Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ptjj
27. zář 2014

@janes14 čtu si tady tvuj příběh....ten osudný 23tt už máš určitě úspěšně za sebou, držím moc pěsti, at jde všechno co nejlíp až do konce 😉

martinakl
27. zář 2014

@marcelllllka mne rekli po 3. Ale myslim,ze pokud se na to budete citit,tak proc ne 🙂

marcelllllka
28. zář 2014

snad máš pravdu. 🙂 hlavně aby to šlo, toho se bojím nejvíc

marcelllllka
28. zář 2014

@martinakl snad máš pravdu. 🙂 hlavně aby to šlo, toho se bojím nejvíc a Vám se zadařilo??

martinakl
28. zář 2014

@marcelllllka my zacali po 5 musicich. Ale ne ze zdravotních duvodu. A zadarilo se hned napoprvé. Pred dvema tydny mu byly dva roky 🙂

nonacek
28. zář 2014

prodělala jsem mimodělozni tehotenstvi a mam tři děti 😉

marcelllllka
28. zář 2014

@martinakl jee, tak to je krásný. 🙂 snad budeme mít taky tolik štěstí. 😉

marcelllllka
28. zář 2014

@nonacek a kdy jste začali pracovat na prvním? museli mi vzít pravý vejcovod, tak snad to vyjde brzy. zítra jdu na vytahování stehů, tak mi doufám řekne, že je všecko v pořádku a budeme moct začít co nejdřív 😉

martinakl
28. zář 2014

@marcelllllka určitě.. Já s jedním vejcovodem otěhotněla napoprvé 3x. Sice teda jen jednou jsme to dotáhli, ale to by byl jiný příběh 🙂 prostě s jedním vejcovodem to jde uplně bez problémů, neboj se 😉

marcelllllka
29. zář 2014

@martinakl dekuju. Uvidime ale verim, ze to pujde.hlavne,aby ty 2 mesice byly za nama a mohli jsme zacit. 😉 moc se na to tesim

marcelllllka
1. říj 2014

Holky, ještě se zeptám, máte nějakou zkušenost s pročistěním těla po mimoděložním těhotenství??? budeme se znovu snažit asi za 2-3 měsíce, tak jsem si říkala, že bych se mohla pročistit třeba nějakýma čajema, nebo tak něco. a ještě mi doktorka říkala, že mě pošle na profouknutí vejcovodu.. nejdříve za 6 týdnů.. zkušenosti?? 🙂 děkuju

moldanubia
2. říj 2014

@marcelllllka ahoj, já prodělala MT na začátku dubna, začali jsme se snažit po 3měsících, zatím teda nic, ale nepochybuji, že to příjde 🙂, pila jsem a dodnes piju v první polovině cyklu kontryhelový čaj - druhou polovinu cyklu se pít nemá a prý je taky dobrý maliník. Jo a ještě jsem k tomu přidala čaj báby kamenické 🙂 je k sehnání v jedné plzeňské lékárně, tuším, že bioherb nebo tak nějak, ale na netu se po něm určitě dopátráš. A na pročištění je taky dobrá kopřiva....

marcelllllka
2. říj 2014

moc děkuju. mrknu po něm. 🙂 a s profouknutím zkušenost nemáš? když jsem se na to mudr zeptala, tak mi řekla, že mě na to klidně pošle, ale jestli do to jít... ? když to muselo vzejít ode mě ten dotaz, to nevím. u nikoho jsem to nečetla, že by na to po zákroku šel pro jistotu

nonacek
2. říj 2014

o dite sme se mohli snazit az za pul roku po zakroku mi rekl doktor,ale to vis bylo to na mne dlouha doba a tak sme pockaly po ms a zkusily sme to a vyslo to. A dalsi dve deti sme ani neplanovaly a vysli taky. Tak ti taky držim palce. 😉

nonacek
2. říj 2014

marcellllko neboj vyjde ti to,ja taky pockala jen do ms a pak sme to zkouselyi prez to ze doktor rikal az za pul roku, 😉 hlavne to nezdavej a neupinej se na tu myslenku ze to nepujde

moldanubia
3. říj 2014

@marcelllllka já se na to ptala svého doktora a on říkal, že po mimoni je to profouknutí zbytečné, protože ti automaticky kontrolujou i ten druhý vejcovod a tím ti ho vlastně profouknou...

marcelllllka
3. říj 2014

@nonacek moc děkuju. 🙂 já věřím,že to pujde. 🙂 musí to jít 😀

marcelllllka
3. říj 2014

@moldanubia jo? tak to je skvělá zpráva. akorát by to tam mohli napsat, že? mě teda řekli, že na něj koukali z venku, a že vypadal v pořádku. snad máš pravdu. 🙂 zbytečně to podstupovat a riskovat nějakej zánět nebo srůsty nebo kdo ví co se mi nechce. ještě jednou moc děkuju. už se těším na další snaženíčko. 😉

moldanubia
4. říj 2014

@marcelllllka já se právě speciálně na to profouknutí ptala a gynekolog mi řekl, že je to fakt zbytečný....věřím tomu, ono přílišné šťourání taky asi není ok 🙂 jinak, co se týče toho snažení, pry existuje nějaký krém nebo tak něco, aby se spermiím líp pohybovalo v pochvě a dál, tak to jdu vygoooglit 🙂

marcelllllka
4. říj 2014

@moldanubia bezva. tak to dej vědět co jsi se dozvěděla. :D zní to zajímavě. 😉

moldanubia
5. říj 2014

@marcelllllka tak jsem to našla 🙂 je to Conceive Plus gel pro podporu početí 75ml... buď prodávají v aplikátorech (má se to zavádět 15minut před stykem cca 4ml), nebo takhle v tubě - což tě vyjde levněji (ale i tak je to darda), dovnitř to asi půjde injekční stříkačkou 🙂

elana
5. říj 2014

@moldanubia hele, my to používali jako úplně běžný lubrikant bez zbytečných tanečků alá aplikátory nebo stříkačka...to bysme psychicky nedali ani jeden a bylo by po náladě 😝 a zafungoval taky 😉 Teda asi...tohle holt nikdy nikdo nezjistí, co by bylo (nebo spíš nebylo) kdyby, ale každopádně já nějak intuitivně tušila, že problém je dost u mě v prostředí (málo plodného hlenu atd.), tak jsem pořídila tenhle gel. Používali jsme jeden cyklus-nic (ale jako o první dítě jsme se snažili 3 roky,takže jsem zázraky nečekala) a pak druhý cyklus-a hup ho, je z toho malá 🙂 (na 5. pokus celkem, 3 byly bez gelu).

marcelllllka
6. říj 2014

@moldanubia ty jo. no cca 500 není zase taková pálka, ale je fakt, že si to možná vsugeruješ, že máš ještě něco navíc, co je tam dostrká. :D a ono to vyjde. 🙂 ale díky. 🙂

moldanubia
9. říj 2014

@elana
@marcelllllka
jj, věřím, že víra tvá tě uzdraví a člověk si řekne, mám speciální gel, určitě to pomůže a ono pomůže 🙂, takže i kdyby to bylo ,,placebo,, tak to do sebe napumpuju 🙂. Dnes jsem v 15hod dostala pregnyl, v úterý jsem byla na utz a mám na levém vaječníku - tedy tam, kde mám vejcovod, připravených 5 folikulů před prasknutím 🙂. Tak uvidíme...jen nevím, jak přesně načasovat milování...asi zítra ráno a pak v sobotu ráno...zase ať si manžel nevystřílí munici 🙂

elana
9. říj 2014

@moldanubia po Pregnylu by ovu měla nastat za 36h (je to celkem přesné, časuje se to takhle i třeba při odběru vajíček u IVF), tak si to nějak spočítej, myslím že tak jak jsi to naplánovala, to vychází celkem dobře 🙂 A jinak teda jsi nosnice-to máš nějaký Clostil nebo jen ty čajíky? 😅

marcelllllka
10. říj 2014

@moldanubia a to Ti tedka takhle hlídá doktorka?? kde to máš, na které straně a kolik tam toho je??? jak často jsi k ní chodila? jinak budu držet pěstičky 😉

moldanubia
10. říj 2014

@elana nosnice 🙂jj, měla jsem clostibegyt - dva měsíce, třetí ho asi už brát nebudu, jen jsme to zkusili, hlavní je, že ovuluju i na levé straně a do jara asi nic řešit nebudem... a taky piju Nosifol a čajíky 🙂, to mi pomáhá docela dost...jj ovulka vychází na sobotu ve 4 ráno, i když budíka si kvůli tomu dávat nebudem 🙂, já právě nevím, jestli je lepší, když už tam nějaké holky čekají, nebo se milovat fakt až v tu sobotu...no teď už je to jedno 🙂

moldanubia
10. říj 2014

@marcelllllka jj, můj doktor říkal, že je lepší to hlídat, protože někomu se můžou po clostybegytu tvořit cysty...takže každý desátý den cyklu chodím k němu a kouká mi, kde ovuluju a kolik tam toho je...chodila jsem tam i před tím, než jsem brala hormony, natož teď...🙂

elana
10. říj 2014

@moldanubia jestli ovu vychází na sobotu 4 ráno, tak bych asi zkusila radši dneska večer, tj. nějakých 6h před ní..to by měl být ideální čas. Určitě je lepší před ní, spermie mají čas na docestování do vejcovodu, na kapacitaci a na vajíčko si hezky počkají. Ex post už je to vždycky trošku riziko (ne pro Tebe), přece jen nemusí to stihnout, vajíčko (ač oplozeníschopné je 12h) nemusí být zrovna ve formě atd.

marcelllllka
10. říj 2014

@moldanubia aha. taky to zkusím na moji doktorku. 🙂 uvidím co mi na to řekne .. 🙂 vzhledem k tomu, že mám už jen jeden vejcovod, si cystu nebo nějaký průser nemůžu dovolit. 🙂