Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

petulle1986
17. črc 2012

Ahojky holky, moc bych vas poprosila o radu. koukam, ze jste tu hodne zazily mimodelozni tehotenstvi ? jak se takove tehu projevuje ? jde totiz o to, ze ja nemela ovulaci takze mi dr. nasadil clostilbegyt ktery zabral ja ovulaci mela. Dneska mela prijit MS, mam jenom spineni zatim se nerozjela. a vlastne od soboty tohoto vikendu me chytaji takove krece v podbrisku. Jsou narazove, trvaji asi 30s pak prejdou a pak se objevi v prubehu dne zas a to dokolecka. delala sem si dnes i tehu testik, je tam slaby duch, ale volnym okem krasne viditelny... myslite ze mam utikat za dr.? dekuji za rychle rady....

saronka
19. črc 2012

@petulle1986 ještě bych počkala.. křeče můžou znamenat i něco jiného..jde o to, že můžeš být těhu ale jesli máš MS může to prostě odcházet s menstruací..prostě k oplodnění došlo ale nevyšlo to ☹ já měla u mimoně 4dny zpoždění, na testu slabí dušík, pak se MS rozejla a tak jsem si říkala aha odešlo to..jenže po týdnu křeče a bolesti.. zkus ještě udělat nějaký testík a uvidíš..mě test trošku zesiloval, ale nikdy to nebyly jasné //. zkus počkat 2-3dny co test,, co špinění a dle toho bych volala dr. držím palce..jeee ted koukám že jsi to psala 17. tak dneska je jaký test???? co MS???

martinakl
21. črc 2012

@petulle1986 Ahoj, ja netestovala při mimodeloznim vůbec, protože bylo neplanovane 🙂 Zjistila jsem to tak, ze me zacalo bolet bricho a zacala jsem krvácet podle cyklu. Doktor mi řekl, ze mam v děloze gestacni vacek, takze jsem tehotna, ale ze krvacim dost, takze jsem sla na neschopenku. To jsem pak chodila co tyden na kontroly a asi po 2 nebo 3 týdnech se ukazalo, ze je to mimodelozni. Teda dvojčata - mimodelozni a delozni, které jsem mezitím potratila.. Jak vidíš, kazde mimodelozni tehu muze mit jiny prubeh.
Pisu uz docela pozde, tak uz mozna vis, jak to je?

ih010
24. črc 2012

Ahoj všem, musím říct, že už dlouho čtu Vaše příběhy a stejně dlouho přemýšlím o tom, že se taky svěřím. Jsem totiž typ, který o "těchhle" zkušenostech potřebuje s někým mluvit, ale lidi okolo mě to těžko můžou pochopit. Asi to znáte taky.
S manželem se o rodinu snažíme už téměř dva roky. Za tu dobu nás potkaly tři těhotenství, tři naděje a taky tři úplně odlišné konce. V lednu 2011 jsem otěhotněla poprvé, ale do týdne spontánně potratila. Můj tehdejší gynekolog mi poradil, ať nic neřeším a snažíme se znovu. Tak jsme se snažili a za pár týdnů jsem otěhotněla znovu. Tentokrát se plod vyvíjel, ale jen 8 týdnů, pak diagnóza zamlklé těhotenství. Takže jsem musela na revizi. Mezitím jsem změnila gynekologa. Když jsem v říjnu otěhotněla potřetí, brzy jsem začala špinit. Nový lékař nechtěl ponechat nic náhodě a poslal mě do nemocnice. Z krve se zjistili jen nízké HCG, snad jen 18, a poprvé se začalo mluvit o mimoděložním těhotenství. Já jsem byla přesvědčená, že to nemůže být můj případ. protože jsem přece dvakrát otěhotněla. Takže jsem si v nemocnici pobyla asi 10 dnů - obden odběry, HCG stoupalo pomalu, naděje a obavy v jednom. Pak HCG pokleslo, začala jsem krvácet a musela znovu na revizi - předpokládalo se znovu zamlké. Jenže po čtrnácti dne se dostavily křeče a krvácení. Být to tak o týden později, klidně bych to zaměnila za menzes. Ani to nebyla nějak hrozná bolest. Nicméně do nemocnice jsem vyrazila a už tam zůstala kvůli mimoděložními těhotenství. A přišla jsem o levý vejcovot. Můj gynekolog, který mne operoval, mi řekl, že ten vejcovod byl deformovaný, ale ten druhý prý zvenku vypadal dobře. Takže se zase snažíme a každý měsíc jen 1 čárka. Vím, že to ještě není tak dlouho, ale už z toho všeho začínám být vyčerpaná. Vím, že se manžel snaží mě podpořit, ale prostě neví, jak mi je.
Vaše příběhy tady mě trochu uklidňují a taky povzbuzují. Tak díky za ně.

martinakl
24. črc 2012

@ih010 Ahoj. Vitej. Ja tohle presne znam, asi kazda, která něco takového prozije.. Nedokazala jsem o miodeloznim tehu ani o potratu v podstate vůbec mluvit, navenek jsem se projevovala jen tak, ze jsem byla smutna a porad brecela. Jediny, s kym jsem o tom mluvila byly holky na MK, co prozily podobne věci. A jak rikas, i spousta tech pribehu se stastnym koncem, co jsem tu cetla, hodne pomohly 🙂
Koukam, ze uz toho mate taky hodne za sebou, az moc 😒
Moc ti preju, at uz je jen dobře a at se vam co nejdriv zadari a hlavne uz se nic takového neopakuje..
Doktor vas neposlal na zadne testy?

machulca
24. črc 2012

@ih010 Ahoj, je to těžký, já mám za sebou zamlklé těhotenství ve 12.týdnu v listopadu 2011 a mimoděložní tedˇv dubnu... s odebráním pravého vejcovodu. Myslela jsem si,že po těch zkušenostech to přestanu řešit a touha po mimču bude menší, ale bohužel, pořád na to myslím a je to úplně na prd. Horší a horší. Fyzickou a psychickou bolest jsem už překonala,beru to tak, že se to prostě stalo, stejně s tím nic jiného dělat nejde. Já jsem o tom mimoděložním kromě manžela nikomu neřekla, rodina by z toho byla špatná ( řekla jsem jim, že jsem měla akutní zánět slepého střeva- to mi hrozně pomohlo, že jsem věděla, že se nebudou trápit). Nevím proč, ale pomalu se snad začínám smiřovat s tím, že vlastní mimčo nikdy mít nebudu. Nejhorší na tom je, že po té laparce mám strašně dlouhé cykly, takže si pokaždé dělám těhotenský testy a děsně se nervuju...A myslím, jen na to jak bych chtěla mít miminko,,, Musíme být ale statečný a nějak to zvládnout, už jsme překonaly horší věci. Hlavu vzhůru!!!

martinakl
24. črc 2012

@machulca Ja mam za sebou miodelozko a zamlkle tehotenstvi v 15t. A ted snad konecne jedno vydarene.. prestoze jsem taky uz neverila, ze budeme mit to stesti. Holky, nevzdávejte to, ceka to i vas ! 😉

summer2012
2. srp 2012

Ahoj, u mě to proběhlo přesně jak popsala Saronka, zpožděná MS a pak týden po ní zas krvácení a křeče a skončila jsem v nemocnici na pozorování kde zjistili mimoděložní těhu a 17. 7. laparo a vzali mi pravý vejcovod. Hnedka den po propuštění nám přivezla švagrová na týden na hlídání 5-ti letá dvojčátka - holčičky. Bylo to domluvené už dlouho předem a náhradní hlídání takhle narychlo nesehnala. První den jsem myslela, že to neustojím, ale nakonec se to ukázalo jako ten nejlepší lék na bolavou dušičku. S těma dvěma cácorkama nebyl na nějaké smutnění zkrátka čas a taky manžel mě hodně podržel 😉 Doktor doporučil s dalším snažením 3 měsíce počkat, tak snad to rychle uteče.... Doufám, že další pokus bude stejně rychlý jako ten první (otěhotněla jsem hned po svatbě na první pokus) jen úspěšnější 🙂

maciatko248
3. srp 2012

@summer2012 jeej tak to bol urcite sok prist o babetko a hned mat 2 holcicky na to doma, mne dr povedal aby som urcite pockala 6-nedelie a ze ten 3 cyklus uvidim ako budem na tom 😉 tak uvidite prajem skore uzdravenie a skore dalsie zadarenie 🙂

gabra29
16. srp 2012

čauky holky, můžete mi říct jak jste přežily období mezi početím a prvním ultrazvukem, kde jste prcka viděli? já mám pocit, že po mimoděložním mě pořád provází strach abych nepřišla na ultrazvuk a neslyšela to co už jednou bylo, že v děloze nic není, snažím se na to nemyslet, ale moc to nejde. Nemáte nějakou povzbuzující radu? 🙂

martinakl
17. srp 2012

@gabra29 Proste se zkusit nejak zabavit 🙂 Ale je tezky a jde to spatne.. Tohle zvladnes a pak uz bude jen lip a na tohle obdo

martinakl
17. srp 2012

@gabra29 Proste se zkusit nejak zabavit 🙂 Ale je tezky a jde to spatne.. Tohle zvladnes a pak uz bude jen lip a na tohle obdobi zapomenes 🙂

gabra29
17. srp 2012

@martinakl to doufám, zatím to jde těžko. Nezbývá než doufat a věřit, tak se o to pokouším 🙂

martinakl
17. srp 2012

@gabra29 A kdy jdes na ultrazvuk?

gabra29
17. srp 2012

@martinakl to se ještě neví, zatím ani nemám potvrzené // na testu, protože je ještě brzo, ale hrozně mě bolí prsa (stejně jsem to měla při 1. těhotenství, které bylo bohužel mimoděložní) takže čuju, že se možná něco chystá. A samozřejmě mě napadají myšlenky, jestli se to povedlo, tak snad to opět neskončilo ve vejcovodu. Ty ses nebála když jste začali po mimoni zkoušet mimčo?

martinakl
17. srp 2012

@gabra29 To vis, ze bala... Tomu se fakt nevyhnes 🙂 Ale to obdobi, nez se zjisti na UZ, kde mimco je, je nastesti docela kratky... Tak mooooc drzim pesti, at jsi tehu a at je mimi tam, kde ma! 😉 Dej pak vedet.

gabra29
17. srp 2012

to si říkám taky, myslím, že se budu v čekárně u doktorky klepat jako ratlík ☹ ale pořád si říkám, že to vyjít musí 🙂
Díky za podporu, je těžký popsat někomu kdo nic takového nezažil jak mi je. Ozvu se, až budu vědět víc. Ty si hezky užívej těhotenství a držím palce na porod, ať to všechno proběhne hladce a máš zdravé a krásné miminko.

janaste
31. srp 2012

Ahoj holky, tak jsem se rozhodla, že i já se vypíšu, jelikož to na mě poslední dobou nějak doléhá...
Mimoděložní těhotenství jsem prodělala v únoru v 7tt. Nesla jsem to podle mě celkem dobře, až jsem říkala, že to je divné, ale brala jsem to, že se bohužel stalo, nenaděláme už nic a lepší než později potratit...
Ale poslední dobou to na mě nějak doléhá, asi jak se blíží datum, kdy bychom byly už 3, kdyby to nedopadlo, tak jak to dopadlo. Otěhotnět se mi pořád nedaří a akorát uvažuji, jestli vůbec někdy otěhotněním...Snažím se na to nemyslet, za měsíc a půl nás čeká svatba, takže hlavu mám zaměstnanou dost, ale stejně se mi tam ty myšlenky nějak vecpou...Každý měsíc do ovulace jsem v pohodě, ale pak se už pozoruji, a marně doufám, že to konečně vyšlo, ale pak opět dorazí MS. Řeknem si, že to vyjde třeba příští měsíc, zase jsem 14 dní v pohodě a tak pořád dokolečka...

elana
31. srp 2012

@janaste chápu a rozumím a myslím že je to normální reakce...moje švagrová má TP přesně o den dřív, než by měly našemu mimoňkovi být už 3 roky, navíc syn se mi narodil 3 dny před druhým "výročím" operace, takže to budu mít pořád před očima a taky si vždycky vzpomenu. Ale já snad neznám nikoho, kdo by po mimoděložním už neotěhotněl (samozřejmě pokud se to neopakuje, tj. nepřijde se o druhý vejcovod, ale to jsou fakt výjimky a i těm se dá pomocí IVF pomoct), takže věř, že se taky dočkáš a až se jednou podíváš na dítě, co se narodí, tak budeš tomu zabloudílkovi tak nějak děkovat, protože bez něj by tu nebyl ten poklad, co máš na světě. Teda Ty ještě ne, já ano a když si projdeš tuhle diskuzi, uvidíš, že skoro každá z nás už se maminkou stala nebo v dohledné době stane. Tak se drž a hodně štěstí.

janaste
31. srp 2012

@elana Moc děkuji za podporu, snad se brzy dočkám taky :o)

martinakl
1. zář 2012

@janaste Jak rika Elana, po mimodeloznim se da v pohode otehotnet. Ja uz otehotnela dvakrat. Jednou to teda taky dopadlo blbe, ale to byl uplne jiny duvod. Ted kazdym dnem ocekavame prichod naseho synacka 🙂 urcite se taky brzo dockas, neboj se 😉 podobnou beznadej znam. Taky jsem mivala pocit, ze se nam nikdy postesti mit zdravy miminko. To ma kazda, ktera neco takoveho prozije. Zkus ale takhle nepremyslet, ted vim, ze jsem se nervovala uplne zbytecne 😉

petula5
3. zář 2012

@janaste ahojky, absolutně chápu tvý pocity mám to úplně stejný, taky se v tom neustále plácám. Ale rozhodně bych nesouhlasila s martinakl, protože zase tak v pohodě se po mimoděložním otěhotnět nedá teda alespoň v mém případě ne. Od mimoděložního už jsem 18. měsíců a stále nic. Jenom zjišťuju, jak se to všechno tím miděložním zkomplikovalo. Už navštěvujeme Unicu a čeká nás umělý, protože jsem přišla o pravý vejicovod, levý mi zůstal, jenomže mi přestal fungovat levý veječník už dřív fungoval míň než pravý, tudýž se otěhotnět přirozeně nedá.....samozřejmě tě tím nechci strašit u každýho je to jiný, ale rozhodně to není úplně jednoduchá situace. Klidně ty můžeš otěhotnět hned což bych ti samozřejmě přála. Tak držím pěsti 🙂

janaste
3. zář 2012

@petula5 Děkuji za podporu. A taky přeji ať to brzo výjde, ať už díky štěstí přirozeně a nebo díky doktorům uměle.

petula5
3. zář 2012

@janaste taky děkuji 🙂

janaste
17. zář 2012

Holky, tak vypadá, že se na nás usmálo štěstí. Na testu ukázková dálnice 🙂

petula5
17. zář 2012

@janaste tak to moc gratuluju 🙂 A tiše závidím....snad se taky brzy dočkáme....

janaste
17. zář 2012

@petula5 Budu na vás myslet a držet pěsti. Doufám že u nás bude vše ok.

martinakl
18. zář 2012

Ahoj holky. Tak hlasim, ze uz mame doma našeho vysněného Jakoubka 🙂 narodil se 13.9. po vyvolanem porodu. Je v poradku a je uplne dokonalej 😵 I když u porodu me dost potrapil. Ale stalo to za to 🙂
Tak snad vas to aspoň trosku povzbudi..

usacek79
18. zář 2012

ahojte baby, mam za sebou mimomaternicove (mimochodom uz stvrty potrat v rade, ziadne dieta..), ale teda mna nechali lekari "to rozchodit" - rapidne mi klesalo hcg, takze nebolo uz riziko, ze by to dalej zilo a rastlo.
ma niektora z vas skusenost so vstrebanim? ja to mam v pravom vajcovode, malo to 3x1cm a pevne verim, ze sa to dokaze vstrebat v priebehu 3 mesiacov - tolko casu mi dali, potom urobia laparoskopiu a teda bud vajcovod ufiknu alebo nebude treba, ak sa to dovtedy vstrebe, co by bolo uuuzasnee 🙂

takze ktora to mate za sebou takto, neinvazivne?

machulca
24. zář 2012

@martinakl Krása! Moc a moc gratuluju k takovýmu štěstí!