Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
22. srp 2007

Lucíku, já taky nevím co to znamená a ten doktor byl z toho taky vykulenej, hlavně když jsem hubeńour a nemám na sobě velkou vrstvu tuku, tak by to měl vidět...doufám, že se jen někam schoval...uličník jeden 😉 .A v pátek se asi dozvím víc, alespoń doufám.

lucikpetik
22. srp 2007

tak patek je tu co by dup....tak snad budes mit veselejsi zpravicky

romcatko
22. srp 2007

Ahoj holky,
Milo, snad se opravdu jen schoval... 😠 Ani UTZ není všemocný. Držím palečky na pátek.
Tak vám něco písnu o IUI z mého pohledu - ale upozorňuji, že všude to probíhá trošku jinak. Ale základ je stejný.
IUI se může dělat buď v přirozeném cyklu bez stimulace, nebo se stimulací - většinou lékovou (Clostilbegyt, clomexal) nebo i s injekcema(to když na léky člk nereaguje). Ten se bere různě buď 3-7DC nebo 5-9Dc nebo nějak tak. CCa v polovině cyklu udělá Mudr. ultrazvuk, aby zkontoloval počet+velikost folikulů. Pak se píchne Pregnyl, který "zaručí" praskunutí folikulu-ovulaci. A obvykle druhý den po něm se jde na IUI.
Samotné IUI probíhá jako normální gynekologické vyšetření. Manžel jde asi o 2h dříve odevzdat spermijky, které pak nějak pročistí a připraví. Vám zavedou úzká katetr(hadičku) přes děložní čípak až do dělohy a vstříknou tam sperma. A to je vše. Někde se pak ještě chvíli leží na gyn.koze, jinde se hned seskočí a jde domů. Úspěšnost se udává cca 15%. Někomu IUI vyjde na poprvé, jinému třeba 10x ne. Přeji, aby jste patřili mezi ten první případ. Pokud nám nevyjde IVF, tak budem IUI ještě zkoušet.
Přidám nějký odraz:
http://www.crmzlin.cz/page/1760.intrauterinni-i...
http://www.iscare.cz/car.php?article=18
http://www.gennet.cz/asist_reprodukce/iui.htm

lucikpetik
22. srp 2007

aha, no romi hezky jsi nam to popsala, i ja to pochopila...

romcatko
22. srp 2007

Ještě dodávám. Obvykle se za IUI nic neplatí, jen doplatky na léky řádově desetikoruny. Někde se prý platí i pragnyl (já ne). a v některých centrech i IUI (vím např. Zlín 1500,- za "nadstandard" ale to nevím, v čem spočívá).

mila30
22. srp 2007

Romí, díky moc, myslím že to mě i Zuzce stačí abychom si představili co to obnáší. Já už jsem si o tom něco zjišťovala a hodně se to shoduje s tím tvým.
A

mila30
22. srp 2007

Nějak mi to uteklo 😀
A co Martina a Blanka, kde ty jsou, kam jste se nám holky schovaly???

lucikpetik
22. srp 2007

no nevim, jakto, ze nas holky opustily?

maova
22. srp 2007

Holky, já jsem vás nepoustila 😉 Jenom nestíhám, včera jsem byla na kosmetice a pak rovnou na cvičení a dneska ráno jsem jela na krev na tripple testy a pak jsem šla prohlídnout obchůdky 😉 No a teď jsem na hodinku doma, úplně ušlapaná a za chvíli jsme domluvený, že zajedeme nakoupit, tak to bude asi hodně rychlý nákup, protože bych si nejradši sedla a nic nedělala. Ale máme v plánu KFC a já už mám hlad a chuť 😀
Večer všechno dočtu 🙂

lucikpetik
22. srp 2007

je marti co to jsou tripple testy??? 😅

blanuleplus
22. srp 2007

Ahoj holky, jsem tu 🙂 Vsechny moc zdravim. Ruka uz je zas dobra.
Vcera jsme necekane jeli s MM na Novy Mlyny k Brnu. Melo dva dny foukat. Vcera foukalo, ale na jezdeni nic moc a pritom bylo krasne slunicko, tak jsem se vyhrivala, podnikla maly vylet, vecer si dali vyborny dlabanec a vinko (ja opravdu jen symbolicky) ve sklipku... Bylo to hrozne fajn. Skoda, ze dnes nefoukalo a od noci prselo, tak jsme jeli domu. Ted tu likvidujeme bazenek na terase.
Milo, to je mi lito, ze jsi takhle vystrasena, ale myslim, ze zbytecne. kdyby tam vajecnik nebyl, tak by ti to urcite uz rekli. Hlavne te urcite prohlizeli pri operaci a jentak nezmizel 😉 Pamatuju si, ze me nemohli najit na UTZ jednu ledvinu a taky jsem v te dobe byla docela hubenour.

ivusa1
22. srp 2007

Ahoj holky.
Tak si mě manžílek včera vyfotil a zapoměl sem dát fotku a teď není doma a já nevím kde má kabel do počítače od foťáku, tak snad už zítra tu bude 😉 Jinak se máme s mimčem opravdu docela dobře, ty prášky mi žádné vedlejší účinky nedělají, tak je to v pohodě. Posledních pár dnů mám i větší chuť k jídlu, ale zatím jsem nic nepřibrala, jak pak jste na tom vy?

lucikpetik
22. srp 2007

tak ivus to ja se cpu samymi nezdravymi vecmi....zeleninu jsem uz nevidela ani z rychliku pekne dlouho...mela bych se nad sebou zamyslet...

lucikpetik
22. srp 2007

je blani, tak to je fajn, ze jste si udelaly vyletek a krasne si ho uzili...
co bazenek na terasce???? 😅

zuzan
autor
23. srp 2007

Ahoj holky, já jen v rychlosti...mám v práci docela hoňky před dovčou...
Romísku, moc veliký dík za vyčerpávající vysvětlení, popsání a zasvěcení, jsi moc hodná 🙂
Mílo, taky se mi to nějak nezdá...pokud bys vaječník neměla (jen spekuluju), tak by ti to po operaci rozhodně řekli, bylo by to i operačním protokolu, který se z nemocnice posílá ošetřujícímu dr., takže si pravděpodobně opravdu jen hrál na schovávanou, ale je mi jasný, že nervíky z nejistoty pracují na plné obrátky...zítra se takhle záhada určitě rozluští k tvé spokojenosti a klidu...
A vy, těhulky, si těhulkování užívejte a dávejte na sebe pozor 🙂

maova
23. srp 2007

Přeji hezké ráno 🙂
Milo, doufám, že zítra se ti vaječník ukáže a všechno bude v pořádku 🙂 Držím moc palce a taky si myslím, že se určitě jen tak neztratil a byl zrovna jenom dobře schovaný 😉 Zítra na tebe budeme všechny myslet 🙂

Luci, ty tripple testy jsou na různý vývojový vady. Přesně ti to nepopíšu, protože to radši moc nestuduju, abych se moc nebála 😉 Vím, že to je třeba na Downův syndrom. Dělají se kolem toho 17. týdne a někde kromě toho dělají kolem 13. týdne ještě utz screening, kde se tohle taky zjišťuje a je to prý přesnější 😉

Blani, to jsem ráda, že už ruka nebolí. Snad už se ti to ani nevrátí. Udělali jste si včera krásný výlet 🙂

Ivuš, už se těšíme na fotku 😉 Já jsem měla pořád tak kilo až kilo a půl nahoře a pořád se to tak pohybovalo a teď jsem najednou přibrala zase půl kila a už se to drží tak na těch dvou kilech 😉

Zuzko, na dovču jedete už příští týden? Doufám, že se vám podaří cesta, kterou máš naplánovanou 🙂

zuzan
autor
23. srp 2007

Ahoj Marti, nakonec jsme to vymysleli tak, že si zítra vezmu půl dne volna a vyrazíme na Živitelku, pak o víkendu budeme projíždět na motorce Jižní Čechy (na noc se zase vracet domů, protože v noci už bývá docela chladno) a v neděli večer nebo v pondělí vyrazíme na týden pryč autem, nejdřív na tu Moravu a i do těch Františkových Lázní zajedeme-sice je každý z těch cílů na opačným konci republiky, ale nějak to snad zvládnem 🙂)) Nocovat budeme v autě (se závěsama) na nafukovací dvoumatraci, tak jsem na to zvědavá 🙂

blanuleplus
23. srp 2007

Ahojky 🙂
Teda Zuzko, to vas ceka dobrodruzstvi 🙂 Ja byla moc rada, ze se nam vydaril aspon ten jeden den. Skoda, ze pak lilo... MM me laka na Rujanu na tyden, ale to se mi uplne nechce. Bojim se, ze tam bude kosa a navic musim maknout se skolou...
Marti, ruka (ruce) zlobi tak 3-5x do roka a mam pocit, ze si vzdy vyberou nejhorsi moznou dobu. Ale ono se to nehodi nikdy 😒
Ivus, mam o 1kg min nez pred tehu a brisko je videt maximalne trochu vecer a rano tam zas skoro nic neni 🙂 V pondeli jdu na kontrolu, tak snad bude vse ok.
Luci, hlavne, ze neco jis. My vcera navstivili na dalnici mekac a jak si mrne libovalo 🙂 Ze zeleniny jim max. rajcata a okurkovej salat...tak se to snazim dohanet ovocem.
Milo, ocekavam dobre zpravy 😉

mila30
23. srp 2007

Ahoj holky.
Zuzi, tak to máte suprově naplánovanou dovču, to bude určitě perfektní zážitek a věřím, že také strašná sranda, takhle spát v autě 😀 a pokud počítám dobře, tak by si měla mít příští týden OVU ne? 😉 Tak třeba...starosti hoď za hlavu a hurá na dovču, budu držet palce 😉 .
Holky díky, že na mě tak myslíte, taky věřím, že se vaječník zítra ukáže, co mu jiného také zbývá, že jo 😀 . Spíš jsem zvědavá co mi řeknou a dají na tu ovulaci, doufám, že když už, tak to bude zase ten CLOMHEXAL, ten snáším dobře, žádné depky nic, jen jsem byla po něm víc vysmátá 😀 .

romcatko
23. srp 2007

Milo na zítřek na tebe myslím.
Zuzi, ty jis z J.Čech? Z Budějc? Odtud pocházím... třeba se známe ;)

zuzan
autor
24. srp 2007

Ahoj holky, jdu se s vámi na týden akorát rozloučit, protože si dneska vezmu půl dne dovči 🙂 Mílo, kdy ty jdeš dneska na kontrolu? Myslím, že jsi psala, že někdy v poledne, tak to já se dozvím, jak jsi dopadla až za týden, ale věřím, že dobře a vaječník je tam, kde má být...Každopádně je dobře, že jsi k doktorovi šla, protože takhle bys byla akorát zbytečně každý měsíc zklamaná a takhle ti aspoň všechno napraví, aby fungovalo tak, jak má, takže šance zas o mnohokrát vyšší 🙂)) A že jsi po práškách vysmátá, tak to je jen pozitivní 🙂)) Mimochodem, oni některé léky mají jako vedlejší účinky deprese???
Jinak ovulace předběžně vychází na pondělí (jestli bude tak tabulková, jako minulý měsíc-14.den), tak jsem ráda, že můžeme být s manželem spolu, ale nijak se na to neupínám, ani to neřeším (jasně že jo, ale snažím si to nepřipouštět 🙂)) Chci si užít volno, manžela, někam se podívat, poznat nová místa a hlavně si užít spoustu srandy 🙂)) Taky si myslím, že se budeme celý týden bavit, když si představím, jak budeme v pidi prostoru auta každý den sklápět sedačky, nafukovat dvoumatraci, převlékat se atd... No, budu fotit, ať z toho třeba pak taky něco máte 🙂))
Blani, jsem ráda, že jste vyrazili na výlet a takhle báječně si ho užili...a taky mám radost z toho, že už je ti lépe 🙂))
Romčo, tobě napíšu ohledně bydliště do IP 🙂))

mila30
24. srp 2007

Zuzko, tak ti přeji super dovču, perfektně si to užijte a na to že máš ovulaci se neupínej, ale taky nezapomínej 😉 😀 . Na fotečky už se teď těším, protože si to neumím vůbec představit 😀 .
K doktorovi jdu přesně v poledne, tak jsem zvědavá. A hormonální léky dokážou všechno..tloustnutí, začneš se víc chlupatit, vyrostou ti prsa, máš depku, začnou ti třeba padat vlasy....ale to už jsou extrémy. Ale člověk se nesmí dát a je to 😉 .

maova
24. srp 2007

Ahoj holky, konečně mi jde Koník, včera jsem se sem celé odpoledne ani večer nedostala.
Zuzko, máte to krásně naplánované, už se těším na vaše zážitky 🙂 A na motorce teda nepojedete? Já původně myslela, že plánujete motorkovou dovolenou 😉

Mílo, tobě taky dneska držím moc palce a těším se na pozitivní zprávy 🙂

Blani, já jsem si v týdnu taky moc pochutnala na KFC 😀 Sice je to nezdravý, ale co, když nám to chutná, tak jednou za čas to určitě neublíží 😀 Jinak se doma snažím jíst zdravě 😉

zuzan
autor
24. srp 2007

Tak to je síla, co ty hormony dokáží způsobit ☹(( Mílo, věřím, že všechno dobře dopadne...
Marti, na motorce objedeme jen teď o víkendu Jižní Čechy, ale spát budeme doma, protože už bývá v noci zima a v pondělí pak vyrazíme někam dál autem (nejdřív na východ a pak na západ republiky 🙂 Na té motorce by se mi to líbilo sice víc, ale to by znamenalo buď jí mít neustále na očích nebo s sebou na túry tahat všechny věci (spacáky,stan)... Měla bych strach někde všechno nechat bez dozoru...

lucikpetik
24. srp 2007

ahoj holky, chtela jsem vas pozdravit uz vcera, jak jsme se s manzou vratili z prevazu, ale nesel konik...to byly nervy...
tak vas zdravim dneska....
jinak vcera jsem mela prvni zvraceci premieru, je to hnus...jeli jsme v aute a akorat jsem stacila rict asi budu zvracet a uz to bylo....a manzel aby me politoval, tak dostal zachvat smichu....
jinak zuzi kraaasnou dovolenou, milo na tebe dneska myslim....jen dobre zpravicky
a co ostatni holky, co vikend? nejake plany?

blanuleplus
24. srp 2007

Zuzko, uzij si super dovcu 🙂 Bude nam tu bez tebe tyden smutno, ale uz se tesim na zazitky...
Milo, myslim na tebe, vse urcite dobre dopadne.
Pracujicim preji krasny vikend a nam flakajicim se taky 🙂

mila30
24. srp 2007

Holky ahooooj 🙂 .
Tak jsem doma od doktora a vše je OK 😀 . Vaječník se objevil hned napoprvé a v něm veliký folikul a podle toho a děložní sliznice říkal pan doktor, že se blíží ovulace 😀 . Takže supeeeerrr 😀 . V pondělí jdu znovu na UTZ aby se koukli zda vše proběhlo tak jak má a pak už jen budeme čekat na ten příští měsíc jestli vyjde to IUI.
Zuzko, sice už si to nepřečteš, ale i takhle ti moc přeju super dovču.
Lucíku a to zvracení....snad to byla jen náhoda a nebude se to moc často opakovat.
Holky těhulky..to KFC úplně nejlepší není, ale co je v téhle době dobrý, takže...když je to jednou za čas, tak proč ne 😉 , hlavně když chutná. 🙂
Mějte holky moc krásnej víkend a já sem budu každý den koukat, takže když budete mít nějaká čas a naládu, tak písněte ať mi není smutno 🙂 .

blanuleplus
24. srp 2007

Milo, dobre zpravy 🙂 Stejne se mi nechtelo verit, ze bys ten vajecnik nemela. Doufam, ze to nevzdavate a o vikendu se s manzilkem vrhnete na snazenicko, at na to IUI uz nemusite 😉 Mekac normalne vubec nemusim, jen tasticku a zmrzku, KFC mam radsi, ale samotnou me prekvapilo, jak si potom mrne libovalo... 🙂
Luci, doufam, ze to zvraceni bylo prvni a posledni 😉 MM se mi taky poskleboval, kdyz mi bylo zle... Pry jsem si chtela prozit aspon jedno tehu, tak at si to uzivam 😖 Ale na Morave ve sklipku me uplne dostal, kdyz se nas ptali na vino a on servirce rikal: "My jsme totiz tehotny..." Sice pak zcervenal, kdyz si to uvedomil, ale byl fakt roztomilej 😀 Zato vcera prohlasil, ze nevypadam vubec tehotne, jen jako s hrozne povolenym brichem...takze jsem vylet na koupalko zrusila 😒

zuzan
autor
24. srp 2007

Holky, ještě jsem tady...čekám na manžela 🙂)) Moc vám všem děkuju za přání hezký dovolený, taky se mi po vás bude stýskat... Mílo, mám radost, že je všechno tak, jak má být a o víkendu si hezky užívejte jeden druhého 🙂))
Blani, Luci, Marti...vám přeju, ať je vám jen a jen dobře a teď už se opravdu loučím, tak ahoj za týden 🙂
Jo, Blani, s tím manželem ve sklípku to muselo být nádherný...je hezký, když se k těhu chlap takhle hezky hrdě hlásí a má radost, když může tohle štěstíčko ventilovat do světa 🙂))

blanuleplus
24. srp 2007

Bylo to mily, ale stejne ho podeziram, ze spis chtel nejak omluvit, ze si davam ve vinnym sklipku palacinky 😅