Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ivusa1
16. lis 2007

Ahoj holky.
JAk pak se daří? Pořád na vá moc vzpomínám 🙂 Včera jsem nastoupila na neschopenku, tak teď tu budu snad častěji. Moc na vás pořád myslím!!

blanuleplus
16. lis 2007

Tak mrnous se po obede ozval, ulicnik jeden... 🙂 Jojo, brisko konecne roste, taky uz mam 6kg navic 😖 tak se uklidnuju, ze to jsem mela i po minulejch vanocich, tak ze to neni zas tak hrozny...jenze ty vanoce me letos teprve cekaji a jak jsem nervozni ze zkousky, tak se cpu uz ted 😅
Zuzko,to jsou super zpravy! Jen aby jste nemeli doma najednou trojnasobnou radost 😅 No co, museli by jste dostavit domecek co nejdriv 😉
Jste holky obe moc sikovny a budu na vas moc myslet...

martina26
16. lis 2007

Ahoj holky,
to jsou prima zprávy Zuzan, budu moc držet pěstičky v podnělí a Mile samozřejmě taky. 🙂 I když asi už z nějaké bahnité koupele... 😎 🙂

Začínám mít cestovní horečku. Pořád myslím, abych na něco nezapomněla. 100% tam budu bulet. Znám se.

Jinak jsem dneska byla na kontrole a doktorka říkala, že až se vrátím, tak se domluvíme co bude dál. Každopádně miminko by mělo podle ní přijít pokud možno co nejdřív po lázních. Prý se to líp uhnízdí, tak jsem na to zvědavá. Každopádně podstoupím cokoliv.

lucikpetik
16. lis 2007

ahoj holky, jdu vas vsechny pozdravit, prave jsem to vsechno docetla a samozrejme zapomnela, co vsechno jsem Vam chtela napsat.
hlavne zuzi tobe ted mooooooc drzim palecky, dej nam urcite vedet.
a pak i ostatnim samozrejme...
jinak preji krasny vikend

maova
17. lis 2007

Ahoj holky, moc se omlouvám, že nepíšu, jste moc hodný, že na mě myslíte. Bohužel řeším nepříjemné věci a tak mi nějak není veselo a nemůžu sem chodit, protože mě to rozesmutní ještě víc 😢 Pokusím se aspoň jednou za dva dny něco málo napsat, ať o mě víte.
Držím vám všem palečky, ať jste šťastné, spokojené a všechno vám hezky vychází a holky netěhulky, doufám, že to brzy změníte a zase přinesete do téhle diskuze další radost 🙂

martina26
17. lis 2007

Ahoj holky,
maova to je mi líto že řeším smutné věci. Já jsem dneska taky naměko, to z těch zítřejších lázní. Peru o sto šest, uklízím.... za chvilku jedu do Globusu. Dáme si tam s Tomikem oběd a pak jedeme gratulovat mamce k narozeninám. Loďák už mám připravený, večer jenom vyžehlím no a zítra ráno frčím do Frankovech. Bude mi tam chybět počteníčko a popovídání s Vámi, až se vrátím, tak vás dočtu a dufám, že tady budou jenom radostné zprávy. Vem Vám držím palečky. 🙂

Takže se tady mějte moc hezky a za měsíc, těsně před Vánocema se ohlásím. 🙂

maova
17. lis 2007

Marti, doufám, že si lázně krásně užiješ, určitě si hezky odpočineš a bude ti fajn 🙂 Asi se ti bude stýskat, ale věřím, že ta pohodička ti to vynahradí 🙂 A třeba tam objevíš nějakou internetovou kavárnu a občas sem za náma přijdeš, ať víme, že je ti dobře 😉

lucikpetik
17. lis 2007

ahoj holky, tak jen na skok, varim a chystam se uklizet...
marti uzij si oslavu a zitra preji, at mas nastup prijemny, a at narazis i na super kolektiv, at ti to tam utece a mas na co vzpominat. a neboj, kluci jsou sikovni, zvladnou to.
marto a co ty, co se deje? mrzi me, ze musis resit smutne veci...

maova
17. lis 2007

Ahoj Luci, koukám, že jsi pořád v jednom kole 😉
Radši teď nechci psát, co se děje. Až se to třeba nějak vyřeší, tak vám to napíšu, špatně se o tom mluví.

mila30
17. lis 2007

Hezký večer holky.
Martino 26 tobě přeji moc a moc hezký měsíc v lázních, ať se ti tam moc líbí a najdeš tam spoustu fajn holek a hlavně ať ti to tam uteče a jsi zase tady mezi námi. Bude se nám stýskat, ale zase víme, že ti to moc pomůže. 🙂
Martínko, jsem ráda, že občas zavítáš mezi nás a i když je to jen občas, tak jsme rádi 🙂 . Moc na tebe myslíme a držíme ti všechny palce, aby se všechny tvé chmury vyřešili co nejlépe a hlavně co nejrychleji. Jsme tady pořád pro tebe a kdyby něco, tak jsme tu vždycky pro tebe, ve dne v noci na PC nebo na mobilkách 🙂 .
Lucíku, ty jsi pěkná uličnice s bříškem 😀 , ani na chvíli se nezastavíš 🙂 .Pokud se ale cítíš fajn a nejsi unavená, tak to neva, ale dávej na sebe pozor a opatruj se 🙂 . Jsem ráda, že se cítíš tak fajn a hezky si těhu užíváš. 🙂
Blani, teda přibrat jen 6 kg to je fajn, takhle moje známá přibrala za celé těhu 10kg a hned po porodu je zase jako laňka. Takže až bude prcek na světě budeš krásná hubeňounká mamina 🙂 .
Zuzku čeká v pondělí 1 IUI, tak na ní musíme moc myslet a držet palečky. Připravená je krásně, takže to by bylo aby nebylo 😉 🙂 . Tak tfuj tfuj pro štěstí 🙂 .
Jinak já byla dnes na 2 IUI.

martina26
17. lis 2007

Hezký večer holky,
moc Vám všem děkuji za podporu. Budete mi chybět, jsem ráda, že jsem Vás našla. 🙂 Vše mám připravené a ráno vyrážíme. Je mi pořád smutno a pořád bulím, ale to snad honem rychle přejde. Vím, že doma to bude vše v pohodě.

Zuzan moc na tebe budu v pondělí myslet,Milo tobě taky moc držím pěstičky 🙂 .
Marti,ať se brzy vše vyřeší a chmury jsou zahnané a vše dobře dopadne.

Lucikpetik, teda obdivuju tvůj elán, když si vzpomenu na sebe ...,ale taky malinko relaxuj a odpočívej.

Kočičky takže já budu pomalu končit a věřím, že až přijedu tak se dočtu jenom dobré zprávy. 🙂

Mějte se krásně a hezky si užijte předvánoční čas.

lucikpetik
17. lis 2007

marti tak se dneska hezky vyspinkej a zitra stastnou cestu...
marti a tobe drzim palecky, at je brzy zase vse v poradku a kdyby neco, tak pisni...
musim to vypnout, manza brbla, ze tu pisu a mu to vadi, tak dobrou ...

lucikpetik
18. lis 2007

ahoj holky, copak dneska delate? ja to dneska vidim na odpocinkovy den, snazi se me prepadnout nemoc, tak ji musim setrepat...
jen udelam neco na obidek a budu se valet, co vy?

lucikpetik
19. lis 2007

kde jste vsechny?

mila30
20. lis 2007

Hezké dobré ráno holky.
Omlouvám se, že tolik nepíšu, ale nějak se to na konec roku všechno nahromadilo 😠 . Už se ale polepším a budu psát poctivě, takže doufám, že se ostatní zase přidáte 😉 .
Dnes, pokud se nepletu, má mít Romčítko výsledky, tak doufám, že sem pak napíše jen samé pozitivní zprávy a řekně nám, jak se mimískovi daří 🙂 . Moc na tebe myslíme Romi 🙂 .
Zuzka byla na 1 IUI, tak chceme vědět jaké to bylo, jak se cítíš a tak 🙂 . Jsme prostě holky zvědavý.
A jak Martina 26 v lázních, jak se asi cítí????
Holky a co vy?

blanuleplus
20. lis 2007

Ahoj holky, myslím na vás. Máte svůj "velký měsíc" 😉 Nám zlobí už od pátku počítač a nejde telka, kterou máme přes internet, takže šprtám a šprtám... Dnes musím dohnat pondělí, protože jsem byla na testu na cukrovku, pak ve škole a v osm jsem šla spát úplně hotová a nic se nenaučila... Navíc na mě taky pořád doráží nějaká nemoc, tak doufám, že to zvládneme bez léků 😖
Co ty, Luci, už jsi bacily přeprala?
MIlo a Zuzko, jak vám je? Taky čekám na zprávy od Romčátka. Marti26 už jsem ani nestihla...doufám, že jí v lázních nebude moc smutno a bude se jí tam líbit.

zuzan
autor
20. lis 2007

Ahoj holky a dobré ráno 🙂 Dneska začnu trochu sobecky-sama sebou 🙂)) Jsem hlava děravá, tak dokud si to všechno pamatuju, jak to včera probíhalo 🙂 V neděli v 10 hod. dopoledne jsme byli na pohotovosti, aby mi píchli injekci Pregnylu a včera už přišlo na řadu samotné IUI, kdy už jsem měla tak natlakovaný břicho, že být to ještě jeden den navíc, tak už asi lezu po čtyřech 🙂)) ráno v 8,30 hod. jsme s manželem odevzdali sperma a já měla přijít ve 12,30 hod. Když jsem dorazila, tak byla čekárna úplně plná, něco se vytřídilo do ordinace a 6 nás jelo na pokoj k operačnímu sálu, ale protože nás bylo víc, než postelí, tak jsem nakonec ležela o patro výš, kde je plastická chirurgie a hned vedle pokoje neodhlučená ordinace, tak jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí a hlavně jsem se nestačila divit, co všechno jsou ty lidi ochotný podstoupit 🙂)) Jedna chtěla zmenšit prsa, druhá zase zvětšit, další zpevnit břicho, jiná zase liposukci a částky tam padaly od 30tis. výš 🙂)) Ale to jsem trošku odbočila 🙂 Co se IUI týče, tak jsem na řadu přišla až krátce po 14.hod., na sále jsem strávila sotva 2 minuty, ani nevěděla, že se něco dělo a na posteli mě odvezli zpátky na pokoj, kde mi zvedli nohy a hodinu jsem tak ležela 🙂)) Pak přišel doktor, řekl, že můžu jít domů a chovat se tak, jako bych ani nikde nebyla, takže naprosto žádný omezení 🙂)) Jen ode dneška beru 2x denně Duphaston a buď přijde MS, nebo mám přijít na kontrolu za 3 týdny... A to je asi tak celý 🙂))
Ještě bych se chtěla omluvit za pátek, že jsem se s vámi ani nerozloučila, Martě jsem chtěla popřát hezké lázně, ale v práci jsem absolutně nestíhala a pak už na mě zase čekal manžel a měli jsme domluvenou schůzku na čas, tak jsem vystřelila narychlo...Jste strašně moc hodný, že jste na mě mysleli...děkuju 🙂))
Mílo a jak to probíhalo u tebe? Bylo to stejný, jako napoprvé? A jak se cítíš teď?
Pokud si dobře vzpomínám, tak Romču opravdu dneska čeká kontrola, tak doufám, že je všechno v pořádku a mimísku se v bříšku líbí 🙂))
Blani, i z trojnásobné radosti bychom měli obrovskou radost, i když si to dost dobře nedovedu představit, co všechno by to obnášelo 🙂)) A kdy tě čeká další zkouška?
Luci a jak je tobě? Doufám, že jsi bacila zahnala a už jsi zase naprosto zdravá 🙂)) Jestli ne, tak zalez pod peřinu a pořádně odpočívej 🙂))
Marti, snad se všechno co nejrychleji vyřeší a bude zase dobře...hlavně se netrap a nestresuj, tím bys ublížila akorát sama sobě, tak se drž a buď silná!!! Myslím na tebe a jak píšou holky, vždycky tu jsme pro tebe...

zuzan
autor
20. lis 2007

Ještě mě jedna věc zaráží - jen tak pro jistotu jsem od pátku měřila teplotu a žádný výrazný vzestup jsem do dneška nezaznamenala, tak vůbec netuším, jestli jí třeba nemůžou ovlivnit všechny ty hormony, nebo jestli třeba ovulace nebude až dneska...docela by mě zajímalo, jak funguje ten Pregnyl, jestli třeba zaručí, že ovulka bude přesně za několik hodin....

blanuleplus
20. lis 2007

Ahoj Zuzko, jsem ráda, že už to máš v pohodě za sebou. Pregnyl určitě s teplotou zamávat dokáže, tak se zbytečně nestresuj měřením a věř doktorům, určitě vědí, co a jak 😉 Ale jinak toho o těch hormonách víc nevím. Duphaston jsem brala, když se nám podařilo minule, bohužel mimoděložní. Pomůže miminku pořádně se zavrtat 🙂 Tak teď odpočívej a doufám, že budeš za 14 dní hlásit // a za další měsíc aspoň jedno srdíčko 😵
Já píšu za 10 dní klauzuru (čtyřstránková odborná práce na dané téma z hlavy, která musí zahrnovat 3 různé oblasti psychologie... 😖 ) a asi 10.12. půjdu na zkoušky, když práce dopadne dobře.

zuzan
autor
20. lis 2007

Blani, tak děkuju, budu klidná a teplotu přestanu řešit 🙂)) Teda, musím říct, že jsi fakt šikulka, jak to všechno zvládáš a držím palečky, ať ti to jde i nadále takhle dobře 🙂 Psychologie musí být moc zajímavá, měli jsme ji na zdrávce, ale jen tak hodně okrajově a taky mě zaujala 🙂

blanuleplus
20. lis 2007

No já mám právě pocit, že to moc nezvládám... 😅 Ještě asi dnes zajdu k dr., protože mi začlo tvrdnout hodně často bříško a včera i bolestivě a protože mě neprohlížel od 18. týdne uvnitř, zajdu tam, abych měla jistotu, že se nic neděje... Já měla super učitelky na psychologii na VOŠ a když jsem dělala v kojeňáku, tak jsem se rozhodla, že by mě to bavilo. A baví, jenže jsou tam i méně zajímavé předměty, jako ostatně všude a ty mi dávají zabrat... 😖 Teď je toho hlavně hodně najednou a málo času, jak jsem strávila 1,5 měsíce se statistikou. Brrr... 😒

zuzan
autor
20. lis 2007

Hlavně že je statistika doma a zvládáš to výborně...jsi šikulka 🙂)) Snad bude i bříško v pořádku, nevíš, jestli to třeba není normální??? Ale s kontrolou u dr. budeš mít určitě větší jistotu a klid...

blanuleplus
20. lis 2007

Píšou, že do 5-10 denně je to normální, jenže já mám třeba 4x za hodinu a to i s hořčíkem... hlavně jsem nebyla vyšetřená, tak tam pro větší klid zajdu. Pořád lepší polehávat doma, než abych pak musela do nemocnice...to by šla škola do háje už úplně ☹

zuzan
autor
20. lis 2007

V tom máš naprostou pravdu a je lepší to řešit dřív, než čekat, až to přejde...tak na tebe moc myslím, ať to nic neznamená a všechno je v pořádku...a hlavně čekám na zprávy!!!

mila30
20. lis 2007

Zuzi, já měla průběh obou IUI stejný, ale od tebe trošku odlišný. Já čekala normálně v čekárně, spíš teda jsem přišla do CAR na určený čas a hned jsem šla, samotnou IUI mi dělali v ordinaci, zavedli mi sperma a než se mnou DR. vše vyřídil, tak jsem tam ležela. Oba dva Dr. co mi IUI dělali, se shodují, že to nemá žádný význam to ležení, že to je spíš takový psychický pocit 🙂 . Pak mi jen na UTZ ukázali jak to sperma z dělohy postupuje do vejcovodu a bylo. Teď poprvé jsem dostala Utrogestan, nevím jestli to je ekvivalent Duphastonu, ale v létaku jsem se dozvěděla, že by to mělo působit podobně. Jinak já si od této IUI nic moc neslibuji, jelikož na správné straně folík nebyl ☹ . Takže příští cyklus mám začít brát Clomhexal od 3DC a ne od 5DC a uvidíme jak to na mě bude reagovat. Jsme s Dr. domluvení, že budu mít celkem 4IUI, takže v lednu při nejhorším v únoru bych je měla mít za sebou a doufám, že jedna z nich bude uspěšná 😉 . Doufám, že to v prosinci vyjde dobře a ne na svátky 😒 . Teoreticky když jsem byla teď 17. listopadu, tak ta další by měla být někdy kolem tohoto datumu v prosinci. Ale nevím jestli mi to třeba ten Utrogestan nějak nerozhodí 😕 .
Myslím si, že jelikož si měla na té správně 3 krásný folíky, tak se prostě musí IUI zadařit a hotovo !!! To je prostě rozkaz!!! 😀 😀
Blani s tím tvrdnutím bříška si určitě k Dr zajdi, moje kolegyně co včera odešla na mateřskou, tak to má taky a DR. jí řekla, že musí víc odpočívat a třeba i ležet, že i časté sezení není dobré. Tak uvidíš, ale určitě to bude dobré, jen ti někdo konečně nařídí odpočinek a nebudeš se tolik honit 😉 🙂 .

zuzan
autor
20. lis 2007

Mílo, taky si od toho nic neslibuju a pak můžeme být jen příjemně překvapený...za zkoušku nic nedáme a když to nevyjde, tak nás to aspoň posune o kus dál 🙂 Co jsem se tu dočetla, tak je tu dost holek, co měly spoustu pochybností o tom, jestli to bylo ve správnou dobu, jestli byly správně načasovaný léky a i přesto to vyšlo, tak naděje umírá poslední a musíme věřit 🙂 Muselo to být zajímavý sledovat, jak spermijky proplouvají vejcovodem - a vajíčko jsi taky viděla??? Řekli ti, jestli v době IUI už ovulace byla, nebo teprve bude??? U mě doktor mluvil jen o tom, že buď přijde MS, nebo mám přijít na kontrolu, takže když to tenhle měsíc nevyjde, tak si dáme asi příští měsíc pauzu - tady totiž dělají IUI jen když je ovulace na té správné straně ☹ Ale u mě by to asi ani žádný význam nemělo, protože když mám v břiše srůsty, tak by se přes ně vejcovod asi těžko natahoval na druhou stranu...

mila30
20. lis 2007

Zuzi, vajíčko vidět není, to mi říkal Dr. rovnou, nevím proč, ale není. Při 1 IUI ovu teprve měla být a teď při druhé říkal, že ovu už proběhla asi ráno. Tak nevím jak to poznají, ale věřím jim. Mě dělají IUI i když nejsou folíky na správné straně, ale díky hormonům se stává, že každý cyklus máš folíky na obou stranách, takže...nic není ztraceno. Jen u mě díky tomu, že na té správné straně mám vaječník mnohem menší díky tomu, že jsem tam měla velké cysty a museli je odebrat.Takže tím je to IUI u mě pokaždé ať je to na správně nebo nesprávné straně. Já bych prý musela mít mnohem větší hormonální stimulaci a to zatím nechci.

zuzan
autor
20. lis 2007

To je jasný, na to je vždycky času dost a je dobrý dát tělu šanci i bez (nebo s minimálním množství) hormonů... Holky, já jsem na koníkovi úplně závislá...pokaždé ho zavřu, ale do 15 min. zase otvírám, jestli tu někdo je...

mila30
20. lis 2007

Zuzi, já jsem na tom stejně, pokud teda mám čas 😀 .
Jinak s tím vejcovodem a srůsty, on se nemusí jen na druhou stranu natahovat. Druhá možnost je ta, že vajíčko vypadne z folíku někam do dutiny břišní a vejcovod se jen spustí dolů a vysaje ho jako vysavač 😀 . Takže i to pak může vyjít 😉 .Hlavně neztrácet naději a neupínat se na to a nesledovat se. Já občas juknu do tématu" Komu se podařila inseminace " a mě někdy ty holky přijdou moc závislí na tom IUI, pořád se sledují, počítají dny kdy, že má přijít MS a tak. To myslím, že není správné. Máme to brát jako šanci pomoci k miminku, ale ne jako nějaký závod, kdy chceme co nejdřív vidět výsledky. Je jasný, že každá z nás doufá, že zrovna tahle IUI se zadaří ale všeho s mírou 🙂 . To je teda jen můj názor 😉 .

mila30
20. lis 2007

Blani, teď jsem z toho ťumapchová a nevím jestli jsi to už psala, ale já si na jiném tématu přečetla, že čekáš chlapečka ???? Je to tak nebo je to shoda jmen???? A psala si nám to ??? Já teď vůbec nevím, jsem ťunťa ☹ .