Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
14. lis 2007

Maata, taky je mi to moc líto, obzvlášť když tě doktorka tak navnadila do naděje...Některý testy holt ukazují falešně pozitivně ☹(( Ale určitě to vyjde, tak nezoufej... hlavně že víš, na čem jsi a nemusíš už být v nejistotě... Mílo, tobě držím všechny palečky...kéž už by zase některá z nás otěhotněla, nějak mám pocit, že tu potřebujeme zase nějakou takovouhle zprávu pro povzbuzení...

mila30
14. lis 2007

JJ, Zuzi, taky mám ten pocit, že by už měl někdo přijít s radostnou novinou, aby nám bylo líp a člověk měl pocit, že to jde 🙂. Snad už se brzy dočkáme a spustíme těhu lavinu jako tenkrát holky ... 🙂 . I když z naší "staré" sestavy zbýváme už jen my dvě a Marta ☹ , ale to se určitě brzy změní 🙂 .

martina26
14. lis 2007

Ahojky,
Maata tak to je mi taky líto, už by to chtělo, jak píše Mila nějakou radostnou novinu, no vyjde to jindy 🙂 .
Jinak já už mám lázně odklepnuté, v neděli nastupuju. Začínám mít cestovní horečku, jsem z toho trochu přešlá, když je to takhle narychlo.

zuzan
autor
14. lis 2007

Marti, ono je to někdy lepší takhle na honem...aspoň nebudeš mít moc času přemýšlet nad tím, jaký to tam asi bude, jestli se ti bude stýskat apod...takový ty pocity z neznámého a než se naděješ, bude po všem a pojedeš zase domů 🙂 Mílo, často nad tím přemýšlím, že už jsme zbyly jen my a někdy mě přepadne myšlenka, kde je ta chyba, když ostatním to šlo tak rychlo...ale když si to vezmu, tak Lucka otěhotněla až po roce po tom mimoděložním a do roka mi zbývají ještě 2 měsíce...taky je fakt, že s manželem nejsme tak často, aby se tím zvýšila pravděpodobnost, i když poslední dobou, co jsem začala měřit teplotu, jsme se snažili zařídit si to, abychom spolu být mohli...a před měsícem mi dr. 14 DC řekl, že folíky nevidí a ani neviděl známky proběhlé ovulace a po tom zákroku mi řekl, že ovulace byla naprosto zřetelná na pravé (špatné) straně, pak ale nevím, kdy k ní došlo...jedině snad při tom druhém zvednutí teplot cca 23.DC, ale teď už zase neměřím a nechávám to osudu...v pátek budeme moudřejší a třeba na nás ten Clomhexal bude mít nějaké účinky 🙂

martina26
14. lis 2007

Zuzan,asi máš pravdu, dneska jsem si koupila nové kalhoty, ještě si musím sehna pořádnou šálu a rukavice. Asi tam bude pěkná zima.

mila30
14. lis 2007

Zuzi, přemýšlela jsem o tom stejném, já jsem už rok a 3 měsíce od první operace a od té druhé rok a dva měsíce a stále nic.. 😒. Tak si říkám, že to je určitě tím, že do června jsme byli s manželen jen o víkendech, takže málokdy došlo k ovu právě o víkendu. Tak to počítám až od července kdy jsme spolu každý den, nějak to "vokecat" v mém myšlení musím, jinak bych propadala panice. Jen co mě trápí, že na první těhu i když mimoděložní jsem čekala 8 měsíců...
No..ale dost pesimismu, určitě se nám brzy zadaří 🙂 .

martina26
14. lis 2007

Milo, Zuzan musíme tomu věřit, že se nám brzy zadaří. Já jsem z toho taky někdy smutná a to mě čekají všechny ty hormony .... jako Vás. V tomhle budu úplný začátečník, ale co by člověk pro miminko neobjetoval.

Teď přidám trochu radostnější zprávu. Manželova sestřenice, které je 37 a má doma už slečnu které je 17 je těhotná. Asi ve 4 týdnu. Taky byla na umělým a vyšlo jí to na 3 pokus. Byla z toho taky nešťastná a nakonec se zadařilo. 🙂

martina26
15. lis 2007

Hezké ráno holky, kdepak dneska všichni jste? 🙂

Já se psychicky připravuju na lázně a scháním věci na poslední chvíli. Dneska jsem to dostla, jsem celkem překvapená, po operaci to přišlo přesně na den. Ale je mi teda hrozně. Sotva lezu, jak mě bolí břicho. ☹ Před operací jsem tyhle problémy neměla. Zítra jdu k doktorce, tak se jí na to zeptám.

blanuleplus
15. lis 2007

Ahoj holciny, dodrzuji slib, jsem tu a pujdu poctive docitat... 🙂 Zatim jsem vam dala aspon muj pupik do alba. Nevim, jak je to mozny, ale i pres velkou snidani a spuleni tam neni skoro nic videt 😅 A to uz vsichni v okoli reaguji a dokonce nas obcas pusti i sednout v MHD 🙂
Vcera jsem odevzdala index ke kontrole a prihlasku k postupkam a ted budu sprtat a sprtat, az se ze me bude kourit 😖 Pak jsem prijela domu a MM s chripkou touzil po me peci, tak zas uz spim v pokojicku, abych se nenakazila. Nastesti jsem akorat po kapackach, tak to snad nejak zvladnem...dnes mi teda rano nebylo nejak extra super, ale uz je to lepsi.
Ve skole jsem potkala holku s trimesicni holcickou a povidala mi o hruzach sestinedeli, mame se na co tesit...ale co bysme pro ty nase andilky nevydrzely, co? 😉
Tak a jdu docitat. Bojim se ale, ze nez dojdu k odpovedim, ze to zas vsechno zapomenu 😅

blanuleplus
15. lis 2007

Milo, Zuzko, taky mam pocit, ze by to chtelo zase uz nejakou veselou zpravu. Moc vam obema drzim palce, at jsou ty dobre zpravy tenhle mesic dvojnasobne 😉 A co hormony, uz jste si zvykly, nebo si s vami jeste pohravaji? Vrhly jste se na to poradne a vas pristup se mi libi a neni duvod, aby se vam nezadarilo. Jen ta pravdepodobnost, ze se podari ten velky zazrak neni bohuzel velka, protoze pokud v tom slozitym procesu nastane nejaka chybicka, priroda to zaridila tak, ze da dalsi sanci, aby miminko bylo pokud mozno v poradku... Nemyslete si, ze vase myslenky nechapu, taky nevim, co bych delala, kdyby to tenkrat nevyslo. Uvedomuji si, jak velka nahoda a stesti to bylo a porad mam takove trosku mrazeni a nemuzu se zbavit myslenky, ze se nam timhle zpusobem vraci do rodiny nase ztracena dusicka...aspon teta s babickou jsou o tom presvedcene.
Moc na vas obe myslim a muzu si palce umackat 😉 😅

blanuleplus
15. lis 2007

Tak a ted nase Martinky...
Marti, jak je v nove praci? Doufam, ze te vsichni mile privitali a bude se ti tam libit. A za par mesicu prineses dalsi dobre zpravy 😉 A co spinning, uz jsi byla? Jak to zvladas? Ja jsem cim dal vetsi lemra a to sezeni u pocitace posledni dny mi taky moc nepridalo... Jenze jen co zacnu trochu cvicit, vetsinou me rozboli trislo a pak jsem zas tri dny rada, ze vubec chodim...takze to cviceni budu muset asi dohnat po zime 😖 A jak jsem predpovidala, zima bude bohata na snih, protoze me prkynko zustava zabalene a ulozene a naopak me letos snih desi, abych se nekde nerozplacla... Uz jsem si dokonce konecne koupila vyssi botky s koziskem, minulej rok jsem totiz chodila celou zimu v teniskach a MM se mi smal, co jsem si to koupila za sexy "duchodky" 🙂
Marti26, je super, ze jedes takhle rychle, aspon budes do vanoc doma a nemas cas premyslet co a jak. Tomik uz je velkej chlap, takze to nejak urcite zvladnou... S MS se porad, ale asi je to normalni. Ja mela po operaci taky velky bolesti a dokonce uz vetsinou tak od pulky cyklu a pri MS jsem trpela jak pes.

blanuleplus
15. lis 2007

Koukam, ze tehulky tu maji nejvic nabyty program a moc nechodí 🙂 Holky, drzte se 😉 Romcatko, 20. budu ocekavat od tebe dobre zpravy...
Me ceka pristi tyden glukozovy zatezovy test (to jsou ty matky nad 25 let...)...brr 😖 a 24. jdu za doktorkou domluvit se, co se mnou budou delat po porodu. V pondeli jsem byla na gynde, ale dr. jen sahnul na bricho a poslechl ozvy. Docela mam neprijemny pocit, ze me vubec nehlida, jestli se treba nezacinam otvirat...

zuzan
autor
15. lis 2007

Ahoj Blani, tak to je fajn, že se máte dobře a za palečky moc veliký dík, budeme je potřebovat 🙂 Taky si od toho moc neslibuju, ale aspoň to zkusíme a budeme vědět, že pro to něco děláme 🙂 Blani, jak dlouho od operace jsi otěhotněla ty? Jinak hormony se mnou nedělají vůbec nic, jen mám hodně vysušenou pleť, ale těžko říct, jestli to s hormony má nějakou souvislost 🙂
Co se tebe týče, tak je fakt, že bych s takhle odbytou kontrolou taky neměla dobrý pocit, ale určitě je všechno v pořádku a není třeba se ničím znepokojovat, tak žádný pochybnosti 🙂 A zimní boty, ty si taky chodím kupovat už asi třetí zimní sezonu, ale nakonec si vždycky řeknu, že to ještě vydržím v těch, co mám 🙂

blanuleplus
15. lis 2007

Ahoj Zuzko, s botama jsme na tom stejne. Ja si chtela koupit zas nejaky vysssi pohory a pak mi doslo, ze bych se k nim za chvili uz neohla 😅 uz takhle nadavam, kdyz se mi dvakrat zasebou rozvaze tkanicka 🙂 Takze mam "duchodky" na zip a snerovani budu povolovat, jen kdyz mi budou otekat nohy...
Ja otehotnela hned druhy mesic, co jsme se mohli snazit. A je pravda, ze jsem taky musela MM zaktivizovat, protoze se mi to uz nechtelo nechavat na nahodu. Takze vedel, ze tri dny v mesici ho budu svadet se "skrytym" ucelem 😅 Ted uz mi teda nepomaha ani to svadeni...nejak nema smysl pro sex ve trech 😀
Jsem rada, ze ty hormony snasis tak dobre. Ja mela co delat i s blbym horcikem. Musela jsem snizit davku na tretinu...

martina26
15. lis 2007

Ahoj holky,
tak koukám, že s těma botama jsme na tom všichni stejně. Já si je už taky pusou kupuju 3 zimu, no ale letos si je už pořídit musím. Zítra vyrážím do města. Jdu na kontrolu, tak to spojím, snad mi břicho trochu povolí. Zatím je to teda fakt zážitek. 😒

S lázněma se smiřuju, je to jen pro moje dobro a je fakt, že to budu mít alespoň za sebou a pak snad už se budeme moci pokusit znova o mimíska. 😉
Je blbé, že se vrátím týden před Vánocema. Dárky pro Tomika mám celkem nakoupené, nebo alespoň objednané, msnželovi jsem koupila svetr a nějakou kosmetiku no a babičkám něco vymyslím a pak doladím. Jo a cukroví jsem dnes objednala. Mám "napečeno" za 220,- Kč 😉 I když jsem vždycky pekla o sto šest. Tradičně tak 9 druhů, ale letos to fakt nezvládnu. Je mi to líto, s Tomikem je pečení radost, ale nesmím na to myslet, jinak tam budu jenom bulet...

zuzan
autor
16. lis 2007

Krásné páteční ráno 🙂

Blani, hlavně že jsou botky pohodlný a bude se ti v nich v zimě i s bříškem hezky chodit 🙂))
Manžela nemá smysl nutit...určitě má strach, aby to mimískovi neublížilo, tak si to vynahradíte po porodu - teda jestli vám mrňousek dopřeje taky někdy soukromí 🙂))
Marti, tak jsem zvědavá, jestli nějaký boty seženeš 🙂)) Musela jsem se smát, protože touhle větu: "ale na letos si je už pořídit musím" začínám každou zimu a tím to taky skončí 🙂)) A nesmutni, pečení s Tomíkem si můžete vynahradit třeba hned před Velikonocema a na Vánoce příští rok už zas bude o něco starší a užijete si to taky 🙂))

zuzan
autor
16. lis 2007

Holky, nemáte nějaké zprávy o Martě, jestli je všechno v pořádku? Dlouho se neozvala...

blanuleplus
16. lis 2007

Ahoj holky. O Martince nic nevim, snad jen ma hodne prace... ☹
Marti26, porad jses na tom lip nez ja, ja jeste ani netusim, co koupim a budu to shanet taky tyden pred vanoci, protoze musim sprtat. Dnes se mi zdalo, jak pisu klauzuru a kdyz profesor videl me poznamky, tak mi chtel dat facku a ja se probudila a tekly mi slzy... 😅 To me teda ceka mesic...
Zuzko, krasny patek, co planujes na vikend?

romcatko
16. lis 2007

Milo, chtěla bych tě potěšit... i dkyž vím, že čekání je hrozný... já na první (by´t mimoděložní) čekala 2 roky... te´d jsem otěhotněla, dost nečekaně 1. června operace a 3. října // ale teď ten strach, co bude dál... ach jo. doufám, že v úterý přinesu dobré zprávy.

Jinak ostatní mc zdravím.

mila30
16. lis 2007

Hezké dopoledne holky.
Koukám, že jste se pěkne rozpovídaly a už teď nevím, co jste všechno psaly 😀 .
Co se týče zimních bot, já nemám žádné a také říkám, že si už nějaké musím koupit, teď v neděli už prostě musím, vypadám v těch letních jako blázen 😀 .
Holky, ta Martinka mi taky nejde do hlavy, kde je, já jí hledala na jiných tématech a nic ☹ , tak doufám, že je v pořádku. Co kdyby jsme jí napsaly některá sms, co vy na to? Já jí klidně písnu ...mám takový divný pocit když o vás alespoň obden něco nevím 😒 .
Blani, děkujeme za podporu, já jdu na 2 IUI zítra, je to teprve 13DC, ale folík na levé straně měl už včera 18mm a to je dost, jen na té pravé straně je majinkej, tak nevím jestli doroste, spíš asi ne...ale zaplať bůh za ten vlevo. Také říkal Dr. když viděl mé operační papíry, že jak mi brali ty cysty na pravém vyječníku, tak je i ten vaječník malý a tím pádem není tolik výkonný a musela bych mít mnohem větší stimulaci, ale na to je ještě čas.

blanuleplus
16. lis 2007

Milo, to je super! Budu mackat palce jak blazen! 😉
Ja jak jsem se probudila, mela jsem uplne brisko v kreci, tak ted netrpelive cekam, az se broucek ozve, abych vedela, ze je v poradku. vetsinou uz rano u pocitace kope, ze se mu to nelibi...

blanuleplus
16. lis 2007

Romcatko, moc na tebe myslim a verim, ze vse bude v utery v poradku... 😉 Zaslouzis si to. A jak ti je?

mila30
16. lis 2007

Blani, díky moc. Brouček se ozve určitě, jen se mu asi ráno nechtělo vstávat tak brzo jako mamině 😉 🙂 .
Fotky bříška jsou moc hezké a už je i pěkně vidět 🙂 .
Romí díky moc. Tvůj prďolka bude určitě v pořádku i když věřím, že to čekání na výsledky je dlouhý. Určitě bude vše v pořádku, po tom všem co jsem si zažily je to prostě jasný 🙂 . 🙂

zuzan
autor
16. lis 2007

Ahoj holky, jsem zpátky... SMS už jsem Martince psala včera, dneska odpověděla a je v pořádku 🙂

zuzan
autor
16. lis 2007

Romčo, ty zahoď všechny chmury a koukej myslet pozitivně 🙂 Jinak jsem se před chvílí vrátila z CARu a mám samý dobrý zprávy 🙂)) Vpravo-kde nemám vejcovod, je jeden větší folík a vpravo, kde je to důležitý, jsou dokonce tři 18mm 🙂 Bylo moc hezký vidět je na ultrazvuku - akorát jsem z toho teď trošku zmatená, v porovnání s Mílou mám strach, aby nepraskly dřív, na IUI jdu až v pondělí a injekci dostanu v neděli v 10 hod. No, snad doktoři ví, co dělají 🙂
Blani, už se mimísek probudil?

mila30
16. lis 2007

Zuzíííí, to je skvělá zpráva, a ještě máš 3 takový kabrňáky na té správně straně, tak to je supeeeerrrr 🙂 . to prostě musí vyjít 🙂 🙂 .Škoda, že takové štěstí na folíky nemám taky já 😒 , ale tobě je moooooooooooooooccccccc přeju a jsem šťastná s tebou 🙂 .
Neměj strach, doktoři ví co dělají, já byla také posledně na IUI až 16DC a v poho. Já tu injekci dostávám už 2 dny předem, tzn. že včera a až zítra odpo jdu na to. Ono asi záleží na tom kolik ti píchnou jednotek toho Pregnylu. Vůbec se nestrachuj a věř jim, oni ví co dělají. A moc ti přeji, aby ta další radostná novina přišla od tebe..a myslím, že určitě přijde 😉 🙂 .
A nepsala Martinka něco víc, proč sem nechodí a tak ??????????

zuzan
autor
16. lis 2007

Mílo, máš přece taky štěstí 🙂)) A víš co, ono na velikosti ani počtu tolik nezáleží, přece stačí jen jedno vajíčko a jedna spermie a tenhle měsíc to prostě musí vyjít 🙂)) A moc děkuju za sdílenou radost, musíme držet při sobě a to by bylo, abychom tu přírodu nepřekonaly silou vůle 🙂))
Co se Pregnylu týče, tak jsem dostala 2 ampule (+2 nějaký roztoky na rozpuštění)-celkem tedy 10000j. Ale moc těmhle počtům nerozumím a co jiného nám zbývá, než doktorům věřit 🙂)) Abych na to pak nezapomněla, tak v pondělí mám dovču, ale určitě písnu SMS 🙂

mila30
16. lis 2007

Zuzi, tak to máme stejné dávkování. 🙂 A v pondělí na tebe budu moooooc myslet a nebuj se ničeho. Je to fakt mrk frk a jdeš 😀 . Vůbec to nebolí a trvá to chvilinku 🙂. A ta injekce jen trošku štípne a je to 🙂 . Budu na tebe tááááááááááááááááákkkkkkkkkkkkkk mooooooocccc myslet 🙂 .

zuzan
autor
16. lis 2007

Děkuju Mílo, já na tebe budu samozřejmě taky myslet...ale pak na nás budete muset s porodem ty 2 dny počkat, ať rodíme nastejně 🙂)) Holky, musím dneska pracovat 🙂 Kolega tu není, tak dělám i jeho práci a do toho různé propočty a uzávěrky před koncem roku, tak ať se trošku pohnu z místa 🙂 Ale nejradši bych tu s vámi vždycky prokecala celej den 🙂

mila30
16. lis 2007

Zuzi, jsem na to s prací podobně, máme zase inventuru, takže jsem dnes dlouho do noci v práci a zítra taky, ale to musím po obědě domů, abych šla na ten zákrok. Ale to už budu mít vše hotové a musí se snažit jiní. Tak ti přeji krásný víkend a v pondělí ti určitě písnu a budu na tebe moc myslet. 🙂