Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
31. črc 2007

Ahoj Zuzko, je to fakt strašný co se u nás děje. Napíšu ti to pak ale radši do mailu, nějak mě to už vysiluje, ale musím to hodit za hlavu a vykašlat se na to. Doma mi teď bude nejlíp a vypadá to, že do práce už se ani vracet nebudu, i když jsem původně chtěla.

zuzan
autor
31. črc 2007

Marti, asi to bude nejlepší...nebudeš ve stresu a budeš si hezky užívat volno...vždyť kdy jindy v životě se ti poštěstí, že nebudeš muset chodit do práce...Já vím, že bys ráda chodila, ale do takové vyhrocené situace se opravdu nehrň...teď je pro tebe přece mnohem důležitější úplně něco jiného 🙂

mila30
31. črc 2007

Zuzi, komín máte, asi to tak strašné nebude od toho Komsyko, ale je jasné, že je levnější, protože nedává záruku 30 let a životnost cca 60 let. Pokud by si chtěla víc vědět, tak by si musela poslat jaký máte komín a jakou nabídku vám udělali a v jakém složení vám ten komín prodali a podle toho pak dokážu posoudit, a taky jaký máte spotřebič atd.. 😀 , je toho dost a pokud ho už máte, tak je to úž jedno, určitě bude sloužit dobře 😉 .
Jinak Marti, je mi líto, že máš ještě takhle velké starosti s prací, ale jak píše Zuzka, já už bych to neřešila, nechala bych si do mateřské neschopenku a na ně bych se vykašlala. Užívej si těhotenství, práce si pak ještě užiješ dost a dost i když bude třeba jiná a jinde než teď 😉 a pak budeš ráda vzpomínat jak si byla doma 😀 .
Holky, já jsem strašně zvedavá na tu Lucku, jak dopadla a jestli už bylo něco vidět na UTZ. No jsem strašná zvědavá bába, jenže já mám z toho strašnou radost 😀 .

romcatko
31. črc 2007

Pořád nakukuji a zatím od Lucky nic. Kouknu sem večer. 😉

zuzan
autor
31. črc 2007

Milo, tak to uz nevim, v jakem slozeni jsme komin dostali ani zadny dalsi detaily 🙂)) Tyhle technicky zalezitosti ma na starosti manzel, ja spis vedu tu administrativu, faktury atd...Ale minulý týden ho zedníci postavili, v pondělí nahodili, tak teď už je to fakt jedno 🙂)) Tak bys mi taky mohla poradit, jestli je to veliký průšvih, když jsme měli mít původně ty tři komíny (na krb, na kotel na dříví a na plyn), ale na plyn jsme nakonec komín nedělali (máme v plánu nechat zavést plyn do baráku, ale kotel zatím pořizovat nebudeme) s tím, že pokud bychom přešli na plyn, tak ho necháme zapojit do toho dvouprůduchového komínu, který máme na krb a kotel...Prý je to proti nějakým normám, takže se to nesmí, ale dá se to zrealizovat, nebo je to úplně vyloučený? Samozřejmě načerno? 🙂

lucikpetik
31. črc 2007

tak sedela jsem tam opravdu nervni hodinu, ma zacinat ve dvanact, prihnal se o pul jedne....
tak proto mi to tak dlouho trvalo...
jinak je to jeste brzy, rikal, ze kdyz byla posledni MS 30.6. ani tam jeste nemuzeme nic videt...jako kdybych zasadila strom a za tyden chtela obirat jabka...vtipalek, ale pry sliznice je zvetsena, v deloze tez cosik, tak jsem se ptala co to znamena a rikal, ze dobry, ze to vypada na dobre pripravujici se tehu..
vzali mi krev a ve ctvrtek budeme vedet vic...pokud hodnoty pry nepresahnou 1000 tak mi rikal ze mam jet i na tu dovcu ,ze to bude dobry, pro mi, bez stresu apod...ale to nevim, porad...asi ne...
a jeste rikal, ze kdyby nahodou byly nejake problemy, tak to stihnu i domu, ue by to pobolivalo v levo, ostatni bolesti ze jsou pry zarazene prdy....
tak nevim, ve ctvrtek uvidime vic...

lucikpetik
31. črc 2007

jinak holky moc dekuji za podporu...
marti to je mi lito ze mas problemy v praci...co se deje?
hlavne klid, mimi je nejdulezitejsi a prace bude, neboj

lucikpetik
31. črc 2007

jinak odber krve byl zazitek, sestra se hned ze startu desila, kde mam zily...tim me vystresovala jeste vic a zily utekly uplne, drtila mi nejdriv pravou ruku - bylo to malo, tak musela jeste z leve...a nasbirala z obou pry minimum co ma byt...tak doufam, ze mi treba ve ctvrtek reknou, ze se krev srazila nebo tak neco a me picne

romcatko
31. črc 2007

Luci, gratuluji, snad bude vše OK a ve čtvrtek nahlásíš pěkné hodnoty hcg.

lucikpetik
31. črc 2007

ja romi taky doufam...

maova
31. črc 2007

Luci, super, tak hlavně ať teď i dál všechno takhle hezky pokračuje 🙂 Mám z vás ze všech holky radost a doufám, že i ostatní budete takhle krasně pokračovat 🙂 K té mojí práci, máme nové vedení a ve velkém se propouští a protože by se to týkalo i mě, tak teď je zase problém s tím, že jsem těhotná a mám na výběr tři možnosti, ze kterých je tak akorát jedna přijatelná, ostatní mi přijdou naprosto nesmyslný a jedině bych si tím přidělala problémy. Dneska se rozhodnu a pak už budu mít doufám klid.

mila30
31. črc 2007

Lucíku, tak to jsou super zprávy, ve čtvrtek bude také vše OK a HCG bude ukázkové 😉 😉 . Daří, se to tady všem, takže u tebe to bude stejné a víš proč? Protože si to po tom všem zasloužíme a basta! 😀
Jinak Zuzi, k tomu komínu, dá se udělat všechno, nevím co přesně od Komsyka máte, ale třeba u nás se tenhle problém řeší dvouprůduchem s tím, že tam kde máš průduch na uhlí nebo na dřevo, tak pak jen vyměníš spotřebič( to u lepších kotlů být nemusí ) a přejdeš plynule na vytápění plynem, naše komíny jsou na to tak připravený.

lucikpetik
31. črc 2007

marti ja ted nevim s tou dovolenou...kolikaty tyden jsi byla, kdyz jsi jela??

blanuleplus
31. črc 2007

Luci, to jsou super zpravy 😀 Uvidis, ze vsechno bude ok. s tou dovolenou ti neporadim. Ja jsem srab. Navic ti muze byt treba za tyden spatne... 😒 Ale pokud dr. videl, ze by to melo byt dobry, tak klidne jed.

lucikpetik
31. črc 2007

no ja jsem taky srab, kamoska uz to vi, rikala ze si nemam delat hlavu, ze pojede sama, je mi to trosku blbe i lito, ale nevim, uvidim, co mi reknou ve ctvrtek...
kdy jela ta marta?

blanuleplus
31. črc 2007

Nepamatuji si. Tak 5.tt. Vim jen, ze byla u dr. 4+4tt a videl bublinku.

lucikpetik
31. črc 2007

aha,tak to bylo pozdeji...myslela jsem si to...

maova
31. črc 2007

Hurá, nesmazalo se mi to. Napsala jsem ti už dřív, ale nešel mi pak Koník, tak ti to posílám ještě jednou 😉

Luci, kam, že to jedete? To mi nějak teď uniklo 😉 Já jsem byla na dovolené v šestém a sedmém týdnu. A sama nevím, jestli to doporučit nebo ne. Bylo tam krásně, všechno fajn, nic se nestalo, ale strach jsem měla veliký a neužila jsem si to tak, jako kdybych těhotná nebyla. A to ještě dobře, že jsem nevěděla, že bych neměla chodit na sluníčko. Já tě od toho vůbec nechci odrazovat, určitě je pravda, že tam budeš mít zase klid, rychlej ti ty začátky utečou a nebudeš se doma nervovat. Ale jestli mám říct já, tak bych znovu nejela. Ještě taky záleží, jetli už to máte zaplacené? To bych jela, to by byla škoda to teď rušit, to byl i náš případ. Ale jinak bych si ušetřené peníze schovala radši na kočárek 😀 Ale fakt to ber jenom jako můj názor, s tím, že já se dost bojím a jsem nervák 😉

lucikpetik
31. črc 2007

marti diky, ja se totiz taky bojim, mely jsme jet s kamoskou v patek do chorvatska na 14 dni a pak meli za nama na tyden dojet chlapi....
ale bojim, se, jeste si to necham projit hlavou do ctvrtka, ale nevim co bych tam delala, kdyby se tam neco stalo....
a celou dobu bych asi byla na nervy, v cr by to bylo ok, ale tak..

maova
31. črc 2007

Luci, právě toho jsem se taky bála nejvíc, co bych dělala, kdyby se něco stalo. Ono se stát nic nemusí a já si myslím, že smůlu jsme si vybraly a opravdu bude všechno v pořádku, ale jsou to nervy, hlavně, když jsi někde pryč. Nevím, nech si to ještě projít hlavou, byla tady i diskuze o dovolené u moře, tak se zkus podívat, většinou tam říkaly holky proč ne, že jim to prospělo. Je to těžké rozhodování.

mila30
1. srp 2007

Ahoj holky.
Luci, věřím, že teď máš těžké rozhodování a věř, že já bych také nevěděla jestli jet nebo ne.
Včera se nám holky narodilo v rodině miminko, je to kluk 2,90kg a 49 cm. 🙂 Měl se narodit 16.srpna a najednou se mu chtělo ven, tak včera v 16:30hod vykoukl poprvé na svět 🙂 . Je strašně krásnej a roztomilej. 🙂
Holky, přeji hezký a klidný den 🙂 .

jany.no1
1. srp 2007

Ahoj...holky můžete mi prosím některá popsat příznaky mimoděložního těhu? Kdy se to prvně projevuje a tak? Vím, že se vám o tom asi nechce moc mluvit a vzpomínat na to, ale já mám docela strach..Díky moc

blanuleplus
1. srp 2007

Ahoj holky 🙂
Vcera jsem absolvovala s MM vylet za Prahu na kontrakcni vystavu. Kdyz jsme po obede vyrazeli, byla jsem nadsena z toho, ze mi je po dlooouhy dobe dobre. No vydrzelo to asi do 16, ale i tak to byl fajn pocit 🙂
Milo, posilam gratulace. Urcite budes dalsi, kdo rodinu rozsiri.
Marti, uz je ti lip? Myslim, ze pokud to stoji v praci takhle za prd, asi bych se jim na to vykaslala a myslela na hezci veci. Ty alespon nebudes tolik bita na morodnim a hlavne si od toho vseho stresu odpocines.
Luci, to rozhodovani je urcite tezke. Me taky mrzelo, ze jsme se s MM na tu Italii tak tesili a meli zaplacenou zalohu, ale jsem rada, ze jsme nejeli. Sice jsem myslela, jak si to vynahradime alespon po CR a ja zatim nebyla ani u rodicu, ale doma to ma sve vyhody a kdyby neco, jsem za 15min u dr., kterymu verim... Kazdopadne si myslim, ze vsechno dopadne dobre. Uz jsme si prece svoje trapeni vybraly 😉
Ted me napadla otazka, zda verite v Boha. Ja jsem v tomhle strasna a uz ted vim, ze jestli budou chtit MM rodice, aby bylo dite pokrtene, tak si za kazdou cenu uhajim, ze nebude. Jestli se pro to pozdeji samo rozhodne, je to jeho vec.

maova
1. srp 2007

Milo, gratuluji ke zdravému a krásnému miminku v rodině 😵

jany.no1, ono se to může projevovat různě, když ti tady všechny popíšeme co se nám stalo, tak všechno bude jiné. Ale jestli máš pochybnosti, tak si pro jistotu zajdi určitě k doktorovi, je to hodně nebezpečné, tak ať máš klid a jistotu. Jinak mimoděložní těhotenství prý praskne přibližně v šestém až osmém týdnu. Já jsem třeba to, že jsem těhotná vůbec nevěděla, MS jsem měla pořád jako dřív, až mě najednou začalo bolet břicho, to byla neděle, do pondělí jsem to ještě vydržela a přetrpěla v práci, ale večer už jsme jeli na pohotovost, kde jsem nakonec skončila na gyn a rovnou šla na operaci, kde už byl prasklý vejcovod.

jany.no1
1. srp 2007

Maova díky moc...koukala jsem na článek o tom a píšou, že to bolí na straně, mě to bolí přesně u pupiku, tak jsem se docela uklidnila. A navíc MS teprve čekám... Ještě jednou díky moc a ať Ti tohle těhu krásně roste v bříšku a narodí se zdravý mimi 🙂 Vám všem tady, já prodělala zamlklý potrat, tak tak trochu vím, jak vám bylo..tak moc moc štěstí a díky 🙂

maova
1. srp 2007

jany, nemáš zač 😉 Mě to nejdřív bolelo jako na MS, ale potom opravdu hlavně pravá strana, tak to vypadalo jak slepák. Ale test by ti určitě ukázal, že jsi těhotná, tak si ho pro jistotu udělej a uvidíš, ale jestli teprve MS čekáš, tak se určitě zatím neboj. A kolem pupiku mě to bolelo často v začátku těhotenství 😉 Tak držím taky moc palce, abys byla brzy těhotná a hlavně bylo už všechno v pořádku 🙂

blanuleplus
1. srp 2007

Tak jsem nachytala Lucika na jinem tematu a vypada to, ze bude druhe ranni strasidlo 🙂 Uz ji zacina byt spatne. Jsem zvedava, s cim prijede Ivus. Ja zacinam zitra 3. mesic, tak snad uz me budou ty nejhorsi nevolnosti taky opoustet... 😖

Jany, jak pise Maova. U kazdy je to uplne jiny. Ja byla ukazkova tehule bez MS, hcg stoupalo podle tabulek...jen jeden den jsem mela naruzovele spineni, pichalo me v podbrisku, ale kazdou chvili jinde a ted to bylo na zacatku tehu rozhodne horsi. A az nejaky 5+2 me najednou odvezla rychla ze skoly. Prisla jsem tam v pohode a za pul hodiny uz jsem mela bolesti na jedne strane, strileli mi do zad a do nohy a chtelo se mi zvracet a omdlit... Zatim se moc nenervuj, ale pokud by ti bylo hur, tak jdi urcite okamzite k dr. Drzim palce, at je mimi tam, kde ma byt.

jany.no1
1. srp 2007

Holky moc vám děkuju...vim, že se na to těžko vzpomíná, kor když jste těhu 🙂 Ale moc vám držím palečky, aby všechno bylo ok a díky za rady i za přání 🙂

mila30
1. srp 2007

Jany, já jsem na tom byla stejně jako Maova, také jsem nevěděla, že jsem těhotná a pak to v 8 týdnu přišlo z ničeho nic. V pátek jsem začala 11 den cyklu krvácet, do večera jsem měla ohromné břicho a mohla jsem bolestí chodit pouze v předklonu, vydržela jsem to až do druhého dne večera a pak to šlo ráz na ráz,vyšetření a v noci rychlá operace. Taky jsem měla, má to teda prý málokdo, bolest asi tak měsíc a půl pravého ramene, říká se tomu přenášená bolest. Takže tak, pokud si nebudeš jistá, tak jeď ihned do nemocnice, já kdybych byla sama bez manžela, tak jsem nikam nejela( byla jsem za hrdinku ) a pak doktor děkoval manželovi, že mě přivezl jinak bych už teď tady nebyla...
Jinak ti moc držím palce aby to bylo v pořádku a měla si v sobě krásné miminko 🙂 .

Blani, tobě přeji aby si od 3 měsíce měla už klidnější těhu a začala si ho užívat v pohodě 🙂 .
A jsem zvědavá na Lucku, jestli jede nebo nejede na tu dovču a jak se cítí?

lucikpetik
1. srp 2007

ahoj holky, tak se hlasim, dneska jsem nebyla moc u PC, nebyl cas napsat...ale jak pise blanka, ze me nachytala v jinem tematku, tak je mi opravdu spatne...nevim, co se deje, ale nemuzu spat...ve ctyri hodiny rano se vzbudim a konec....
a je mi zle, neco snim a je mi spatne, na nic nemam chut...na zvraceni,ale zvracet nejde...
s tou dovolenou jsem se hodne rozhodovala, az jsem volala te me zname kartarce a vyresila to za me...
nejedu...
nestoji to za to, kvuli par dnum u more, kdy se stejne nesmim opalovat, koupat pry taky ne, abych nechytla zanet apod...a byla tak dlouho ve stresu, ze se neco stane a ja tam nebudu mit ani manzela, nedomluvim se,...ne..
budu doma a pristi tyden pojedu na chatu s holkama a deckama z minule prace....
taky jsme dneska byli na masazi, teda ja ne, byl manzel, byli jsme u te pani co me rovnala, a rovnala kostrc i manzelovi, masirovala ho a pak rikala, ze se mu na tu kostrc podiva, ze se ji to nezda a taky rovnala, ale asi dve minuty a bylo hotovo, mel to v pohode...
a co vy holky, jak se mate?