Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
17. lis 2011

@maac Ahoj. Strasne moc gratuluju! Je nadherny... Jak se jmenuje? 🙂 Preju vam hode zdravi a krasny spolecny zivot...

maac
17. lis 2011

@martinakl ahojky, děkuji za gratulaci.Jmenuje se po tatínkovi Pavlík.Neboj ty se také brzy dočkáš, vše zlé už sis vybrala.Už tě čeká jenom to krásné, pevně v to věřím. 🙂

martinakl
17. lis 2011

@maac Diky.. Snad fakt uz bude jen dobre. Uvidime pristi rok. V lednu asi zacnem 🙂
Krasny jmeno a krasny miminko 🙂

maac
17. lis 2011

@martinakl Děkuji za pochvalu miminka.Mě se líbilo i jméno Oliver, ale s tím jsem u taťky neprošla. Nevadí, tak je to Pavlík.Pokud si dobře vzpomínám,tak se vám to podařilo hnedka napoprvé, že?Myslím si,že dlouho čekat nebudete.A leden?Ten je skoro za dveřma.Tak pfuj, pfuj, pfuj, budu se těšit na dobré zprávičky.

saronka
18. lis 2011

tak my máme dneska holky rok od operace.. a už tu u PC sedím s pupkem 🙂) držím moc všem palce at se brzo zadaří a doufám, že se naše skupinka nebude rozrůstat o další členy.. jen ty miminkovské 🙂)

val123
18. lis 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Vidím, že se vám to tu pěkně i miminkovsky rozrůstá 🙂 A jak jsem si vás tak četla, tak jste mi hned dali zase trošku důvod myslet pozitivněji.

val123
18. lis 2011

O miminko se snažíme od listopadu 2008, byla jsem na 2 IVF - ICSI, obojí krásně začalo a velmi rychle skončilo, a v říjnu jsme objevili krásné // bez pomoci doktorů a odnesl to pravý vejcovod ☹

maciatko248
20. lis 2011

@maac gratulka 🙂 je nadherny 🙂
@val123 ahojky vitaj aj ked tu sa stretavame s tazkymi zivotnymi skusenostami a mas pravdu je nadherne citat o zienkach ktore dalsie skusenosti su pozitivnejsie ako teraz. Ako dlho vam dr povedal ze mate cakat na snazenicko?

val123
20. lis 2011

@maciatko248 Ahojky, no zatím nám nic neříkal. V pátek půjdu na ko, tak se chci zeptat. Z něho musím všechno dolovat. Porozhlížím se po novém gyndaři,ale je to děs. Jen teď nevím, jestli se hned do toho budeme chtít pustit znovu a nebo zatím ne ☹ V tom mám trochu zmatek, protože se bojim.

maciatko248
21. lis 2011

@val123 aha da sa povedat ze ja som dr moc sancu na vyjadrenie nedala, spytala som sa na jeho nazor a potom som mu hned povedala co vsetko som citala a on povedal ze je zbytocne cakat ak sa zena citi dobre tak sa moze zacat snazit. Takze my sa doma uz tento cyklus snazilkujeme 😉
inak ak mozem odporucit najdi si dr na tychto strankach a dobre si precitaj skusenosti niektory dr maju len titul a niektory aj srdce pre to co robia http://www.znamylekar.cz/ vela stastia pri vybere

val123
21. lis 2011

@maciatko248 no já tam koukala už dávno, podle toho jsem hledala zubaře, ale zrovna ten můj gyndař tam má bezva hodnocení, ale já bych ho tak tedy hodnotit nemohla. Jako od začátku jsem měla problém se silným špiněním, díky tomu mi to nedalo a vlastně jsem zkusila test (protože obvykle nešpiním, MS přichází bez špinění a odchází taky bez špinění), a on mi řekl, že to prostě je konec, že si mám zkusit za pár dnů test a kdyby něco, tak mám přijít, ale že bude určitě negativní. No a ejhle, za týden byl pozitivní stále a už naprosto jasně 🙂 a špinění pokračovalo a on mě objednal na ko až za dalších 2 a půl týdne s tím (což vycházelo na 7tt), že buď tam bude mimísek nebo nebude, že to tak prostě je a utrog. stejně nevěří, tak by to bylo zbytečné. A až když to zesílilo na krvácení, tak mě teprve vzal z hodiny na hodinu ☹

maciatko248
21. lis 2011

@val123 a on ti neurobil hned prvy krat utlrazvuk? mne spravil ultrazvuk a potom som prisla o tyzden na kontrolu zase ultrazvuk a ked nic nevidel urobili mi krvne testy a uz som lezela v nemocnici, no kazdy dr ma to ine mimodelozne ma len 3% zien tak nemyslel na to tvoj dr ze to mozes mat ty. Ja hovorim poucenie na buduce ked zistim ze som tehotna idem na krvne testi ako nahle budem mat nad 1000hcg idem na ultrazvuk nad 1000 je uz mimco vidiet a ak nie tak rychle aby som neprisla o dalsi vajcovod... no niekedy ty dr si myslia ze na vsetko je cas a neikedy uz je aj neskoro ..ale inak aj tak su tuna lepsi dr ako v anglicku tam do 8tt neberu zenu za tehotnu a ak aj krvaca tak ju vobec nevysetria som to naposledy citala tak mi bolo az doplacu ako tam zeny trpia... ☹

val123
21. lis 2011

@maciatko248 Ne nevzal mě na utz, až do toho 7tt, kdy jsem volala a řekla mu, že chci, aby se na mě podíval, že to fakt není normální. Jinak bych čekala jako do 8 tt na první kontrolu, což mi příjde dost divný. Myslím, že obvykle doktoři na první prohlídku nebo aspoň krev berou dříve. A když jsem v ten den přišla do nemocnice, protože mě tam hned poslal, tak jsem měla 2200 hcg.

maciatko248
21. lis 2011

@val123 tak od toho dr neodchadzaj ...budes vediet na buduce co stym ja som si povedala ja keby som mala zaplatit krvne testy si urcite dam spravit hoc aj kazdy tyzden a verim ze to budem riesit coskoro 😉 a ty sa pridas ku mne, inak ja som cakala 6 nediel a to my prave vyslo na 2 ms...tu som sa docitala ze zeny dostali ms po operacii cca do 14 dni, ja som krvacala po operacii cca 1,5 dna a potom cca o 5 dni prisla skutocna ms takze teraz sa uz snazime o dalsie mimco a co som pochopila tuna zeny tak sa hovori ze cim skor zacat tym je zena ako "pohnojena" ze to pojde lahsie tak som zvedava 🙂

val123
21. lis 2011

@maciatko248 no já s našimi různými výsledky předpokládám, že to zase jen tak nebude, každý říkal, že to předtím byl fakt zázrak a nemohli tomu uvěřit. Tak jsem zvědavá. Já teda krvácela v kuse 2 dny před laparkou a pak další týden po laparce. Teď si užívám konečně po několika týdnech klidu (musím to zaklepat, aby se to zase nepodělalo 😀 ) On už tenhle doktor zaujímal dost zajímavé postavení, když jsme řešili neplodnost a v centru na něj nadávali taky, tak uvidím. Nedělal mi žádné testy nic a rovnou mě šupl do centra.

maciatko248
21. lis 2011

@val123 aha no tak to neni dobre skus najst dr kde o nom pisu ze pomaha aj pri snazeni, inak ta o tyzden po laparke bola normalna ms neviem ci meras BT ale kludne si sleduj tvoju ovulaciu ja som prave ten cyklus sa len sledovala a ovulka sa mi posunula na 22dc, s tym ze teraz tak to vyzera ze ju mam uz 16 dc uvidime este prave som v ovulacnom strede 😵 tak sa snazilkujeme

val123
21. lis 2011

@maciatko248 já měřila BT před 2 roky, ale nechala jsem toho, protože mě to psych. docela dost pokládalo. Ale teď si chci koupit ovu testíky, abych zjistila, jestli vše funguje tak jak má. Taky mě překvapilo, že mě vzal min. týden na ko (týden od operace), řekl, že mi dává ještě týden kvůli psychice a pak, že můžu do práce. Asi to tak má být, ale ani se mě neptal, jestli je to ok, nebo např. na lázně (na ty se chci zeptat) atd. A řekl, že další normální kontrola bude až za rok, při preventivní prohlídce. Měla jsi to taky tak? Juj, tak to vám moc moc držím palečky 🙂

maciatko248
21. lis 2011

@val123 no ja som bola na kontrole po 14 dnoch od laparky, a mohla som ist do prace avsak bola som upozornena ze do 6 nediel mam davat na seba pozor a nezdvihat tazke veci, nechodit do bazenu, a necvicit, tak to som dodrzala. Inak ja som prave skusala ovu testy a tie sa mi zdaju uplne mimo... dva dni ciarka potom 2 dni ziadna ciarka potom zase ciarka ...to sa mi zda uplne mimo a tie teploty mi vyhovuju a viem ze prebehlo to tak ako malo..lebo z ovu testov by som vobec netusila ci bola alebo nebola 🙂

val123
21. lis 2011

@maciatko248 aha, tak to mě se tehdy osvědčily, vždy pěkně byla jeden den čárka krásná. Ale pokud Ti vyhovují teploty, tak je to dobře, a podle nich se to pak pěkně dá taky hlídat 🙂

maciatko248
21. lis 2011

@val123 inak ale ja viem cca kedy mam ovulku aj podla toho ze mi je od zaludku dost spatne a mam palenie zahy 😀 to som vypozorovala pocas mojho snazenicka

val123
21. lis 2011

@maciatko248 tak to je dobrý 🙂 Já při ovu vůbec nic extra nemám ☹ tak to jen tak nepoznám.

marketa45
22. lis 2011

No tak to budu držet všechny palečky aby Benosen fungoval jako u mě. Měla jsem totiž úplně stejné problémy jako Martinka26. A v mém přépadě Benosen funguje. Držím pěsti!!!!

maac
22. lis 2011

@maciatko248 ahojky,děkuji za pochvalu a gratulaci 🙂

rizecek08
28. lis 2011

Ahoj holky, hlásím se vám z porodnice. Před rokem 1.11. jsem prodělala laparku a tento rok 25.11. v 14:40 se nám narodil Honzík, 3900g 🙂 Zatím jsme v porodnici, protože ještě žloutne, tak uvidíme, kdy půjdem domů za 3,5 letou velkou ségrou. Fotky pošlu až budem v klidu doma.
Držím všem taky palce, ať brzy můžete chovat ten zázrak v náručí 🙂

petula5
28. lis 2011

@rizecek08 moc moc gratuluji k Honzíčkovi a přeji ať se má čile k světu a dělá rodičům jen samou rodost 🙂

Já už budu taky pomalu rok od laparky a zatím nic, ale je jasný, že pokud nejsou žádný problémy, tak to jde. Jdu v lednu na laparku na zprůchodnění levýho vejicovodu, tak snad to dobře dopadne a dočkáme se ještě jednoho krásnýho zdravýho mimíska 🙂

maciatko248
29. lis 2011

@rizecek08 gratulka 🙂 tak nech ste zdravucky a maly nech rastiete pre potesenie rodicov a blizskych 🙂

jezura
13. pro 2011

Ahoj všem, tak jsem tu zas, jsem víc jak měsíc po laparce, už mám za sebou další MS. Chci se vás zeptat, jak jste se cítily v této době. Já jsem fyzicky už skoro úplně ve formě, v ničem se neomezuju, ale teď poslední dny mě začalo docela výrazně píchat v podbřišku na té "špatné" straně, výjimečně i na té druhé. Nevím,co si o tom myslet, zda běžet k lékaři, nebo je to normální...? Díky za zkušenosti.

bublenudle
13. pro 2011

@jezura Ahojky,mám stejný problem...v březnu jsem měla mimoděložni těhu a po 2 dalšich IVF mě ted pravidelně boli ta strana,kde bylo mimi...a při MS je to teda sila...bolí mě občas ale i mimo ms...tak nevim,no..budu se muset zeptat,jestli je to normalni ☹

jezura
13. pro 2011

@bublenudle Ahojky, díky za odpověď. Mě napadlo, zda to nemůžou být nějaké srůsty, jak rostou folikuly na vaječnících, tak to tahá a bolí. Ale jsem z toho vyděšená, mám strach, aby bylo všechno v pořádku!

petruska83
13. pro 2011

@jezura Ahoj, já měla stejný problém. Před mimoděložním jsem byla na laparu s cystou a pak mě to občas bolelo a po tom mimoděložním těhu mě často bolelo břicho na té straně, kde mi brali ten vejcovod a až skoro po dvou letech bolestí jsem se odhodlala jít na odstranění srůstů a to mi teprve pomohlo. Teď jsem skoro půl roku po laparu a už mě to bolí jen občas, ale předtím mě to bolelo i dva týdny v měsíci.Většinou týden před ovulací a pak týden před MS a teď mě to bolí jen když má přijít MS a podle toho poznám, že těhu nejsem. Podle mě se jedná holky o srůsty v bříšku, které vznikají po operaci. Jo a občas to cítím i při kašli. Prostě úplně se toho asi nezbavím nikdy, ale předtím mě to už fakt lezlo na nervy.