Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

nonacek
9. pro 2014

este jsem chtěla dodat že po tomto zážitků se my,ale otěhotnět nedari😩 asi kvůli neprůchodnost vejcovodu😭

ptjj
9. pro 2014

@annna79 a proč ti to chtějí dělat? je to nutné?

elana
9. pro 2014

@annna79 byla na tom kamarádka, po 11.IVF a tomto zákroku jí to pak klaplo 😉 , má dvouletou holčičku. Dělá se to teď celkem nově, ale mají s tím dobré výsledky, nebála bych se toho, jen tak pro nic za nic to rozhodně nedělají.

annna79
10. pro 2014

@elana
V Pronatalu doktor chce vědět zda je děloha čistá pro IVF.Měla jsem předtím potraty.
Já doufám,že to bude OK a budu muset vydržet měsíc.A podaří se přirozeně.

fojtikovam
10. pro 2014

@annna79 ahoj. já měla mimoděložní těhu v prosinci 2012 . snažení začalo cca po 3 měsících ..... a v dubnu 2013 už jsem byla těhu a teď mám doma už skoro roční dcerku 🙂 a to mi říkali že u mě otěhotnět tak rychle nepujde 🙂 a já sem byla na tom psychicky moc blbě ☹ a navíc když sem dojela po laparoskopii dom, tak mi 2 švagrové oznámily že jsou těhotné, sestřenka, a další x kamarádek.... tak to mě dorazilo uplně ☹

ale teď děkuju za dcerku a uživám si jí naplno.... chtěli by jsme co nejdříve další, jestli to teda pujde, už se delší dobu snažíme, ale bojím se, že to už nevyjde ☹ tak uvidíme 🙂

krtekk
11. pro 2014

@nathy80: Ahoj já jsem krvácela asi týden, a pak už jen trochu špinila. MS jsem dostala asi po 6 týdnech.
Ale nevím jestli to nebylo tím, že první si kvůli klesajícímu HCG mysleli, že mám zamlklé těhotenství, tak mi vyčistili dělohu a za 4 dny jsem šla na laparoskopii, kdy odhalili mimoděložko v levém vejcovodu.
A každý to má asi různě.

nathy80
12. pro 2014

@krtekk Mne revizi nedelali, ale uz jen spinim. Takze se asi opravdu zacala odlucovat sliznice a ja par dnu po zakroku odmenstruovala. 🙂 Ted budu cihat, kdy prijde dalsi. Doufam, ze v terminu. 🙂

krtekk
12. pro 2014

@nathy80 : budu držet palečky, aby jsi byla v pořádku a brzo se ti povedl mimišek 😉

nathy80
12. pro 2014

@krtekk Diky moc! Verim, ze po nutne pauze to klapne. Jen si par mesicu pockam, naakumuluju se slunickem... 🙂

krtekk
12. pro 2014

@nathy80: odpocinek je potreba, hlavne na to nemyslet a sexik si uzivat i pro radost a ono to dopadne. U mne to bylo i v hlave a navic se nas kazdyvporad ptal tak co uz atd. Tak jsem vsem rekla at se neptaji. V breznu jsem si uzila pariz v kvetnu holandsko a v cervnu se povedlo 🙂 jakmile jsem prepla, ze kdyz to nejde tak budu cestovat a uz to bylo 😉 tak si uzivej.

nathy80
12. pro 2014

@krtekk V hlave to bude urcite, tomu verim. U nas se nastesti otehotnet podarilo strasne rychle v obou pripadech. Takze verim, ze u toho zustaneme a do tretice to dotahneme az ke zdarnemu konci. Ted se trapit nicim nebudu, kdyz ani nic nemuzu... Asi bych to zvladala tezko, kdybychom meli potize s pocetim. To musi byt na psychiku sila... Nedovedu si to vubec predstavit. 🙂

krtekk
13. pro 2014

@nonacek:ahojky muzes se domluvit s doktorem a dneska uz se dela jak profuknuti vejcovodu tak kontrola pruchodnosti u me zjistili ze je pruchodnu jeden. Ten operovany se zajizvil a nefunguje. Nekdy ho hned odebiraji. Ale budu drzet palecky aby ti vysel i dalsi mimisek😊

nonacek
13. pro 2014

@krtekk Děkuji ti💋💋💋
ale momentálně , mam pozityvni tehu test😉
Tak hlavně ať to dobře dopadne✌✌😉

krtekk
13. pro 2014

@nonacek: tak drzim vsech 20 palecku☺opatruj se a ber vitaminky. Ja brala femibion, horcik a ascorutin a po svatcich urcite napis a moc gratuluji😉

nathy80
13. pro 2014

@nonacek Ty jo, paráda! 🙂 Taky držím pěsti,ať to vyjde! 🙂

ptjj
13. pro 2014

@nonacek super, moc gratuluju a držím všechno, co mám 😉

martinakl
13. pro 2014

@nonacek Taky moc držím pěsti!!

nonacek
15. pro 2014

@martinakl Děkuji moc💗💙💖💚💝💛💟💜💘❤💞💋

nonacek
15. pro 2014

@ptjj Děkuji mooc 💜💟💚💞💙💝❤💘💛💗💜💋💋💋💋

nonacek
15. pro 2014

@krtekk
@nathy80
Děkuji holky všem,moc si toho vašim 💜💛💟💞💝❤💙💚💗💘💛💜💚💙❤

annna79
17. pro 2014

Ahojky tak v lednu jdeme na první iui, prý úspěšnost 15% popřípadě se zkusím 2x pak IVF.

martinakl
18. pro 2014

@annna79 tak budu moc držet palce! 15% neni zas tak zlý 🙂

ptjj
18. pro 2014

@annna79 a proč tak rychle IUI? objevili nějaký problém?

annna79
19. pro 2014

@ptjj
Ne,vše ok zatím.
Já jsem ráda ,že nám nabídl toto.A jelikož jsem čistá,žádný problém uvnitř nenašli.Tak doufám,že to v lednu vyjde.

elana
19. pro 2014

@annna79 držím palce. Nikdy nevíš, kde je ten pes zakopaný....mě třeba osobně se zdá 15% málo, když v přirozeném cyklu (pokud jsou oba zdraví) je šance okolo 20%. Nicméně jak říkám, někdy stačí to IUI, kamarádka se marně snažila 3 roky a na 1. IUI má chlapečka. Pak další dva roky a zas nic, tak 2. IUI a má druhýho. Oba výsledky vždy v pořádku, ale prostě asi něco v tom děložním hrdle spermiím brání a jak se přes něj dostanou, je vyhráno 🤐 Tak hodně štěstí 😉

ragi272
2. led 2015

Ahoj holky .30.12.14. jsem prodělala mimoděložní těhu a ostranili mi vejcovod, myslela jsem si, že hned po zákroku budu mít MS ale nic je to normální? a za jak dlouho se můžeme zase snažit o mimi? dík za odpovědi 🙂

mysicka00
2. led 2015

Ahoj holky chci se poradit, poslední MS jsem měla 26.11. pak jsem měla 12.12. pozitivní ovu test. PO té 23.12. jsem měla na testu neviditelného ducha, 24.12. na Vánoce jsem dělala další test a na něm spíš už žádný duch, tak jsem už netestovala to jsem byla 9 a 10DPO. Tak jsem si řekla že asi nic, že počkám. Pak 32DC tedy 13DPO jsem dostala MS ta trvala 2dny a to tak že byla růžová krev jak voda... po dvou dnes ustala a sem tam dva dny jen kapky. 35DC tedy po té MS jsem si udělala ze srandy testy jak DR. Max tak digitalni a od 30.12. mám duchy každý den krásně sílí a digitální pozitivní + 1-2 týdny..... Chci se poradit, když mi tak krásně sílí nemůže se jednat o mimoděložní? Příjde mi to celé nějaké divné 😒 v pondělí každopádně volám na gyndu.

ragi272
2. led 2015

@mysicka00 Ahoj nechci tě strašit, ale já měla silnější těh testy a i na clearblu jsem měla pozitivní a 2-3 týden početí a měla jsem mimoděložní, ale u každé je to jiné nemůžeš to brát podle čárek. nech si vzít krev to budeš mít jistotu 🙂 držím palečky at je to normální těhu 🙂

ptjj
2. led 2015

@mysicka00 mimoděložní to být může a nemusí, každopádně bych s tím šla na gng a hlavně se nenech odbýt a objednat třeba za dva týdny, to už může být pozdě!

ptjj
2. led 2015

@ragi272 a dělali ti i revizi? Na tom dost záleží, co se týká toho, kdy můžete zase začít. Pokud nedělali, tak můžete prakticky hned po další MS 😉