Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
17. pro 2010

holky došla první MS po laparce.. mám radost že vše funguje tak jak má

buffinko
17. pro 2010

@saronka paráda. gratulujem 🙂 teraz už budeme čakať, kedy napíšeš, že neprišla 🙂

saronka
17. pro 2010

@buffinko no já bych chtěla se snažit už v lednu ale to je asi fakt brzo..takže únor-březen hned snaženíčko 🙂

buffinko
17. pro 2010

@saronka, taky tak 🙂 cez Vianoce budem mať druhú mrchu a na konci januára tretiu a potom hurá na to. už som sa chcela snažiť po tejto druhej, ale kvôli zlým výsledkom zo sterov ešte počkáme. to už snáď budem ok, doberiem všetky tie medikamenty, mám ich snáď na mesiac... 😝 ale potom ma už nič nezastaví 😀 dúfam, že sa nám všetkým tu skoro zadarí.

pettrraa
17. pro 2010

@saronka
@buffinko holky tak oběma přeji až se začnete snažit aby to vyšlo brzo 😉 😉

buffinko
17. pro 2010

@pettrraa 🙂

zuzka.o
19. pro 2010

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

SMS od Jarušky ...S VELKOU RADOSTÍ OZNAMUJEME, ŽE SE NÁM 17.12. V 7,50 NARODIL PETŘÍK 3,25KG 48CM. NA SVĚT PŘIŠEL CIS.ŘEZEM, I TAK TO BYLA FUŠKA.

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Velkááá gratulace Jaruško (já říkala, že to bude klučík)

rizecek08
19. pro 2010

Ahoj,ja ja jsem z prvni MS po laparce rozpacita. Zacala jsem nejdriv spinit brzo,mela jsem brat jeste tyden antikoncepci a presto se dostavila MS. Tak to nejspis praskla i ta druha cysta. Doberu druhe plato prasku a prdim na to, cysty jsou snad uz pryc, MS se mi stejne nesrovnala, tak uvidim bez prasku.
Jinak ode me taky gratulace k miminku, tak vsem ostatnim tehotneni zdar 🙂 A preji klidne predvanocni obdobi,na rozdil ode me, jeste nemam dopecene cukrovi a vanocku se stolou,ale porad si rikam do patku cas, jlavne zadny stres.

kalimero11
20. pro 2010

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
JARUŠKO, GRATULACE NEJVĚTŠÍ!!!!!! TO JE KRÁSA!!! A NA VÁNOCE BUDETE DOMA, LÍP TO VYJÍT NEMOHLO!!!!! BRZY SE PO PORODU ZOTAV A PETŘÍK AŤ JE ZDRAVÉ A HODNÉ MIMINKO, PĚKNĚ PAPÁ MLÍČKO, ROSTE A RODIČŮM DĚLÁ JEN RADOST!!!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kalimero11
20. pro 2010

Ahoj holky,
jakpak se tu máte? Já nahlížím každý týden, ale času je malo, tak nepíšu. ☹
Koukám, že tu přibylo mnoho nových děvčat. Kde se toulají "stálice"? Máte někdo zprávy o Denisce?
Zuzi, jak se daří?
Péti, Ty jsi tu už jako paní domácí... 😀 Taková věrná přispěvovatelka, jak se Ti vede? A klučíkům?
Ele, koukám, že zařizuješ "nový život", tož si pěkně vychutnej svatební přípravy a pak vystav svatební fotečku, ju?
Prchám, klučík se vzbudil a čeká nás boj se zeleninovým příkrmem! 😀

pettrraa
20. pro 2010

TAKÉ MOOOOOC GRATULUJI JARUŠCE K PETŘÍKOVI PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍČKA ŠTĚSTÉČKA 😉 TO JE PARÁDA NA VÁNOCE BUDOU V KLIDU A POHODĚ DOMA. 😉 😉 😉
Kali ahojky no jo jsem tu veteránka 😀 😀

@rizecek08 tak snad jsou cysty potvory pryč a bude vše ok 😉 😉

halpa
20. pro 2010

jaruško - gratuluji a přeju hlavně hodně zdraví 😵 Já to říkala, že máš bříško, ve kterém se schovává chlapeček 😉

buffinko
21. pro 2010

jaruško - príjmi aj moju gratuláciu 🙂 krásne načasovanie - rovno pod stromček 🙂

@rizecek08, ty si brala antikoncepciu po laparke? tiež mi ju chcel dr vnútiť, že kvôli zrovnaniu cyklu a hlavne aby som hneď neotehotnela , ale odmietla som. keď som ju vysadila pred snažením sa o prvé dieťa, mala som práveže veľmi rozhádzaný cyklus...

rizecek08
21. pro 2010

@buffinko Ano, beru ji uz druhy mesic. Taky jsem ji nejdriv nechtela napsat, ale objevil mi tam ty cysty, tak mi ji doporucil a taky me varoval, ze nesmim otehotnet. Tak mam ji na tri mesice a pak asi do toho pujdu, kdyz jsem si tak procitala prispevky, tak vicemene zacinate zkouset tehotnet po trech mesicich.

pettrraa
22. pro 2010

MILÉ DĚVČATA VÁM VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE BOHATOU NADÍLKU A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK
SNAŽILKA PŘEJI AT BRZO NAJDOU TY KRÁSNÉ //

luciemar
22. pro 2010

Ahoj holky, také bych se vám ráda pochlubila... 😉

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
V pondělí 13. 12. 2010, na můj svátek, v 8:01 se nám v Podolské porodnici narodil milovaný Pepíček s mírami 2480g a 46cm 🙂 🙂 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Měl termín až začátkem ledna, ale asi s námi chtěl mermomocí být na Vánoce, tak si trochu pospíšil... 😉
Porod proběhl spontánně bez jakýchkoli komplikací a dokonce i bez epiduralu 😉 Byl to jeden z mých nejkrásnějších zážitků v životě a s manželem jsme si to krásně prožili...
Teď už jsme s Pepíčkem doma a užíváme si první dny. Je to miláček, dobře papá a je moc hodný.
Tady ho máte v plné kráse... 😉
Přeju všem snažilkám, aby brzy našly své vytoužené // a nebojte, ono to vyjde!!!
Mějte moc krásné Vánoce!!!

zuzka.o
22. pro 2010

@luciemar Velká gratulaceeeeee!!!!! Další mimoňovské miminko.... a je to chlapák! Krása, moc se vám povedl. Do života přeju hlavně hodně zdravíčka a hodné rodiče 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

halpa
23. pro 2010

@luciemar Ondrášek říká, že vaše krásné miminko dělá - cituji: "hají" 😵 Obrovská gratulace, to je ten nejhezčí dárek "od Ježíška" 😵 Ať jste oba zdraví.

luciemar
23. pro 2010

@zuzka.o Děkuji, Zuzi! Jojo, je to náš miláček! Skáčeme kolem něj jak na drátku a nemůžeme se na něj vynadívat... 😀 Však so sama znáš moc dobře 😉

@halpa 😀 😀 😀 To je šikulka, že takhle vypráví! Moc děkuji za gratulaci, nic jiného jsme si k Vánocům opravdu nemohli přát... 😉

pettrraa
23. pro 2010

@luciemar Luci MOOOOOOOOOC GRATULUJI TO JE NÁDHERA MALEJ JE NAPROSTO UŽASNÝÝÝÝ 🙂 PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA KRÁSNĚJŠÍ DÁREK JSTE SI PŘÁT NEMOHLI 😉 😉 😉
TAK KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK CELÉ VAŠÍ TŘÍČLENNĚ RODINCE 😵 😵

buffinko
24. pro 2010

@luciemar gratulujem ku krásnemu dieťatku - je naozaj nádherný 😵 ďalšia skvelá správa v tejto téme! máte úžasný vianočný darčk 🙂 veľa zdravíčka obom....

prajem všetkým krásne sviatočné dní a v Novom roku len a len dobré veci.... 🙂

luciemar
24. pro 2010

@pettrraa
@buffinko Děkuji vám holky!!! 😉

luciemar
24. pro 2010

Krásné Vánoce plné lásky a pohody přeje celá novopečená rodinka... 😉
P.S.: Pro nás jsou opravdu ty nejkrásnější...

saronka
24. pro 2010

@zuzka.o juu nádhera...je kouzelný

taky všem přeji krásné vánoce a at ten příští rok je pro nás štastnější 🙂)

maac
25. pro 2010

@luciemar Nádhera, nádhera nááááádheeera.Opravdu kouzelné miminečko, přeji vám hodně hodně zdravíčka ,štěstíčka a krásné harmonické a láskyplné vánoční svátky.

zuzka.o
25. pro 2010

Sice opožděně, ale přece.....Krásné Vánoce a hlavně hodně zdravíčka a všem snažikám brzké // na testíku

pettrraa
27. pro 2010

ahojky Luci no malej je kouzelný zatíčko
Zuzi ty jo dětičky už jsou táák velké ty rostou teda a co vánoce jak se jim líbil stromeček?
U nás děti moc spokojené a já taky byla jsem asi hodná ježíšek mi toho nadělil dost 😉

martinakl
28. pro 2010

Ahojte. 23.12. jsem absolvovala laparoskopii z duvodu mimodelozniho tehtenstvi.. Byly to dvojcatka, ale jedno se, bohuzel, uhnizdilo, kde nemelo.. ☹ Tak ted hledam nejake info na netu a narazila jsem na tuhle diskuzi.. Chci se zeptat, jak dlouho jste byly po laparoskopii doma? Ja uz jsem doma 3 tydny a ubiji me to. A jeste jeden dotaz - kdyz uz mam tedy jen jeden vejcovod, mela bych se o otehotneni pokusit radeji co nejdriv nebo muzu chvili pockat? Diky... Martina

elana
28. pro 2010

@martinakl to jsi měla smutný Vánoce 😒 po laparoskopii, pokud nemáš bolesti, nehnisají Ti jizvy, neomdlíváš a nemáš fyzicky náročnou práci, není třeba být doma víc jak týden. Naslouchej svýmu tělu a po vyndání stehů jdi klidně do práce, jestli jsi ok, není jediný lékařský důvod sedět doma.

můžu se zeptat, oni nezachránili to druhý dvojčátko který, jestli to chápu dobře, bylo v děloze? 😔 😕 obvykle se o to snaží

po mimoni a laparce se doporučuje s dalším snažením vyčkat aspoň 3 menstruace, jinak samozřejmostí je teď dodržet šestinedělí, kor jestli jsi byla i na revizi dělohy...tj. až do menses žádný sex, vana, cvičení

martinakl
28. pro 2010

@elana No ja jsem to druhe, co bylo v deloze, samovolne potratila pry.. Bylo videt jen ze zacatku, pak kdyz se zjistilo to mimodelozni, uz tam nebylo. Ve ctvrtek jdu na stehy, v pondeli na kontrolu ke svemu dr, tak me snad pusti. Pracuju u pocitace, bolesti nemam, tak snad to bude ok..
Jinak vanoce opravdu vydareny.. I kdyz mimco bylo naprosto neplanovane, uz jsme se tesili.
Děkuju moc za info. Kdybych mela dalsi otazky, vim, kam se obratit🙂