Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
22. říj 2007

Ahoj holky, jdu vas aspon v rychlosti pozdravit a nahlasit novinky...
Marti, uplne ti rozumim...taky jsem mela pocit, ze ten, od koho jsem potrebovala nejvetsi oporu se mi temer oddaluje...ale oni to vetsinou ti chlapi takhle maji... ☹ Tak se drz a doufam, ze brzy bude lip... 😉
Milo, to jsou skvele zpravy, tak to najednou bude uz ve ctvrtek... 😵 jsem moc rada, ze ti to vyslo a tesim se na //
A jsem zvedava, co bude hlasit Zuzka a Romcatko se snad taky drzi na 1 😉
Ja jsem ted prijela (ridila jsem 😅 ) z genetickyho utz, mrnous je v poradku, akorat to bude peknej macek a urcite kluk 🙂 Strkal nam pod nos pindika a hlavu mel schovanou tak dole, ze ji ani dr. poradne nevidel 😀 Takze nemam ani fotku. Ted jen, aby tam co nejdyl vydrzel...
Mejte se krasne, zatim pa.

jetko
22. říj 2007

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit? Dnes jsem byla na první prohlídce a doktorka mě upozorňovala, že mám vodu za dělohou.Že na sebe mám dávat pozor. Více mi neřekla, pak jsem se někde dočetla, že by to mohlo být upozornění na mimoděložní a tak jsem z toho celá nesvá, tak mě napadlo, jetli o tom něco nevíte, nebo nemáte zkušenosti...

mila30
22. říj 2007

Marti a Blani, díky za povzbuzení 🙂 .
Blani, takže další chlapák, jo? No, a co holky???Ty asi zbydou na nás se Zuzkou a Romískem 🙂 .
I když dnes se mému kolegovi narodila holčička Rozárka 🙂 .
Jetko, tohle opravdu nevím, ale myslím si, že pokud by to bylo mimoděložní, tak ti to hned řekne, protože to je moc nebezpečné, určite by si to nenechávala pro sebe.

jetko
22. říj 2007

mila30 : moc děkuju, alespoň nějaká útěcha....

maova
22. říj 2007

Blani, gratuluji moc ke kontrole a k tomu, že je všechno v pořádku 🙂
jetko, o tomhle taky vůbec nic nevím, ale taky si myslím, že by tě na to doktorka upozornila. Je to hodně nebezpečné, takže určitě na sebe dávej velký pozor a pokud bys měla nějaké bolesti, tak radši rychle k doktorovi.

jetko
22. říj 2007

maova : jj, to mi dr.taky říkala, kdyby byly velké bolesti a krvácení okamžitě do nemocnice... jen si nějak nechala pro sebe ten důvod...

maova
22. říj 2007

jetko, tak držím moc palečky, ať se těhotenství vyvíjí dobře 🙂 Kdy tě čeká další kontrola?

mila30
23. říj 2007

Dobré ráno holky 🙂 .
Dnes tu bude konečně s námi Zuzka 🙂 .
Jetko a nechceš té svojí lékařce raději zavolat? Byla by si klidnější a věděla by si na čem si. Nechci soudit, ale přístup tvé lekařky k tomu, že nění něci úplně v pořádku a neříct o co se asi jedná, to mi nepřijde férový.
Romísku,dejm nám prosím vědět jak to s tebou vypadá. Moc na tebe myslíme a držíme všechny palce 🙂 .

zuzan
autor
23. říj 2007

Ahoj holky a hezké ráno všem 🙂)) Mílo, tobě ještě jednou obrovská gratulace, že se konečně dají věci do pohybu, tak snad to i dobře dopadne, i když dominantní folikul je zatím na druhé straně 🙂
Romčo, taky držím palečky a těším se na další pozitivní zprávy 🙂
Marti, ani nevím, jak jsem ráda, že jsi zase mezi námi a všechny společně tady budeme bojovat, ať v sobě máme brzy ta naše zlatíčka... Já vím, že to počasí působí depresivně a ne moc povzbudivě, ale zase bude jaro a bude dobře 🙂 Jezdíš třeba lyžovat? Přijde mi to jako dobré odreagování, vždycky se na nich vyřádím a vyblbnu a i letos se na ně moc těším 🙂)) Na léto plánujeme objíždět motorkářské srazy, zkrátka plánujeme úplně jiný věci - v duchu si sice říkám, jak by bylo krásný, kdyby se lyže ani motorka už nekonaly, ale snažím se na to nemyslet 🙂
Blani a Luci, z vás mám velikou radost, tak se hlavně moc opatrujte a hodně odpočívejte 🙂
Jetko, taky ti neporadím, dr. musí sama nejlíp vědět, na co má podezření a jak se v takové chvíli rozhodnout pro správný postup, tak já ze své zkušenosti bych to udělala tak, že bych chtěla znát ještě jiný lékařský názor a navštívila bych jiného doktora...už pro klid 🙂 Držím palečky, ať se miminku u tebe líbí a všechno je tak, jak má 🙂

zuzan
autor
23. říj 2007

A teď k naší včerejší návštěvě CARu...začnu vlastně nedělí, kdy měl brácha oslavu narozenin, tak jsme se u nich sešli celá rodina a při loučení nám jen tak mezi řečí oznámili, že v dubnu budou mít s přítelkyní miminko-chodí spolu 8 let, bydlí spolu 5 měsíců, takže všechno v pohodě, jen je každej úplně jinej a spíš by se od nich dal čekat jejich rozchod... Doma máme plnou skřín miminkovských věcí po ségry dětech, které mi tam ségra schovala pro naše miminko (z bráchovy strany to rozhodně nikdo nečekal) a najednou je všechno jinak... Moc jim to přeju, jen mě to hodně bolelo, musela jsem se jít sklonit nad dřez umýt nádobí, abych to nějak rozdýchala... Manžel-chudák pak doma už nevěděl, co se mnou, protože ten příval slz nešel zastavit... Tak jsme si otevřeli flašku vína, k tomu snědli čokoládu na posezení a bylo zase líp 🙂
Ale teď už opravdu do CAR - nejdřív nám dr. sdělil výsledky spermia, které bylo naprosto v pořádku, stejně tak hormonální hladiny, chvilku jsme se bavili, co dál, probírali možnosti a nakonec se domluvili, že zkusíme 2x-3x IUI a uvidíme (zatím řekl, že laparoskopií by mě netrápil, že nevidí důvod, proč by tam měl být problém)... Když to nevyjde, tak třeba i na tu časem dojde... Pak udělal ultrazvuk a ať hledal, jak hledal, tak folikuly ani známky ovulace nikde neviděl ☹(( Takže na příští měsíc mi předepsal nějaké hormony na 3.-7. den MS a když budou folíky na levé straně, tak první IUI (sám mluvil o tom, že z pravé strany to nemá smysl, protože ta šance je téměř nulová-co doktor, to názor 🙂, ale pojišťovna hradí 6 pokusů za rok, takže stejně ob měsíc 🙂)) Mám z toho teda smíšené pocity, na jednu stranu super, že je všechno v pořádku, na druhou stranu ovulace není (povídal, že nemusí být každý měsíc, ale stejně mě to znepokojilo)... Takže nám stejně nezbývá nic jiného, než čekat 🙂

mila30
23. říj 2007

Zuzi, u mě také nejdřív chtěli dělat IUI jen pokud bude folík na té správně straně. Ale pak ten názor změnili, a říkali, že existují 2 metody, už nevím jak se jmenují a to, že za 1: se vejcovod natáhne k druhému vaječníku, primář říkal, že toto viděl i na vlastní oči při operaci, kdy našli levý vejcovod přilepený na pravém vaječníku, tak ho odendali a operovali dál a za půl hoďky se koukli a zase byl na druhé straně. Druhá metoda je ta, že vejcovod jakoby spadně dolů a vajíčko, které se z folíku uvolní a vypadne, tak ho ten vejcovod vysaje jako vysavač 🙂 . Samozřejmě toto se děje vyjímečně, ale i můj Dr. říkal, že to viděl na UTZ, kdy byl folík na nesprávné straně a přesto pacientka otěhotněla. Tak nevím... U mě jdou asi do toho, protože převážně ovuluji z té nesprávné strany.Ale zase dobrá zpráva je, že při hormonech se folíky tvoří na obou stranách, takže...není nic ztraceno 😉 .

zuzan
autor
23. říj 2007

Mílo, děkuju za vysvětlení - taky nám říkal, ať to ani tenhle měsíc nevzdáváme, že taky otěhotněla paní, u které nebyla ultrazvukem ovulace prokázaná, ale to jsou spíš vyjímky a zázraky 🙂)) Už jsem si byla vyzvednout ty hormony a je to Clomhexal 50, tak třeba ten nějaký zázrak přinese 🙂 Dr. sice povídal, že všechno funguje tak, jak má, ale pro jistotu je mám užívat a za měsíc uvidíme 🙂 Trošku mám strach, že když budu vědět, na jaké straně ovuluju, že se na to začnu moc upínat a stresovat se tím... Jaké ty hormony jsi užívala, Mílo? Vím, že jsi to psala dřív, ale jsem lenivá to hledat 🙂))

mila30
23. říj 2007

Zuzi, brala jsem úplně stejné léky a to od 5DC do 9DC. 10DC jsem byla na UTZ a pak včera a to bylo 13DC. Tohle hlídání je hrozný, to ti věřím, proto jsem přestala i měřit BT, protože podle UTZ poznám 100% jestli ovu je nebo není a taky ty hormony můžou trošku tu BT změnit, tak abych si nemyslela hned že jsem těhu. Já můžu zase říct, že to měření BT bylo pro mě co se týče toho stresu horší, protože po ovu jsem měla teploty vysoké až do MS a doufala jsem, takže teď se neměřím, jenom mi vždy řekli jestli mám ovu nebo ne a na jaké straně a bylo.
Jinak koukám, že jsme si tady zbyly samy, holky těhulky sem už chodí málo. Martinka chodí do jiného tématu, což úplně chápu, ale je mi líto, že už tady s námi není tak často jako dřív.
Takže Zuzi, musíme zabojovat, aby jsme co nejdřív byly také těhu a Martinka bude bojovat v jiném tématu a taky tady s námi.

zuzan
autor
23. říj 2007

Mílo, je fajn, že jsi takhle pozitivně naladěná 🙂 Holkám rozumím, že chodí jinam, taky bych na jejich místě chodila radši mezi holky se stejnýma starostma, ale věřím, že na nás nezanevřou-třeba jen ještě spinkají-dneska je počasí, že bych taky klíďo proležela celej den 🙂
Bojovat-jasňačka že budeme, jen se u mě poslední dobou objevují čím dál častěji stavy, kdy mám pocit, že mi dochází síly, ale mám báječnýho manžela, který mě z toho vždycky dostane (kéž bych měla aspoň polovinu optimismu, co má on, jak by pak bylo všechno jednodušší 🙂
A víš co, na měření taky kašlu, doměřím měsíc a pak končím 🙂)) Je fakt, že podle ultrazvuku poznají víc a hlavně už mě nebaví vstávat o víkendu v šest jen kvůli měření...

blanuleplus
23. říj 2007

Ahoj holky, teda pekne nas tu pomlouvate 🙂 Nebojte se, myslim na vas a vzdy sem aspon nakouknu...ale skola se na me riti a ja uz jsem z toho pekne vynervovana a budoucich 6 tydnu to bude cim dal horsi...ach jo ☹ Na breznovky nechodim vubec... Jsem moc rada, ze je to u vas na dobre ceste a tesim se, az me tu bude cekat zprava s // 😉 Drzte se vsechny, pa.

zuzan
autor
23. říj 2007

Blani, moc díky 🙂 Vždyť my víme, že na nás nezanevřete 🙂)) Vždyť by se nám po vás stýskalo a našly bychom si vás 🙂)) Tak ať školu hezky zvládáš a všechno jde jak po másle 🙂

mila30
23. říj 2007

Jéééé Blani takhle jsem to nemyslela, je jasný, že s bříškama chodíte do jiného tématu a sem nakouknete míň, ale vím a to 100%, že jste na nás nezapoměli, vždyť jsme všichni bojovali spolu a bojujeme stále 🙂 . Jen bych tak ráda, aby jsme to téma tak nějak jako ukončili, nemyslím ,že nechci být s vámi, ale aby jsme byli všichni těhu a vytvořili nové téma třeba: TĚHU PO MIMODĚLOŽNÍM...víš...už zbýváme jen já se Zuzkou a Martínkou. Martínce to určitě půjde hned jako budou moc, to já vím prostě na 100%, ona je to holka silná, takže doufám, že její chmury brzy zažene další těhu 🙂 . No a my se Zuzkou se snad brzy přidáme a budeme psát jak se při těhu cítíme 🙂 .
A Zuzi, já přestala BT měřit hned a bylo. Na co to ukončovat na konci měsíce? Uvidíš, jak se ti uleví, ale to samozřejmě nechám na tobě 🙂 .
A pozitivně naladěná jsem a to proto, protože vidím, že hormony působí a něco se děje a i když IUI nevyjde, může to vyjít přirozeně jen s hormonama 🙂 . A to už je o dost větší šance na to naše krásně těhu 🙂 .

lucikpetik
23. říj 2007

ahoj holky,
milo gratuluji, ze se neco deje, moc drzim palecky, aby jsi brzo hlasila //, aby se hned povedlo, zuzi tobe samozrejme taky a romi taky...zuzi u tebe to taky vypada, ze se zacne neco dit, a romi co ty, nejake vysledky, pokroky, mooooc drzim palecky...
a milo pak uz jen vytvorit tu novou diskuzi a je to ...
a holky nezapomnely jsme tady na vas....a nezapomeneme, nebojte...
blani gratuluji ke kontrole...a co brisko, uz roste, nebo stale ne?jetko hlavne na sebe davej pozor, pri sebemensich bolestech jed radeji hned k doktorovi, ale verim, ze te jen strasili a vse bude ok...

maova
23. říj 2007

Ahoj holky, já jsem tady s váma taky pořád 🙂 Dneska jsem pozděj vstávala, tak jsem se jenom umyla, namalovalal a jeli jsme nakoupit, tak jsem tady trochu pozděj. Ale jinak vás tady opustit přece nemůžu 🙂 Jenom jsem se přiřadila i do smutného tématu, že mi to třeba pomůže víc věcí pochopit a vyrovnat se s tím. Občas je to dobrý, ale pak mám, zrovna jako teď strašnou krizi.
Zuzko, taky to moc nezvládám, slyšet, že je někdo další těhotný a nebo ty těhulky vidět. Teď zase v obchodě jich bylo tolik. A tolik kočárků ... . Měříš i teď BT? Docela by mě zajímalo, co bude dělat, když to podle doktora vypadá, že ovulace nebude? Jenom jestli jí ani teplota neukáže. Kolikátý DC jsi? Jinak jsem moc ráda, že už taky víš, co vás čeká a tenhle přístup doktora se mi líbí 🙂
Mílo, tebe už to čeká za chvilinku, tak na tebe taky moc myslím.
A Blani, ty se pilně uč, ať už to máš za sebou a můžeš si hezky užívat miminko 🙂
Já se jdu pustit do psaní životopisu, vůbec nevím, co tam psát, už osm let pracuju na jednom místě.

zuzan
autor
23. říj 2007

Ahoj holky, jsem moc ráda, že jste tu s námi...
Marti, co vy máte doporučeno? Kdy se můžete zase snažit? Víš, já jsem tak nějak přesvědčená, že i přes to všechno můžeš mít na dušičce dobrý pocit z toho, že TO JDE!!! A to je strašně důležitý, to ostatní už určitě zvládnete a tohle byla jen blbá souhla náhod, smůla...nevím, jak to nazvat...prostě jen něco, co se někdy stane třeba i bezdůvodně, ale nestává se to často... Určitě bych v tom nehledala jinou chybu nebo příčinu... Co se tvé práce týče, tak nakonec hledáš úplně novou? Ono je to asi taky dobře, kdy se budeš věnovat shánění práce, pak se budeš soustředit na úspěšný nástup a zaměstnáš tím myšlenky... Moc ti přeju, abys našla místo, které tě bude bavit a vnitřně naplňovat...
Luci, tobě moc děkuju za podporu, kterou určitě budeme potřebovat... A jak se vám s mimískem daří? Luci, doufám, že už tě nezlobí nevolnosti, protože když koukám na ty tvé fotky a v 9.týdnu jsi měla mnohem větší bříško, než ve 13.týdnu, tak už žádné blinkání, jasný??? Ať máte s mimískem dostatek energie a síly 🙂)) Já si nemůžu pomoct, ale na toho pindíka se musím každý den podívat 🙂))

maova
23. říj 2007

Zuzko, taky si snažím tohle opakovat, že to byla jenom smůla, že tohle už se nestane a že příště zase otěhotním brzy. A doufám, že to tak bude, drží mě to trochu v lepší náladě, aspoň jak to jde. S prací je to všechno zatím nejisté, ve středu se rozhodne, jestli bude něco v té naší původní a jestli ne, hledám něco nového. Hodně mi teď pomáhá kamarádka s manželem, jsem jí za to moc vděčná a doufám, že něco vyjde. Je pravda, že nová práce by mě určitě hezky zaměstnala.

lucikpetik
23. říj 2007

marti tak to drzim palce, abys brzo nasla praci, ktera se ti bude libit, ale jenom na chvilicku 😉
zuzi tak ty nam okukujes pindika??? 😀
no a neboj, to brucho co mam ted, to vsechno dohnalo...uz nezvracim, tak to dohanim...

blanuleplus
23. říj 2007

Milo, Zuzko, já vím, že se na nás nezlobíte a už se těším na nové téma 😉
Luci, díky. Bříško máš asi pořád ještě hezčí, já jsem taková vysoká a široká, že se to u mě víc roztáhne 😅 Ale už je to přece jen poznat, že se tam něco děje 😉 Časem dodám fotku, teď nám nějak blbne počítač.
Marti, to je dobře, že sis přispala a hlavně, že už je ti aspoň trochu líp... S životopisem ti moc neporadím, sama jsem zvědavá, až jednou budu shánět práci, jak se o mě všichni poperou 😖 a jsem zvědavá, kdy k tomu dojde...
Honí nás mlsná, tak jdu upéct k dodatečnému obědu žemlovku s jablkama. Jen se musím trochu hlídat se skořicí, tak si dopřejeme rozinky 😅

mila30
23. říj 2007

Marti, přeji aby jsi našla práci takovou jakou potřebuješ a hlavně, aby tě bavila. Škoda, že nejsi z Olomouce, v naší pobočce sháníme šikovnou holčinu do expedice. 😉 A věřím, že hned jak budeš moct, tak se ti zadaří otěhotnět, to je prostě jasný 😉 .
Holky těhulky, dejte nám zase nějaké aktuální fotky vašeho bříška ať se můžeme kochat 🙂 .
Lucí, jsem ráda, že nevolnosti tě přešly a zase hezky přibíráš kilíčka 😉 .
Blani, ty se pořádně uč, ale moc se nenamáhej, ať není z toho všeho mimísek úplně vyřízenej 🙂 a přeji dobrou chuť 😉 .

lucikpetik
23. říj 2007

blani tys me navnadila tou zemlovkou, ja chci taky....kdybych vedela, ze budou mit vanocku, jela bych pro ni...
milo ja mam v albu bricho aktualni.... 😉

maova
23. říj 2007

Já bych se tak podívala na vaše bříška, ale nějak to nejde ... Snad časem.
Mílo, děkuju. Právě píšu životopis a ještě vymýšlím, co bych si tam mohla dopsat, aby toho bylo víc 🙂 Osm let jsem na jednom místě, tak tam toho moc nemám 😉

lucikpetik
23. říj 2007

marti my to chapeme..
tak nam napis, co vsechno umis i neumis...nasla jsi nejaky vzor na netu?

maova
23. říj 2007

Luci, nějaký vzor jsem našla a hlavně mi jeden svůj poslala kamarádka, tak to píšu podle ní 🙂 Ono to jde, jenom bych tam potřebovala napsat asi ještě něco víc a to mě právě už nenapadá. No, pošlu to zítra kamarádce, ať se mi na to podívá a ještě mi třeba poradí a pak to půjde dál a budu doufat 🙂

mila30
23. říj 2007

Jéééé Lucííí, já tu fotku díky tomu pindíkovi přehlédla 😀 . To víš pindík je zajímavější 😀 . Bříško máš ale krásný 😵 . Moc a moc 😵 .
Marti a jestli máš nějaký vzor, na ten životopis, tak to je nejlepší. Důležité je pak samotný pohovor, zjistit si co nejvíc o té firmě, u nás se ještě ptáme,jaké má uchazeč další pracovní cíle, jestli třeba nechce ještě dál studovat nebo jestli nemá zájem navštívit nějaké další vzdělávacá kurzy. My se ptáme kvůli tomu,aby jsme viděli, jestli ten člověk dokáže mít i svoje vlastní představy o práci a svém dalším vzdělávání, že nejde jen o to být učená opička, která se něco naučí a pak dělá bezmyšlenkově opičí hmaty.
Jinak u nás přijímáme holčinu do oddělení marketingu.Sídlíme v Nehvizdech, to je 10km od Černýho Mostu.
😉

maova
23. říj 2007

Mílo, moc děkuju za rady. Já se teď snažím najít něco, co by mě bavilo, takže nějaká grafika, nejlíp práce v Photoshopu a podobně. A můžu se zeptat, co obnáší práce v marketingu? Nehvizdy jsou od nás kousínek, občas jsem tam jezdila i na kole 🙂