Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
2. srp 2007

jsi hodna dekuji, musi byt vse ok...podruhe uz si to nezaslouzime...
a jak s tim jidlem, je neco, co nemuzeme?

mila30
2. srp 2007

Marti, je určitě dobře že jsi na neschopence, jsou mi ale divný ty tvé vycházky...Já i když jsem byla po operacích tak jsem je měla od 10 do 18...ale třeba to ještě přepíše a pak je budeš mít už neomezené 🙂 .
Luci, děkuji za držení palečků, vůbec nevím jak na to, kde si mám stáhnout ten prográmek na to zapisování ...no ono se poddá a pak už v tom budu jednička 😀 .

lucikpetik
2. srp 2007

ja jsem to zapisovala na http://www.wunschkinder.net tak zkus kouknout, a to neumim nemecky ani dž 😀

romcatko
2. srp 2007

Milo, jestli umíš trochu anglicky, zkus www.fertililyfriend.com a docela podrobný popis o bazální teplotě psala kdysi Len do tématu měření byzální teploty...nebo tak nějak....zítra zkusím najít odkaz i na její stránky, má to tam moc pěkně v čj vysvětleno.

mila30
3. srp 2007

Holky, díky moc. Hned na to kouknu. Ráno jsem se měřila poprvé a měla jsem 37,2, tak nevím co tahle teplota znamená, ale asi spíš nic 😀 . Myslela jsem si, že to bude hrůza a šlo to bez problémů a ani sem se nepočůrala 😀 .

zuzan
autor
3. srp 2007

Krásné ráno holky a všem vám moc díky za rady do IP 🙂

Mílo, já bývám na netu jen v práci, tj. cca od 7,30 do 15,45 hod., tak proto reaguju až teď...co se teploty týče, tak musíš začít měřit po MS, jinak ti graf nic moc neukáže... Napíšu ti do IP, jak na to 🙂)) Není v tom žádná věda, tak nemusíš mít strach 🙂

blanuleplus
3. srp 2007

Krasne predvikendove rano 🙂
Milo, blahopreji k prvnimu uspesnemu mereni 🙂 Jsem na sebe a mrnouse skutecne hrda. Uz dokonce lezu z postele pozdeji nez ty 🙂 Jsem fakt rada. Vim, ze byste to braly i s tema nevolnostma, jen aby mimi bylo, ale tohle fakt nikomu nepreju a uz ted je mi lito Lucika... Radsi at si tehulkovani uzivate bez problemu. Milo, ty jsi vlastne po ovu a tahle teplota vypada velice nadejne 😉 Kolikaty den cyklu jsi? Len je fajn a nejzkusenejsi "merilka" jeji stranky, kde se dozvis vse potrebne, jsou: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html
Romci, i kdyz jsem tehu, moc dobre si pamatuju, jaky to bylo, kdyz se nedarilo. Tak se to da pochopit, ze se ti obcas tezko s nami povida, ale mam vas tu vsechny moc rada a doufam, ze vsichni dojdeme za tim nasim vysnenym stestim. Ja mam spis porad problem s MM, jak ho zbavit toho psychickyho bloku. Zkusim poprosit dr., jestli muze prijit MM priste se mnou na utz. Snad ho to trosku uklidni. Holky, on to bere, jako "ze se to muze povest, ze mozna budem mit miminko". Ne, ze budem mit miminko, ale samozrejme se muze stat spousta veci, proc se to nepovede...
Zuzko, co tvoje teplota, verim, ze se bude taky drzet pekne nahore... 😉

Holky, pokracovani za chvili, jdu delat snidani...

zuzan
autor
3. srp 2007

Mílo, tobě jsem přeposlala návod na fertilityfriend, tak pokud by ses v něčem zadrhla, stačí se zeptat 🙂)) Ještě se omlouvám za překlepy, protože nemám vypnutou automatickou opravu pravopisu a možná to někde něco přepsalo jinak, než má být... Jinak se teď podle tvé teploty dá sledovat, jak psala Blanka, pokud se bude držet takhle nahoře, budeš další těhulka a pokud klesne, přijde MS...ale i když byla ovulka z druhé strany, tak držím všechny palečky, protože i tak se to mohlo povést 🙂))

Krásné ráno, Blani...jsem ráda, že už je ti o trošku líp...S manželem asi nic nenaděláš, už jste dvakrát prožili zklamání, tak má teď strach se tomu oddat...Uvidíš, že jakmile ti poroste bříško a bude na tobě těhulkování víc vidět, tak pak teprve se začne cítít tím pravým pyšným tatínkem...ono to asi nejde lámat přes koleno ani ho nutit do toho, aby se z toho radoval...Taky máš dobrý nápad s tím, vzít ho s sebou na ultrazvuk, aby viděl to krásně tlukoucí srdíčko 🙂

Jinak hurá, moje teplota neklesla, takže už druhý den hlásím 36,8 🙂)) Zatím mi nezbývá, než se radovat i z takových maličkostí 🙂)) Akorát včera bylo zase slzavý údolí, protože mi večer volal manžel, tak jsme se o tom všem bavili a on mi pak řekl, že se hrozně moc těší, až mi bude pusinkovat a hladit bříško a povídat si s naším andílkem...kéž by se to naše čekání na zázrak dalo nějak zkrátit, takže Romčo i Mílo, naprosto vám rozumím...taky je mi někdy hodně smutno, ale musíme být trpělivý a taky se dočkáme...

lucikpetik
3. srp 2007

dobre ranko holky, tak jsem posnidala kakao a zatim je to radeji vse 😀
kazdopadne holky zuzi a milo, ty hodnoty jsou skvele, drzim vsechny palce co mam, aby neklesly a byly jste tehulky, to by bylo bezvaaaaaaaaaa
pak uz romisek a mame hotovo...
jinak blani tak s mym manzelem je to stejne, taky mi rika at o tom ani nemluvim, ze se na to nechce upnout a dokonce ma strach na me poradne sahnout, pry se boji, jestli se to muze, bych ho kopla nekam.....

mila30
3. srp 2007

Holky, já si spíš myslím, že až dnes mám ovulaci nebo já nevím, ale myslím si, že zatím nemá cenu tomu nějak věřit, protože jak píše Zuzka, má se začít až po MS. Takže bůh ví co to je 😀 . A hlavně já jsem dnes 18 den cyklu, takže když už, tak, to je teprve teď ovulace a ten doktor minule poznal prdlačku. A hlavně to bylo minule 11 den cyklu, takže to ovulace být snad ani nemohla. Opravdu to neberu jako že možná....to by byl opravdu moc velký úspěch a tomu já prostě nevěřím...ale zase se můžeme víc snažit i teď a třeba... 😉

lucikpetik
3. srp 2007

no milo snazenickem nic nepokazite, mas pravdu, kdovi, co ten doktor videl...ale treba je to fakt tehu...

lucikpetik
3. srp 2007

blani co snidas?

maova
3. srp 2007

Ahoj holky, vy jste teda hned po ránu takhle upovídaný 🙂
zuzko, teploty vypadají moc hezky, teď už se určitě budou držet nahoře a je super, že ovulace probíhá tak jak má 🙂 A myslím, že když jsou teploty tři dny nahoře, tak už FF zaznamená ovulaci, takže zítra 😉

milo, já myslím, že jsi klidně mohla mít ovulaci i takhle brzo, měla bys jenom kratší cyklus. Jednou jsem jí měla taky už myslím 12DC. Jak dlouhé cykly jinak míváš?

Blani a Luci, ono se to s manžílkama určitě srovná. Jednou bylo zklamání, tak se teď asi nechtějí tolik těšit. U nás jsem třeba měla pocit, jako by se to Davida moc netýkalo, nijak o tom nemluvil a když jsem něco řekla, že mi přišlo, že to moc nevnímá, takže jsem pořád doufala, že třeba až bude bříško větší, tak to začne víc vnímat. No a malinko se to změnilo teď, když jsem přinesla hezkou fotku z utz, kde taky miminko poznal, tak to bylo vidět, že má velkou radost a včera mi dokonce řekl, že mu mám dát obrázek s sebou do práce, aby se pochlubil 🙂

romcatko, já vím, že tě to určitě mrzí, když vidíš okolo sebe další těhulky, ale mám tě tu opravdu rády, tak aspoň takhle občas nakoukni a napiš, co je u tebe nového a jak se máš 🙂

A Blani a Luci, doufám, že vám ani jedný nebude už moc špatně. Včera zrovna když jsem měla pořád to špinění, tak jsem si říkala, jestli by snad ty nevolnosti nebyly lepší, to aspoň trochu víš, že se něco děje, ale v dobrém 😉 U toho špinění je to spíš naopak, ale já doufám, že už dneska taky žádné nebude 😉

lucikpetik
3. srp 2007

marti taky preju, at je spineni uz pryc...a jsi v poradku a hlavne v klidu, romi ty za nama urcite obcas koukni, chybela bys nam tu 😉
a marti to s tou fotkou je fajn, manzel je urcite nadseny, kdyz se chlubi foteckou...pysny tatinek

maova
3. srp 2007

luci, děkuju 🙂 To jo, začíná se mi zdát, že už se snad taky i těší, i když najevo to stejně pořád moc nedává. Ale já myslím, že až nás ty mimískové začnou kopat a manžílci to ucítí, tak to taky budou vnímat jinak. Oni prostě teď jenom nic necítí, tak jim to nepřijde 😉

blanuleplus
3. srp 2007

Tak jsem vyprovodila MM a jeste chvilku lezela v pelisku.. 😅 Uz je mi nejhur jen dopoledne a vecer. Huraaaa 🙂
Luci, kakao mi taky dela docela dobre. Dnes jsem mela 3 cokopiskoty, jinak treba makovec nebo ovoce. Prvni jidlo vzdy jen hodne maly a piju az kdyz se to v zaludku trochu namicha a zklidni. Jinak MM na me zacal "sahat" diky prsum. Tomu nemohl odolat 🙂 Ale jinak prvni tydny jsme se baly oba a me hlavne bylo tak zle, ze jsem nemohla ani mluvit, natoz neco jinyho... Jinak se snazim nejist syry s plisni a ruzny salaty, chlebicky apod. A neprehanet to s korenim (ani s petrzeli, kari, skorici, celerem apod.). Taky bys nemela bylinkove caje, pokud nejsou pro tehulky.
Zuzko, jen tak dal... 😉 Tvuj manzilek je asi nejvic nateseny. To je dobre, vzdycky jsem si prala, aby to se mnou MM taky tak prozival... No treba se to u nej casem taky zlomi.
Milo, sice uz nezjistis, kdy presne byla ovu, ale diky utz to stejne vis a kdyz se budou ted drzet, tak je to velice slibne. Pokud ti dr. rekl, ze ovu byla 11. DC, je to mozne a ty mas 7. den po ovu krasne vysokou teplotu, takze pokud jeste tak 5 dni zustane, muzes zkusit testik 🙂 Ovulace je posledni den, co jsou teploty nizko, takze ted uz to nezjistis. Ted uz jses urcite ve fazi po uvolneni vajicka.
Marti, taky si myslim, ze kdyz uvidi mimi na utz, tak uz to pro nej bude takovy trochu "hmatatelnejsi". Je pravda, ze kdyz jsem minule hlasila po kontrole u dr., ze jsme v poradku, ze mi prinesl Rafaelo a kdyz neco planujem, tak se pta, jak to bude s deckem, ale jinak "se tomu boji podlehnout". To ti urcite udelalo radost, ze se chtel pochlubit 🙂

romcatko
3. srp 2007

Tak jen hlásím, že MS doraziala... 😠 😒 takže snad někdy příště. 😝

lucikpetik
3. srp 2007

asi mas pravdu, asi to tak je, jeste nejde poradne nic videt, tak jak to maji prozivat, ze?
jis vsechno?

blanuleplus
3. srp 2007

Marti, takze dnes uz nespinis? To je moc dobre. Ono se snad nic nedeje, kdyz doktori mimi zkontrolovali, ale urcite to vsechno znervozni... Ja jsem ted taky ze vseho strasne vyplasena 😅 V pondeli jdu na kontrolu, tak snad budu mit dobre zpravy a uvidim i mimi. Uz by melo vypadat jako malinky clovicek. Uz je to "plod" zadny "embryjko" 🙂 Hrozne rada koukam na tyhle stranky, jak se mimi po par dnech meni: http://www.visembryo.com/baby/19.html vlevo nad obrazkem jsou sipky back / next a je to podle dni od poceti (ovu).

maova
3. srp 2007

Blani, tak to jsem moc ráda, že už je ti aspoň přes den trochu líp 🙂 A proč se vyhýbat zrovna kari? Zrovna dneska jsem totiž chtěla udělat kuře na kari 😅
To jo, udělalo mi to opravdu radost, když si včera o fotku sám řekl 🙂

romcatko, to je mi líto 😢 Tak se tím doufám nebudeš moc trápit a budu držet moc palce na další měsíc.

blanuleplus
3. srp 2007

Romci, to je mi lito... ☹ A ty meris BT? Urcite to vyjde, kdyz jsme to zvladli i my...tak to proste jit musi 😉
No vlastne je to podle psychologie uplne normalni. Vetsina mamin, ktera po detech netouzi jako my, ale "spadne do toho", tak tomu zacne podlehat vetsinou taky po utz, kdyz treba uz vidi srdicko... Takze se tem chlapum nemuzeme divit, navic po minuly spatny zkusenost... 😒 Nejim ty plisnaky a kupovany salaty. Jinak spis nejim veci, protoze mi nechutnaji (maso, smazeny veci apod.) a nepiju bublinkaty veci. Nejradsi mam ted naredeny dzus Jupiii 🙂 Doufam, ze to nebude brano jako reklama. Kamarad tam dela a mam potvrzene, ze jsou skutecne bez chemie. A chute se mi strasne meni. Minuly tyden jsem se mohla utlouct po Lucine, v nedeli jsem si koupila 3 a doted jsem se jich nedotkla... 😖

blanuleplus
3. srp 2007

Ja to nekde cetla. Vetsinou jsou to veci, co prekrvuji panev a rodidla...ale urcite jednou kure na kari za tyden nevadi 🙂 Stejne tak nedoporucuji delsi koupani nez 10 min ve vode 37 stupnu teple. Ted to jde, ale jakmile je sychravo, hrozne rada se "naparuju" ve sprse...

mila30
3. srp 2007

Marti, já mám cyklus 28 dní, takže to opravdu vypadá, že mám ovulaci až dnes, no zkusíme se snažit, uvidím co další měření. Myslím si, že jelikož mě dnes bolí břicho jako když to mám dostat, takže ta ovulace je až dnes nebo tak něco kolem. 😀
Marti, můj manža je úplně stejnej, až včera když jsem byly v té porodnici, tak jsem poprvé viděla jak byl z toho malého úplně mimo 🙂 , jinak mi také přijde, že ho až tak jako "nezajímá". Ale vím, že to je kvůli tomu, aby na mě jako netlačil a já z toho, že to nejde nebyla nešťastná.
Romísku, proč už nechceš být mezi námi????????????????? 😕. Musíš tu s námi zůstat, musíme přece bojovat společně a přidat se k holkám těhulkám 🙂 .

maova
3. srp 2007

Blani, šla jsem se podívat, jaké máme doma zrovna nakoupené džusy ...... 5x Jupí 😀 Já je mám taky moc ráda, někdy je ředím, ale někdy mi chutnají víc samotné 😉 Mě teda jinak chutná všechno, ale zrovna včera jsem říkala, že je to takový divný, že se najím, ale nemám z toho pocit, že bych si pochutnala, takový divný. Ani nemám na nic moc chuť, jedině hodně na studené, takže třeba na zmrzliny 😉 Mňam, lučinu mám taky moc ráda, já si vždycky nakrájím jablko na kolečka, vyříznu zrníčka a ty kolečka pomažu lučinou, dělávala nám to dřív babička a je to strašně dobrý 😉

romcatko
3. srp 2007

Milo, já nemizím... já myslela, jako "těhotenství" někdy příště... teď jsem četla na jiném foru a dívčině, která měla 1mimoděl. po normálním styku...a teď po 3.IUI se už radoval a opět mimoděložní... život je strašně nefér.

blanuleplus
3. srp 2007

Marti, jablek a Luciny mam spoustu, tak to taky asi zkusim. Ja jsem spis takova, ze se mi jist nechce, je mi spatne a nemam na nic chut, ale kdyz si neco dam, udela se mi lip.
No Milo, ovu urcite nemas, ale jestli te 7. den po ovu boli uz bricho jako na MS a mas tak vysoky teploty, ja osobne verim spis tehu 😉 Ale snazilkovat muzete samozrejme s manzilkem i dal, i kdyz uz je asi "zadelano" 🙂

blanuleplus
3. srp 2007

Romcatko, je. Nektery veci vubec nechapu, proc se deji a vetsinou lidem, kteri by si zaslouzili byt stastni... I proto jsem se vas minule ptala, jak jste na tom s virou v Boha a jestli byste nechali dite pokrtit...

maova
3. srp 2007

Milo, s tou tvojí ovu je to teda podivný 😉 Ale co, za snažení nic nedáte a za pár dnů uvidíš. A kdyby to nevyšlo, tak příště budeš měřit teplotu a budeš vědět kdy přesně ovu byla 😉 Ale taky to vidím nadějně 🙂

romcatko, já jsem si potom zakázala takovýhle neštěstí číst. Ono se to stát může, to je jasný, ale je lepší věřit, že se nic takového nestane a míň se trápit. Je to opravdu hodně nespravedlivé ☹

Blani, tak to zkus, ale kdyby ti to nechutnalo, tak mi pak moc nenadávej 😀

blanuleplus
3. srp 2007

Marti, za svy chute/nechute si muzu jedine sama. Maximalne bych to svedla na toho ulicnika v brisku... 🙂
My jdeme zitra na grilovani, protoze se zeni MM kamarad. No uz ted me desi, co tam jako budu jist...asi si reknu o chleba s maslem 🙂 Maso mi nechutna a grilovany bych se bala kvuli salmonele a chlebicku apod. taky. Snad budou mit treba jeste nejaky kolace. Asi budu nejvybiravejsi svatebni host 🙂 O hladu byt totiz taky nemuzu. To je pak jeste horsi...

zuzan
autor
3. srp 2007

Milo, kdyz jsi mela dneska vysokou teplotu,tak ovulace by musela byt vcera nebo uz nekdy driv...Teplota stoupne druhy den po ovulace - jedině, že bys zítra měla 38°C 🙂, ale to není moc pravděpodobný 🙂 Já myslím, že tohle všechno už by byly jen spekulace, kdy ovu byla nebo nebyla 🙂)) Teď hlídej, aby teplota neklesala a pak to bude všechno v pohodě...

Romčo, ty to nevzdávej-ještě jsme tu přece my s Milou a spoustu dalších, které mají taky problémy, jen tu nejsou teď s námi, jsou třeba v jiném tématu, nebo jsou na svý trápení někde úplně sami...jsme s tebou na stejné lodi, takže v tom nejsi sama... Je mi líto, že MS dorazila...přála jsem ti,aby to vyšlo, ale říkat, že příště to určitě vyjde, to ti moc nepomůže, když jsi si moc přála, aby to vyšlo právě teď...já vím, je to nekonečný...
Holkám to musíme přát, vždyť si taky prošly svým a tohle štěstíčko si zaslouží... Určitě nám všechny moc drží palečky, aby se povedlo...víc udělat nejde a uzavřít se do sebe není řešení... Ony teď budou řešit, co jíst smí a co ne, jestli jim je nebo není špatně a my se holt ještě nějakou chvilku budeme zaobírat tím, jestli MS dorazí nebo ne...Je to trošku adrenalin a já jsem včera poprvé byla schopná se o tom s manželem bavit naprosto otevřeně bez smutku, slziček, sebelítosti...naprosto v klidu...a můžu ti říct, že mi to psychicky hodně ulevilo a srdíčku ulevilo... Taky jsou chvíle, kdy bych se zavřela někam na samotku a ze všeho se vyplakala, ale pak si vždycky řeknu, že bych se akorát zbytečně trápila a se mnou ještě manžel, kterého to každoměsíční zklamání taky trápí, ale je silnej už proto, aby podržel mě... Romčo, pokud máš oporu ve svém manželovi, tak se snaž být nad věcí, protože i on potřebuje podržet nad vodou, i když chlapi své city moc najevo nedávají, tak uvnitř v sobě to má...zkus si říct, že když budeš silná ty, bude i on...Taky ho to bolí, ale čeká vás IVF a do té doby se může ještě všechno změnit...Budu držet všechny palečky!!! Ale naděje vždycky je...a ta úplně poslední je ta, že na světě je plno malých andílků, kteří nemají vůbec nikoho a čekají třeba zrovna na vaší lásku a domov, který jim můžete poskytnou...