Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
3. říj 2007

Dobré ráno holky 🙂 .
Lucí, tak ti teda řeknu to rozhodování mezi lékaři ti nezávidím. Ale pokud by to šlo, tak bych k tomu známému doktorovi přešla jen na tu dobu co jsi těhu a pak bych se vrátila k tomu svému, pokud by to teda šlo... 🙂 .Zase pokud by byl u tvého porodu a je opravdu vynikající a tak, asi bych neváhala..
Jinak už BT neměřím a jestli někdy budu uvidíme...zatím to neřeším.
A jak vy ostatní holky? Jak se cítíte, co je nového? Marti tvé kamarádce k chlapečkovi gratuluji a přeju mu mooooc štěstí a zdravi 🙂 .
U nás v práci se mají teď narodit 2 miminka a další jsou tady těhu 🙂, takže zase na vánočním večírku až bude proslov a ředitel bude vítat nove "schiedel miminka" budeme mít plno miminek 🙂 .

zuzan
autor
3. říj 2007

To je hezký, Mílo, že i na firemním večírku se řeší miminka zaměstnankyň...u nás je to všechno takový strašně moc formální...S tou teplotou máš naprostou pravdu, že je to zbytečný, když jsi pod kontrolou...já měřím pořád a teď jsem z toho nějaká zmatená, protože mi stoupla teplota minulý čtvrtek-ovulace tedy byla ve středu a teď už druhý den zase stoupla o 0,2°C,tak nevím, jestli třeba ovulace nebyla až teď (před těmi 2 dny)...jsem z toho docela zmatená...V pátek jdeme do centra, tak uvidíme, co se s námi bude dít dál 🙂
Holky a jaký má ten ječmen účinky nebo na co je dobrý? A ta řasa? Je fakt, že to jsou docela pálky, ale pokud by to pomohlo k miminku, tak je třeba vyzkoušet všechno...
Luci a ty toho primáře znáš? A máš nějaký zásadní důvod, proč toho svého měnit?
Jinak přeji krásné ráno všem 🙂

maova
3. říj 2007

Taky přeji hezké ráno 🙂
Luci, tak uvidíš co ti ten primář řekne. Je to těžký rozhodování, když jsi se svým doktorem spokojená. Třeba co mi říkala známá, tak u nich k primáři chodí taky různě známý a tam je třeba pak malinko problém, že nemá tolik času. Tak možná, jak navrhuje Míla, jenom na přechodnou dobu, co jsi těhu a nebo se s ním domluvit třeba jenom kvuli porodu?

Mílo, je to fakt, že teď teplotu měřit nemusíš a aspoň se tím nenervuješ. Hezky tě kontrolujou. A kdy jdeš zase někam na další vyšetření? S těma miminkama v práci je to moc hezký, že se i ředitel tak zajímá 🙂

Zuzko, tak jestli chceš, ukaž nám svůj graf a omrkneme ho 😉 Ale podle toho co píšeš si myslím, že ovulace byla ten minulý čtvrtek 🙂

mila30
3. říj 2007

Marti, 5 DC mám začít brát hormony a musím se objednat na kontrolu folikulů na 11DC a pak se uvidí co dál. Takže to je ještě daleko.
Zuzi a ten ječmen..jak nám dávala do IP Lucka tu adresu na tu Dornovu metodu, tak tam když si najedeš a v kontaktech kde jsou lidé co tu metodu dělají je paní Kryštůfková a u ní je www adresa kde si můžeš o tom všem přečíst. Je toho dost, takže bude lepší když mrkneš tam 🙂 .
Jinak k tomu grafu, také si myslím, že ovu byla minulou středu a teď ty teploty stoupají, takže je to asi vše ok 🙂 . Lepší bude když ho pošleš.

zuzan
autor
3. říj 2007

Tak tady je ten grafík 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/1ba036

Mílo, děkuju...na ty stránky kouknu 🙂
Marti, včera jsem se těšila domů, co kalhoty a než jsem se domů dostala, tak zmokly a nebylo na nich nic vidět, tak jsem zvědavá, co dneska 🙂

mila30
3. říj 2007

Zuzi, tak nevím ale asi bych řekla, že byla ten minulý týden, ale na to bych kašlala, snažte se pořád a ono to na tu ovu ať je kdy je jednou vyjde a pak bude 🙂 . 😀

mila30
3. říj 2007

A ještě koukám, že máš pokaždé ovu přesně 15DC, to je jak z učebnice přímo ukázkové 🙂 .

zuzan
autor
3. říj 2007

Díky Mílo 🙂 To my se snažíme, i když teď zrovna ne, protože jak jdeme v pátek do centra, tak budou vyšetřovat i manžela a máme před tou návštěvou 5ti denní zákaz 🙂)) Cykly mám pravidelný, to je fakt, ale to je asi tak všechno 🙂))
Mílo, jak ty jsi vlastně dopadla po tom vyšetření vejcovodu? Je v pořádku? A ještě bych se tě ráda zeptala, jestli jsi po něm krvácela nebo jestli má tohle vyšetření nějaké následky? Normálně jsi hned po něm chodila do práce?

mila30
3. říj 2007

Zuzi, vyšetření dopadlo dobře, vejcovod je průchodný. A po tom vyšetření jsem ten den krvácela a druhý den jen trochu špinila. Ten den co jdeš na tu průchodnost bych ti už nedoporučovala chodit do práce, jet hned dom a lehnout si. Mě pak docela dost bolelo břicho.No a druhý den, už jen občas cítíš píchnutí, ale to je úplné nic, takže pak je to v poho. 🙂

zuzan
autor
3. říj 2007

Tak to je super, že to dopadlo dobře 🙂))
Teď jsem si jen nebyla jistá, jestli jsi třeba potom neměla nějaké volno... Jestli pojedeme na to vyšetření do Prahy, tak bych do práce určitě nešla, protože to máme 2,5 hod. cestu tam a 2,5 hod. cestu zpátky 🙂

mila30
3. říj 2007

no ono než ti udělají to vyšetření, tak ti sejně asi budou chtít dělat stěry a pak podle výsledků ti buď něco nasadí pokud tam něco najdeš nebo je to ok. Takže to asi nebude tak, že přejdeš na měsíc z jednoho CAR do druhého a pak zase nazpátek....si myslím. Nevím jestli si se s nimi už domlouvala..

zuzan
autor
4. říj 2007

Dobré ráno...Mílo, já nad tím taky přemýšlela, že to asi nebude tak úplně jednoduchý, jak jsem si to naplánovala 🙂 Ale zkusím se domluvit tady v centru, jestli by to tak bylo možný, že bych všechny ostatní vyšetření absolvovala tady, na vejcovody šla do Prahy...no, uvidíme, zítra budeme moudřejší 🙂)) Taky by bylo asi blbý, kdyby pak došlo k nějakému přenosu embryí, abych se trmácela v autě takovou dálku... ale to už uvažuju moc dopředu 🙂))
A jak se vám dneska daří? Pátek na krku, víkend před náma 🙂))

lucikpetik
4. říj 2007

ahoj holky, tak vas jdu pozdravit a informovat, vcera jsem volala tomu primari, pze kamaradka rikala, ze na ten telefon ceka. kdybych nebyla kr..a zavolala mu hned v pondeli, udelala bych lepe...byl na seminari nebo vlastne je uz do konce tydne, pry cekal na tel v po o ut. ale byl hodny, vyptaval se, ochotny, pry uz jsem tak na hrane na ty testy, berou se 13tt, tak se snazil me tam vtlacit jeste na dnesek, trikrat mi volal zpatky, napsal i sms, kdy mam dojit k jeho kolegovi, aby mi udelat screening a vzali krev na vyvojove vady, tak jsem tam byla dneska, nemocnice hezka, nova, lide prijemni, ten doktor co me bral byl dobry soumen 🙂 delal detailni utz, videla jsem mocak, zaludek, nosni prepazku, pet prstiku na ruce....a pry snad vse ok, vzali mi tu krev, ale pry si mysli, ze z laboratore prijde, ze uz na to je pozde, mela jsem tam byt tak pred tydnem...dostala jsem box s dudlikem, olejickama, kremema, casopisame...a pristi tyden mam zajit uz za tim primarem, jak bude zpatky, tak nevim, mozna tam asi fakt prejdu....

zuzan
autor
4. říj 2007

Ahoj Luci, tak to vypadá na hodně slušnou a solidní péči...asi bych do toho na tvém místě šla 🙂 Ono by to asi i vypadalo hloupě, když jsi mu teď volala a najednou mu řekla, že sis to rozmyslela a zůstaneš u svého dr...Už jsem měla strach, že jste mě tu nechaly všechny samotnou 🙂

layde
4. říj 2007

ahojky holky tak jsem byla vcera vecer na pohotovosti k vuli tomu krvaceni a dr.rekl ze to je ms a ze to vypada dobre a delal i utv a pry je v poradku ze je moc pekny dale mam brat utros a na ko mam jit az v to pondeli,pry se stava ze zeny maji ms i v tehotenstvi.

zuzan
autor
4. říj 2007

Layde, tak to jsem moc ráda, že je všechno v pořádku a gratuluju k mimískovi 🙂 Hlavně na vás dávej pozor a užívej si těhu 🙂

layde
4. říj 2007

jj davam a uzivam prevazne lezi alespon zatim protoze to jinak nejde bud me poboliva brisko a nebo se me mota hlava jako dnes ale zitra musim jeste jednou co caru pro prasky tak jim tam o tom motaku reknu

maova
4. říj 2007

Ahoj holky, dneska přicházím bohužel s tou nejhorší zprávou. Včera jsem potratila.

zuzan
autor
4. říj 2007

Martinko, nevím co říct...je mi to moc líto a jsem s tebou...jak se to mohlo stát???

zuzan
autor
4. říj 2007

Marti, co se stalo? Začala jsi krvácet? Je mi jasný, že je to obrovská rána, smutek, prázdnota, beznaděj a zoufalství... Samozřejmě, pokud se ti o tom nechce mluvit, tak o tom nemluv...jen bych chtěla, abys věděla, že jsme tu pro tebe - na vypovídání, na vyplakání...nejsi na to sama...

blanuleplus
4. říj 2007

Marti, to je strasny... Zrovna vcera jsem na tebe myslela, ze uz mate to nejhorsi za sebou, ze ja se budu klepat jeste skoro dva mesice (myslela jsem, ze miminka dokazu ve 24.tt uz zachranit)...ale tohle je hrozny!!! Uplne me to rozhodilo, tomu nemuzu uverit... Vubec si tu bolest neumim ani predstavit, najdete v sobe s manzilkem co nejvic sily tuhle ranu zvladnout, nic vic ti ted asi prat nemuzu...drz se, holcino nase.

lucikpetik
4. říj 2007

tak to je rana jak z cisteho nebe, normalne me mrazi, jsem zarazena, normalne jsem si i pobrecela....
jak je to mozne? co se stalo? spadla jsi? vzdyt bylo vse v poradku ne?????????

lucikpetik
4. říj 2007

nevim co k tomu rict, utesovat nema smysl, cokoliv je asi zbytecne...chapu, ze to musi byt otresne...

maova
4. říj 2007

Holky, strašně moc vám děkuji za hezká slova. Napsala jsem teď do únorovek co se stalo, tak se podívejte prosím tam, ať to nemusím psát i sem. A můj úvod patří také vám. Vy jste byly první za kým jsem na Koníka začala chodit a všechny jsme se moc podporovaly a podporujeme.

ivusa1
4. říj 2007

Ahoj holky.
Moc se omluvám, že jsem tu dlouho nebyla. Rozbil se nám počítač a manžel ho dával skoro týden dohromady, už jsme mysleli že pojedem koupit nový.
Marti moc moc moc mě to mrzí, koukám jak blázen!! Je mi to hrozně moc líto!! Musí ti být hrozně!! ☹

ivusa1
4. říj 2007

Marti vše jsem si přečetla a je mi to hrozně moc líto. Myslela jsem že když je všechno v pořádku a už jsi za půlkou těhu,tak už se nic nemůže stát.
Marti já tu břečím, ☹ vůbec si neumím představit co bych dělala, je mi to opravdu moc líto!!

mila30
4. říj 2007

Ahoj holky, dnes jsem měla dovču, tak píšu až teď. A vidím smutnou zprávu a pláču ☹ ...Martinko naše, kočičko zlatá, já nevím co říct, snad jen buď silná a nezapomeň, že jsme tady pořád pro tebe kdykoliv. Marti je mi to strašně líto a strašně mě to bolí, ani si neumím představit jak ti musí být...Máme tě rádi....
Lucí, já si myslím, že by si měla určitě přestoupit, taková péče se jen tak nevidí.
Zuzi a jak si dopadla ty v CAR?

mila30
4. říj 2007

Marti, teď jsem si přečetla co jsi psala v únorovkách...je mi strašně úzko a chtěla bych být u tebe a držet tě za ruku i když se vlastně neznáme, ale mám vás tady všechny moc ráda a přijde mi, že jsme už kamarádky celá léta 🙂 . tak věř, že jsme všichni tady v duchu s tebou a držíme tě za ruku a hladíme a pláčeme s tebou, protože čím dřív se vypláčeme tím dřív přijde úsměv a s ním i vše dobré...marti, máme tě mooooccc rádi a jsem šťastná, že jsem tebe a všechny holčinky tady poznala, ani nevíte jak vás mám ráda. Martinko drž se kočičko naše zlatá.

blanuleplus
4. říj 2007

Marti, je mi to hrozně moc líto, celej den jsem z toho mimo. Ráda bych ti nějak pomohla, ale cítím jen hroznou bezmoc... Je to strašně nespravedlivý, že toho drobečka nemohli zachránit. Drž se, holčino, snad si tvůj andílek brzy k tobě najde cestu...

mila30
5. říj 2007

Dobré ráno holky i když pro mě a asi i pro vás uplakané ☹ .
Zuzi ty jdeš dnes poprvé do toho CAR, že? Tak nám musíš pak hned napsat jak jsi dopadla 🙂 . Určitě tam budou všichni strašně fajn a budeš moc spokojená 🙂 .
Layde, to jsem ráda, že si nakonec na tu pohotovost jela a že je vše tak jak má být 🙂. Je to teda zvláštní, že máš MS a jsi těhu, ale vím, že se to stává běžně a že to mívají holky až do 3 měsíce. Tak se hlavně opatruj a odpočívej a tak ať se miminku u tebe líbí a dobře se zabydlí 🙂 .
Holčinky moje mějte všichni moc hezký den a s těmi co se dnes tady neuvidíme i víkend a hlavně se moooc opatrujte.