRO MANŽELA,MĚLI JSME RADOST,TAK JSME BLÁZNI SLI V UTERÝ KOUKAT NA KOČÁRKY A VE ČTVRTEK MĚ ODVÁŽELA RYCHLÁ,ZAČLA JSEM HROZNĚ KRVÁCET A VELKÝ BOLESTI A ZNOVA SE TO OPAKOVALO,PANI PRIMÁŘKA NECHÁPALA KDYŽ JSEM JÍ UKÁZALA FOTKU Z ULTRAZVUKU ŽE TAM NIC NENÍ,TAKŽE DÍKY NAŠÍ PANI LÉKAŘCE NEMÁM ANI JEDEN VEJCOVOD,PRIMÁŘKA MI ŘEKLA ŽE UŽ MUŽU JEN NA UMĚLÉ OPLODNĚNÍ,Z pozdravem Lucka

lucikpetik
6. čer 2007

ahoj luci, tak to jsme opravdu potrebovaly slyset 😒 ne, delam si srandu, moc pozitivni zprava to neni, je mi moc lito, jak to dopadlo...
ale to me alespon utvrzuje v tom, opravdu zmenit lekare...
dekujeme za pribeh...

lucinka001
6. čer 2007

Ahojky,je mi jasné že to není příjemné,jen jsem chtěla dát všem muj příběh,tenkrát jsem o tom nevěděla nic a doplatila jsem na svou neznalost a super doktorku,tak jsem chtěla jen všechny varovat ☹

romcatko
6. čer 2007

Ahoj holky, je mi líto těch "opravdu těžkých věcí", které se staly v posledním týdnu.

Chci se vás zeptat na 2 věci:
1. za jak dlouho po odstranění vejcovodu (bez revize) jste se mohli znovu snažit o miminko? Ne, že bych te´d už měla na cokoliv chuť, ale léto bychom chtěli už k tomu využít, hlavně kvůli létu, dovolené, pohodě...
2. je po odstanění vejcovodu nárok na lázně? Byla jste některá? A doporučení vám dal gynekolog bez problémů? Děkuji.

ivkacz
6. čer 2007

Ahoj holky,
Luci, tak to mi je lito, ale take jsem slysela podobny pribeh od jedny znamy a nakonec se ji aspon to umele oplodneni podarilo. Taky mam z toho strach aby se to opet neopakovalo, ale lepsi je nad tim nepremyslet... 😒
Romcatko, ja jsem zrovna 6.tydnu po operaci ale doktorka nam doporucila az po 3 mes. A co se tyce lazni, tak to nevim, ja jsem nebyla a ani doktorka mi to nedoporucila 😒
Ivus, tak jak ti to dopadlo, co noveho?

lucikpetik
7. čer 2007

romco tak nam doporucili nejdriv cekat pul roku, pak dva mesice a pak mi doktor rekl, ze kdyz se necistila deloha, tak se nemusi cekat vubec, az se na to ja budu citit
a v laznich jsem byla, dostala jsem je bez ptani a bez problemu....a doporucuji... 😉

romcatko
7. čer 2007

Luci děkuji. Já se na lázně zkusím zeptat. A tu pauzu uvidíme. Zatím docela zmírám... spíš to asi necháme plynout a nebudem to nijak řešti - ani pro ani proti....ať se příroda/osud/vyšší síla... zařídí podle sebe. 😉

lucikpetik
7. čer 2007

romi myslim,zes to vystihla naprosto presne 🙂) tak se hlavne dobre kuryruj...

mila30
8. čer 2007

ahojky.já mám po dvou operacích mimoděložního těhotenství a to během jednoho měsíce ☹ . průchodnost vejcovodů jsem měla asi půl roku před tím zkontrolovanou v CAR a stejně se bohužel " zadařilo ". Lekaři mi po první operaci dávali čas na další snažení 2 měsíce a po té druhé 3 měsíce, taky se mi to zdálo krátké, ale říkali, že je to za tu dobu zhojené a tělo si samo určí kdy začne fungovat tak jak má. Od 1. ledna tohoto roku jsem se mohli snažit a zatím nic, můj doktor a i lékaři v nemocnici mi říkali, že je opravdu možné že ten vaječník, který nemá vejcovod to může předat na tu stranu, která je kompletní. My jsme s lékařem domluvení, že pokud se do června nezadaří, což je teď, tak máme přijít a domluvit se na dalším postupu. zatím se tam nechystám, mám před svatbou , pak hned jedeme na do Řecka a pak uvidíme. Plodné dny si nepočítám, milujeme se kdy se nám chce a zatím se to snažím neřešit i když stejně každý měsíc čekám jestli náhodou ... Abych to srhnula, holky můžeme být rádi, že jsme to přežili a musíme doufat a nepřestávat věřit, že se to podaří 🙂. Vám všem držím moc palečky a přeji vám, aby jste co nejdřív viděli dve řádńácky tlusté čárky.

lucikpetik
8. čer 2007

milo moc krasne jsi nam to tu napsala, moc gratuluji ke svatbe, uzij si ji jak se ma a miminko si privezte od more 😉
a kdy bude svatba?
preji hodne stesticka...

mila30
8. čer 2007

.ahojky, svatbu mame 29.6. a hned 13.7. jedeme do Recka, neupinam se na to,ze si drobecka od more privezu, snazim se na to nemyslet, ale stejne tak jako vsichni doufam, ze treba...holky co si budeme povidat, at si vsichni rikaj" nesmis na to myslet", ale kdyz se jich zeptam jak se to dela, kazdy krci rameny, ja jsem si proste rekla, ze na to budu myslet primerene, bez nejakych plodnych dnu, mereni bazalni teploty apod, a razim heslo: ver a vira tva te uzdravi, takze i kdyz nejsme tam uvnitr uz" kompletni" tak to proste musi vyjit a basta fidly 😀. dekuji ti za prani a to stesticko preji sobe a vam vsem vrchovate 🙂

lucikpetik
11. čer 2007

mas milo naprostou pravdu, nejde na "to" vubec nemyslet a kdo tvrdi, ze jo, prijde mi to opravdu blbost...
tak hezke pripravy na svatbu... 😉 a budeme se tesit treba na fotecky ..

romcatko
11. čer 2007

Ahoj Milo, taky přeji moc hezké přípravy na svatbu, svatbu samotnou i svatební cestou.
Myslím, že "nemyslet" na to nejde. Spíš to neupínat se. Jenže to u nás bylo celý rok před svatbou.....a stejně nic. Líbí se mi termím Mudr. Řežábka - střízlivý optimismus. Ale neumím ho mít.
Jinak pomalu se mi břicho hojí, už tolik nebolí, ale nesmím se moc ohybat a nevydržím dlouho sedět.