Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

misda22
29. bře 2016

Devcata,tak jsem ani do dneska necekala .. V patek jsem mela bolesti vecer pohotovost v sobotu rano laparo mimodelozni odstraneno s levym vejcovodem plus na prave strane vypustena ta ma cysta .. Vcera me pustili domu.. Hcg vyrazne kleslo z 1280 na 120.. Doufam ze uz bude vse ok mam depku a stavy jak kdyz sestinedeli chce se mi porad brecet mam strach at se mi neco nestane atd. Uz mam to nejhorsi za sebou ?:( .. Dekuji vsem co reagovali na muj prispevek. Mejte se hezky

evicka_prvorodicka
29. bře 2016

@misda22 Ahoj, vidím, že jsi prožila to samé, co já, já byla s tím samým na laparo a kyretáži zároveň 1.3.2016. Našli mi mimoděložní v pravém vejcovodu, který mi vzali a na levém vejcovodu jsem měla srůsty, které odstranili, ale ještě v tom levém je nějaká tekutina, která brání otěhotnění, takže je to velká sázka do loterie u mě otěhotnět přirozeně. Na psychice se to podepíše, ale musíš už kvůli sobě myslet pozitivně a nemyslet na to zlé. \vybreč se, když ti to pomůže (mně to pomohlo moc) a jdi dál. Dnes jsem přesně 4 týdny po operaci a už se cítím o mnoho lépe, po fyzické stránce už jsem byla druhý týden po operaci OK, pak už se to jen a jen lepší 😉 Buď na sebe opatrná a dělej jen to, co ti tělo dovolí, do ničeho se nenuť. Bude zase líp, uvidíš 😉

helenaaaa
29. bře 2016

@emisekkk ja mela hcg pres 10000 a mimo.... ☹

helenaaaa
29. bře 2016

@misda22 to je mi lito drz se ....ja mam cca po laparce dva mesice a uz je vse ok i kdy jak vidim mimi brecim ale to je normalni...spise by bylo divne kdyby to s tebou nehlo...cas zahoji rany ..my mame ted psi mimi normalne uz neotehotnim tak mame naplast a ver ze mi to hode pomaaha sice sem na nej jak na miminko ale co uz dela nam radost i starost...drzim palecky at si brzy fit a das se do noveho snazeni 🙂 🙂 🙂

emisekkk
29. bře 2016

@misda22 tak to mě mrzí, tak ať jsi brzo fit

b_martina
30. bře 2016

@misda22 Taky mě to moc mrzí, mě pomáhalo se vybrečet a hodně o tom i mluvit, ale sama nejlíp poznáš co ti bude pomáhat víc. Jsem teď měsíc a týden po druhé laparoskopii / druhém mimoděložním těhu/ a jsem relativně fit.... Nebudu nic nalhávat, taky s mi zalijí oči u každého mimča nebo těhulky, ale musíme věřit, že to příště vyjde 🙂 Jakmile uteče pár měsíců a zase se budeme moci snažit, tak to bude zase o poznání lepší 🙂 drž se ;)

misda22
2. dub 2016

Zdravim vas devcata. Chci se zeptat,mam dnes tyden po laparo odstraneni leveho vejcovodu kvuli mimodeloznim tehu a odsati cysty na pravem vejcovodu. Pooperacni rany se hoji hezky kazdopadne citim jeste bolest ale da se to... Na co bych se chtela zeptat je ze jsem dnes zacla spinit .. Je to bezne? Dekuji

sarivojvodova
2. dub 2016

@misda22 Ahoj, prodělala jsem úplně to samé co Vy. Také jsem spinila, tělo se ještě čistí. 🙂

aguaverde
2. dub 2016

@misda22 ahoj, já sem pár dní po laparce taky ještě krvácela (mírně) tělo se čistilo, takže ok.
Bolesti od operace mám pořád 😖 a to už sem cca 14měs po laparce 🙄

misda22
2. dub 2016

@aguaverde Takze se toho nemam bat,je to bezne?.. Dekuji

aguaverde
2. dub 2016

@misda22 jasně, myslím že je to běžné. 😉 pokud máš ale pochybnosti, klidně skoč k dr ať na tebe koukne.

misda22
2. dub 2016

@sarivojvodova Takze se toho nemam bat? Je to bezne? Dnes jsem se pustila do mensiho uklidu a az po jsem zacla spinit a zaclo me pobolevat bricho ( i zada).. Takze se celkem lekam.

sarivojvodova
2. dub 2016

@misda22 Jo takhle, tak já Teda se nemohla hýbat cca měsíc úplně a přiznám se, že jsem nic netahala ani moc nedělala. :/

aguaverde
2. dub 2016

@misda22 pokud si měla aktivitu, tak je to asi tím 😉 já jen ležela, netahala sem ani dcerku, měla sem doma muže takže ten dělal všechno 🙂

helenaaaa
2. dub 2016

@misda22 ja mam po dvou laparkach a spinila sem po operaci cca 3 dny pak nic..ale jako ze seme kusy padaly a po 6tinedeli prisla menzes ..bolesti skoro zadne po tydnu sem sla do prace a normalne fungovala..samo ze nestehovala skrine ale bezne domaci prace sem v pohode delala... 🙂

pmikova
4. dub 2016

Já jsem po laparoskopii skoro měsíc - vzali mi levý vejcovod :( funguji normálně, nic mě nebolí, nešpiním...těžkým věcem se ale vyhýbám. Psychika - prvních 14 dní nic moc....teď už je to lepší. Čekám na lázně a doufám, že po nich se to povede a bude všechno v pořádku.

palomadorantez
10. dub 2016
catarin
1. kvě 2016

Ahoj, potřebuji radu nebo spíše názor... Taky jsem po mimoděložním, které se našlo v pravém vejcovodu ale ten mi zachovali. Doporučili mi počkat se sexem 6 neděl, ale asi 2 týdny po zákroku jsme na to pomalu šli. nic mě nebolelo ani jsem nekrvácela. Jen ten kondom jsme použili až ke konci a bojím se jestli není možné otěhotnět přes ,,kapičky lásky" a taky jestli je to vůbec možné otěhotnět takhle brzy po zákroku, jestli už by tělo bylo schopné pracovat na dalším těhotenství... po fyzické stránce se cítím už v pořádku...

rebelka2
17. kvě 2016

Ahoj holky, tak i já potřepuji nějak uklidnit....Po ročním snažení se nám konečně zadařilo, ale naše radost netrvala dlouho....Diagnoza- mimomoděložní těhotenství...laparo. odstranění pravého vejcovodu....při operaci se přišlo na minimální ložiska endometriozy v pánevní oblasti (pry opravdu minimální a na další těhotenství to nebude mít vliv)...Každopádně já se snažím zjistit (ikdyž asi zbytečně), kde se co mohlo stát, že to nedopadlo....Může to být nějaký zánět...nebo pozdě lečený zánět močového měchyře? Co zpusobilo , že se vajíčko z vejcovodu už dál nedostalo? Docela jsem zoufalá, hlavně proto, že jsem čerstvě oslavila 38. narozeniny a čas nás hrozně tlačí....

b_martina
17. kvě 2016

@rebelka2 Ahoj, nemyslím si že by to bylo zánětem či něčím, někdy mohou být na vejcovodu srůsty, někdy i z důvodu endometriózy. Já měla po roce snažení první mimoděložní těhu - laparoskopicky odebrán levý vejcovod. Pak 4 měsíce na to druhé mimoděložní v levém rohu děložním (takže při druhém pokusu putovalo vajíčko dál než mělo, proputovalo vejcovodem do dělohy, ve které se uhnízdilo uplně napříč v levém děložním rohu - je to asi 1cm část, kde se zanořit nesmí), doktoři i má gynekoložka říkali, že se jedná o obrovskou náhodu, při druhé laparce mi zjistili ložisko endometriózy v děloze...taky jsem se snažila zjistit co se dalo, ale nikdo mi nic moc neřekl ani neporadil, a dokonce mi bylo v nemocnici řečeno, že nejlepší lék na endometriózu je těhotenství, takže se máme snažit...do teď nevím proč se to děje a nikdo nám to asi neřekne, teď už se zase snažíme a doufáme že se zadaří do třetice 🙂 důležité je být v klidu, ale strašně jednoduše se to říká a hůř koná, držím pěsti

rebelka2
17. kvě 2016

b_martina ahoj a děkuju 🙂 ....u mě je to teď čerstvé a tři měsíce než mužeme znovu zkoušet je neskutečně dlouhé období ...a v hlavě se mi toho bude přemítat asi dost....Samé co by kdyby co stejně nic nevyřeší....A ikdyž to člověk ví, tak to prostě proběhnout musí...Stejně , když to miminko chceme, tak do toho znovu půjdeme i s tím strachem a zároveň s nadějí, že už se to podaří....Já už jedno dítě mám (teď v pubertě)...přítel nemá a po dítěti touží moc....A já si říkám, když jsem konečně po letech potkala někoho s kým bych se nebála rodinu mít, tak jako by nám někdo házel klacky pod nohy....Nikdy jsem nic neměla úplně zadarmo, ale proč to musí být takhe to nechápu :(

misula29
19. kvě 2016

Ahoj holky, tak i ja jsem minulý týden prodělala laparoskopii a přišla o levý vejcovod. Ten jsem teda mela zuzenej jak me bylo na laparoskopii před rokem řečeno. Pokoušeli jsme se rok a půl, manžel má špatnou morfologii a dopadlo to takto bohužel. Snad nám ještě zdarne zadari 😊

elca77
25. kvě 2016

Ahoj holky, chci se zeptat jestli má někdo stejnou zkušenost??
25.4. Mi dělali revizi dělohy a 27.4. Laparskopii vzali mi levý vejcovod kvůli mimodeloznimu tehu..
Chci se zeptat jestli jste si dávali pauzu se snazením??
Všude čtu, že po laparoskppii ani není třeba, i když lékaři tvrdí 2-3 měsíce
Ale mi cistili i dělohu...

misula29
25. kvě 2016

@elca77 v pátek jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co mě doktor řekne.Názory se různí .Ve špitále jsem ležela s kočkou co tambyla na vyvolání a říkala, že mimona měla rok zpět a zadařose po druhé ms

pmikova
26. kvě 2016

@elca77 - uplne stejný scénář I revize dělohy i laparoskopie.... Lekář mi řekl počkat 3 měsíce, pak můžeme se snažit znovu. Mesic po zakroku jsem odlela do lazni...takze brezen mimodeloz. tehotenstvi duben - lazne a v cervnu muzeme zacit 🙂 ...sex nam polovil lekar po 3 tydnech od zakroku

martinkamoj
26. kvě 2016

@pmikova týjo já koukám, že jste dostala lázně.. mě s tím doktor poslal do háje, když sem se na to ptala po mimoděložním... A že to pěkně spackal už sám předtím.. No ale to je už jedno... vím, že ted mě do lázní nikdo nepošle, že je to už přeci jen nějaká doba co uplynula a ted jen čekat kdy se povede 🙂 zatím však bez úspěchu ☹

elca77
27. kvě 2016

@pmikova
Děkuji za odpověď, mi taky řekl doktor dokonce za 2 týdny na kontrole, že můžeme sexovat, jenže jsem nestačila příteli říct, že ne na plno...teď mám docela strach...jestli nebudu náhodou těhotná...sice to bylo jen jednou, ale nevím jestli vůbec byla ovulace, kdy jste měli první menses?? Já 25.4..revizi a 27.4. Laparku...
A ms zatím nic. Ani nevím, že jsou na to lázně?? Máme na ně nárok???

anansie40
27. kvě 2016

@elca77 ahoj, já měla revizi a laparo a MS přišla po necelých 5 týdnech

pmikova
27. kvě 2016

@elca77 MS jsem měla 5 týdnech od zákroku

pmikova
27. kvě 2016

@martinkamoj no já jsem si za tím šla, že je chci, ...hlavně jsem zdravotník /porodní asistentka/ a můj gynekolog je i kolega, takže i to podle mě udělalo hodně 🙂