Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

moldanubia
26. dub 2014

@ptjj jj, já ho piju dvakrát denně a ještě jsem četla, že je dobrá tinktura z drmku🙂 a od příštího týdne najíždím na Nosifol

ptjj
27. dub 2014

@catchulinecka vítej, i když chápu, že bys tady asi radši nebyla, to my všechny.........měla jsem podobné pocity jako ty, sice to nebyla až taková tragédie, protože jednoho prcka už máme, ale i tak to bylo dost náročné, navíc když mi dr. řekla, že ten druhý vejcovod nevypadal vůbec dobře a nevědí, zda bude fungovat, jak má.........já si ale odmítám připouštět tu verzi, že by nefungoval, prostě bude a basta 🙂

@moldanubia Nosifol vůbec neznám, ale jak tak o něm čtu, tak si myslím, že u mě ovulace probíhá, tak by mi asi nijak moc nepomohl.....o drmku už jsem taky slyšela, já jsem jeden čas užívala tinkturu z jeřábu ptačího, když jsem neměla MS po vysazení HAK a to mi moc pomohl, teď jsem ho užívala těsně před tím meziděložním, takže to už jsem asi nic moc nezachránila, ale trochu se bojím, jestli jsem to tím nezpůsobila, i když to je asi blbost, doufám

moldanubia
27. dub 2014

@ptjj taky jsem si říkala, jestli jsem se ,,nepředávkovala,, 🙂 ale snad ne, já ten drmek doberu a pak teprve dám ten nasifol. Já měla po vysazení HAK problém s ovulací, sice jsem menstruovala, ale téměř neovulovala, takže ho beru z tohoto důvodu, říkám si, že jsou to ,,jen,, vitaminy, tak to snad nemůže uškodit a je fakt, že jsem ho užívala měsíc a hned otěhotněla - možná to funguje na principu víra tvá tě uzdraví 🙂, ale hlavně že funguje

mala_carodejka
27. dub 2014

ahoj holky, přidávám se do zástupu těch z nás, které prodělaly mimoděložní těhotenství. 24.4. mi odebrali pravý vejcovod, byla jsem podle výpočtů 6+2 a cesta k tomuto zjištění byla poměrně trnitá střídaná zklamaním a opětovnou nadějí, zakončena takto .. pocity popisovat asi netřeba, protože bych v této skupině přinášela dříví do lesa, protože každá jste si prošly tímtéž a já pevně věřím, že už je lépe, stejně jako doufám, že bude časem i mně.
Chci se zeptat na dvě věci - vím, že je ještě brzy, ale stále mě bolí jizvičky po vstupech, hlavně tedy ta větší nad levou kyčlí, mám pocit, že to tahá i za sval při pohybu a celkově je při pohybu ta břišní stěna dost bolestivá - ale spíš z pohmoždění svalů, než z vnitřních orgánů nebo s bolestma v podbříšku - zažila jste to některá?
A druhá věc - nedělali mi kyretáž (revizi), jen odnětí toho pravého vejcovodu a teď, asi 2.den po výkonu krvácím, předpokládám odlučuje se doteď vytvořená sliznice - jak se ale počítá menstruační cyklus? kdy očekávat další měsíčky?
Děkuju moc a přeju všem tady všechno dobré..upřímně, jsem strašně ráda, že tento portál existuje..skutečně pomáhá najít ženy s podobnými zkušenostmi a moct si popovídat..byť tuto zkušenost samozřejmě nepřeju vůbec nikomu*

martinakl
27. dub 2014

@mala_carodejka ahoj. Ach jo,nejak nas tu prbyva :( mrzi me,cim sis prosla. Jizvy me bolely cca tyden,tak tomu dej cas. Mne revizi delali,ale rekla bych,ze MS by mela i u tebe prijit do konce sestinedeli. U me to bylo dokonce az den po. Posilam hodne sil..

mala_carodejka
27. dub 2014

@martinakl ahoj, děkuju moc za zprávu..ještě mám taky takový otok, nebo ještě možná vzduch vevnitř v břiše, ale to je asi taky normální, že? ještě pořád nejsem uplně "splasklá" 🙂

martinakl
27. dub 2014

@mala_carodejka Já jsem "splaskávala" hodně dlouho, dokonce jsem kvůli tomu byla o dva dny dýl v nemocnici..Ale pak uplně v pohodě 🙂

catchulinecka
27. dub 2014

@mala_carodejka no čauky, už jsem se "viděly" v jiné diskuzi 😉 taky jsem byla 24.4. na laparce. No a s tím menzes by mě to taky zajímalo...v nemocnici nic moc žádné info...Normální MS bych měla dostat cca v půlce května, tak jsem teď zvědavá jak to bude, ale asi bych se divila, kdyby přišla tak jak má.
Prosím tě, máš informace o tom, kdy by případně mohlo být další snažení? Mě furt děsí ty půlroční lhůty, co se všude uvádí ☹

martinakl
27. dub 2014

@catchulinecka Mně říkal doktor po mimoděložním 3 měsíce 😉

catchulinecka
27. dub 2014

@martinakl fakt? tak to není taková hrůza 🙂

lena27
27. dub 2014

@mala_carodejka mě bolela jen jedna jizva - ta největší (2 stehy), myslím tak skoro 2 měsíce. možná dýl, po 6 týdnech u doktora jsem říkala, že stále bolí a říkal, že je to normální

lena27
27. dub 2014

@catchulinecka my jsme se začali snažit hned po 1MS, ale stejně se nedaří

moldanubia
27. dub 2014

@catchulinecka mě řekl doktor za tři měsíce

moldanubia
27. dub 2014

@mala_carodejka ahoj, mě jizvy bolely tak týden po operaci, hlavně při trošku větší námaze, jinak co se týče ,,splasknutí,, mě doktor říkal, že je to tím, jak člověka při laparce napoušti CO, tak ten plyn prostě musí ven 🙂, horem dolem, tak měl manžel radost🙂
krvácela jsem cca 8 dní - no krvácela, spíš špinila a menstruaci bych prý měla dostat do šesti týdnů od operace....
je to děs kolik nás tu je, ať mi nikdo netvrdí, že je možnost mimoděložníhio 1 procento

catchulinecka
27. dub 2014

@lena27 ☹ to je mi líto

catchulinecka
27. dub 2014

@moldanubia přesně tak, je to fakt dost šokující, když nás je tolik ☹
Nám se nedařilo asi 2 roky, pak jsme se po různých peripetiích dostali do CARU a prošli si tím celým procesem, kde na konci byly //, ale furt jsem měla nějaký divný pocit, ani jsem se neradovala...jako kdybych to tušila...a ono opravdu. Taková rána ☹ Člověk pak ztrácí tu sílu bojovat dál...

mala_carodejka
27. dub 2014

@moldanubia ahoj, děkuju moc za odpověď. Je to tak, při laparoskopii do tebe napouští CO2, který se pak vypustí a zbytek se musí vstřebat, ale právě by mě zajímalo, jak dlouho jste to cítily..protože já mám pořád pocit, jakobych byla nafouklá teda dost 🙂) asi je ještě brzo.. a asi je tam částečně ještě i otok..tak uvidíme..mějte hezký večer*

elana
27. dub 2014

@mala_carodejka taky mi revizi nedělali a "opravdovou" MS jsem dostala cca. 7 týdnů po výkonu a pak už pravidelně.

elana
27. dub 2014

@moldanubia lázně jsou celkem rychlé, já měla mimoně v červnu a na konci září jsem už frčela, takže se to vyřizovalo vše přes prázdniny, kdy jsou dovolený a vůbec se pracuje na těch úřadech (pojišťovny atd.) tak jako ve volnějším režimu a i tak to zvládli takhle rychle. Tak věřím, že do konce šk. roku taky frčíš 😅

mala_carodejka
28. dub 2014

@catchulinecka tak jak je ti? já mám takové nějaké střídavé dny nálad jsem si všimla 🙂 dnešek je třeba o něco víc úzkostlivý, než byl včerejšek..no, nezbývá, než se s tím poprat.. ohledně té pauzy - odpovídala jsem ti v tom předchozím "tématu" - řekli mi 3 měsíce do snažení a 3 týdny sex.abstinence 🙂 ale já teda docela dost krvácím t.č...a to taky nevím, jak se počítá - jestli je teď den 1 a za 28 dní čekat menses nebo jak..jsem z toho trošku zmatená

catchulinecka
28. dub 2014

@mala_carodejka no tak mně je dost podobně jako tobě, taky se mi to střídá...dneska jsem volala manželovi do práce, že je mi smutno a mám pěkně blbé myšlenky a že po tom dnešku chci jít co nejdříve do práce, protože tam není čas na chmury 🙂 s tím krvácením je to fakt blbé, já mám totiž celkem nepravidelný cyklus, takže tohle s tím ještě víc zamává, ach jo, jakoby toho nebylo dost že? Každopádně v pátek se dozvím více informací, jedu vytáhnout stehy ke svému gynekologovi a pak ještě na konzultaci do CARU, jsem hodně zvědavá, co mi na obou místech řeknou...
ty jdeš kdy na stehy?

mala_carodejka
28. dub 2014

@catchulinecka já asi ve čtvrtek na stehy.. jinak mě dost bolí pořád ta největší jizva nad levou kyčlí, docela i táhne..tak nevím, asi je tam i trošku pohmožděný sval pod tím a nafouknutá jsem taky pořád..snad už bude líp 🙂

catchulinecka
28. dub 2014

@mala_carodejka taky jsem měla jít ve čtvrtek, ale je ten státní svátek, takže můj doktor neordinuje. Každopádně jsem zvědavá, jak dlouho se budem z toho otřepávat, a kdy splasknem, budu muset pak nasadit i nějakou dietku 😀 protože jsem přibrala, no brrrr 😀

mala_carodejka
28. dub 2014

ještě tady čtu o lázních a různé zkušenosti s nimi - můžu se zeptat, jestli jste je některá podstoupily, případně kde a jak jste byly spokojené? nevím, zda je to nutné, nebo naopak - jestli je to třeba víc než vhodné..

catchulinecka
28. dub 2014

@mala_carodejka přesně to by mě zajímalo, vůbec si nedokážu představit, jaké jako procedury nebo léčba by nás čekala v našem případě...moc děkujem 🙂

martinakl
29. dub 2014

Ty lázně mě vůbec nenapadly a teď mě to docela mrzí 🙂

moldanubia
29. dub 2014

tak lázně je prý reálné dostat do měsíce - tohle je akutní léčba kvůli neplodnosti a nejhůř prý do tří měsíců...nejlepší jsou Františkovy lázně - ty se na neplodnost přímo zaměřují. Známá tam byla, prý jsou to různé sedací lázně, snad i nějaké bahno, pila tam tu jejich vodu...tak uvidíme. Každopádně kvůli srůstům po operaci by to nebylo marné...

katuli2
29. dub 2014

@lena27 Ahoj, já měla MT 2x. Při prvním mne pouštěli z nemocnice po 13ti hodinách a při druhém po 15ti..Byla jsem za to ráda, ikdyž na mne byli všichni hodní a milí, tak jsem se těšila domů do své postele, kde jsem se mohla v klidu vybrečet..A stehy jsem měla vstřebávací, takže zase o jednu starost méně.

katuli2
29. dub 2014

@mala_carodejka Ahoj, jak již zmiňuji z předešlé odpovědi, měla jsem MT 2x a u obou mi trvalo týden než jsem pořádně splaskla, jizvy po laparu mne taky chvilku tahaly a tak ten týden jsem krvácela - prvně jsem se toho dost lekla, protože na můj vkus to bylo hodně, takže mne přítel donutil zavolat do nemocnice, kde mne ujistili, že je to normální. Ale samozřejmě, že kdyby došlo k většímu krvácení, tak se mám hned dostavit. Jinak MS jsem po prvním dostala přesně po 6ti nedělí a u druhého už 3 týden, což mne překvapilo, ale bylo mi řečeno, že je to lepší, že se s tím tělo lépe vypořádalo. 🙂