Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
21. zář 2007

je blani ahoj, tak to jsi me uklidnila, jsem si rikala, ze by na to doktor zapomnel, ale ted jsi me zase trosku uklidnila.
a koukala jsem na brisko...tak ja jsem na tom asi jako ty uz ted.. .1,5 kg nahore a brisko jako ty, ale jsi o 4 tt napred... 😉
a mate hezouckou rybicku...

zuzan
autor
21. zář 2007

Holky, přeju vám všem krásný víkend...
Lucíku, nemáš se čeho bát, to první těhu se opravdu nepočítá, protože protilátky se mohou začít tvořit až po 12.týdnu těhotenství-ptala jsem se na to hned v nemocnici a taky už jsem si o tom zjišťovala moře informací, protože jsem z toho měla noční můry už od zdrávky, kdy jsme se o tom učily (a jako dárce krve vím, jaký mám Rh faktor už od 18 let)...takže hlavu vzhůru a na tohle vůbec nemysli - ani při druhém těhotenství nebudeš mít žádné problémy (díky té injekci po porodu).
A TADY PÁR ODBORNOSTÍ
Jestliže jde o první těhotenství, nemusíte mít obavy – vaše tělo se s ním vyrovná i bez zásahu odborníků, i když máte jiný Rh faktor, než vaše dítě. S každým dalším těhotenstvím se však riziko vzniku protilátek zvyšuje. Díky dnešní medicíně je ale pomoc snadná a i Rh negativní ženy mohou mít s Rh pozitivním partnerem více dětí bez problémů. Pokud se hned v počátku zjistí, že je matka Rh negativní, sleduje se pečlivě vývoj jejích protilátek.

Pod kontrolou ultrazvuku lze odebrat také vzorek krve plodu a jestliže je to nutné, podává se plodu transfúze pozitivní krve do pupečníku. Tento způsob ochrany plodu je velmi úspěšný a miminka se rodí v pořádku a zdravá. Prvního půl roku života je ještě potřeba sledovat jejich krevní obraz, aby měli lékaři jistotu, že negativní krvinky matky jsou nahrazeny vlastními, pozitivními krvinkami dítěte. Maminky dostávají po porodu preventivní injekci s látkou, která v příštím těhotenství zabraňuje tvorbě protilátek.

mila30
21. zář 2007

Ahoj holky. Tak jsem doma po vyšetření. Byl to mazec, nakonec mi to nedělal můj lékař, ale primář, prý že jsem zvláštní případ 😀 . Průchodnost mám dobrou, ale bolelo to jako čert ☹ , ale lepší jak laparka 😀 . No a na pravém vaječníku žádný folikul ☹ , takže jsem si myslela, že IUI nebude, tak jak jsme se dohodli posledně s tím mým doktorem. No ale tenhle primář, řekl, že by do toho šel i přes to, že mám opět folikul na levé straně a jestli do toho půjdu s ním 😀 . Tak jsem řekla že jo a v pondělí jdu na kontrolu jestli folikul na levo roste a pokud ano dostanu injekci aby ovu byla 100% a ve středu se na to vlítne kolem poledne. Takže ještě musím počkat na pondělí ... tak doufám, že se folikul i když na levo pochlapí 🙂.

lucikpetik
21. zář 2007

je milo tak to jsem rada, ze uz to mas za sebou, a je fajn, ze se tam o tebe tak pekne staraji, v pondeli drzim vsechny palce co mam....
jinak zuzi diky za info....uklidnila jsi me....
preji vsem krasny slunickovy vikend, jdu do hajan... 😉

maova
21. zář 2007

Mílo, jsem ráda, že ti kontrola dopadla dobře a doufám, že i když bude ovulace zase na levé straně, tak to vyjde 🙂 Je fajn, že se do toho chce doktor pustit 🙂

ivusa1
23. zář 2007

Ahoj holky.
Konečně jsem se dostala od středy k počítači. Kontrola dopadla dobře, doktor si pořídil nový UTZ, takže pozval do ordinace i manžílka a kochali jsme se mimčem, ukazoval nám jak vypadá 3D ultrazvuk a jestli ho budeme chtít, dokonce mimčo zapózovalo a máme fotečku 🙂 pokusím se ji dám do alba. Když doktor zkoušel zjistit jestli je to kluk nebo holka, tak se mimčo otočilo a ukázalo nám záda ☹ prý si máme ještě počkat. Jinak vše vypadá v pořádku, mimčo je velký asi 16cm, a brali mi krev na ten tripl test - vrozené ývojové vady a výsledky budou v úterý odpoledne, tak si mám zavolat. Snad bude vše v pořádku, bojím bojím. Jestli to bude dobrý tak si začnu těhu konečně užívat 🙂 Jinak mám teď týden dovču tak tu snad budu častěji.
A jak pak se máte vy? Tady je celý víkend krásně, byli jsme na houbách a našli plný košík.
Mílo moc držím palce aby se zadřilo!!!!! 😉

mila30
23. zář 2007

Ahoj holky,
díky moc za držení palečků, zítra budeme vědět víc 🙂 .
Zuzko a tady máš postup při tom vyšetření :
Nejdřív mě opláchli vlažnou vodou, pak mě hodně otevřeli a dali kolem čípku tampony a čípek pořádně vydesinfikovali, to šmrdlání nebylo moc příjemné, ale šlo to. Pak mi začali do čípku zasunovat takovou hadičku a to docela bolí, ale nemusí, no a když se dostanou nakonec, tak roztáhnou ten balonek a začnou vpouštět tu tekutinu, mezitím ti tam dají ještě UTZ a dívají se jak tekutina postupuje. To jsem ostatně cítila i já, protože vždycky když to tam stříkl, tak jsem cítila tlak a pak bolest. Někdy to bolelo míň někdy víc, ale lepší jak laparka a hlavně to trvalo asi 10 minut a hotovo 🙂 .No a pak trošku krvácíš a bolí bříško, ale to bylo jen ten den a druhý den už ok a ani to krvácení nebylo.
Tak doufám, že jsem to napsala trošku smysluplně aby jsi to pochopila 🙂 .

zuzan
autor
24. zář 2007

Krásné dobré pondělní ráno 🙂 Mílo, jsi statečná, že jsi to zvládla!!! Teď už budu jen držet palečky, za pokus to stojí a pokud by tam ta šance z levé strany nebyla, tak by do toho doktor nešel...
Jinak děkuju za detailní popis - bolest snáším dobře, tak to by mi ani tolik nevadilo-pořád lepší, než skalpel 🙂

lucikpetik
24. zář 2007

ahoj holky, zdravim vas po vikendu, nebyl nic moc, ja ho prolezela a navic se mi ulomil zub, tak jsem stestim bez sebe, jak fakt musim mit vse...
o vikendu me desne bolela hlava, nemate nejaky tip co na bolavou hlavu, je to neunosne, jak si clovek nemuze nic vzit..
milo tebe obdivuju, muselo to byt dost neprijemne...jsi statecna, drzim palce, aby jsi dneska mela jen dobre zpravicky...

mila30
24. zář 2007

Holky, díky moc 🙂 . Hned jak budu doma, tak písnu jak jsem dopadla 🙂 .Jdu tam až po 18 hodině, takže to bude někdy večer.

mila30
24. zář 2007

Zuzi a nejdeš ty dnes na tu Dornovu metodu ????

lucikpetik
24. zář 2007

zuzi dnes????? mozna uz tam zuzik je...
milo tak vecer pisni

zuzan
autor
24. zář 2007

Holky, jsem tu, jen mám hodně práce, protože si ve středu a ve čvtrek vezmu volno-mám manžela doma, tak ať si ho taky trošku užiju (sice v montérkách na stavbě, ale hlavně že budeme spolu) 🙂)) Vzal si volno, aby mě mohl odvézt na tu Dornovu metodu, jdu tam až zítra v 16 hod. a ve středu jedeme zažádat o tu adopci 🙂)) Mílo, tobě držím všechny palečky, tolik ti přeju, aby to vyšlo...
Luci a co hlava, už je to lepší??? Žádné zlepšováky na bolení hlavy neznám, nikdy jsem s tím problémy neměla, takže neporadím...ale mám takový tušení, že na nějaké internetové poradně jsem četla, že v těhotenství se bolesti hlavy musí přetrpět, protože žádné léky nejsou vhodné...ale radši si to někde ověř, ať zbytečně netrpíš...

mila30
24. zář 2007

Zuzi, tak přeju hezkou dovču, to si budeme muset na zprávičky jak si dopadla počkat do pátku, to já jako baba zvědavá asi nevydržím 😀 . Ale zase budeme vědet vše najednou.Držím moc palečky, aby Dornova metoda zabrala co nejdříve a třeba se ta adopce ani nerozjela 😉 .Tááááááááááááááákkkkkkkkkkkkkkkk mooooooooooooooooooooooccccccccccccccc je držíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííímmmmmm 🙂 😀 .
Lucí, také nic neznám a slyšela jsem to stejné jako Zuzka.

zuzan
autor
24. zář 2007

Mílo, budu až v pondělí 🙂)) Vždyť v pátek je přece volno-huráááááá 🙂)) Ale jsi moc hodná a děkuju za držení palečků...s takovou intenzitou by bylo, aby nebylo 🙂)) Takže ve středu jdeš tutově na IUI nebo je možný, že se to po dnešní kontrole ještě změní?

mila30
24. zář 2007

No jo vlastně ☹ , to budu muset vydržet celý víkend 😒 . No, ale zase se budu těšit kvůli tobě do práce 😀 .
No s tím IUI se uvidí až dnes, podle toho jestli ten folikul co byl na levé straně a byl 14mm veliký nezaniknul.( byla jsem 11DC a ovu mám kolem 16DC ). Protože po 3 za sebou na jedné straně je pro ten vaječník vyčerpávající, takže třeba..no uvidím večer a písnu. Zítra tu ještě budeš, tak se dozvíš ráno 🙂 .
Holky, já už jsem z toho všeho magor 😒 ..zdálo se mi, že jsem si dělala test a byl pozitivní a já brečela radostí...no a pak jsem se probudila... 😒 . A pak jsem vyjížděla z garáže a odřela jsem u oktávky trošku blatník ☹ .

zuzan
autor
24. zář 2007

Ach jo, Mílo...tak to je mi moc líto s tím tvým snem...kdyby to byla skutečnost, tak je to samozřejmě ta nejlepší zpráva, ale je pak těžký vyrovnat se s tím, že to byl jen sen...i když ono to jednou přijde a pak už ti to štěstíčko nikdo nevezme 🙂)) A co se auta týče, tak negativní sny prý přináší něco pozitivního, tak z toho bych si hlavu vůbec nedělala 🙂))
Mě se zase dneska zdálo, že jsme byli s manželem na pouti a chtěli jít do strašidelného zámku, jenže když manžel nasedl, tak se s ním ten vozík rozjel, já nasednout nestihla, takže jsem ho tam honila v tom zámku v botech na podpatku (které mimochodem obuju tak 1x do roka)...taky mám někdy pocit, že mi z toho všeho hrabe...
A jak jste si užily víkend? Co jste dělali??? My proháněli motorku, když bylo tak krásně...byli jsme se v sobotu podívat na svatbě a pak v Českém Krumlově na výletě a včera měl strejda 70.nar., tak jsme zajeli na návštěvu 🙂

mila30
24. zář 2007

Já to Zuzi napsala špatně, já to auto ráno opravdu odřela 😀 😀 .
A ten tvůj sen..to je taky něco, holt má toho hlavička někdy víc a pak se to projeví takhle ve snech 😉 .
O víkendu jsme byli na houbách a včra u tchyně, takže fajn relax a pohodička 🙂 . Tuhle sobotu jdeme také na svatbu, tak se už těšíme 🙂 .

lucikpetik
24. zář 2007

je zuzi tak to nevydrzime, pisni nam sms, jenom strucne dojmy, do pondelka to je hrozna doba vydrzet...
milo kdyz jsme u toho bourani, chces neco vedet? jsem hnup, v sobotu jsem vezla manzovi na chatu jidlo a pro vsechny ostatni a jak jsem couvala, tak jsem debil cucela nevim kde a pribrala auto, co tam stalo zaparkovane, nastesti bylo strejdovo a nedelal z toho vedu, ma tam jen skrabanecek, a vubec nechtel o tom ani slyset, ale myslela jsem na to cely den....kopyto...
s tou hlavou mate pravdu, musi se to pretrpet, nebo jsem jeste cetla nakrajet okurku na celo...dneska uz to jde, snazim se hodne pit, uz piju cerny caj, ovocny jsem vcera zvracela asi 3 litry, uz ho nechci ani videt...
jinak milo kdo viiiii, co ten tvuj sen znamena... 😉 a zuzi tvuj sen opravdu dobry... 😀

zuzan
autor
24. zář 2007

Holky, nestíhám, tak jen v rychlosti 🙂 SMS určitě písnu, tobě Mílo dneska držím palce, ať vyšetření dopadne co nejlépe a hlavně ať je na tebe manžílek za to auto hodňoučkej 🙂)) A Luci, je fajn, že to strejda vzal takhle v pohodě...dokud se nestane něco někomu, tak nejde vůbec o nic 🙂

blanuleplus
24. zář 2007

Ahoj holky,
jsem stastna, ze dnes nerozsirim rady bourajicich, protoze ja dnes absolvovala po roce samostatnou jizdu v aute a to z Kolina do Prahy, v Praze poradna zacpa...no aspon jsem si natrenovala rozjizdeni 😉 Tchan totiz kupoval do firmy nove auto, tak mi daroval jejich Felicii, aby jsme byli s mrnousem pojizdni 🙂 Skrabanecky nevadi, hlavne, ze se vam nic nestalo 😉
Luci, hlavu jsem taky musela pretrpet. Jen jsem se snazila pit hodne Magnesie bez bublinek... Prasky na bolest pro nas zadny neexistujou, sama jsem ted trpela, protoze mi v sobotu takovy prasteny odrostly stene vlcaka narazilo malicek na ruce, poradne tam kruplo a bolest silena...ale uz je to lepsi. Koukala jsem, ze mas novinky v albu a kalhoty jsou moc hezky. Mas pravdu, ze na to, ze mame takovyho cvalika, tak brisko nic moc...to jsi nas uz skoro dohnala 🙂 A uz mame postavenou skrin, tak budem moct vyklizet pokojicek...
Zuzko, preji, at te zitra moc netrapi a hlavne, at to pomuze a uzij si volno s manzilkem 😉
Jsem zvedava, co bude hlasit Mila. Je dobre, ze ma fajn doktora a chce to zkusit i z leve strany. Milo, ty to urcite zvladnes 😉
Ivus vidis, tentokrat ti muzu zavidet ja, protoze muj dr. se sice taky kochal novym utz, ale me skoro nic neukazal a MM to nestihnul, protoze jsem myslela, ze tam budu zas dve hodky cekat a on tam nikdo zrovna nebyl... ☹ Zitra mam taky volat na vysledky triple testu. Zatim si snazim nepripoustet, ze by mely byt spatne, ale vim, ze kazde 10. tehulce vyjdou falesne pozitivni... 😖
Marti, zdravim... Jak jsi si uzila vikend?

mila30
24. zář 2007

Holky tak jsem dopadla špatně ☹ . Folikuly se ztratili a nikde nic, tím pádem se nekoná žádná IUI ☹ . Dostala jsem hormony CLOMHEXAL a příští měsíc se uvidí. Už i ten můj doktor navrhoval řešení IUI i když to bude na levé straně, no uvidíme. Jsem bez nálady, BT už měřit nebudu, prostě to u mě nemá cenu, hlavně teď když chodím každý měsíc na UTZ. Dala jsem si metaxu a jdu spát..¨
Manžílek je zlatej, neřekl ani slovo a ještě mě uklidňoval, že to jen malé škrábnutí 🙂 .
Lucí, koukala jsem na fotečky v albumu a jsou moc hezký, ty kalhoty jsou moc pěkné. 🙂
Blani držím palce aby testy dopadly dobře, určitě vyjdou takže žádný strachy 😉 .

romcatko
24. zář 2007

Ahoj holky, fakt nestíhám 😒 Snažím se alespoň šmírovat, jestli se těhulkám daří dobře a jsou vpořádku... a co ty zbylé - škoda, že tu nejdou dát metříky jako na některých diskusích... Milo, je mi líto, že k IUI nedojde. Ach jo. No, snad už ten příští měsíc???
A ješě připomínám srazík??????????????????? Co něco kolem poloviny října????

maova
24. zář 2007

Ahoj holky, vy jste toho dneska napovídaly 🙂 Já vám nejdřív popíšu kontrolu, půjdu se najíst a pak budu dočítat 😉

Kontrola byla fajn, sice jsem byla v jiné ordinaci, kde mají jenom malou televizi a pro mě bez brýlí byla hodně daleko, takže jsem skoro nic neviděla, ale důležitější pro mě bylo, že manžel toho viděl dost a byl tam skvělý doktor, který všechno popisoval a manželovi ukazoval u něj na monitoru 🙂 Mimčo je o týden větší, takže mi doporučili test na cukrovku, že by to mohlo být tím a bude lepší to ohlídat, ale jinak je zdravé a má všechno co mít má 🙂 No a na závěr ... je to na 100% chlapeček 🙂

maova
24. zář 2007

Mílo, to je mi moc líto, že to nevyšlo ☹ Asi už je to moc třikrát na jedné straně ☹ Tak teď držím moc moc palce na příští měsíc a aby už fungovala pravá strana.
Zuzko, na tebe budu zítra myslet, aby tě to moc nebolelo a dobře jsi to zvládala 🙂
Luci, taky trpím dost na bolest hlavy, ale zatím se to od té doby co jsem těhotná dalo vydržet a prášek jsem si žádný nebrala, radši. Mě jinak zabírá tak jedině silný Brufen a ten by asi nebyl dobrý. Tak doufám, že už tě to přešlo a hlava nebolí.
Blani, já teď ani nevím, co tvoje zkouška? Udělala jsi jí už? A zítra držím palce, aby výsledky testů dopadly dobře 🙂 Ale určitě dopadnou 🙂
Romčo, já souhlasím s půlkou října určitě 🙂 Jenom dopředu hlásím, že nemůžu 12. a 13., to je ale pátek a sobota, tak ve všední den jinak klidně 🙂

lucikpetik
24. zář 2007

hezky vecer holky, milo taky me to moc mrzi....ale slova jsou asi zbytecna...
zuzi, nic bolet nebude, pujde to jako po masle,
marto tak to je fajn, ze se manza dneska kochal miminkem a gratuluji k chlapeckovi, co jmeno, mate vybrano?
a blani diky za pochvalu alba...no jo, briskem jsem te predehnala uz davno, ty mas ploche, to ja nemela nikdy.
romisku ahoj, jsem rada, ze jsi zase zavitala mezi nas...

mila30
25. zář 2007

Marti, gratuluji k chlapečkovi, musíš nám pak napsat jaké jméno jste pro něj vybrali. 🙂
Romísku, tebe tady vítám, už si se tu dlouho neukázala, tak jsem ráda, že si dala o sobě vědět. Se srazíkem souhlasím, klidně i v té půlce října, ale vůbec teď nevím jak to se mnou bude vypadat. Domluvte holky datum a já určitě pokud to vyjde přijdu. Já prostě teď nic neplánuji,podle MS poznám příští měsíc víc.
Zuzi, ty jdeš dnes, tak jestli máš mít teď někdy ovu, vlítněte na to a bude 😉 .Držím palce 🙂 .

lucikpetik
25. zář 2007

ahoj holky, tak vas zdravim po ranu, dneska nam vyjimecne neprijde zbozi, tak nemam moc prace, manza chtel jet nekde pro postele na chatu, ale nevim, mam pocit, ze budu zvracet, tam musim pocat, co se z toho vyvrbi...
jinak preji krasny den vsem...

maova
25. zář 2007

Ahoj holky, moc děkuju 🙂
Mílo, jméno zatím nějak nevíme. Davidovi se líbí Daniel, ale mě moc ne a včera jsem vymyslela Lukáše a když jsem mu to dneska řekla, že ho zavrhnul 😀 Takže to bude asi ještě boj 😀

Luci, doufám, že zvracení nepřišlo a je ti dobře. Mluvila jsem minulý týden s kamarádkou, taky jí bylo v začátcích takle hodně špatně, potom jí to přešlo a teď říkala, že ráno už zase zvrací 😒 Je asi v 18. týdnu. Teda tím tě nechci strašit, jenom, že mi to přijde takový divný, že jsem myslela, že to fakt kolem toho 12. týdne udezní 😕

A k tomu našemu srazu, přijde vám lepší všední den nebo víkend? Že už bychom konečně nějaký ten termín navrhly 😉

blanuleplus
25. zář 2007

Ahoj holky 🙂
Milo, to je skoda... ☹ Ale aspon si telo ted odpocine a pristi mesic to uz vyjde 😉 Je dobre, ze s tebou neco delaji, urcite ti pomuzou a brzy se dockas mrnouska v brisku...
Marti, gratuluju 🙂 Taky bych chtela, aby MM videl utz nazivo... Na skolu se ani neptej... 😒 Dnes jsem mela jit na zkousku, ale asi to zmenim na konzultaci, protoze jsem vcera zjistila, ze kamaradce chybi v poznamkach tri obsahly otazky a budu to muset nekde sehnat a dostudovat... No a vysledky minuly zkousky se dozvim dnes a uz ted se mi za tim profesorem vubec nechce 😒 Uz ted je mi jasny, ze me ceka sprtani az do porodu 😖
Luci, to te prcek porad tak zlobi? Taky jsem doufala, ze uz ti bude lip... Myslim, ze muj "tehotensky pupek" nebude plochym brichem, ale mam tak velkou panev, ze se tam i ten nas obrik vejde uplne v pohode 😅
Romci, jsem rada, ze ses stavila. Ja to tu ted taky pekne zanedbavam, jak nestiham... ☹ Na srazik bych sla rada. 3. 10. mi budou vyndavat znaminka, tak pak pocitam nebudu moct mozna 14 dni, ale snad se to bude hojit dobre...a radsi bych se sesla ve vsedni den, jestli vam to bude vyhovovat. O vikendy vetsinou jezdime pryc.