Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
17. dub 2008

kapunka, neboj, smermijky 48 hodin určitě počkají 😉 Trefit se přesně do ovulace by se povedlo asi málokomu 😉 Držím palečky 🙂

kapunka
17. dub 2008

ahoj maova, díky za podporu.. 😎 😎 😎 😎 😎

lucikpetik
18. dub 2008

ahoj, tak kdyz se nedate odradit, tak zuzi popis taky zkopcim, co jsem psala holkam v dubnovkach...
jinak tady se chysta velke snazilkovani, drzim palecky

lucikpetik
18. dub 2008

tak muj porod, tak vam to v rychlosti zkusim popsat.
tak bolesti mi zacaly vlastne uz prvniho v noci, bolesti po deseti minutach, to jsem vydrzela cely den a v utery vecer jsem se podivala na ordinaci a pak se nalozila do vany a bolesti neustupovaly, tak jsem asi do jedne hodiny chodila po byte, neprechazelo to, tak jsem vzbudila manzu a ze teda asi jedem.
v porodnici jsme byli asi ve dve v noci, prijata jsem byla s pravidelnyma kontrakcema po 4 minutach a otervrena na 1cm, to jak jsem slysela, tak me malem piclo, protoze mi bylo jasne, ze to bude dlouho
no a pak to zaclo, bolesti, monitor, sprcha, balon v osm rano otevrena na 4 cm a tam se to stoplo, nechtela jsem se dale otevirat, tak kapak, to bylo na prd, protoze jsem uz nemohla do sprchy ani na balon, jenom lezet na monitoru, kapak v ruce, navic mi nemohli napicnou zilu, tak jsem to musela mit v ohbi ruky, kde se to normalne nedava. a v tu chvili jsem si nechala dat epidural, protoze bylo jasne, ze to bude jeste dlouho a uz jsem bolesti nemohla, navic jsem dve noci nespala, tak jsem byla unavena. v deset mi pichli vodu.
uprimne jsem si myslela, ze tak do 12 bude maly na svete, pak do dvou, ale ze az o pul seste to by me nenapadlo.
mezitim jsem si dvakrat nechala pridat epi a konec si z nepamatuju, jen vim, ze jsem tam na manzelovi visela, nesmela jsem tlacit a neslo to, mela jsem pocit, ze tam porodim ve stoje, bez doktora a asistentky, pak uz to fakt neslo netlacit, tak jsem manzovi rikala, at je vola a pak to slo honem honem na kozu a asi na 4 zatlaceni byl venku.
citila jsem jak mi to tam natahuje, ale pomohlo to, alespon nejsem nastrizena. pak siti vevnitr, ale to se dalo
na noc mi maleho vzali, ze pry to bylo dlouho a narocne a privezli ho az rano
sezeni celkem ok, akorat druhy den jsem se nemohla hnout, coz je bezva, jak musite kojit, prebalit a nehnete se
proto nas nepustili v nedeli, ale az v utery, mela jsem strach, at tak nezustanu, ale uz je to dobry...
ale nikdo vam nerekne, z ceho, jeden tvrdi ze z epi, druhy ze z tlaceni, ze jsou zapojeny ti krcni svaly, no vyberte si.
tak tak my
ale stalo to za to, tak doufam, ze jsem nikoho nevydesila

monnni
19. dub 2008

Lucko tak to je mazec 😕 . Já zatím porody vůbec nesleduji a ten tvůj je asi první, který jsem si pořádně přečetla a neměla jsi to jednoduchý....ale jak píšeš určitě to stojí za to. 😉

lucikpetik
19. dub 2008

monni sranda to nebyla, ale stoji to za to mimi, uz jsem zapomnela 😉

petulew
19. dub 2008

Hezký den, sedím si tu tak se svým trápením a hledám s kým to probrat a narazila jsem na tyhle stránky. Jsem od minulého týdne po mimoděložním těhotenství bez pravého vejcovodu a nějak skoro nerozumím tomu co se mnou teď bude, protože to miminko bylo chtěné. A jak tak čtu tak je nás sakra víc, což mi nepřipadá už tak strašný jako první den, kdy mi oznámili že ho nemám 😒

maova
19. dub 2008

Ahoj petulew, vítej mezi námi, i když v jiné diskuzi by to bylo určitě lepší 😉 Ničeho se neboj, i s jedním vejcovodem určitě otěhotníš, už tady máme těhulky i nové maminky 🙂 Začátky jsou těžký, ale pár měsíců počkáte a uvidíš, že za chvíli bude líp a budeš se těšit na další těhotenství 🙂

maova
19. dub 2008

Luci, koukám, že jsi měla dlouhý porod, ale už jsi na to zapomněla, takže to určitě za to stojí 🙂 Musí to být krásný pocit 😵

petulew
19. dub 2008

Ahoj maova, děkuji za přivítání. Takové slovo vždy potěší, když se trošku plácáš v depkách. četla jsem něco i zpět v diskuzi a jedna věc mě zaráží. Mám trošku problém s komunikativností svého gynekologa, ale to je jiná věc. Všichni tu hovoří o měsících čekání, ale mne můj doktor řekl, že po 6ti nedělí nastoupí první měsíčky a následně můžu otěhotnět, no a mě zaráží to čekání u ostatních. A mám trochu strach protože mi ještě mezi řečí oznámil, že už dvakrát jsem měla špatnou cytologii. 'A tak mě napadá zeptat se na zkušennosti těch zkušených 😉 😨

petulew
19. dub 2008

Je to směšný, když ženská ve 33, kdy má za sebou dvě úplně bezproblémový těhotenství a porody, přijde na to že vůbec neví jak její tělo funguje, protože to nikdy nepotřebovala vědět. A najednou buch a všechno je jinak a hledám informace jako úplně hloupá ...náctka ☹

maova
19. dub 2008

Petule, myslím, že s tou nevědomostí jsme na tom byla podobně 😉 Taky jsem před tím mimoděložním skoro nic nevěděla a vlastně jsem to ani vědět nepotřebovala. Říkala jsem si, že chceme miminko, tak že to prostě půjde a dál to neřešila a všechno začala řešit až potom a zjistila jsem co a jak 🙂 Ale po pravdě, kdybych nic nevěděla, bylo by to tisíckrát lepší, čím víc člověk ví, tím víc se bojí.
A ještě k tomu čekání, my jsme měli počkat na další snažení tři měsíce, ale myslím, že některé holky čekat taky nemusely. Udělejte to podle toho, jak se budeš sama cítit. Ono si tělo určitě řekne 🙂 A s tou cytologií netuším, taky jsem jí měla jednou špatnou, ale pak už snad ne, aspoň nikdy doktor nic neříkal. Když jsem pak něco zjišťovala na internetu, tak když se to nehorší a je to jenom nějak mírně zhoršený, tak to nemusí nic znamenat 😉 Tak snad budeš v pořádku a brzy zase těhulka 🙂

petulew
19. dub 2008

No to tady asi doufáme všechny. Můžu se Tě zeptat jak jsi na tom ty? Koukala jsem že už jsi tu docela dlouho přihlášená. Vůbec je to super, takovéhle stránky. Sbírala jsem jen jedna paní povídala a tady jsme vlastně přímo u .......teď nevím jak to říct.....asi u zdroje nebo co ?? 😝
Tobě mimoděložní prasklo, nebo jak si na to přišla?

maova
19. dub 2008

Koukala jsem teď, od kdy jsem přihlášená 🙂 Ono se to počítá asi i z beremese, to jsou podobné stránky, ale se svatbama 😉 Sem jsem začala chodit někdy v prosinci 2006 po mimoděložním t. Já jsem to měla tak, že jsem vůbec nevěděla, že jsem těhotná, MS přišla normálně a asi desátý den cyklu jsem začala najednou špinit a začalo mě bolet břicho, vydržela jsem to jeden den, ale když se to zhoršovalo, tak jsem jela na pohotovost, kde mě poslali na chirurgii, že je to slepák a tam na gyn., že to může být i něco gynekologického. Tak si mě nechali, že to může být cokoliv, třeba cysta nebo tak něco, ale když přišli výsledky z krve, tak to bylo jasný a šla jsem rovnou na sál a prý už to bylo prasklý. Je fakt, že pak už jsem nemohla bolestí skoro ani sedět. A to jsme jeli na tu pohotovost v pět odpoledne a tam nám řekli, že mají až od sedmi, tak jsme se šli projít do Ikey 😀 No a pokračovalo to tak, že jsem vloni v květnu otěhotněla, ale v říjnu jsem ve 23. týdnu potratila.
A jak jsi to měla ty, zjistili ti to dřív? A teď v pohodě, nebolí tě nic? Koukám, že už máš velký děti 🙂 To je fajn, že tě určitě moc nenechají na to špatné myslet 🙂

maova
19. dub 2008

Teď to po sobě čtu a koukám na ty chyby, tak to se omlouvám, jak píšu rychle, tak nějak nepřemýšlím 😅

petulew
19. dub 2008

Na chyby se vybodni, na tom jsme asi taky všechny stejně. No já, protože jsem už několik let rozvedená a 3 roky žijeme s našim Kíťou, který je mimochodem o 4 roky mladší, tak už v nás uzrála myšlenka na miminko. Teda já jsem si vždycky myslela,že bych ještě jednoho pacholka zvlaádla, ale nebylo to v tu správnou dobu. Takže jsem již skoro rok nebrala žádnou antikoncepci a na podzim jsem byla u svého doktora, jakože je divný že ještě nejsem těhotná. No napsal mi nějaké nevím co..gestan a poručil koupit ovulační testy a hlídat. Jenže mě to připadalo jakože lámání přes koleno, tak jsem to nechala být a přestala řešit. Taky byla trochu rodinná krizička, tak jsem to fakt pustila z hlavy. No a v březnu jsem si milostivě uvědomila, že už asi nemám měsíčky tak brzo jako vždy /24dní je super dlouhý cyklus 😖 / a když už se něco dělo, tak opravdu jen minimální špinění. Což u mě taky nebývalo zvykem. Takže tušení bylo, ale žádné řešení. No a až předminulou neděli jsme byli u našich na návštěvě a já s totálním klidem namáčela želatinové sladké žraloky do česnekové pomazánky a strašně moc mi to chutnalo. Takže myšlenka na těhotenství mě v pondělí ráno donutila počůrat papírek a byli tam 2 čárky. V úterý jsem šla k doktorovi aby mi to potvrdil, on mi pěkně ukázal na ultrazvuku jak je to velké, že to má srdíčko a pak mi oznámil že musím do nemocnice. A tam už mě šupli na křeslo ve kterým mě vozili po nemocnici a do hodiny jsem byla na sále. Pořád se mě někdo ptal jestli mi nic není a jak jsem na to přišla. Jak rarita. No a já slzím do dneška, protože jsem viděla to srdíčko. Takže mě nic neprasklo, nic mě nebolelo, jen jsem to prostě měla jinde než to mohlo žít. No a ve středu po laparoskopii mi oznámili že mi vzali vejcovod a ve četvrtek jsem šla domů. Vím prd co dál. Chodím do práce, aby mi nekřouplo v bedně, protože se v tom fakt psychicky rochním, i když vím, že jsou horší věci.
Tak to je v kostce moje mimoděložní. Tfuj, to jsem se rozepsala 😀

petulew
19. dub 2008

Jo a bylo tomu 6 a půl týdne

maova
19. dub 2008

Teda, tak to jsem vůbec netušila, že to doktor uvidí i na utz, když je to mimoděložní. Vždycky jsem si myslela, že jenom nic nevidí v děloze. Je dobře, že tě nic nebolelo a na jednu stranu je i dobře, že to pak proběhne tak rychle, že se člověk s tím pocitem, že máš v sobě miminko netrápí moc dlouho. I když po té psychické stránce je to těžké i teď, to ti věřím. Uvidíš ale, že uplyne pár dnů a týdnů a všechno bude zase dobré 🙂 Jsi dobrá, že jsi šla hned do práce, já jsem zase měla pocit, že si potřebuju chvíli doma odpočinout.
A jinak cyklus mám dlouhý podobně jako ty, i kratší. V tomhle byla dobrá antikoncepce, to si to člověk upraví podle sebe, ale s tím krátkým cyklem nejde naplánovat ani dovolená. No, ale na druhou stranu, kvuli otěhotnění to zase vůbec není špatný 😉

maova
19. dub 2008

petule, já jsem se pak někde dočetla, že k prasknutí dochází mezi šestým až osmým týdnem, takže je dobře, že ti na to přišli brzy, protože by se miminko do vejcovodu asi brzy už nevešlo ☹
A jinak mi doktor říkal, že šance na otěhotnění bez vejcovodu je pořád kolem 80 procent, že ten druhý vejcovod umí převzít klidně "práci" i za ten chybějící 😉

petulew
19. dub 2008

Tak to je docela příjemná zpráva. 'Já se od mého doktora skoro nic nedozvím. Hlavně mě docela trápí, že v nemocnici jsem byla jak přibržděná a na nic se neptala. Mylsela jsem že mi víc poví můj doktor. Ale to jsem se spletla. Takže nevím ani jestli mám ten druhý vejcovod průchodný. Ale pořád doufám, že by mi to řekli a doktorka v nemocnici mi povídala, že určitě otěhotním.
Můžu se Tě zeptat kolik je Ti let? Nevím jak dalece ti nevadí o tom mluvit, ale řekla bych že máš za sebou hodně nepříjemných věcí.. Myslím tím ten potrat....23.týden to už je docela dlouhá doba...už si cítila pohyby?
Jestli Ti to není příjemné, tak mne prosím zastav 😕

maova
19. dub 2008

Taky jsem tenkrát v nemocnici nebyla schopná se na nic zeptat. Jenom co řekl doktor sám a až doma mě toho napadalo plno. Ale tam byl naštěstí takový hodný doktor, který mi tohle všechno řekl a potom moje doktorka už toho taky moc neřekla, ale asi tím, že jsem se taky moc neptala.
Nevím jestli při operaci kontrolují přímo průchodnost druhého vejcovodu, ale určitě se na něj dívají, jestli je v pořádku, takže ti ho určitě zkontrolovali 🙂
Jinak mi nevadí o tom všem mluvit. Je to za mnou a prostě musím koukat dál. Potkalo mě toho vloni tolik špatného, že teď už si zase prožívám to šťastnější období a doufám, že už to na hooodně dlouho vydrží 🙂
Mě je 28, teda skoro 29, ale to se ještě nepočítá 😀 A pohyby jsem už cítila, myslím někdy od 18tt a asi tři týdny před tím nám řekli, že to bude chlapeček. Všechno bylo do té doby v pohodě, přišlo to najednou a už se s tím nedalo bohužel nic dělat ☹

petulew
19. dub 2008

Jo život nám všem přinásí tolik překvapení.......... A jak si na tom teď? Jak dlouho po té smutnivce jste museli nebo musíte čekat? Pořád moc nerozumím tomu jak tam ty vejcovody vlastně fungují, tedy vlastně funguje jen jeden, už jsem toho četla dost a názory se různí.....asi fakt zbývá počkat a snažit se. 😲
Jen bych nechtěla rodit ve 40 a zase nadruhou stranu...náš Kíťa je mladý na to abych mu řekla že nechci podstupovat těhotenství za každou cenu.
Ale jak říká moje kamarádka, u které mimochodem čekáme každou hodinu kdy začne rodit a píšeme stavové sms, "Peťule jsi hormonálně rozhozená, uklidníš se a bude líp"
Tak asi jo, asi je předčasné dělat závěry bez pokusů a přemýšlet moc dopředu, což teď prostě dělám. 😝 😝 😝

maova
19. dub 2008

Petule, písnu ti něco málo do IP, ať to nepíšu všechno tady. Uvidíš to nahoře červený v Interní poště 😉
Jinak je to fakt, nedělat předčasné závěryd, ale ono to moc nejde co? A kamarádce držím palce, ať má porod brzy za sebou a hlavně zdravé miminko 🙂

lucikpetik
21. dub 2008

dobre ranko, jakpak se mate?

zuzan
autor
21. dub 2008

Dobré ráno všem 🙂 Peťule, Martinka ti to všechno krásně vysvětlila, tak mě zbývá jen popřát hodně síly do dalšího pokusu a pevné nervy, pokud to třeba nepůjde hned 🙂)) Já právě patřím k těm, kterým dr. řekl hned na vyndavání stehů - 6 dní po operaci, že pokud budu mít náladu, tak se můžeme začít snažit hned ten den večer, tak uvidíš sama, jak se budeš cítit 🙂)) Držím palečky, ať jsi brzy šťastná těhulka...

Lucíku, pane jo...to sis teda užila... můžu mluvit jen sama za sebe, ale určitě jsi mě neodradila 🙂)) Všechny, co chceme mimíska přece počítáme s tím, že porod není procházka růžovou zahradou, akorát že někdo si to vybere se vším všudy a u někoho je to rychlejší a ani ne tolik bolestivý, jak si to třeba představoval 🙂)) Hlavně že to máte za sebou a teď už si s Dominičkem budete užívat jen samé radosti 🙂)) A jak to zvládáte, ten boj? Co v noci, budí se často? Jsi unavená?
Ještě se vrátím k tomu, že je to u každého jinak 🙂)) Zatím mám za sebou (alespoň doufám) nevolnosti, které jsem na základě zkušeností ostatních očekávala hodně dramatický, ale nakonec to nebylo tak strašný 🙂 Neříkám, že to bylo vždycky v pohodě, to vůbec ne, měla jsem období, kdy jsem 3 týdny v kuse vstávala s tím, jak je mi zle, ale během dne se to většinou ustálilo a bylo zase dobře 🙂)) Takže čekala jsem to dramatický a nakonec to tak vůbec nebylo 🙂))

Holky, přeju vám krásný den a ať vám to všem do konce týdne rychle uteče 🙂)) Příští týden bude o den kratší, tak to bude taky fajn 🙂))

kapunka
21. dub 2008

ahoj holky!!!!

ahoj Petulew - také nemám vejcovod /operace 22.2./ a ted jsme se poprvé snažili, tak držte palečky!!! ono to prostě někdy a nejak vyjít musí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mayova - promin ten dotaz - ale to jsi potom potratila v takovém vsokém týdnu kvůli tomu, že předtím to bylo mimo?? jako že jste brzo začali snažilkovat????

díky

zdravím i Zuan a Luciku - včera jsme byla navštívit svoji 5ti denní neteř, tak už vim, jaký máš doma uzlíček 😀 😀

lucikpetik
21. dub 2008

kapunko tak to my uz mame velkeho chlapa, nam uz bude ve stredu 3 tydny.. 😀
zuzi tak to je fajn, ze ti nebylo zas tak moc spatne, ale leti to, ze?
no a jsem rada, ze jsem te neodradila, podivej se treba na blanku, ta mela porod uplnou pohodu, a dlouho se neozvala, tak doufam, ze jsou v poradku
jinak my se mame fajn, uz jsem si zvykla, zacatek byl boj, brecela jsem a nevedela proc, ale uz je to lepsi a maly je hodny, v noci vstavame tak dvakrat, tak to je fajn...
a unavena, no jde to...

kapunka
21. dub 2008

holky, měli jste po ovu a o snaženíčku nějaké bolesti?? mě totž začíná ted /cca 4 dny o ovu/ bolet v místě pravého vejcovodu/tohoco mi zbyl/ a už mám samozřejmě myšlenky, že to zase bude mimo... 😖

lucikpetik
21. dub 2008

kapunko nebude!!!!

michina
21. dub 2008

Kapunko, mě taky pobolívá pouze pravá strana, tam kde nemám vejcovod, nalevo mě bolívá málokdy, to nic nebude, neboj a mimoděložní už vůbec ne!! Neboj!