Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
10. zář 2007

Tak jsem se vrátila z nákupů a nic nemám ☹ No jo, buď jsem náročná a nebo nevím. Dvoje džíny jsem si zkoušela, jedny 36 byli dole strašně úzký, takže křivý nohy a boty, to moc nešlo dohromady 😀 a druhý 36 byly malý a 38 neměli. Pak jsem si zkoušela manžestráky, ty mi byly, ale připadala jsem si v nich jak v teplákách 😀 No a ostatní džíny velikosti 40 a víc 😒 Takže už vůbec nevím, kde si ty džíny koupím. Nevíte o nějakém těhu obchodu?

maova
10. zář 2007

Zuzko, jinak mám pocit, že se doma nudit vůbec nestíhám, spíš, že nic nestíhám a mám pořád plno práce, takže super 🙂 Teď jsem fakt maximálně spokojená, že jsem doma, i když jsem tolik nechtěla 😉 Dneska jsem se musela stavit v práci a když to tam vidím, tak je mi doma určitě líp 🙂

ninouch
10. zář 2007

Ahoj holky, já se na PC dostala až ted, jinak v krku už mě nebolí, tal zejtra z vesela do práce ☹ ☹ ☹

maova
10. zář 2007

Ahoj Nino, tak to jsem ráda, že už je ti dobře a zítra ať ti to v práci hezky utíká 🙂
Dneska mě v práci dostala jedna kolegyně, když asi po hodině v jedné kanceláři řekla, že jde domů, protože má nějakou střevní chřipku. Tak teď doufám, že jí taky nedostanu ☹

ninouch
10. zář 2007

No to u nás ve vedlejším kanclu se bavili že jejich kolega je doma se salmonelou, tak jim všem ted budou dělat výtěry, to je dobrý ne? Tak snad u nás to bude dobrý 😒

maova
10. zář 2007

To u nás v práci taky jedna kolegyně měla, tak se ostatní bály a někam volaly a tam jim řekli, že to od ní chytit nemůžou. Tak vůbec nevím co je na tom pravdy. Ale pamatuju si, že my když jsme si jí přivezli ze školy v přírodě, tak i rodiče museli na výtěry.

ninouch
10. zář 2007

🙂 jo to si taky pamatuju, zažili jsme úplně to samý 😀 😀 😀 tak bud doma v pohodě, nebo nechceš?

maova
10. zář 2007

Já doma už jsem 😉 Sice jsem nechtěla, ale měla jsem problémy, tak jsem si myslela, zůstanu doma do příští kontroly a třeba půjdu zase do práce. Jenže v práci se propouští a co se tam mezi tím událo ... už mi to za to nestojí se tam chodit nerovovat. Dneska jsem tam musela jít odevzdat jenom klíče, tak vždycky rovnou navštívím kolegyně a popovídáme si chvíli 😉

ninouch
10. zář 2007

Tak to je fajn, jen si to pěkně užívej!!!!Mně doktor hrozí že jakmile otěhotnim tak šupky do nemocnice, nohy nahoru a ležet, ale snad to nebude tak hrozný....Asi mi nějak uniklo že jsi doma, moc nazpět jsem to nečetla a jsem tady krátce 😉

maova
10. zář 2007

Nino, to nic, to je jasný, že nemůžeš za tak krátkou dobu stihnout všechno 😉 Ještě tady budeš chvíli a budeš nás znát všechny 🙂 A až otěhotníš, tak i kdyby tě doktor nechal v začátcích v nemocnici, tak to vůbec nevadí, ono ti to uteče a budeš aspoň hezky pod dohledem 🙂 My jsme jeli hned v začátku na dovolenou a dost jsem se bála a i tam jsem v každé volné chvíli dávala nohy nahoru 🙂

ninouch
10. zář 2007

No se mnou to s tim otěhotněním nebude asi jen tak, stou moji udajne jen napul vyvinutou delohou a jednim vejcovodem 😒 to je stejne nazev: jen jedna pulka delohy, musim se tomu už smát, můj manžel si už z toho taky dělá srandu a říká mi že mě miluje i když jsem nevyvinutá 😅 😅 no uvidime, nejak to dopadne 😉

maova
10. zář 2007

Jeden vejcovod určitě nevadí, toho se neboj 😉 Ale jinak se v tom nevyznám, takže jak je to s tou dělohou nevím, ale doufám, že i tak se vám to podaří brzy 🙂 Jak dlouho už se snažíte?

ninouch
10. zář 2007

Mám půl roku po laparosk.,tak ted by to snad šlo, ale nijak to radši nehrotíme, prostě až to přijde tak to bude, už to beru s nadhledem 😉

maova
10. zář 2007

Tak to je fajn, že to berete takhle. Je to tak nejlepší, než si dělat starosti 🙂 A půl roku je tak akorát, všechno hezky zahojené a půjde to samo 🙂

ninouch
10. zář 2007

Jo snad, piju kontryhelovej čaj, každej večer do sebe naleju 0,5l a je mi fajn 🙂 já musím končit, manžel musí pracovat na pc, tak se měj hezky, dávej na sebe a mimi pozor, a zítra se zase ozvu, ale nevím kdy,mám do 15.30, pak jdu cvičit, pak s kámoškama na pizzu, tak uvidím kdy dorazím. Tak pa

maova
10. zář 2007

Pa pa a dobrou noc. Já jdu zítra večer cvičit, tak tu budu asi spíš dopoledne a pak zase až ve středu 😉

ninouch
10. zář 2007

o.k.prostě se tu sejdem, papa

mila30
11. zář 2007

Ahoj holky,
Zuzko moc na tebe myslím ... tfuj tfuj tfuj
🙂
Jinak já jsem to už normálně dostala, včera pořád nic jen to ráno ... Nevíte náhodou jestli byl první den MS včera nebo až dnes ? Já myslím, že asi až dnes, když včera to špiněno bylo tak malounko...
Přeji hezký den 🙂 .

zuzan
autor
11. zář 2007

Ahoj Mílo a všechny ostatní... děkuju, žes na mě myslela, ale asi to bylo málo, protože teplota dneska razantně klesla na 36,7°C, takže jen čekám na MS, ale obrečela jsem to už při nedělním poklesu, takže teď už jsem smířená a laparoskopii zas o krok blíž ☹(( Ale v neděli jsme se s manželem domluvili, že zažádáme o tu adopci, tak jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát 🙂))
Jinak Mílo, první den MS je jednoznačně až dnes, protože špinění se nepočítá 🙂

mila30
11. zář 2007

Zuzi, to je mi líto...vím přesně jak ti je ☹ .Ale bude určitě líp, to je jasný 🙂 .
S tou adopcí...já to taky říkala manželovi a on na to, dokud nevyzkoušíme všechno co nám příroda a medicína nabízí, tak žádná adopce. Že až se budeme o to takhle snažit další rok a pořád nic, tak pak jo, že nemá cenu teď zařizovat adopci a do toho ještě nějaké to léčení. Prý to bude pro nás všechny velká psychická zátěž a nebudeme se soustředit pořádně ani na jedno. Dala jsem mu za pravdu....Je mi 30 let, snažíme se 2 roky, jednou se už zadařilo, tak proč by to nemělo vyjít podruhé 😉 .A tu adopci..o tu si můžeme zažádat i když už budeme mít vlastní.

lucikpetik
11. zář 2007

dobre ranko, tak jelikoz jste toho spoustu napsaly, zkusim reagovat postupne.
zuzi jo jo, tak to je, clovek si na vztah zvykne a pak se tezko rozchazi, ale dulezite je, ze jsme ted spokojene.
Milo co manzel a Spanelstina? ja se spanelsky taky ucila, je to pekny jazyk a docela lehky....
ivus s tim Polskem je to naprosta pravda, spousta veci hlavne kocarku u nas je z Polska dovezena a predrazena, moje kamaradka tam ted nedavno kupovala na malou a rikala, ze kocarek, co si vyhlidla tady v tescu za 12tis, koukla odkud je, z Polska, zajela do Polska a koupila uplne ten sam za 4,5 tis. coz mi prijde sileny rozdil teda. a tak koupili i postylku, matrace, prebal. pultik, a i tehu obleceni tam chvalila, o polovinu levnejsi a pry hezky vyber...
tak jdu cist dal....

lucikpetik
11. zář 2007

marti tak to me mrzi, zes nekoupila kalhoty, ale zase je dobre vedet, ze jsou velikosti 40, tu ja budu potrebovat...a jsou ty ryfliky alespon hezke????
milo jak pise zuzka, spineni se nepocita, takze prvni den mas dnes...zuzi nesmutni z Mrsky, rekni si ze je treba posledni, tak si ji uzij. prece pujdes na kostrc, pak k novemu doktorovi, verim, ze kdyz zazadate o adopci....tak to bude spousta zmen a povede se...
nechcete s tou adopci prece jenom pockat, az budes mit treba po prvni konzultaci u noveho doktora? neverim tomu, ze by se vam to nepovedlo.
a souhlasim s tim jak pise mila....

zuzan
autor
11. zář 2007

Holky, já vím...s tou adopcí máte pravdu, ale tady se čeká na miminko do 0,5 roku 5-7 let a mě jde jen o to mít podanou žádost, abychom byli v pořadníku a je to dost dlouhá doba na to, aby se hodně věcí v našem životě změnilo...a když teď budeme ještě pár let čekat, čím nás příroda překvapí, tak žádat v 35 letech a pak těch 5-7 let čekat by bylo nekonečný...a pořadníky se taky řídí věkem žadatelů, takže čím mladší rodiče, tím menší dítě mohou dostat a samozřejmě, že každý touží po co nejmenším miminku... Já to fakt hodně těžce nesu...při každém neúspěchu dostávám záchvat pláče, tak si myslím, že tohle by mi přineslo tu psychickou pohodu...A ono to až takový zařizování není-teda aspoň co jsem se dočetla...stačí vyplnit formuláře, absolvovat víkendové školení a pak už se jen čeká 🙂)) Teď se budu muset hlavně objednat na tu laparku ☹(( Ale zkusím se ještě domluvit v tom centru, jestli by se nedala nějak obejít...někde jsem tu narazila na pojem hydrolaparoskopii a ta,co jí absolvovala, prý ten samý den v poledne odjížděla s manželem domů... Ale víc informací jsem o tom nezjistila...

mila30
11. zář 2007

Lucí, manža španělštinu ani nedělal, protože ve škole malují, takže ani nenašel tu profesorku a musí se s ní domluvit na jindy.
Zuzi, určitě dělej tak, jak jste se manželem domluvili. my ti jen píšeme názory. Pokud se do toho ale vrhnete, tak držím palce, aby vám to vycházelo co nejlépe a co nejrychleji 🙂 .

lucikpetik
11. zář 2007

no tak zuziku je pravda, ze cekat 5-7 let je opravdu dlouho....
no uvidite, ja myslim, ze do konce roku se vse ukaze...az budes vedet vic...zkus vice pozjistovat o te hydrolaparoskopii
milo tak to je teda dobre, ani nenajit ucitelku...
me je dneska zase nejak divne, asi tu moc nepobydu s vama

zuzan
autor
11. zář 2007

Mě vaše názory hodně zajímají...nějak jsem taky ze všeho zmatená a nemůžu říct, že bych v tom měla úplně jasno...když jsme byli s manželem domluvení už minule, že půjdeme zažádat, tak z toho nakonec sešlo, protože z toho měl taky hokej v hlavě...a teď ho mám zas já, což si myslím, že není úplně nejlepší start do takového velikého rozhodnutí...Já vím jediný, chci miminko a ať bude nebo nebude z nás, tak bude NAŠE a budeme ho milovat tak jako tak 🙂)) No, asi to necháme ještě chvilku odležet 🙂))
Mílo, takže za 14-15 dní tě čeká veliký den??? A budeš se ládovat nějakými hormony, nebo se IUI dělá naprosto přirozeně bez stimulace???
Luci, je mi líto, že ti zas není dobře...zkus se v lékárně zeptat na Rennie...jsou to takové žvýkací-cucací tablety...já je občas užívám, protože mě často pálí žáha a zrovna nedávno jsem se na nich dočetla, že jsou vhodné i na uklidnění žaludku a na těhotenské nevolnosti...třeba by ti pomohly...

mila30
11. zář 2007

Zuzi, ve čtvrtek si mám volat na výsledky, jestli ty stěry co mi dělali dopadly dobře. 10 den cyklu mám jít na vyšetření té průchodnosti, což vychází na příští čtvrtek no a pak bude snad ta IUI, pokud bude ovu napravo. Hormony mi zatím nedali, prý že to zkusíme poprvé bez nich a pak mi je pokud to nevyjde dají na příští IUI. A jelikož je jen 10% úspěšnost,tak mě myslím neminou. 😀

lucikpetik
11. zář 2007

zuzi mas pravdu, nechte to ulezet, do konce roku a kdyz tak do noveho roku s novym rozhodnutim...
a diky za tip, lekarnice mi dala tabletky primo na tehu nevolnosti Ginger, ale snazim se je nebrat, jen kdyz je fakt zle...
to musi uz prejit.....
milo to je fajn, ze se neco deje...alespon ten cas tak bude vice utikat

maova
11. zář 2007

Ahoj holky, vy jste v poslední době upovídaný 🙂
Zuzko, s tou adopcí bych do toho asi taky šla. Je to hodně dlouhá doba 5-7 let, do té doby budete mít určitě i vlastní děti, ale myslím, že ti to pomůže, hezky se uklidníš a budeš mít malinkou jistotu. Pokud s tím oba s manželem souhlasíte, tak proč ne 🙂 Já myslím, že by manžel na to měl asi stejný názor jako Míli manžel, takže u nás by to asi neprošlo, ale když jste oba pro, tak jedině dobře 🙂

luci, držím palce, ať už se ti žádné nevolnosti nerozjedou.
A Mílo tobě zase, ať vyjde hned první IUI 🙂

blanuleplus
11. zář 2007

Ahoj holky, rychle dopisuju rocnikovku, mam na to jeste necelou hodinu 😖 , pak musim odevzdat knizky. Budu docitat a reagovat asi az zitra. Jen bych chtela povzbudit Zuzku, protoze vzhledem k memu studiu a praxi v kojenaku si myslim, ze je to dobre rozhodnuti a kdyz se mimi podari (a vetsinou ano, protoze si psychika odpocine), da se zadost o adopci zastavit.
Hezky den, holciny 🙂