Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
11. črc 2007

Luci,tak to se omlouvám...myslela jsem, že máš v plánu opravdu zhubnout těch 5kg během toho tvého 14denního programu 🙂)) A vzhledem k tomu, že teď už jsi na půlce, tak ty zbývající 3kg už půjdou domů samy 🙂))
Já to nějak nezvládám...včera jsme z kina přijely v půl jedenáctý a daly jsme si s mamkou zapečené kuře, takže je asi po dietě 🙂))
Taky už se moc těším, až mi poroste bříško, jenže teď mi roste i bez mimíska a to se mi vůbec nelíbí ☹((
Blani, tak to je mi líto, že máte problém se sprchovou vanou, ale v tom případě se rozkopané koupelně asi nevyhneš...snad to zvládnou rychle...

lucikpetik
11. črc 2007

To je v pohode zuzi, no to vis, ze bych byla rada, kdyby to slo tak rychle dolu a navic se to nevracelo, ale musim pozvolna, navic ja jsem clovek, co miluji jidlo, tak to jde skloubit tezce s dietou...ale chtela bych se zase vlezt do ryfli,co jsem si koupila v prosinci, to je muj cil, zatim ale nehrozi....
a rozkopana koupelna o tom mi ani nemluvte, nam se pokazila vana a jelikoz se tam nedalo jinak dostat, nez rozkopat oblozeni, tak parada, rozkopali jednu stranu, zjistili, ze tam to neni, rozkopali druhou a my ted mame diry...a tem co nam to maji prijit zpravit se nejde ted uz dovolat vubec....nejlepsi bude, kdyz uz treba nesezenem ty obklady...ale to snad ne...

mila30
11. črc 2007

Blani, oni ty lízatka nejsou sladký, oni mají v sobě nejaké výtažky z něčeho, nevím z čeho a to prý chutná jinak. Tak nevím...
Zuzi, já byla u lékaře v lednu a tam zjistili, že nemám ovulaci, což už mi říkali při prvním vyšetření co jsem měla v CAR a při tom jsem otěhotněla(sice mimoděložně), ale bez léků.Tak uvidím co mi řeknou teď, jsme domluvení, že pokud by se opět ovulace neprokázala, tak mi dá zatím jen CLOMHEXAL, to jsou snad nejlehčí hormony. To bych zkusila 3 měsíce a pak by se vidělo dál. Doufám, že dál už to nebude potřeba řešit, ale zase čekat jestli se samo zadaří když už je mi 30 let a jsem po dvou operacích, to se mi až tak úplně nechce. Přece jenom, někdy se musí přírodě trošku pomoct 🙂 .Ale zatím to neřeším, nejsem ani objednaná na kontrolu, uvidím jak se budu cítit po dovče. Nechci to ale nechávat jen tak osudu, abych pak nezjistila, že už je pozdě....

zuzan
autor
11. črc 2007

No Luci, taky si užíváte...A že se nejdřív nezajímají o plány nebo o jiný způsob, jakým zjistit, kde je vlastně problém, než rovnou kopat a rozbít dlažbu na obou stranách... Nám už smluvený pokrývač taky ani nezvedá telefony a to nám měl před 1,5 měs. dovézt cenovou nabídku...naposledy měl přijet teď v sobotu, tak jsem mu v neděli ráno volala, slíbil, že po obědě dorazí, v sedm večer jsem mu volala znovu, tak už byl na cestě, ale asi zabloudil, protože nedorazil doteď...To mě dokáže rozčílit, když v dnešní době mobilních telefonů nedokáže ani vytočit číslo nebo na rovinu říct, že se mu to nehodí...Naštěstí jsem v pondělí sehnala jiného, který by k nám mohl "už" za 14 dní (což je docela úspěch,protože jinak mají pokrývači zakázky na celou sezónu), tak jsem ráda...
A přitom to ještě o víkendu vypadalo tak nadějně... Ale začínám si zvykat, že řemeslníci nespolehlivý byli, jsou a budou 🙂))
Milo, tak to taky nemáš jednoduchý...třeba u tebe někdy ovulace proběhne a někdy ne, ale jak píšeš, tak s pomocí hormonů to bude jistější a jestli ne do té doby, tak pak se určitě zadaří 🙂 Můžu se ještě zeptat, jak zjistili, že u tebe neprobíhá ovulace??? To jsi tam chodila v průběhu cyklu na ultrazvuky??? Ach jo, jsou to starosti... Taky si říkám, že už jsme čekali dost dlouho, i když se to teď úplně stydím vyslovit (ve srovnání s ostatními, co čekají už několik let), tak bych taky byla radši, kdyby DR. udělal alespoň nějaké základní vyšetření a zjistil, jestli třeba není chyba ještě někde jinde... Přesto ale ve mě vždycky něco zavolá, že na dr. je ještě brzy, že to přece zvládneme i bez nich 🙂)) Jsem nějak ze všeho zmatená, ale do září vydržíme, podáme žádost o adopci a pak uvidíme, co dál 🙂))

lucikpetik
11. črc 2007

jo zuzi, ona ta vana nesla v tryskach tak to rozbili tam kde je prisun k tryskam a pak zjistili, ze je jenom v ovladani, tak to rozbili na te druhe strane...no jo, remeslnici....
jinak taky tomu vsemu nechavam volny prubeh do zari - asi konce...a s tou adopci to zuziku myslite vazne? nechcete jeste pockat..

mila30
11. črc 2007

Zuzi, zjistili to opravdu tak, že jsem do CAR chodila 2 měsíce za sebou a v průběhu cyklu kontrolovali UTZ zda ovulace probíhá. U mě to bylo vždycky tak, že se udělal folikul, byl i docela velký, jenže najednou začal zanikat až zanikl úplně, tak mi nasadil na 1 měsíc ten CLOMHEXAL a najednou byla ovulace ukázková a bylo 5 pěkných folikulů v každém vaječníku 🙂 .Prý se to tak někdy stává, když bereš dlouho antikoncepci, tak jak je to tělo naučený, že má ty folikuly " ničit ", tak i po vysazení dělá totéž než se vzpamatuje. Já jí brala 11 let. Proto bych chtěla ty prášky (CLOMHEXAL) zkusit znovu, ale na 3 měsíce.
Zuzi, taky si myslím, jestli není na adopci brzo, nevím kolik ti je, ani jak dlouho se snažíte, ale pokud si ty a tvůj manžel neměla pořádné vyšetření v CAR a nevyzkoušela se umělé oplodnění, tak bych do toho zatím nešla. Nic proti adopci nemám, to vůbec !!!, ale myslím si, že by si měla dát nejdřív naději sobě a pak pokud to nevyjde zkusit tu adopci. Někdy se říká, že když si zažádáš o adopci, tak že se upneš na to a najednou zjistíš že jsi těhotná. Ale víš co...já si myslím, že dokud nevyzkouším všechno co se týče mého těhotenství, tak bych stejně i přes to, že bych měla o adopci zažádáno, v duchu stejně pořád myslela na to, jestli se náhodou nezadaří... My se snažíme 2 roky a ještě to nevzdávám a hlavně jsem ještě skoro nic mimo CLOMHEXALU nevyzkoušela.
A já věřím, že se nám to všem podaří a za chvíli budeme tady samé pěkné kuličky 🙂 .

lucikpetik
11. črc 2007

jejda milo tak to jsem netusila, jak je to slozite...radeji na to nemyslet a verit tomu, ze to pujde samo...s tou adopci s tebou naprosto souhlasim, ikdyz proti adopci nic nemam samozrejme...

blanuleplus
11. črc 2007

Luci, jasně, že si to asi jenom namlouvám. 😅 Ale na druhou stranu odhaduju, že možná se už musela děloha tak zdvojnásobit než je normálně... S tou koupelnou jsi mi moc optimismu nepřidala.
Zuzko, stavět baráček chce asi pořádný nervy. Myslím si, že MM si to moc neuvědomuje a proto ho chytají občas ty "budovatelský" plány. A přitom když má něco vyřídit...už dva měsíce jezdí bez značky. 😒
Milo, jestli na tebe ty hormony takhle působí, budeš asi naše první těhulka minimálně s dvojčátkama 😉
Jinak na zjištění ovulace je docela dobrý měřit BT. Mě se to taky vyplatilo, i když zrovna byla ukázkově 14.DC 😉

mila30
11. črc 2007

Blani, já už vlastně při tom mimoděložním dvojčata měla a nebylo to díky hormonům, takže podruhé se to už asi nezadaří. Budu šťastná za jedno 🙂 .Na tu ovulaci vím, že je dobrý měření té BT, ale já si to nějak neumím představit, abych se každé ráno ve stejnou dobu měřila, já jak se probudím, tak letím na WC a jsem ráda že se cestou nepočůrám 😀 .

maova
11. črc 2007

Ahoj holky, zase jsem na chvíli připojená, protože jsme byli na výletě v Českém Krumlově a teď máme chvíli přestávku, protože jsme se potřebovali na něco podívat. Doufám, že se vám všem daří dobře a já jsem v sobotu zase tady a všechno dočtu 😉 A teď nás čeká hezká návštěva, jedeme navštívit Zuzku 😉

ivusa1
11. črc 2007

Ahojky.
Tak zítra jsem objednaná na vyšetření v 16.00. Holky já se strašně moc bojím. MS jsem samozřejmě nedostala, testy jsou pozitivní,prsa veliká a někdy je mi celý den špatně a druhý den nic. Břicho mám dost nafouklé. Holky já se strašně moc bojím, že to bude mimoděložní!! 😢 Už jsem si dokonce sbalila i věci sebou do nemocnice, kdyby mě tam hned poslal - kdyby řekl že v děloze nic není. Já se asi zblázním, taková hrozná nejistota, fakt nevím, je mi dobreku!!! Hrůza! Jak pak jste to zvládli do prvního ultrazvuku vy? Je ze mě normálně blázen. Když zítra nenapíšu, tak něde v Praze ležim v nemocnici.... Ach jo!!
Opravdu nevím co mám dělat!!
Moc na vás myslím a všechny se opatrujte.
Ivuška

lucikpetik
11. črc 2007

ahoj holky, Ivusko nevysiluj, klid pohoda, miminko je urcite na spravnem miste, uvidis, hlavne nam tu dej vedet co a jak, jak prohlidka...
ale blani ja netvrdim, ze si to namlouvas...ja verim, ze uz ti brisko urcite roste....
marto vy si pekne uzivejte vyletku...a navsteva u zuzky, to jako tady nasi zuzky????

lucikpetik
11. črc 2007

a milo dvojcatka? treba se zase zadari a budou to dvojcatka, brala bys hned dve mimi najednou????

mila30
11. črc 2007

Ivuuuušššš nebuuuuj, to bude v pořádku, máš naprosto přesný těhu příznaky, takže žádné strachy a nestresuj se ať mimískovi tím stresem nenavodíš špatnou náladu 😀 . Opravdu Ivuš, nebuj, 2x za sebou se to takhle krátce po sobě stane opravdu vyjímečně, takže to u tebe nehrozí a klidně si vybal a věcičky si zbal až pojedeš do porodnice 🙂 . Zítra hned jak dorazíš tak napiš, ať víme jaké to je vidět mimi v bříšku 🙂 .
Luci i trojčátka bych brala 🙂 , ne vážně ...dvojčátka by mi nevadila, byla bych šťastná kdybych je měla, dva malinkaté uzlíčky 🙂 to by byla nádhera 🙂 .

ivusa1
11. črc 2007

Jste fakt skvělý moc děkuji za podporu 😉 Před chvilkou přišel manžílek, tak jsme si o tom povídali a uvidíme, stejně už s tím nic nenaděláme. Jsem na to snad připravená, to by bylo docela něco kdyby to byli dvojčátka 🙂 bydlíme v 2+1 a ještě to tu nemáme předělané jen na obývák s kuchyňským koutem, ložnici a pokojíček🙂 to by bylo dvojité štěstí, zítra dám hned večer až se vrátím vědět.

ivusa1
11. črc 2007

Ale stejně jsem na nervy, snad to mimču moc neublíží jestli je tam kde má. Bojim bojim 😖

ivusa1
11. črc 2007

Držím vám palečky aby se brzy zadařilo a byli jste těhulky!! 🙂

ivusa1
11. črc 2007

Blani také mi příde že už mi roste bříško 😉 ale to i minule a přitom bylo jinde, to všechno dělá ta děloha.

lucikpetik
11. črc 2007

ivusko hodne stesticka a mila mam naprostou pravdu, vybal zase tu tasku... 😎

zuzan
autor
12. črc 2007

Ahoj holky 🙂
Ivuško, ty buď naprosto v klidu...mimoděložní těhotenství to rozhodně není, obzvlášť pokud ti čárka na testu sílí... Já jí měla po celou dobu hodně slaboučkou a to se neměnilo, takže tohle je jasná známka toho, že hormon HCG roste maxi rychlostí a všechno je v pořádku, myslím na tebe a držím palečky!!!
Milo a Luci, co se té adopce týče, tak to v našem případě neznamená, že bychom to vzdávali, to rozhodně ne!!! Vyzkoušíme všechno dostupný... Snažíme se od listopadu, takže to není nijak závratně dlouhá doba a je mi 28... Pro adopci jsme se rozhodli už teď proto, že se tady na jihu čeká na miminko poměrně dlouho, takže budeme mít zažádáno a během té doby vynaložíme veškeré úsilí a dostupné prostředky k tomu mít vlastní...pak není problém adopci kdykoli stáhnout, ale myslím, že i kdybychom měli svoje, tak si ještě nějaké to zlatíčko, které nikoho nemá, vzali k sobě a postarali se o něj...Je to ještě všechno otevřený a vzhledem k tomu, že přes týden jsme oba v práci a když máme volno, tak proto, že je nutné něco udělat na stavbě, tak než se dostaneme na úřad, kde se žádosti podávají, tak asi uplyne hodně vody v řece 🙂))
Blani, pokud chce manžel stavět a ty nejsi proti, tak do toho jděte...jsou to nervy, plno práce, ale zas víte, že to děláte pro sebe a těší vás každý kousek, který přibyde 🙂 Jen s těma řemeslníkama je to komplikovanější, protože v 90% nedodržují plány...
Jinak u nás byla včera na návštěvě Marťa s manželem, jak už psala, že se chystají 🙂)) Bylo to moc příjemný setkání, jsou hrozně fajn...byli jsme se podívat na stavbě a povídali a povídali 🙂))

lucikpetik
12. črc 2007

dobre ranko vsem...tak to mas pravdu zuzi, jde videt, ze s tou adopci mate jasno, tak to je fajn...proc nepomoct nekomu,kdo rodice nema....
tak jste se videly s martou? tak to je fajn, mely jste takovy maly srazik... 😀

zuzan
autor
12. črc 2007

Koukám, že jsme se tu dneska ukázaly jen my, Luci...Třeba se nám podaří někdy uspořádat srazík, na kterém se sejdeme všechny, akorát my to budeme mít trošku z ruky 🙂))
Já už sem nakukuju jen v rychlosti, protože musím letět na autobus, ale chtěla jsem ti, Milo, popřát nádhernou, neopakovatelnou svatební cestu...Užijte si jí podle vašich představ a mějte se tam pohádkově 🙂
Ivuško, ty asi právě teď absolvuješ vyšetření, tak držím všechny pěstičky a věřím, že je všechno v naprostém pořádku...každopádně čekám na zprávy 🙂

lucikpetik
12. črc 2007

tak zuzi utikej, at ti to neujede, milo kráááásnou svatební cestu, ivus jsme napjate...

mila30
12. črc 2007

ahojky holky, tak mám chvíli čas při balení věcí na tu dovču. Už se nemůžu dočkat, jsem jak malá holka 😀 , jediný z čeho mám strach je letadlo, to jako fakt nemusím 😝 .
Zuzi, to by bylo fajn kdyby jsme se někdy sešly a uspořádaly pořádnej babinec, to by bylo mooooccccc faaaajnnnn 😀 . By jsme na to potřebovali ale celej den, aby jsme stihly všechno probrat 😀 .
A Ivuuuuššššš jak ty? Moc na tebe myslíme a jsme zvědavé jak si dopadla. Je jasné, že určitě dobře, ale chceme vědět podrobnosti 🙂 .

ivusa1
12. črc 2007

Ahojky holky.
Teď jsme teprve přijeli z Prahy. Všechno dopadlo DOBŘE!!!! 🙂 Jsem strašně moc sťastná, viděla jsem ho na ultrazvuku, teda takovou malinkou černou skvrnku v děloze, ale doktor řekl že to vypadá dobře, jako normální těhu a 3x mi blahopřál, asi jsem vypadala že tomu moc nevěřím!! Hned mi vzali krev a dostala jsem těhu průkazku. Mou první 😉 Jsem opravdu hrozně moc šťastná, termín porodu mám zatím podle poslední MS 11.3.2008, ale přesněji až podle ultrazvuku, na další kontrolu jdu až po dovče za měsíc 14.8.
Moc vám chci všem poděkovat za podporu a že jste mi drželi palečky!! Jste moc hodné a moc si toho vážím. Kdybyste viděli manžela jak byl šťastný, když jsem mu řekla že je vše v pořádku!!Slavila jsem u mekáče s horkou čokoládou 😉 Ale vzhledem tomu že je to 3 měsíce po operaci, ta vůbec nesmím namáhat břišní svaly. Nic nosit, luxovat, vytírat, hraba trávu,cvičit a manžel to slyšel, tak jsem zvědavá 😉 chi chi
Všem vám moc držím palečky jsou na řadě další těhulky!!!!!!!

mila30
12. črc 2007

Ivuuuuuuššššš gratulujiiiiiiii a pláču štěstím i za tebe 🙂, ježiš to je taková nádhera a krása a štěstí a zázrak, já jsem asi z toho víc mimo štěstím jak ty 🙂 . Ježiš, to je nádhera, já jsem tak šťastná a nadšená ani nevíš 🙂 . Holky já vám to všem tak strašně přeju a každé takové další vítězství je pro mě další impuls k tomu, že i mě se to jednou podaří 🙂 . Teď jsem ale šťastná za tebe Ivuš, Blanku a Martičku a za chvíli tady začnou přibývat i další těhulky. Ježiš mě tak tečou slzy štěstím, že ani nevidím 😀 .
Opatruj se Ivuš, žádné uklízení a tak, hezky za nás všechny baby tady pohlaď mimíska a pořádně ho za nás poňuněj 🙂 .
je to opravdu krása 🙂

zuzan
autor
13. črc 2007

Ivuško, tak to jsou krásné zprávy...Gratuluju!!!
Já jsem dneska zas trošku mimo...v 1 hod. v noci mi psala kamarádka, že se jim narodil Vítek... Mám z toho radost, moc jim to přeju, jen to těžce nesu, obzvlášť to jméno, je mi zas nějak víc smutno, než jindy... Připadám si jak na houpačce... No nic, jdu radši pracovat, ať přijdu na jiný myšlenky...pokud už bych se tu dnes neukázala, tak všem přeji nádherný víkend plný sluníčka (ale pozor na spáleniny 🙂

mila30
13. črc 2007

Ahoj holky, tak já jsem tu dnes naposled a pak budu až za 12 dní, odjíždíme na tu svatební cestu, tak až se vrátíme vše vám napíšu a pošlu fotečky 🙂 .
Vy se tu holky moooc opatrujte, těhulkám ať je dobře a krásně si užívají těhotenství. A ty co nejsou těhu, tak těm přeju aby to třeba během těch 14dnů co tu nebudu vyšlo 🙂 .
Tak holkyyyy páááááááá 🙂 🙂 🙂

zuzan
autor
13. črc 2007

Milo, užívej si svatební cestu plnými doušky a na fotky i na tebe se už teď moc těšíme 🙂

blanuleplus
13. črc 2007

Ahoj holky, mě je celý dny tak blbě, že bych nejradši usnula a vzbudila se v druhém trimestru (naivně doufám, že to do konce prvního přejde 😖 ) a bolí mě prsa, že nemůžu ani ležet na břiše 😅
Ivuš, moc moc gratuluji. Uvidíš, že všechno bude v pořádku 😉 . Úplně ti závidím, že už jsi dostala průkazku. Já jdu na kontrolu v úterý a tajně doufám, že bych také mohla dostat, když bude vidět srdíčko...ale asi si ještě budu muset počkat 😒
Milo, užijte si nádhernou svatební cestu. Už se těším na zážitky a fotečky až přijedeš. Jsem baba zvědavá. A jsem moc ráda, že jsi napsala, jak ses rozbrečela nad zprávou od Ivušky. Že tu nebulím sama, praštěná těhule s kterou si pořádně začínají pohrávat hormony 😅
Zuzko, moc ti přeju, ať bylo vaše prodloužené snaženíčko úspěšné. // jsou na smutky krásný lék... 😉
Luci a všichni...moc vám děkuji za podporu, že na mě myslíte. Užijte si krásný víkend. Já když viděla ty změny teplot, mám pocit, že umřu 😖