Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pincik
2. dub 2013

Ahoj holky,
máte některá zkušenosti s mimoděložním těhotenstvím po IVF? Dr mi řekl, že je vyšší pravděpodobnost mimoděložního po operaci vaječníků, po již jednom prodělaném mimoděložním a po IVF. Bohužel mám za sebou první dva případy a na IVF se chystáme 😔 Minulý týden mi odebrali pravý vejcovod, tak teď scháním informace. Vůbec mě nenapadlo, že u IVF by mělo být vyšší riziko. Vždyť se embryo vkládá přímo do dělohy, ne? Hodně se bojím, abych to nemusela prožít znovu.
Budu ráda, když se podělíte o zkušenosti.

kockacz
9. dub 2013

@gina8413 Ahoj, tak jak to s tebou vypada? 🙂 U me nastesti mimodelozni nebylo. I pres pozitivni testy nebylo vubec zadne tehotenstvi -zahada ☹ Po vysazeni Utrogestanu se MS dostavila. Pristi cyklus dalsi pokus IUI.

gina8413
10. dub 2013

@kockacz ahojky, tak zatím to vypadá více než skvělě. Máme sice týdenní skluz, ale prcek má 0,23 mm a má srdíčko :D takže skvělý pocit dnes u lékaře ...... to je mi líto, ale lepší než mimoděložní, že vůbec ne ??? i když je to smutné ....

elana
11. dub 2013

@pincik no, embryo se sice vkládá přímo do dělohy, ale ta, pokud je hodně dráždivá tak se může začít stahovat a vypudí embryo do vejcovodu. Není to nijak vzácné, tuším až 3% potvrzených gravidit po IVF jsou GEU. Pokud se toho bojíš, řekni, že nechceš transfer čerstvých embryí, ale radši KET, tam je podstatně menší nápor (jiné hormony, menší, není tam stres těla z OPU atd.) a GEU už tak časté není.

kockacz
16. dub 2013

@martinakl @denousek @maybe72 @cuci25 @jellyy @sefova @janaste @suzanna123 @koflousek @fykyska @drahukl @saronka @rizecek08 @eleanthis holky, chci se zeptat pro zajimavost, jestli nektera z vas otehotnela z ovulace/cyklu na strane, kde nebyl vejcovod? 😝 diky
@halpa tobe se to povedlo ze? 🙂

saronka
16. dub 2013

@kockacz já si myslím, že jsem tak otěhotněla.. ovu z té strany kde jsem neměla vejcovod..

cuci25
16. dub 2013

@kockacz tak to já vůbec nevim 🙂 Ani jsem neměla čas to sledovat, z jaké strany je zrovna ovulace 😀 Povedlo se nám to hned na první pokus po dvouměsíční pauze...

fykyska
16. dub 2013

😉
@kockacz I s jedním vejcovodem se dá ,,chytit" vajíčko i od vaječníku kde vejcovod chybí 🙂 pokud má žena jen jeden vejcovod a ten je zdravý a plně funkční tak on má tu schopnost se ,,natáhnout" v době ovulace a plně suplovat chybějící vejcovod 😉
Takže to jde 🙂 Bez problémů - samosebou je pro zdravý vejcovod snažší chytit vajíčko z té své strany 🙂 Ale pokud je vše jak má a funguje stává se z něj 😀 dlouhááá hadice, která ví co dělá 😀

eleanthis
16. dub 2013

@kockacz ja mela po mimodeloznim jeste missed (zmlkly tehu) v 13.tt, to jsem stopro tehotnela ze zdrave strany. od mimotehu mam pri ovulaci na uplne strane nekolik dnu desne bolesti, takze ovulaci bezpecne poznam. dva roky jsem pak nemohla otehotnet vubec (a to jsem zkusila vic partneru -uz jsem mela v hlave zmatky) a pak jsem prisla do jinyhpo stavu naprosto haluzove pote, co nam dr rekl, ze bohuzel... takze si ted hyckam svuj 13.mesicni poklad a uz nechavam minulost minulosti. proste osud to tak chtel

martinakl
16. dub 2013

@kockacz S tím ti moc nepomůžu, já ovulaci nesledovala a nepoznala jsem, kdy je, natož z jakého vaječníku 🙂 Ale co jsem četla a co mi říkal doktor, tak to možné je, jak říká @fykyska 🙂

fykyska
16. dub 2013

@kockacz Jinak k otázce - já strany také nesledovala takže za mě nevím 🙂 ze kterého vaječníku ,,vypadla" Haninka 😅

janaste
17. dub 2013

@kockacz Stejně jako ostatní, jsem to nesledovala, takže nevím. Ale možné to určitě je.

kockacz
17. dub 2013

@fykyska @saronka @eleanthis @martinakl @cuci25 @janaste
ja bych to taky byvala nesledovala, ale kdyz jsem po laznich sla na kontrolu k doktorce, tak to bylo zrovna nekdy v dobre pred ovulaci a ona jen tak mimo v ramci hovoru rekla, ze se chysta ovulace na jedne strane. a od te doby to vim 😀 Taky je mi jasne, ze telo neni stroj a treba nektery mesic ovulace byt nemusi a kdo vi, jestli se taky nemuze stat, ze by byla ovulace dvakrat za sebou na stejne strane? 😅
Ptam se proto, jestli si v tom "zbytecnem" obdobi mame davat pozor. Resime to v souvislosti s nejakou lecbou, kdy musi byt poceti kontrolovane 😝

saronka
17. dub 2013

@kockacz mě dr. říkala, že to není automatické že by se vaječníky střídali co jeden..ale že můžeš ovulovat 4x z pravého a pak 1x z levého.. takže snažit se a nestresovat se jaká je to asi strana.. mě totiž při ovu kdy jsem otěhotněla bolela strana kde nemám vejcovod, dle toho jsem to odhadla..

petula5
17. dub 2013

Ahojky kočky, dlouho jsem v této diskuzi nebyla, ale koukám, že se to tady docela rozjelo.
My už se dva roky od mimoděložního snažíme a stále nic. Byla jsem i na průchodnosti zbývajícho vejicovodu a byl v naprostém pořádku. Byli jsme i na umělým a taky se nevydařilo. Fungoval mi špatně vaječník, kde mám vejicovod, ale ten se nastartoval. Už nevím co dělám špatně přitom všude čtu, že není problém otěhotnět s jedním vejicovodem. Pila jsem i čaje brala hormony. Poraďte co vyzkoušet? Zkouším i kineziologii...

rizecek08
17. dub 2013

Ahoj holky, taky jsem tu dlouho nebyla. K otázce můžu odpovědět, že já jsem otěhotněla ze "zdravé" strany. Teď máme doma kromě téměř pětileté holčičky také 16-ti měsíčního rošťáka 🙂 Před otěhotněním se mi ovulace střídala, ale co jsem začala ovulovat po Honzíkovi, tak ovuluju téměř výhradně ze strany zdravého vejcovodu, takže teď spíš řeším antikoncepci 🙂

kockacz
17. dub 2013

@rizecek08 Diky, to je zajimave, jak je telo nepredvidatelne a zacne si ovulat jak chce, zadnej rezim 😀

sefova
17. dub 2013

@kockacz - já vím bezpečně, že malýho mám ze zdravé strany, po šestinedělí po laparce jsem byla na kontrole u svého gynmudra a jelikož jsem byla zrovna nějak v půli cyklu, tak jsem ho poprosila ať mi tam hodí okem, on mi to řekl, zkusili jsme a hned bylo znovu "hotovo" 😀

halpa
23. dub 2013

@kockacz já to mám i s podivem od gynekologa, že ovulka byla ze strany bez vejcovodu a nejen ovulka, ale i motorová myš jménem Vojtíšek, který mi zrovna teď dělá z bytu kůlničku na dříví. 😀

denousek
29. dub 2013

@kockacz ja vůbec nevim ze které to bylo strany hlavne ze se povedlo o vic jsem se nezajímala

slunycko
29. dub 2013

Ahoj holky, tak jsem měla čekat 3 menstruace po prasklém mimoděložním těhotenství, kdy mi brali ten vejcovod. 3 menstruace utekly a tak se začínáme znova snažit. Na umělý nejdeme, jelikož se bojím toho většího rizika dalšího mimoděložního těhotenství. Spousta lidí se ptá, jestli se nebojim, tak na to odpovídám, že kdo se bojí, nesmí do lesa 🙂

maudn
7. čer 2013

ahoj holky, sama bych nevěřila- mám po mimoděložním 2010 a syn se mi narodil až 2012,když už jsme nevěřili- komplikace při těhotenství i porodu, bohužel, pak jsme se začali snažit a okamžitě jsem otěhotněla, vůbec se mi tomu nechtělo věřit, myslím, že ještě rychleji, než žena se dvěma vejcovody, tak neztrácejte naději

maudn
7. čer 2013

@petula5 byla si po operaci v lázních? to mi hrozně pomohlo-měsíc ve františkách- po návratu jsem otěhotněla

lalicka
10. čer 2013

Ahoj holky,ja mam kluka,v breznu mel 3 roky....neplanovali jsme miminko,s pritelem jsem byla rok,tak to byl docela sok.Otehotnela jsem pres prasky,tak jsem jezdila na genetiku.Malej se narodil ve 34. tydnu a mel neco malo pres 2 kg.Rodila jsem cisarskym rezem.Pres vsechno to dohnal a musim zaklepat je zdravej.Tak jsme se rozhodli pro druhy,at mame deti pekne po sobe.Letos jsem v lednu vysadila prasky a zhruba po dvou mesicich jsem otehotnela.Druha carka slabsi,objednala jsem se na gyndu na krev a prohlidku,mezitim me pres vikend chytli hrozne bolesti,tak me odvezli do nemocnice.Bylo to mimodelozni a jeste ten den mi delali laparoskopii.Byla jsem ve 4.tydnu.Bylo to hrozny,ale uklidnovalo me,ze doma jedno dite mam,tak musim byt silna.Prisla jsem o levy vejcovod a taky citim bolesti pri kazdem prudsim pohybu,ale neni to tak hrozny.4.kvetna jsem mela operaci a doktor mi rikal,ze si mame davat tri menstraucni cykle pozor a potom muzeme zacit zkouset znovu.Jak to tady tak procitam,tak co doktor,to jinej nazor 🙂Nejradeji bych zacala hned,citim se dobre,konec koncu se rika,ze je potom zena chytlavejsi a rychleji otehotni.tak nevim,jestli cekat a nebo zkouset stesti 😉 Jinak vsem co zkouseji preju pevne nervy a mnoho pozitivnich vysledku 🙂

martinahost
19. črc 2013

Ahojky, prosím, prosím poradte, chtěla by jsem se vás zeptat na takovou věc. Před měsícem jsem překonala mimoděložné těhu dneska je to přesně měsíc co mi dělali laparoskopiu a odebrali vejcovod. Včera jsem dostala MS, to jsem jenom trošičku špinila, ale dneska nějak hodně krvácim, takhle moc jsem nekrvácela ani před tím. Myslíte že je to v pořádku? Mám zase trošičku strach. MS je to určite, protože mě bolí břicho jako mě pri MS bolí.

elana
19. črc 2013

@martinahost jo, to by mělo být v pořádku...ta první "šestinedělní" (nevadí, že to netrvalo skutečných 6N) bývá taková různá, ještě v tom hrajou roli hormony, děloha se pořádně vyčistí a připraví na další cykly, aby nějaký z nich mohl být úspěšný. Jako samozřejmě jen Ty víš, co je "moc", tohle každá vnímáme jinak, kdyby se Ti cokoli nezdálo (obrovské křeče až do kontrakcí, horečka, nějaké fakt velké kusy sliznice atd.), tak raději navštiv pohotovost, udělají uzv a kouknou, co se tam děje a není-li potřeba revize, ale obvyklé to nebývá, spíš se prostě čistíš sama, ta sliznice tam byla vysoká (těhotná jsi byla a těhuhormony působily i na ni, ač v ní nebylo usazené mimčo), tak to musí někdy někudy ven. Ale uvidíš, jak to bude dál.

martinahost
19. črc 2013

@elana Tak nějaké velké křeče ani nic co píšeš nemám, jako trošičku mě bolí břicho jako u normálne MS, jenom mě překvapila tá síla MS. 😉

jennyska
20. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s mimoděložním těhotenstvím a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/mimodelozni-tehotenstvi/ . Hodně to pomůže ostatním, kdo prožívají to stejné. Přečtou si jak základní, obecné info této problematiky a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team

lussinka88
20. črc 2013

@martinahost Bud v klidu. Ja jsem po laparce 7 tyden a nikdy jsem tak nesnesitelnou MS neměla. Hodne jsem krvacela, bylo mi zle a cela jsem byla takova polamana. Uz jsem byla na kontrole a vse v poradku. Rikaji, ze je to normalni, jak si to tam vsechno seda 🙂

ratatooy
20. črc 2013

@martinahost ja to takto mam po oebrání vjcovodu každej mesíc tak dva dny špinění pak dva dny ms pak den nic a zase dva dny špinení dn ms a konec